PDA

Zobacz pełną wersję : Czym impregnować więźbę dachową?



Bluszczowcy
05-01-2007, 10:01
Czym najlepiej samemu zaimpregnować drzewo na więźbę dachową?
Drewno niestety jest mokre, bo dopiero wycięte z lasu.

Zastanawiam się co zrobić? Czy lepiej zaimpregnować teraz (choć podobno mokre drewno wogóle nie przyjmuje impregnatu) czy poczekać pare miesięcy i zaimpregnowac dopiero jak będzie ułożone na dachu?

Opinie mile widziane :)

DaroMan..
05-01-2007, 10:04
Ja impregnowalem juz ulozona na dachu poslugujac sie aparatem z pompka do opryskiwania roslin ( a czasem strzykawka ) i stosujac roztwor koncentratu TYTAN

bob budowniczy junior
05-01-2007, 10:27
U mnie wieźba była w listopadzie.Jak to powiedzieli cieśle - jeszcze wczoraj rosła.Trochę ją maznąłem w oczekiwaniu na dekarzy.Dokładnie zaimpregnować (2-3 razy)planuję dopiero na wiosnę.

pkm
05-01-2007, 14:36
Zależy przed czym chcesz chronić....jeśli przed ogniem to najlepiej ,,przestrugać"...przed owadami i grzybami to masz do wyboru całą palete

05-01-2007, 15:24
Czym najlepiej samemu zaimpregnować drzewo na więźbę dachową?...
to drewno, które będzie wewnątrz - zaimpregnuj jakimś solowym praparatem
a to wystające na zewnątrz olejem lub preparatem oleistym

... podobno mokre drewno wogóle nie przyjmuje impregnatu ...
a ja znów mysle inaczej ... tzn ta zasada jest dobra w stosunku do preparatu oleistego - tzn drewno suche
a mokre - jesli chcesz solowym
IMHO - sól lepiej sie wchałania w mokre drewno ...

chopinetka
05-01-2007, 15:42
Witam

Na ten temat już nie jedno zostało na tym forum napisane, ale ja zwróce ci uwagę na szkodniki drewna . Przyjżyj się dokładnie czy nie masz małych dziurek lub kanalików i absolutnie nie ma prawa być odrobiny kory. Ja miałam też świeże drewno i w tym temacie byłam również świeża, zostawilwiśmy 2 nieokorowane do końca krokwie. No i oczywiście przyplątało się jakieś cholerstwo. Okorowałam i już dwa razy zlałam odpowiednim preparatem cały dach. Mam nadzieję, że wytępiłam tz. zabiłam na śmierć :wink:

pozdrawiam

Bluszczowcy
16-01-2007, 13:54
Jednak zdecydowaliśmy sie zaimpregnowac częściowo naszą więźbę.
Zaimpregnowaliśmy zewnętrzne powierzchnie krokwi, te na które są przybijane deski, a później jak drzewo podeschnie sprężarką pryśniemy od wewnątrz. :D

Andrzej Wilhelmi
17-01-2007, 00:07
Jak będą deski to po problemie opryskiwacz załatwi sprawę krokwi i desek. Byłoby gorzej gdyby była folia. Pozdrawiam.