PDA

Zobacz pełną wersję : docieplanie sufitu wata szklana (parterówka)



jurek
04-01-2007, 19:57
mam pytanie, jak dobrze docieplic sufit w domu parterowym -
dokładnie chodzi mi o to, gdzie umiescic wate: miedzy dolnym pasem kratownicy czy na stelazu od sufitu podwieszanego? (ale wtedy gdzie umiescic folie?)

Wojciech Nitka
06-01-2007, 21:56
Wełnę, grub. 15 cm, umieszczasz pomiędzy pasami dolnymi kratownicy, wzdłuż kratownic, a na tą warswę układasz drugą warstwę, grub. 10 cm, z tym że prostopadle do kratownic. W ten sposób uszczelnisz wszelkie nieszczelności w dolnej warstwie izolacji cieplnej.

Powodzenia

jurek
07-01-2007, 08:07
dzienkuje za informacje czekam juz dwa dni i nikt ni odpisał.
istnieje tez mozliwosc układania waty na stelazu do płyt ale niewiem jak dokładnie to wydlada i czy jest to zgodne z jakas technologąi bo folie przykleja sie na stelaz i dotyka bezposrednio płtyt.

Andrzej Wilhelmi
07-01-2007, 09:26
Układanie wełny na stelażu źle wygląda. Należy zrobić to tak jak napisał Wojciech Nitka. Dobra folia paroizolacyjna jest mocowana po spodniej stronie dolnego pasa. Sufit się niepotrzebnie nie obniża i może występować w różnych konfiguracjach. Pozdrawiam.

artureski
07-01-2007, 22:20
to może ktoś mi doradzi w podobnej kwestii (tez parterówka): czy wszędzie jest potrzebna folia paroizolacyjna (podobno tylko w pomieszczeniach wilgotnych) oraz czy szczelina wentylacyjna pomiędzy gk a folią paroizolacyjną jest dobrym rozwiązaniem (grubość stelaża do gk - może lepiej upchnąć tam 2 cm wełny?)

agnieszkakusi
08-01-2007, 06:42
a może po prostu zastosować ekofiber? My tak robimy..

Wojciech Nitka
08-01-2007, 07:58
czy wszędzie jest potrzebna folia paroizolacyjna [ ... ] oraz czy szczelina wentylacyjna pomiędzy gk a folią paroizolacyjną jest dobrym rozwiązaniem (grubość stelaża do gk - może lepiej upchnąć tam 2 cm wełny?)

Folia paroizolacyjna jest niezbędna na wszystkich powierzchniach będących przegrodą zewnętrzną. Szczelina wentylacyjna, między folią paroizolacyjną a płytami g/k nie jest wymagana. Przestrzeń między elementami rusztu możesz wypełnić dodatkową warstwą izolacji cieplnej.

artureski
08-01-2007, 08:45
dziękuję za odpowiedź wyczerpującą i szybką bo zamęt powstawał coraz większy w kwestii szczelin i folii a termin rozpoczęcia prac coraz bliższy (chociaż wg mat. rockwoola: zalecają szczelinę czyli nie jest konieczna, natomiast folię tylko w łazience, kuchni, itp - tutaj jednak zdaję się na doświadczenie i praktykę - czyli wszędzie folia).

Andrzej Wilhelmi
11-01-2007, 22:18
Pozostawienie pustej szczeliny pomiędzy płytą gk a paroizolacją skutkuje dziwnymi przewiewami w tej przestrzeni; jest ewidentnym marnowaniem miejsca, w które należy włożyć izolację; pusta przestrzeń może skutkować ciemniejszymi pasami na płycie gk w miejscach styku ze stelażem. Pozdrawiam.

jurek
12-01-2007, 19:57
no tak ale w koncu nie wiem jak ułozyc wate
na stelazu od rigipsów czy pomiedzy kratownicami
waga waty nie wpłynie na uginanie sie stelaza
waty ma isc 20 cm

jurek
13-01-2007, 19:41
własnie zaczołem układanie waty miedzy dolnym pasem kratownicy wata 15 cm + 5 cm uni mata
mysle ze dobrze było by ułozyc dodatkowa arstwe waty na slelazy od płyt grubosci ok. 10 cm i dopiero potem folia na stelaz i rigipsy
co otym myslicie??

andre59
13-01-2007, 22:27
Tu znajdziesz rysunki, co prawda poddasza, ale zasada jest ta sama:
http://www.rigips.pl/
zakładka: Biblioteka Rigips/etapy zabudowy i opis produktów/poddasza.