PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o pomoc



mafiusz
05-01-2007, 17:18
Witam wszystkich.Problem mam taki :jestem wlaścicielem klubu miejskiego na którym dwa miesiące temu zlecilem firmie remont dachu.Jest to stary budynek ze stropodachem a pokryty zostal dwoma warstwami papy termozgrzewalnej o grubości pól centymetra. Przed remontem na dachu bylo jakies 6 do 8 warstw papy klejonej na lepik.W czasie remontu papa ta zostala zerwana w calości do stropu z powodu naprawde dużej ilości pęcherzy.Fachowiec powiedzial ,że żeby praca zostala wykonana wlasciwie to należy usunąć stare pokrycie żeby zapobiec powstawaniu nowych pęcherzy. Myśle że zrobil dobrze,bo papa którą zerwal byla poprostu zgnita w pelnym znaczeniu tego slowa.Ateraz powstal problem skraplania się wody na stropie mimo,że na dachu zostaly zamontowane kominki wentylacyjne które mialy temu zapobiec i niestety nie zapobiegly.CZYPRZEWIERCENIE STROPU NA WYLOT W MIEJSCACH TYCH KOMINKÓW MOŻE POPRAWIĆ TĄ KIEBSKĄ SYTULACJE.Zapomnialem dodać ,ze strop na tym budynku ma tylko grubość 5 cm .Proszę o wasze rady,które będa dla mnie bardzo przydatne jak temu zapobiec.Z góry dziękuje

Jan Przestrzelski
13-01-2007, 23:43
na stropie wykrapla się para -strefa przemarzania.wiercenie nie pomoże.Należy strop ocieplic