PDA

Zobacz pełną wersję : ____________TYNKI AGREGATOWE GIPSOWE KNAUF co i jak?????????



MimblaM
04-01-2007, 20:59
Witam

przymierzam się do wykonania ww tynków wewnętrznych. Akurat o tym temacie nie mam pojęcia.
Proszę podpowiedzcie na co zwócić uwagę podczas ich wykonania.
Na co zwrócić uwagę wybierając ekipę (a może ktoś może mi polecić fachmenów).
I ile płaciliście lub na ile jesteście umówieni (najchętniej w okol. Warszawy).

MimblaM
05-01-2007, 18:29
...a może ktoś jednak pomoże:-(

fugo79
05-01-2007, 18:32
Ja tez przymierzam sie do tynków gipsowych, dzis rozmawiałem z majstrem i uzgodniłem cene 20 zł za m2 razem z materiałem tynk knaufa. okolice konina wielkopolskie

mery26
05-01-2007, 20:01
21zł/m2
no robią-a raczej kończą.Ja ich sprawdziłem latareczką-stwierdzili że pierwszy raz ktoś tak sprawdza robote.Skutek był taki ze się troszkę poprawili.Poza tym na forum szukaj.Jest o tym wiele a pamietam ze sam wstawiałem normy na tynki gipsowe maszynowe.
a szczerze powiem ze nie wiem jak ocenic ekipie po pierwszej rozmowie-no chyba ze proponujesz 10 zł/m2 a wykonawca bierze i mowi ze jakoś tam bedzie.
Dałem chłopakom mozliwość wykazania sie (kilka ścian) i wtedy wyraziłem swoją opinię co do możliwości odbioru
pozdr.
mariusz

peilin
05-01-2007, 21:24
Ja mam i jestem bardzo niezadowolona tzn zupelnie nie spelnily moich oczekiwan. Prawie wszedzie bede kladla gladz, bo jak sie poswietli reflektorem nie wydaja sie rowne. Bylam bardzo rozczarowana wykonawca (oglaszajacym sie na forum), bo przed robota zapewnial mnie, ze nadaja sie do malowania, a w rzeczywistosci tak nie jest.
Pozdrawiam

Barloc
06-01-2007, 08:49
Ja jestem zadowolony, robota szybka i jakość - bardzo fajna. A szerzej:

Ekipy zawsze mówią, że robią tynk pod malowanie, ale to nie prawda, zawsze się znajdzie gdzieś jakiś zadzior. Tak czy inaczej powierzchnia jest bardzo gładka. Ceny są około 20-22 zł/metr w tym materiał. Z kupnem materiału trzeba uważać i lepiej to zostawić ekipie. Ważne, żeby niekupić przypadkiem tynku maszynowego "ciężkiego", który jest trochę tańszy, a sprzedawany np. w hurtowniach czy hipermarketach nie jest dobrze opisany - więc można się pomylić. Trzeba też pamiętać, że lekkie tynki maszynowe mają bardzo krótki termin ważności - zdaję się tylko 3 miesiące! Wiec jeżeli się kupuje samemu to trzeba b. uważać na datę produkcji. Potem jakiś poślizg z ekipą i kłopot gotowy, bo taki przeterminowany gips (np. 4-miesięczny- zaliczyłem to) bardzo, bardzo długo schnie i nie da się nim pracować.
Warto też wiedzieć, że agregaty są zawsze na siłę - więc jeżeli się nie ma siły to trzeba mieć pożądny agregat prądotwórczy.

Pozwole sobie przypomnieć, że zanim położy sie tynk - naprawdę warto sfotografować wszystkie ściany, żeby mieć na zawsze dokumentację, gdzie sią jakie instalacje!

pozdrawiam