PDA

Zobacz pełną wersję : Samowzbudzenie alarmu.



Adamus44
05-01-2007, 07:03
Jakie moga byc przyczyny samoczynnego wlaczania sie alarmu. system oparty na centrali Sintony 410, czyjki ruchu IRM 270C, kontraktony MC 440.
Czujki ruchu ( 4 szt. ) wpiete w jedna linie, podobnie kontraktony. Pomieszczenie to sala serwerow z klimatyzorami (temp. ok 20-21 stopni). Czujki ruchu umieszczone w naroznikach z lustrem kurtynowym.
Co ciekawe alarm jest wzbudzany w nocy, gdy nikt w sali nie przebywa.
Zazwyczaj maja miejsce 2-3 takie zdarzenia w jednej godznie, a potem
jest spokoj. Zastanawiamy sie co moze byc tego przycznyna - problem
gryzoni raczej nie wystepuje. Alarm wystapil 30 grudnia czujki ruchu byly wzbudzone od 9:41 do 18:30 dopiero, po tym czasie udalo sie uzbroic nowa sale. 31 grudnia czujki uaktywnily sie o 21:12 ale tym razem po zatwierdzeniu alarmu udalo sie uzbroic ponownie.

damiang
05-01-2007, 09:29
Niektóre czujki ruchu mogą być wzbudzane przez pajączki i inne małe robaczki.
Czujka może być także po prostu uszkodzona.
Niestety podłączenie wszystkich czujek na jednej linii bardzo utrudnia namierzenie tej felernej...
Czy w tej serwerowni nie ma dużego przepływu powietrza o innej temperaturze? Np. klimatyzacja, ogrzewanie powietrzne, mocna wentylacja?
Być może pomogłyby czujki dualne...

Najlepiej spytaj ZBYCHa w wątku "Instalacja alarmowa raz jeszcze"

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1558294

adam_mk
05-01-2007, 10:31
Zapomnij o czujkach ruchu.
Pomyśl o czujkach ciepła, bo nimi są.
Piszesz o serwerowni.
Przestaw się na podczerwień (jak Twoja czujka) i popatrz.
Tam jest klimatyzator, wentylator szafy 19", UPSa lub coś podobnego.
Jak dojdzie do wniosku, że mu za ciepło, to wywala strumień ciepełka z kontrolowanego obszaru/szafy/sprzętu czujce "prosto w nos".
A ona robi swoje.
A ty latasz i się dziwisz! :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam Adam M.

I jeszcze jedno. Jeżeli istnieje powtarzalność czasowa (sprawdź pamięć zdarzeń w centrali) jeżeli z dokładnością do kilku minut, zawsze o tej samej porze się to zdarza, to złap typa odpowiedzialnego za serwer.
Ma ci wydrukować godziny selftestu sprzętu (np. drukarki w tym pomieszczeniu). Zwykle ON SAM ustawia to na noc. Z zegara to bydle się budzi, wstaje testuje i wyrzuca strugę ciepła/chłodu. Ono jest ok. więc zasypia. TY przylatujesz i wszystko jest ok. a alarm był!
DUCHY!!! :o

ghostt
05-01-2007, 11:46
no ja mam w serwerowni wszystko
od kilku szaf pelnych serverow przez ups 10KW po klimatyzator 10KW
w serwerowni mam kilka czujek
1 kontrakton na dzwiach antywlamaniowych i przeciwporzarowych
2. zwykla czujka ruchu
3. czujnik temp (wrazie jak by klima siadla)
4. czujka dymowa
i u mnie niema zadnych wzbudzen
przyczym czujka jest tak umieszczona ze nie patrzy na klimatyzator i ups

serwery sa w wentylowanych szafach i na zewnatrz wywalaja raczej stala temp temp

dode
05-01-2007, 13:46
u mnie się też włączał alarm nie wiadomo od czego...., po trzecim czy czwartym razie sama rozszyfrowałam zagadkę. Nadmuch z kominka...
Jak wychodząc załadowałam kominek do pełna, to w któryms momencie własnie dawał to "prosto w nos".

D.

pattaya
05-01-2007, 14:37
U mnie też alarm zaczął się włączać przy suszeniu wylewek a później włączeniu ogrzewania.
Przyjechał alarmista ,wyregulował czujki i jest OK.

_ZBYCH_
05-01-2007, 22:38
Jakie moga byc przyczyny samoczynnego wlaczania sie alarmu. system oparty na centrali Sintony 410, czyjki ruchu IRM 270C, kontraktony MC 440.
Czujki ruchu ( 4 szt. ) wpiete w jedna linie, podobnie kontraktony. Pomieszczenie to sala serwerow z klimatyzorami (temp. ok 20-21 stopni). Czujki ruchu umieszczone w naroznikach z lustrem kurtynowym.
Co ciekawe alarm jest wzbudzany w nocy, gdy nikt w sali nie przebywa.
Zazwyczaj maja miejsce 2-3 takie zdarzenia w jednej godznie, a potem
jest spokoj. Zastanawiamy sie co moze byc tego przycznyna - problem
gryzoni raczej nie wystepuje. Alarm wystapil 30 grudnia czujki ruchu byly wzbudzone od 9:41 do 18:30 dopiero, po tym czasie udalo sie uzbroic nowa sale. 31 grudnia czujki uaktywnily sie o 21:12 ale tym razem po zatwierdzeniu alarmu udalo sie uzbroic ponownie.
Sama centrala Siemens Sintony 410 kosztuje 2000 zł, a czujki Siemens IRM 270C po 300 zł i to netto!!! :o Czyżby zabrakło pieniędzy na instalatora - profesjonalistę? :roll:

Dla ścisłości czujki Siemens IRM 270C, o których pisze Adamus44 są czujkami dualnymi i to z górnej półki!

Jeśli jest faktycznie tak, jak napisał Adamus44, że są po cztery czujki na jednym wejściu centrali, to świadczy to o kompletnej ignorancji i niekompetencji instalatora!!! Ciekawe, jak to się stało, że w tak poważnym obiekcie jak serwerownia (zapewne o najwyższej klasie zagrożenia) wysokiej klasy system alarmowy został wykonany przez osobę nie posiadającą podstawowej wiedzy, że nie wspomnę o uprawnieniach :o :o :o

Centrala Siemens Sintony 410, to naprawdę górna półka. Posiada na płycie 16 wejść, więc nie rozumiem, dlaczego są podłączone po cztery czujki pod jedno wejście :roll:

Naprawdę jakieś totalne nieporozumienie!!!