PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły gazowe TERMET



wojtek69
05-01-2007, 12:02
Czy ktoś z forumowiczów ma w swoim domku taki kocioł? Proszę o opinię

a-kra
05-01-2007, 13:44
Ja uzywam i nie widzę żadnych wad. Sprawny i ekonomiczny.

mTom
05-01-2007, 13:50
Mam taki jednofunkcyjny turbo.
Co prawda dopiero pół roku, ale póki co nie ma z nim żadnych problemów.
Nawet nie wiem, że go mam (odpukać).

stuk
05-01-2007, 16:59
Mam Termet MiniTerm (dwufunkcyjny) od trzech lat. Już kiedyś gdzieś o tym pisałem - dno totalne. Pomijając obudowę które jakby jej nie założyć wpada w drgania od pracy pompy, to kocioł ma dużo większe wady. Po pierwsze włącza pompe obiegową co na 3 minuty, nawet w trybnie letnim, zaraz po zamknięciu kranu. Odkręcisz na sekundę wodę - trzy minuty pracy pompy. Po drugie, w obiegu cwu, po odkręceniu kranu zapala się i przez pół minuty palnik pracuje na minimum, dopiero potem zaczyna naprawdę grzać. Efekt - po odkręceniu kranu ponad pół minuty zimnej wody. Jak się już doczeklam ciepłej, to choćbym zakręcił wodę tylko na seknd, po ponowym odkręceniu ponad pół minuty zimnej wody. Umywalka tuż przy piecu, rurka ma może z metr czy póltora. Obserwowałem dzida i widze, że przez pierwsze pół minuty grzeje na minimum czyli efekt żaden. Dwóch serwisantów fabrycznych stwierdziło, że tego się nie da wyregulować i że może następna wersja sterownika elektronbicznego będzie mieć to poprawione, jednak przez cały okres gwarancji nie wyprodukowano lepszego sterownka.
Podsumowując - najgorszy piec jaki w życiu widziałem.

Talbot
05-01-2007, 17:35
Używam Termet Unico 13kW z zasobnikiem 120 litrów.
Działa bez żadnego problemu od roku.
Wiadomo ze sa to najtańsze piece (chyba, rok temu tak było), ale mimo tego nie widzą na dzień dzisiejszy żadnych minusów.

Pozdrawiam

sailor_ro
06-01-2007, 09:38
a co sadzicie o stojacych kotach gazowych (bodajze zeliwnych) z Termetu?Cena 5390 zl, moc 15-22 kW,wbudowany zasobnik chyba 100 litrow.
Niestety w moim domu,mam miejsce tylko na kociol stojacy i chyba to jest najtansza oferta.
aha zasilany mialby byc gazem plynnym.
pozdrawiam

msobanie
06-01-2007, 09:48
Witam,
To co pisze Stuk to po przede wszystkim wada kazdego kotla dwufunkcyjnego.
Mam trzeci rok (trzeci sezon) MiniMax Turbo, chodzi na propan - butanie z Orlenu.
Zero problemow - nawet w zeszla zime.
Pozdrawiam
Mirek

stuk
06-01-2007, 10:03
To co pisze Stuk to po przede wszystkim wada kazdego kotla dwufunkcyjnego.

Pozwole sobie nie zgodzić się z powyższym. Mieszkałem już z kilkoma piecami dwufunkcyjnymi, był vaillant, junkers, ariston i teraz termet i tylko termet ma takie kwiatki. A oczywiście sama idea pieca dwufunkcyjnego tam gdzie bywaja mroźne i długie zimy to pomysł raczej nieszczególny, ale to temat na osobny wątek.

pluton
08-01-2007, 10:33
A oczywiście sama idea pieca dwufunkcyjnego tam gdzie bywaja mroźne i długie zimy to pomysł raczej nieszczególny.
A dlaczego ?

Herne
08-01-2007, 11:10
Mam trzeci sezon Ecoterm kondensacyjny - drobne problemy w czasie gwarancji, ale że producent w Polsce, więc było do kogo dzwonić i żale wylewać. I gość ze Świebodzic prawie że do mnie specjalnie przyjechał (kilkaset km) i o 4 w nocy piec oglądał. W sumie był to drobiazg.
Nie wiem, jak to jest z innymipiecami, ale nie oczekiwałem cudów i generalnie nie mam powodów do narzekania. Problemy o których pisałem to tak naprawdę kwestia regularnych przeglądów (wyczyszczenie osadów itp). I można to zrobić samemu, bo to niewielka filozofia.

Firma bardzo poważnie podchodzi do klientów (obsługa klienta oraz serwis techniczny).

Gringo...
08-02-2007, 12:24
maja taki znajomi od 6 lat i nie mieli problemow. obecnie sam sie zastanawiam nad wyborem piece i chyba sie zdecyduje.

stuk
08-02-2007, 12:35
A dlaczego ?
A dlatego, jak korzystasz z cwu to piec nie grzeje kaloryferow. A jak odkrecisz kran podczas grzania to otrzymasz serię gorącej wody na poczatek.
Więc jak trzeba dużo i często grzać to jest niewygodne, niepraktyczne, wkurzające. Za to jest tanim sposobem na ogrzewanie tam, gdzie trzeba tylko czasem trochę dogrzać.

toomas
08-02-2007, 12:55
Ja tez miałem kupować Termeta ale dostałem niewiele wyższą cene na Berette która w komplecie ma regulację pogodową. Dodatkowo do Beretty dokupuje firmowy zestaw dwóch stref grzewczych czego Termet nie ma...to przeważyło na kozyść Beretty...W innym wypadku byłby Termet

Herne
08-02-2007, 12:59
O ile się orientuję, Termet również ma w pakiecie pogodówkę.

toomas
08-02-2007, 13:11
O ile się orientuję, Termet również ma w pakiecie pogodówkę.

szukałem...nie znalazłem..

EZS
08-02-2007, 13:26
twierdzili, że mają

Ale cenowo nie są wcale tacy rewelacyjni. Bardzo poważnie myślałam nad kotłem od nich, ale nie mają z zasobnikiem. Czyli żaden komfort. A jak się weźnie 1-funkcyjny, to już nie są konkurencyjni prawie wcale.

Herne
08-02-2007, 13:28
Mają pogodówkę, bo sam ją posiadam. Z tym, że nie twierdzę, że są konkurencyjni cenowo, bo tego nie wiem.

Dlaczego mieliby być tańsi, przecież jakością nie ustępują.

stuk
08-02-2007, 13:43
Dlaczego mieliby być tańsi, przecież jakością nie ustępują.
To tak jakbyś napisał że fiat nie ustępuje jakością np. maździe... LOL

Gringo...
09-02-2007, 14:19
Ja ciepla wode bede bral z elekrycznego podrzewacza. Natomiast piec ma miec u mnie tylko funkcje grzania domu.

stuk
09-02-2007, 14:57
Ja ciepla wode bede bral z elekrycznego podrzewacza. Natomiast piec ma miec u mnie tylko funkcje grzania domu.
To jak chcesz piec tylko do ogrzewania to kup jednofunkcyjny bez zasobnika - najtaniej i najprościej.

Gringo...
10-02-2007, 12:47
wlasnie tak zrobie i mysle o piecu Termet.

Becik
16-03-2007, 09:28
Mój Unico13kW przez 3 pierwsze lata działał bez zarzutu. Teraz zaczął się psuć - był już jeden magik i nie poradził sobie. Problem polega na tym że kilkakrotnie zaczyna grzać i przestaje, dopiero za n-tym razem zaskakuje i grzeje. Czasem odpala za pierwszym razem a czasem po 20-tu nieudanych próbach poddajemy się i wyłączamy go. Na razie jest wyłączony, 2 razy dziennie włączamy zeby nagrzać wodę w zasobniku (na szczęście jest już ciepło i wystarczy wieczorkiem przepalić w kominku - więc obywamy sie bez CO), ale boję się że zanim uda się go komuś naprawić - przestanie działać w ogóle.
Może miał ktoś podobny problem?

pafnuc518
15-12-2018, 19:16
Panowie by nie zakładać nowego tematu odgrzewam stary,,
Jak z tymi piecami Termetu? na obecna chwile?
Wiec użytkowników tej firmy?
Interesuje mnie jednofunkcyjny z zasobnikiem ok, 200l do domu 130 m2 ,myślę by dołożyć grzałkę do zasobnika na lato aby dla dzieci do prysznica.
Czekam no opinie .

motomaniak111
19-12-2018, 07:08
Mam Termet Integra II Plus - dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 50L - bardzo fajny kocioł. Polecam

Janekk1234
20-12-2018, 23:26
Mam w dwóch lokalach termet silver 2 funkcyjny. Super kocioł.
Dodam że pozbyłem się tych nieszczęsnych regulatorów pokojowych. Ustawiam jedną temp na kotle i hula. Jak jest wyraźnie zimniej na dworze reguluje ręcznie trochę wyższą temp i to cała regulacja.