PDA

Zobacz pełną wersję : Blachodachówka z posypką mineralną, ceramiczno-mineralna



tdxls
13-05-2003, 15:08
W chwili obecnej jestem na 90% zdecydowany na zakup blachodachówki z posypką mineralną, byłbym wdzięczny za opinie na jej temat użytkowników.
Czy jej układanie wymaga innych narzędzi niż w przypadku tradycyjnej blachodachówki?
Pozdrawiam
Leszek

tom soyer
13-05-2003, 15:42
leszku
bylem tez zdecydowany na taka blachodachowke (Metrobond, dekrabond, itp.). Powiedzialem sobie ze jezeli jestem skazany na blache to chce miec dobra. Niestety cena wyrosla kosmiczna. Wszystko jest kilkakrotnie drozsze niz dobra blachodachowka bez posypki. Poza tym widzialem juz blachodachowke nie tylko z posypka ale i z glonami czy mchem. Poza droga blacha technologia jest o wiele drozsza. Moge uwierzyc w 50lat gwarancji ale kto ci to zrobi aby producent nie mogl czegos zarzucic? Kazdy gwozdz musi byc posmarowany, po dachu nie wolno chodzic (musisz wiec dokupic np drabinki dla kominiarza), nie wiem jak wyglada montaz odgromowki na takim dachu, noze do ciecia tej blachy sa drozsze i jeszcze wiecej ich sie zuzywa itd itd.

Ja remontuje dach wiec nie jest to moj "wymarzony" dom. Zaloze RR z plastizolem. 15lat gwarancji ale mam nadzieje ze wytrzyma wiecej. koszt po przeliczeniach 3x nizszy. (material na moj dach w blasze z posypka wyceniono na 17 kilo PLN). robocizna jest tez drozsza przy takim pokryciu.
nie mam nic do zarzucenia jakosci blachy ale boje sie o nienajwyzsze wykonastwo a tego wymaga technologia.

skritland
05-08-2003, 10:02
Muszę wybierać rodzaj pokrycia na dach i zastanawiam
się nad wyborem blachodachówki z posypką ceramiczną.
Jeśli ktoś coś takiego ma to proszę o opisanie tego, czy
to jest dobre, czy może lepiej zwykła blacha, itp.
Za odpowiedź z góry dziękuję.

tom soyer
05-08-2003, 11:35
juz sporo dyskutowalismy o tym na forum. "Szukaj"

maciejon
30-03-2004, 15:04
... albo jak niektórzy ją nazywają blachodachówka z posypką mineralna.

Czy ktoś jej "doświadczał"?
Czy rzeczywiście jest i tak ładna jak ceramiczna i tak cicha w deszczu i tak trwała?

Napiszcie, jezeli macie jakieś doświadczenia.
Ja zastanawiam się nad jej zastosowaniem.

Maciek

ArtMedia
30-03-2004, 15:39
Na pewno ładna i trwała, tylko zanieczyszczenia nijak z niej nie chcą się zmyć. Szczególnie ptasie odchody.

maciejon
30-03-2004, 15:44
A to ciekawe i logiczne, bo skoro jest "szorstka" ...

Czy to sa Twoje doświadczenia z Twego dachu czy tylko logiczne myślenie? :)

tom soyer
30-03-2004, 16:01
no i ciagle pozostaje blacha.
jesli ktos od czasu wyboru projektu buduje dom z mysla o blachodachowce to moze bylaby warta uwagi ale jej cena sprawia ze lepiej polozyc karpiowke.
ja mam blache RR u siebie ale ze wzgledu na nosnosc fundamentow. tez zastanawialem sie nad blach z posypka. wycena materialu na moj kopertowy dach z wykuszami wyszla okolo 120PLN/m˛ dachu. przy RR wyszlo mi okolo 40PLN/m˛ !razem z rynnami!.

ArtMedia
30-03-2004, 16:10
A to ciekawe i logiczne, bo skoro jest "szorstka" ...

Czy to sa Twoje doświadczenia z Twego dachu czy tylko logiczne myślenie? :)
Obserwacje istniejących budynków. ALe jak nie masz bocianiego gniazda na kominie to chyba da się wytrzymać.

maciejon
30-03-2004, 16:10
Karpiówka!

O ile pamiętam, to nie po raz pierwszy ją "lansujesz" ;)

A tak powazniej, to dlaczego właśnie karpiówka.
Ta dachówka jakoś kojarzy mi się nienajlepiej.
Na Dolnym Sląsku widziałem przed laty sporo dachów nią krytych i sporo popękanych dachówek. Karpiówka, przez swoja cienkośc, wydaje się byc nietrwała.
Czy sie mylę?

maciejon
30-03-2004, 16:15
Obserwacje istniejących budynków. ALe jak nie masz bocianiego gniazda na kominie to chyba da się wytrzymać.
Gniazda nie mam, bo jeszcze nie mam dachu :)

Zastanawiałem się chwilę po Twojej wcześniejszej odpowiedzi i naszły mnie watpliwości. Przecież posypka jest pokryta (pomalowana). Ptasie odchody nie powinny pozostawiac trwałych sladów.
(Chociaż kiedyś gołebie odchody trwale przebarwiały lakier na samochodach!)

Watpliwości mam nadal. Z resztą one sa powodem pytania na Forum

ArtMedia
30-03-2004, 16:19
Sama posypka, tak, tylko, że ona jest jakby to nazwać... "przestrzenna"?
Nie lezy na blasze jak łuski, tylko kamyczki są ułożone w przypadkowych płaszczyznach. Pomiędzy nimi są "puski" o ile tak mozna to nazwać. Ogólnie jest bardzo szorstka, porowata. Normalnie żadne słowa tu nie pasują...

ArtMedia
30-03-2004, 16:20
...ale wygląda super. Szczególnie ta stylizowana na gonty...

tom soyer
30-03-2004, 17:36
posypka jest zatopiona w zywicy a wierzchnia warstwe stanowi jedynie warstwa antygrzybiczna
http://www.budujemydom.pl/raporty_przeglady/246.pdf
pozostaje wiec ona szorstka. zima ma to swoje plusy bo zapobiega zsuwaniu sie sniegu ale - jak pisal ArtMedia - latwiej o zabrudzenia i porastanie mchem itp


co do karpiowki to przemawia za nia wszystko tylko nie cena :) material, trwalosc i wyglad, szczegolnie na wymagajacych dachach i pod tym katem na nia patrze. moze przy prostym dachu efekt jest mniejszy ale nie umniejsza to jej walorow.

yaro
10-11-2005, 12:58
Witam

Czy ktos ma na dachu blachodachówke z posypką mineralna ????

Jak sie sprawuje????

Poproszę o opinie i ceny orientacyjne!!!!!!

pozdrawiam

piotr.o
12-11-2005, 17:55
Zapytaj Whispera on ma. Ceny niestety w zależności od producenta zaczynają się mniej więcej od 60 zł netto. Pozdrawiam Piotr