PDA

Zobacz pełną wersję : Latarnia uliczna



DaroMan..
04-01-2007, 08:26
Witam!

Czy mozna i gdzie zalatwic aby na naszej ciemnej ulicy postawili dodatkowa latarnie uliczna lub tez inny slup z oswietleniem?


D.

burstynek
04-01-2007, 08:47
Musisz napisać pismo z prośbą do właściciela/zarządcy pasa drogowego na którym znajdują się latarnie czyli do ZDM-u lub gminy, miasta itp.

damiang
04-01-2007, 09:10
Podepnę się z pytaniem:
A jeśli droga jest prywatna (po części nasza)?
Pismo do ZE (do BOKu, czy do jakiegoś konkretnego działu)?

Jakie są mniej więcej koszty instalacji i eksploatacji?

Czy można wykorzystać istniejący słup sieci elektrycznej (betonowy)?

retrofood
04-01-2007, 09:49
To trzeba zadać sobie pytanie, kto będzie placił za zużytą energię? I to płatnik musi wystąpić z wnioskiem do ZE (Rejonu).

damiang
04-01-2007, 10:09
Domyślam się że to my będziemy płacić, dlatego pytałem o orientacyjne koszty.

slawwoj
04-01-2007, 11:45
Domyślam się że to my będziemy płacić, dlatego pytałem o orientacyjne koszty.

Oświetlenie ulic jest to zadanie własne gminy i ona powinna zapewnić takie rzeczy. Prosba do urzędu gminy z uzasadnieniem. Najwyżej otrzymasz odpowiedż ze jeszcze nie w tym roku.

damiang
04-01-2007, 14:17
Oświetlenie ulic jest to zadanie własne gminy i ona powinna zapewnić takie rzeczy. Prosba do urzędu gminy z uzasadnieniem. Najwyżej otrzymasz odpowiedż ze jeszcze nie w tym roku.

Nawet jeśli jest to ulica (droga) 100% prywatna?

Śmiem wątpić, ale może się mylę...

Majka
04-01-2007, 17:03
są z tym problemy. Na terenach wiejskich odleglości pomiedzy latarniami sa inne. Mniej więcej jedna latarnia co drugi słup. Do tego musi być ten felarny dodatkowy, wolny kabelek.
U nas - pisałam juz o tym kiedyś - udało się załatwić to następująco: my kupilismy latarnię /obudowę z żarówą/ a gmina ją podpięła i płaci za oświetlenie.

Artur K.
04-01-2007, 20:08
Jeżeli jest to Twój teren i ty będziesz płacił za oświetlenie, wystąp o warunki zabudowy z zaznaczeniem iż jest to oświetlenie terenu, wykonaj projekt, dostaniesz pozwolenie i buduj. Taka sama procedura jak dla stawiania domku.

gorny7
04-01-2007, 20:59
Domyślam się że to my będziemy płacić, dlatego pytałem o orientacyjne koszty.

Oświetlenie ulic jest to zadanie własne gminy i ona powinna zapewnić takie rzeczy. Prosba do urzędu gminy z uzasadnieniem. Najwyżej otrzymasz odpowiedż ze jeszcze nie w tym roku.

(zrobilem jak powyzej i otrzymałem odpowiedź że w przyszłym roku( składałem pismo w listpopadzie)
i jestem zadowolony że coś chociaż obiecali i się ruszy.
pisma i gnębic i w kolektywie.

nie wiem czy droga może byc prywatna jeżeli jest na mapach i planach urzedu itp to nawet jeżeli sami ją budowaliście to chyba i tak przechodzi na skarb państwa , tak przynajmniej bylo z rożnymi podłaczeniami itp




.

wari
04-01-2007, 22:25
Droga nie będzie prywatna jeśli się ja formalnie przekaże gminie. Niestety od lipca zeszłego roku gmina może, ale nie musi jej przyjąć.

DaroMan..
05-01-2007, 04:52
Gorny7


.....a mozesz zeskanowac to pismo i wyslac do mnie na priv?


D.

mmmad
05-01-2007, 09:14
U nas gmina wystapila o warunki do ZE, my na podstawie tych warunkow sfinansowalismy projekt. Z tym mamy isc do gminy i ma byc to traktowane jako nasz wklad wlasny (plus ewentualne slupy oswietleniowe), a gmina ma wystapic do ZE o realizacje inwestycji (polozenie kabla do oswietlenia) w zamian za podwyzszona oplate eksploatacyjna.

Tak to na razie wyglada...

gorny7
05-01-2007, 21:38
mogę przesła pismo jakie my zlozyliśmy w Urzedzie,
w sprawie np Oświetlenia zaklad, ktory to obsługuje w mieście jest jak by na zleceniu miasta i dopiero miasto wskazuje mu co migdzie ma robic, dlatego pismo skladaliśmy w mieśie a nie w " zakladzie oswietleniowym"

prześlijcie emeil na

[email protected]

bo na priva chyba nie mozna załączników lub powiedcie jak to zrobic