PDA

Zobacz pełną wersję : LG - PRALKA???



malutka123
04-01-2007, 16:26
Mam prosbę, czy ktos z was ma moze pralke tej firmy? Podoba mi sie ona wizualnie i funkcje tez ma fajne zastanawiam sie nad jej zakupem z tym nowym systemem / Innowacyjne bezpośrednie przełożenie napędu (Direct Drive) gwarantuje cichą i niezawodną pracę/ Ale nie wiem jak ta firma ogólnie sie sprawuje...

Martik
05-01-2007, 06:46
My własnie LG zakupiliśmy do nowego domu i to był baaaardzo trafny wybrór. Zależało nam na cichej pralce bo ukryliśmy ja w kuchni. Ma extra oprogramowanie, przydatną dla nas blokade przed dziećmi i cichutka!
Ja jestem mile zaskoczona jakością przy tak niskiej cenie!

Mufka
05-01-2007, 07:05
:D nie wiem czy ci to pomoze w wyborze ale ja mam odkurzacz tej firmy :lol: sprawuje sie od lat bardzo dobrze.

michal_m
05-01-2007, 09:55
Znajomi kupili (chyba 6-kilówkę) około 1,5 roku temu i są bardzo zadowoleni.

igor1980
07-01-2007, 22:36
sprzedaje sprzet agd, sam posiadam pralke lg, polecam zwlaszcza jesli jest typem z silnikiem directdrive (bezszczotkowy bezposrednio na bebnie), cichy i bezawaryjny

malutka123
08-01-2007, 12:05
Myslę, że po waszych opiniach zdecyduje sie na ta pralke LG :D Rozważam wybór modelu LG WD-12390 ND, jesli ktos z was ma konkretnie ten model, to prosze jeszcze o jakies opinie :wink:

reng
21-07-2008, 07:10
podnoszę jeszcze raz pytanie, bo temat stary... czy warto? myślę o zakupie tego modelu

http://www.neo24.pl/index.php?target=products&product_id=47380

czy pralka posiada automatyczny dobór wody do ilości prania? nie pisze w specyfikacji, choć wydaje mi się, że teraz to już chyba standard...

Iwona i Robert
21-07-2008, 14:53
Witam,
Jeśli pisze że ma automatykę wagową - to znaczy właśnie że automatycznie dobiera ilość wody do wielkości prania

a czy teraz to standard - dla większości, a przynajmniej dla tych ze sterowaniem elektronicznym
ciągle w tańszych modelach zamiast automatyki wagowej jest jedynie przycisk 1/2 prania - zmniejszający ilość zużycia wody o połowę

Iwona

LeoAureus
21-07-2008, 16:20
Też się przymierzam do LG z Direct Drive 8)

aspidisca
18-02-2009, 10:31
Czy pralka parowa LG to naprawdę takie zmyślne urządzenie? Podobno rozwiązuje problem prasowania koszul.

:wink:

stilla
08-03-2011, 07:51
Fakt, LG z Direct Drive są ciche i przy tym energooszczędne, warto się takiej przyjrzeć, bo nawet silnik ma 10 lat gwarancji.

Sziva
08-03-2011, 11:24
My mamy pralkę LG z DD i jesteśmy z niej zadowoleni. Pralkę mamy ukrytą w kuchni w rzędzie szafek i z tego powodu musieliśmy wziąć pralkę głęboką na 44cm. Jedyne słyszalne dźwięki, jakie pralka wydaje, to wypompowywanie wody przez pompę, ale dźwięki niosą się głównie ze zlewu (wspólny odpływ). Trzeba też uważać, gdy chce się wyprać tylko jeden sweter albo bardzo małą ilość prania, gdyż podczas pierwszego zrywu przy wirowaniu pralka potrafi podskoczyć i przesunąć się o kilka centymetrów. Wynika to pewnie stąd, że jedna czy dwie rzeczy potrafią tak się ułożyć, że powodują nierówne dociążenie bębna i stąd te cyrki. Przy normalnej ilości prania pralka nawet nie drgnie podczas wirowania. LG na napęd DD daje 10 lat gwarancji.

stilla
12-03-2011, 08:58
Właściwie to silnik Direct Drive od LG wykrywa wielkość załadunku i automatycznie dostosowuje długość prania, ilość płukań i zużycie wody, to i wirowanie powinien chyba wyczuć.

popey111
12-03-2011, 13:51
My mamy pralkę LG z DD i jesteśmy z niej zadowoleni. Pralkę mamy ukrytą w kuchni w rzędzie szafek i z tego powodu musieliśmy wziąć pralkę głęboką na 44cm. Jedyne słyszalne dźwięki, jakie pralka wydaje, to wypompowywanie wody przez pompę, ale dźwięki niosą się głównie ze zlewu (wspólny odpływ). Trzeba też uważać, gdy chce się wyprać tylko jeden sweter albo bardzo małą ilość prania, gdyż podczas pierwszego zrywu przy wirowaniu pralka potrafi podskoczyć i przesunąć się o kilka centymetrów. Wynika to pewnie stąd, że jedna czy dwie rzeczy potrafią tak się ułożyć, że powodują nierówne dociążenie bębna i stąd te cyrki. Przy normalnej ilości prania pralka nawet nie drgnie podczas wirowania. LG na napęd DD daje 10 lat gwarancji.

Sziva jedyne słuszne wyjście to nie prać pojedynczych sztuk ubrań (na pewno w instrukcji napisali żeby tak nie robić). Żadna pralka tego nie zniesie zbyt długo :)

popey111
12-03-2011, 13:52
My mamy pralkę LG z DD i jesteśmy z niej zadowoleni. Pralkę mamy ukrytą w kuchni w rzędzie szafek i z tego powodu musieliśmy wziąć pralkę głęboką na 44cm. Jedyne słyszalne dźwięki, jakie pralka wydaje, to wypompowywanie wody przez pompę, ale dźwięki niosą się głównie ze zlewu (wspólny odpływ). Trzeba też uważać, gdy chce się wyprać tylko jeden sweter albo bardzo małą ilość prania, gdyż podczas pierwszego zrywu przy wirowaniu pralka potrafi podskoczyć i przesunąć się o kilka centymetrów. Wynika to pewnie stąd, że jedna czy dwie rzeczy potrafią tak się ułożyć, że powodują nierówne dociążenie bębna i stąd te cyrki. Przy normalnej ilości prania pralka nawet nie drgnie podczas wirowania. LG na napęd DD daje 10 lat gwarancji.

Sziva jedyne słuszne wyjście to nie prać pojedynczych sztuk ubrań (na pewno w instrukcji napisali żeby tak nie robić). Żadna pralka tego nie zniesie zbyt długo :)

megi24
13-03-2011, 10:57
Mam sprzęt LG i w kuchni i w łazience, od kilku lat sprawuje się niezawodnie. Mają teraz fajne modele, z systemem inteligentnego prania, pralka ma wbudowany czujnik wkładu i sama dobiera czas cyklu prania, tak żeby nie pobierała za dużo wody i energii.
Chociaż przyznam, że nie zdarzyło mi się wrzucać tylko jednej rzeczy, bo przy rodzinie, to raczej nierealne :-)

stilla
14-03-2011, 06:40
Mnie się czasami zdarza wirować jedną rzecz, którą wcześniej prałam ręcznie, ale nic się takiego nie dzieje, czasami tak jak pisze Sziva mocniej pralką zakołysze, a potem już stabilnie i cicho wiruje. Chociaż przyznam, ze odkąd mam pranie parowe to przestałam w ręku prać nie które rzeczy.

Sziva
18-03-2011, 12:18
Teraz już wiem, że z pojedynczymi rzeczami to trzeba ostrożnie, więc staram się tego unikać. Napisałam o tym jako o rzeczy zaobserwowanej i ku przestrodze.

megi24
19-03-2011, 17:46
Pranie parowe, super sprawa, zupełnie inaczej ubrania pachną i wyglądają, jakby dopiero co kupione były.

stilla
22-03-2011, 09:06
Bo pranie parowe działa niczym SPA na ubrania, a poza tym nie trzeba ich wcale prasować no i mam nadzieję, że uniknę korzystania z pralni chemicznych, bo można odświeżyć wszystko w tej praleczce bez chemikaliów.

popey111
22-03-2011, 14:08
No to żeby pociągnąć dalej wątek reklamowy proponuję zajrzeć tutaj:) (http://agd-pro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=115:lg-moda-na-wygrywanie&catid=39:promocje&Itemid=27)

stilla
05-04-2011, 12:08
No ciekawe czy rzeczywiście zwracają i jak wyliczą tę kwotę...
A jeśli chodzi o zakupy u projektantki Gosi Baczyńskiej, to widziałam tę akcję na facebooku.

Harimex
11-04-2011, 09:11
telewizor LG tak ale pralka? w sklepie bardzo polecali mi właśnie pralki z LG ale co z tego jak po 1,5 miesiąca pojechała już do serwisu :bash: no i często się coś z nie dzieje dlatego proponuje rozglądnąć się za inną firmą

stilla
12-04-2011, 13:49
No nie wiem, ale nawet na facebooku czytałam, że według badania przeprowadzonego przez GFK w 54 krajach, LG w kategorii pralek jest numerem jeden.

megi24
30-04-2011, 20:04
Pranie parowe jest też chyba bardziej oszczędne, bo mniej wody pobiera.

stilla
02-05-2011, 12:54
Zgadza się bo z jednego litra wody można sporo pary wytworzyć, więc na pewno jest ekonomiczne w użyciu, bo tak normalnie to chyba około 100 litrów wody na całe pranie pobiera pralka, tak?

megi24
25-05-2011, 15:33
telewizor LG tak ale pralka? w sklepie bardzo polecali mi właśnie pralki z LG ale co z tego jak po 1,5 miesiąca pojechała już do serwisu :bash: no i często się coś z nie dzieje dlatego proponuje rozglądnąć się za inną firmą

A jak już oddałeś/aś do serwisu to nie naprawili?

Piotr Kotwica
22-09-2014, 11:21
Ja szczerze to polecam Pralki LG Dobry wyrób

tombuild
30-09-2014, 18:57
Prali LG są dobre, ale trochę kosztują. Za to wydaną kasę rekompensuje duża różnorodność w programach i funkcjach pralki. A jak pralka po 1,5 miesiąca jest popsuta to najprawdopodobniej ktoś ją uszkodził podczas transportu i nie przyznał się po świńsku! To nie możliwe żeby była usterka po takim krótkim okresie.