PDA

Zobacz pełną wersję : Umywalka wbudowana w blat- jak to zrobić?



mada
13-05-2003, 15:00
Podobają mi się bardzo umywalki wpuszczone w blat obłożony kafelkami. Pełno tego w prospektach producentów glazury, ale nigdzie nie spotkałam się ze sposobem wykonania takiej konstrukcji. Mój fachowiec chętnie to zrobi, ale widzę, że nie bardzo wie jak. Pomóżcie!

dobrzykowice
13-05-2003, 15:38
jest cos takiego co sie zwie plyta VEDI. Jest to dość twarda pianka wzmocniona dodatkowo z obu stron specjalną sitka pokryta klejem. Ta plyta jest dedykowana wlasnie do zabudowy lazienek. Mozna na to oczywiscie klasc plytki i jest bardzo fajne w obróbce. Uprzedzam jednak, że nie jest to tanie rozwiązanie....

Elster
13-05-2003, 15:47
może oprócz kosztów płyty i względów estetycznych, warto też wziąć pod uwagę praktyczną stronę takiego wykończenia. koleżanka ma coś takiego w kuchni i bardzo jest z tego niezadowolona, bo trzeba więcej czasu poświęcać na sprzątanie (okruchy itp włażą w fugi) - ale jest ładne - zwłaszcza na zdjęciach

Majka
13-05-2003, 15:58
Ja mam tak wbudowana umywalkę w łazience. Okruchy w fugi nie wpadają :grin:
Umywalka jest powieszona na ścianie, z dwóch jej stron mieści się po 1 płytce /fugi - silikon jest po brzegach, więc nie brudzi się jakoś specjalnie. To bardzo fajne rozwiązanie nie rezygnuj z niego. Powodzenia Majka

dobrzykowice
13-05-2003, 16:06
myslę, że madzie chodzilo o lazienkę a tam raczej ciężko o okruchy :smile:

alex
13-05-2003, 16:20
U nas blat (dosc dlugi, bo 1,5m) zrobiony jest z plyty OSB 18mm, ktora doskonale sie do tego nadaje i nie jest droga. Plyte oblozylismy mozaika kafelkowa z Tubadzina (bo najtaniej tj jedyne...250zl/m2)i zaimpregnowalismy fugi (to chyba wystarczy zeby sie nie brudzilo???nie wiem) Pod umywalka bede miala wysuwane kosze na bielizne i szuflady.

DarekRz
13-05-2003, 17:18
Mam taką umywalkę z mieszkaniu (Sidney z Koła) włożoną w otwór wycięty w płytach karton-gips, pomiędzy którymi jest zbrojenie wpuszczone w ścianki po bokach (między ścianą łazienki a prysznica) i z tyłu zalane betonem. Wszystko obłożone mozaiką Lazur z Tubądzina. Fuga jest zaimpregnowana. Na razie jest ok.
DarekRz

Pyza
26-05-2003, 06:15
On 2003-05-13 18:18, DarekRz wrote:
Mam taką umywalkę z mieszkaniu (Sidney z Koła) włożoną w otwór wycięty w płytach karton-gips, pomiędzy którymi jest zbrojenie wpuszczone w ścianki po bokach (między ścianą łazienki a prysznica) i z tyłu zalane betonem.
DarekRz


Rozumiem, że płyty G-K są dwie i między nimi jest zbrojenie. Zbrojenie opiera się na murkach po bokach (prawa i lewa strona blatu). Po co z tyłu zalane betonem? I czego użyłeś do zbrojenia płyt G-K?
Pozdrawiam :smile:

Pyza
26-05-2003, 06:17
On 2003-05-13 17:20, alex wrote:
U nas blat (dosc dlugi, bo 1,5m) zrobiony jest z plyty OSB 18mm, ktora doskonale sie do tego nadaje i nie jest droga.


Łazienka jest pomieszczeniem wilgotnym, czy to nie szkodzi płycie OSB?

Pozdrawiam :smile: