PDA

Zobacz pełną wersję : projekt W-27.12 pracownia DOBRE PROJEKTY



Strony : [1] 2 3 4 5

gorgonit
05-01-2007, 18:28
Zapraszam do tego wątku wszystkich zainteresowanych projektami serii

W-27.12

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712a.html

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712b.html

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712c.html

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712d.html

cbartek
06-01-2007, 06:20
No i o to właśnie mi chodziło.! Od dzisiaj piszemy tutaj.
Pozdrawiam

M3
07-01-2007, 19:31
Tak jak powiedziałem, tak też robię.

Witamy wszystkich zainteresowanych projektemi rodziny W-27.12

My będziemy realizować W-27.12d (z małymi zmianami)

karina i Jasiu
07-01-2007, 21:16
Również witamy - od paru dni jesteśmy posiadaczami projektu w2712a. Właśnie siedzimy i zastanawiamy się nad materiałem na ściany zewnętrzne. Jaki jest wasz wybór ?

gorgonit
08-01-2007, 20:53
Ja zakupiłem juz projekt W-27.12b . Mam nadzieję ze papierkologię załatwimy do połowy roku i ruszymy z budową pod koniec czerwca .
Wersja B spodobała nam się ze wzgledu na 2 dodatkowe pokoje na parterze. Prawdopodobnie będziemy budować w 2 etapach . Na początek parter , a poddasze w zależności jak sie z funduszami wyrobiny .

karina i Jasiu
08-01-2007, 21:18
Jesteśmy tez optymistami, mamy nadzieje , że w miarę szybko będziemy mieć pozwolenie. Ale z wykonawcami cieniutko, wszyscy już pozajmowani i nie wiadomo czy uda się w tym roku ruszyć :(

Poza tym , nie wiemy jaki materiał wybrać na dom. Chcemy zmienić na ścianę dwuwarstwową i mam dylemat ceramika albo silikaty. Pewnie będzie ceramika, ze względu na większą dostępność na naszym rynku.

Ps.
Robiliście( będziecie robić) jakieś zmiany w projekcie ? My rozważamy likwidację załomu (chyba tak fachowo to się nazywa) w pokoju dziennym i przedłużenie dachu nad tarasem, tak, żeby można było wstawić stół sobie posiedzieć .

M3
08-01-2007, 22:08
Również witamy - od paru dni jesteśmy posiadaczami projektu w2712a. Właśnie siedzimy i zastanawiamy się nad materiałem na ściany zewnętrzne. Jaki jest wasz wybór ?

Witam, też mamy z tym dylemat.

Nasz architekt mówi, że powinno się budować z tego materiału jaki jest najbardziej dostepny - on twierdzi, ze suporeks (jeszcze nie doszedłem czy chodzi mu o beton komórkowy?) Znajomy z kolei wybudował się z silikatu - ale to sciana 3-warstwowa i trzeba miec naprawde dobra ekpę, zeby umiała z tego dobrz i prawidłowo wybudować. Chcemy miec sciane dwuwarstwowa, coby styropian pokrył ew. nierównosci ;-) Pewnie będziemy wybierać powmiędzy betonem komórkowym a ceramiką.
Mamy projekt 27.12d z wykuszem i tez myslelismy o likwidacji załomu ale po zastanowieniu sie chyba go zostawimy jako zadaszenie na tarasie a moze poprosimy o jakies przedłużenie dachu zeby mozna było "montowac" jakiegoś grill'a pod zadaszeniem :-)
Czekamy na projekt by nasz architeklt mogl ruszyc z kompletowaniem calosci i skladaniem wniosku o pozwolenie na budowę. Przy dobrych wiatrach pod koniec kwietnia powinnismy zacząć.

cbartek
09-01-2007, 06:43
Cześć,
My wybralismy również W-27.12d i projekt już leży w domu. W tej chwili geodeta przygotowuje mapki a pózniej pozwlenie na budowe i do dzieła na wiosne. Co do zmian to likwidujemy załom, juz nawet mam narysowane rzuty fundamentów parteru i poddasz i zastanawiamy sie nad zlikwidowaniem wnęki przy drzwiach wejściowych i zrobieniem zadaszenia nad schodkami. Jeśli się uda zlikwidować tą wneke to wówczas zrobię wejście do kuchni z korytaża a nie przez salon.
A jak wy sie zapatrujecie na kwestie wejścia do kuchni przez salon?
Co do materiałów to na 90 procent będzie pustak ceramiczny Max 220 plus styropian 10-15 cm. Cały czas zastanawiam nad dachem. Dachówka cementowa czy blachodachówka. Znajomy sprzedawca poleca mi w tej chwili dachówke cementową Euronit za ok24zl/m2. A wy jakie koncepcje macie co do pokrycia?
Pozdrawiam

gorgonit
09-01-2007, 15:49
Witam
My w projekcie W-27.12b mamy wejscie z korytarza i tak zostanie ,jedyne wejscie do kuchni przez salon chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem . Planujmy natomiast zrobić szerszy garaż 3 metry to trochę za mało .
Materiały juz wybrałem MAX + ociieplenie styropianem . Ekipa juz wstępnie zaklepana na początek lipca .

karina i Jasiu
09-01-2007, 20:20
Witam,
wątek nam się pięknie rozwija :) :)

My robimy kosmetyczne zmiany w projekcie:
-likwidacja załomu
-wysunięcie daszka nad tarasem
-wydłużenie garażu

Kuchnię zostawiamy bez zmian, jedynie lekko przesuniemy ściankę w stronę pokoju, żeby kuchnia miała szerokość 3 m i była bardziej ustawna.

Zdecydujemy się pewnie na ceramikę +styropian, a dach cementowy.

Pozdrowienia dla przyszłych budowniczych,

Ps.
Gorgonit: można wiedzieć na jaką kwotę wycenili Ci stan surowy otwarty łącznie z dachem? U nas śpiewają za samą robociznę 40 tysięcy. Ciut dużo jak dla mnie....

M3
09-01-2007, 21:24
Witam
My w projekcie W-27.12b mamy wejscie z korytarza i tak zostanie ,jedyne wejscie do kuchni przez salon chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem . Planujmy natomiast zrobić szerszy garaż 3 metry to trochę za mało .
Materiały juz wybrałem MAX + ociieplenie styropianem . Ekipa juz wstępnie zaklepana na początek lipca .

Hej,
a wykuszu nie robicie? Poddasze pozostawiacie jak w projekcie?

M3
09-01-2007, 21:26
Witam,
wątek nam się pięknie rozwija :) :)

My robimy kosmetyczne zmiany w projekcie:
-likwidacja załomu
-wysunięcie daszka nad tarasem
-wydłużenie garażu

Kuchnię zostawiamy bez zmian, jedynie lekko przesuniemy ściankę w stronę pokoju, żeby kuchnia miała szerokość 3 m i była bardziej ustawna.

Zdecydujemy się pewnie na ceramikę +styropian, a dach cementowy.

Pozdrowienia dla przyszłych budowniczych,

Ps.
Gorgonit: można wiedzieć na jaką kwotę wycenili Ci stan surowy otwarty łącznie z dachem? U nas śpiewają za samą robociznę 40 tysięcy. Ciut dużo jak dla mnie....

Ja jeszcze nie pytałem ale .... juz się boję! :-?

gorgonit
10-01-2007, 19:07
Bierzemy ekipę górali bez dachu robocizna zamknie sie kwotą do 25 tys

cbartek
11-01-2007, 06:51
No to u mnie ma być troche taniej. Znajoma ekipa obieceła mi że bez dachu zrobią za ok 12-14 tys. Natomiast za dach w moich okolicach dobrzy fachowcy biorą ok 35 zł za m2.
pozdrawiam

M3
11-01-2007, 20:37
No to u mnie ma być troche taniej. Znajoma ekipa obieceła mi że bez dachu zrobią za ok 12-14 tys. Natomiast za dach w moich okolicach dobrzy fachowcy biorą ok 35 zł za m2.
pozdrawiam

Dach rozumiany jako położenie pokrycia czy ułożenie więźby?

Ja jeszcze nie prowadziłem negocjacji cenowych - zaczną jak złożę kwity do pozwolenie na budowę.

karina i Jasiu
11-01-2007, 21:17
Hej,
my ciągle szukamy ekip, zobaczymy czy uda się znaleźć za przystępniejszą trochę cenę ... ale jesteśmy dobrej myśli :)

wels
12-01-2007, 08:21
Witam wszystkich!
My budujemy W27.12a i właśnie lada dzień /mam nadzieję/ zaczniemy kłaść dachówkę. Chcielibyśmy wprowadzić się jesienią, więc nie ma czasu na oddech. Budujemy wersję z wykuszem -super sprawa -chociaż sen z oczu spędza, bo ponoć balkony nad wykuszem to problem. Ściany to porotherm, a dach koramica L15, a reszta wyjdzie w praniu. Wielkich zmian też nie robiliśmy, jeśli już, to drobne przesunięcia ścian, no i zrezygnowaliśmy ze spiżarki w kuchni.
pozdrawiam wszystkich Ela
ps. Ogólnie rzecz biorąc to nie żałujemy wyboru, bo teraz kiedy już stoi, to jest "uokropnie fajny" :D

cbartek
12-01-2007, 15:55
No to u mnie ma być troche taniej. Znajoma ekipa obieceła mi że bez dachu zrobią za ok 12-14 tys. Natomiast za dach w moich okolicach dobrzy fachowcy biorą ok 35 zł za m2.
pozdrawiam

Dach rozumiany jako położenie pokrycia czy ułożenie więźby?

Ja jeszcze nie prowadziłem negocjacji cenowych - zaczną jak złożę kwity do pozwolenie na budowę.

Dach tzn więżba + pokrycie.

liczył ktoś z was "Max-y" ile potrzeba na domek?

karina i Jasiu
12-01-2007, 19:02
wels :

Witamy na naszym wątku, najbardziej doświadczoną osobę w budowaniu W 27.12. Bardzo szybko Wam idzie budowa. !!! Chciałabym być już na takim etapie , a nie dopiero papierologia :(

Czy możesz podzielić się swoją wiedzą na temat:
- jakości projektu ( czy są jakieś błędy, na które należy uważać) ?
-kosztorysu (czy przysłany przez biuro jest w miarę realny?)
- uwag wszelakich budowlanych......

Pozdrowienia,

wels
13-01-2007, 08:20
karina i Jasiu, witam serdecznie
Bardzo chętnie podzielę się z Wami naszymi spostrzeżeniami, chociaż przyznaję że będą to raczej babskie uwagi, bo na technologii to się nie znam i raczej w tym niewiele pomogę.
Budujemy z ceramiki, dach odeskowaliśmy i położyliśmy membranę, na to pójdzie dachówka koramica L15. Okna PCV, w kolorze złoty dąb- będą mam nadzieję w lutym. Straszny miałam dylemat czy ze szprosami, czy bez, ale w końcu wygrały rolety i będzie bez szprosów /kasa/.
Okna są duże, ale my ich nie zmniejszaliśmy- wyjątek na górze zamiast dwuskrzydłowych balkonowych będzie jedno i okno. Ścianę w kuchni przesunęłam na rzecz salonu o ok.30cm, by tam ustawić jakieś meble. No i zrezygnowałam ze spiżarki. pozdrawiam Ela

karina i Jasiu
13-01-2007, 18:25
wels:

Wysłałam e-mail do Ciebie i czekam z niecierpliwością na zdjęcia z reala. :) A swoją drogą może jest na forum , ktoś kto potrafi wklejać zdjęcia i doradzi jak to robić?

Czemu mówisz , że okna są duże ? Dla mnie są ok. Takie same mam teraz w mieszkaniu i na pewno, nie chciałabym węższych w domu. Z balkonów na górze też rezygnujemy, nie są potrzebne.

Czym będziecie ogrzewać ? My myślimy o eko-groszku.

gorgonit
13-01-2007, 19:15
Witam
Jeśli ktoś budował z max-ow to ma pytanie ile weszło na budynek ?? .
Ja w projekcie w wer. B sciany nośne wewnętrze mam z cegły pełnej . Czy w wer A też tak jest i czy da sie zastapić cegłę pełna max-em ?? .

M3
13-01-2007, 19:23
To i ja mam pytanie:

Dlaczego zrezygnowaliście z betonu komórkowego jaki jest przewidziany w projekcie na rzecz ceramiki?

karina i Jasiu
14-01-2007, 21:36
Cześć ,

w sumie to cały czas się jeszcze zastanawiamy nad materiałami budowlanymi. I już mam kompletny mętlik :roll: , aktualnie na tapecie jest jednak beton komórkowy i ściana jednowarstwowa jak w projekcie. Co w końcu wybierzemy - nie mam pojęcia :wink:

Niwiki
16-01-2007, 19:40
Witam wszystkich serdecznie :)!

Nie zakupilismy jeszcze projektu, ciągle się zastanawiamy który projekt wybrać czy w-21.12a czy w-27.12a. Ale raczej skłaniamy się do waszego wyboru, czyli w-27:). Mam nadzieje że niedługo podejmiemy decyzję i inne sprawy rozwiążą się tak, ze będziemy mogli rozpocząć budowę i będziemy mogli wymieniać się spostrzeżeniami. Narazie wam dopingujemy w waszych budowach :D!

smiejus
17-01-2007, 20:07
ja co prawdą buduję w21-12 ale może wtrące swoje 3 grosze.

- więźba w projekcie jest nie dostowosana do realiów - ciesla pozmieniał nam przekroje na większe
- w kominie przy kominku musi byc jeszcze kanał wentlacyjny (takie przepisy teraz, w projekcie nie ma)
- zarówno w waszym projekcie jak i naszym nie ma zaprojektownej wyczyski od komina z kominkiem - przesuwaliśmy komin zeby jakoś wyjść z ta wyczystka pod schodami bo wo pokoju nie chciałam jej zrobic za nic w świecie ;-)
- hmm i rzecz która chyba nejwięcej nam namieszała .... w czasie adaptacji architekt nie zmienił nam wymiarów, a zmieniliśmy budowę ściany z 30 cm + 5 cm styropian na 24 cm suporex + 15 cm styropian. Taka błachostka powoduje rozjechnie się wszystkich wymiarów i odległości z którymi spokojnie poradzi sobie myślacy murarz. Mój niestety musiał przez to kilka rzeczy poprawiać.

Jak jesteście przed pozwoleniem i adapracją to jest jeszcze czas żebyście może zapytali o to architekta, albo zwrócili uwagę wykonawcom.

W moim projekcie na górze sa ścianki z regipsów, gdybyście chcieli murowane warto zwrócić na to uwagę bo trzeba na stropie dodac belki pod ściankami :)

A... no i okno tarasowe w projekcie 21-12 jest wysokości 250 cm. W zasadzie żadna firma takich okien nie zrobi z gwarancją, więc warto się zorientowac jakie okna chcemy jeszcze przed wymurowaniem nadproża 8)

i uściski dla wszystkich zaczynających, fajnie ze będzie więcej domków tej pracowni

cbartek
18-01-2007, 08:14
Smiejus troche mnie "zaintrygowałeś" tym że pod ścianki murowane na poddaszu trzeba robić podciąg - w sumie nawet o tym nie pomyslałem musze to przedyskutować z moim projektantem.
Pozdrawiam

kris_pp
18-01-2007, 14:16
Nie wiem jak Wy ale ja boje sie podwyżek w sezonie budowlanym 2007; dlatego w styczniu na zapas kupiłem:
BK SOLBET na klej 24x24x59 1728szt; 7,90zl brutto z dowozem
BK SOLBET na klej 12x24x59 500szt; 4,20zl brutto z dowozem

I zastanawiam się na zakupem pokrycia dachowego bo podobno ma zdrożeć o 25%.

Czy też słyszeliście o podwyżce i jaki materiał wybraliście/wybierzecie na wasze dachy?

Ja osobiście skłaniam się do dachówki firmy BRASS, to chyba dlatego że taki materiał na dachu maja rodzice i są zadowoleni.

Pozdrawiam i czekam na na wsze opinie "Czym pokryć dach"

M3
18-01-2007, 14:31
Smiejus troche mnie "zaintrygowałeś" tym że pod ścianki murowane na poddaszu trzeba robić podciąg - w sumie nawet o tym nie pomyslałem musze to przedyskutować z moim projektantem.
Pozdrawiam


Mój architekt też to mówił. Dałem sobie spokój ze zmianami i pozostawiłem ryglowe. Podejrzewam, że efekt (dzwiekoszczelność będzie ten sam a w przyszłości (dla ew. zmian układu pomieszczeń) wygodniej i łatwiej będzie zmieniać ryglowe.

M3
18-01-2007, 14:35
Nie wiem jak Wy ale ja boje sie podwyżek w sezonie budowlanym 2007; dlatego w styczniu na zapas kupiłem:
BK SOLBET na klej 24x24x59 1728szt; 7,90zl brutto z dowozem
BK SOLBET na klej 12x24x59 500szt; 4,20zl brutto z dowozem

I zastanawiam się na zakupem pokrycia dachowego bo podobno ma zdrożeć o 25%.

Czy też słyszeliście o podwyżce i jaki materiał wybraliście/wybierzecie na wasze dachy?

Ja osobiście skłaniam się do dachówki firmy BRASS, to chyba dlatego że taki materiał na dachu maja rodzice i są zadowoleni.

Pozdrawiam i czekam na na wsze opinie "Czym pokryć dach"



CZesc,

Ja na razie nie mam pozwolenia :-? , nie mam gdzie ew. składować materiałów :-? , nie mam umówionej ekipy :-? więc się nie wychylam z zamówieniami. Mam nadzieje, że później jakoś dam radę.
Co do dachówki to nie mam jeszcze wybranej. Bedziesz brał cementową, ceramiczną czy jeszcze jakąś inną>

M3
18-01-2007, 14:46
Nie wiem jak Wy ale ja boje sie podwyżek w sezonie budowlanym 2007; dlatego w styczniu na zapas kupiłem:
BK SOLBET na klej 24x24x59 1728szt; 7,90zl brutto z dowozem
BK SOLBET na klej 12x24x59 500szt; 4,20zl brutto z dowozem

I zastanawiam się na zakupem pokrycia dachowego bo podobno ma zdrożeć o 25%.

Czy też słyszeliście o podwyżce i jaki materiał wybraliście/wybierzecie na wasze dachy?

Ja osobiście skłaniam się do dachówki firmy BRASS, to chyba dlatego że taki materiał na dachu maja rodzice i są zadowoleni.

Pozdrawiam i czekam na na wsze opinie "Czym pokryć dach"


U nas w Szczecinie we wtorek kolega z forum zamówił, cyt.:

"Ja brałem Solec Kujawski paletowany chwyty.
Zależało mi na Solcu gdyż ja będę kładł na klej 2-3 mm, jeśli ktoś kładzie na zaprawę to jak najbardziej Rurka powinna być OK.

Ja płaciłem 6,46 tylko że netto + 150 zł. transport do każdych 10 palet."

cbartek
18-01-2007, 15:10
co do pokrycia to gadalem z kolegą który handluje pokryciem. poleca mi dachówke cementowa EURONIT za ok 24 zl/m2. mówi ze w lutym ma być podwyzka! Sam nie wiem co wybrać dachówke cementową czy blachodachówke i jakiej firmy?

smiejus
18-01-2007, 18:52
Smiejus troche mnie "zaintrygowałeś" tym że pod ścianki murowane na poddaszu trzeba robić podciąg - w sumie nawet o tym nie pomyslałem musze to przedyskutować z moim projektantem.
Pozdrawiam

nie podciąg tylko w miejscu stawiania ścianki musza być włożone w stropie dwie belki a nie tylko jedna. Bo na pustaku ze stropu gęstożebrowego ścianka murowana stć nie może, musi się opierać na dwóch belkach (ale to nie jest podciąg)

karina i Jasiu
18-01-2007, 19:06
Witam - co do dodatkowych belek pod ścianki działowe na poddaszu, trzeba dodać że jedynie pod ścianki ustawione równolegle do belek stropowych.
Natomiast podwyżki - no cóż, dzisiaj byłem u producenta bloczków bk i od 1 lutego idą 10 % w górę :cry: [/quote]

kris_pp
19-01-2007, 13:12
Co do belek pod ściankami działowymi na piętrze:

Ja w projekcie W-27-12a pod ściakna działową tą nad salonem mam w stropie wieniec 21x21cm z dwoma prętami od góry i pieciona od dołu i to wystarczy w zupełności aby można było postawić na tym ścianke działową; oczywiście z obu stron tegoż wieńca idą belki stropowe.

Pod ścianka działową nad łazienką idą w projekcie dwie belki stropowe i to również wystarczy aby postawić ścianke działową na długości 3,3m.

Co do rodzaju pokrycia dachu:

Wybrałem dachówke betonową Euronit Ekstra za cene 21,5 zł/m2 z dowozem na plac budowy; niestety też musze za nia zapłacić w styczni bo od lutego też idzie do góry.

Co do stropu TERIVA:
Chyba każdy zauważył w projekcji dziwne pustaki stropowe
FETR 45, 370x240x200 - 40szt
Sa to pustaki z ceramiki inne niż TERIVA i bardzo ciężko dostępne, a nawet często niedostępne.
Z tego co ja się dowiadywałem bedzie trzeba troche inaczej rozłożyć belki stropowe i zastosować same pustaki TERIVA.

I tu pytanie do WELS

Jak to rozwiązaliście bo wy już strop macie skończony??

wels
19-01-2007, 13:22
Co do ścianek na górze, to u nas są murowane, ale wiem, że musieliśmy wzmocnić strop - poszły jakieś dodatkowe belki.
A dachówkę wybraliśmy koramica, renesansową L15, angobę ceglastą . Właśnie kładą, pytałam dekarzy czy jest w porządku, mówią że ok. Wcześniej trochę się naczytałam, tu, na forum, niezbyt pochlebnych opinii na jej temat i trochę zaczęłam wątpić w słuszność wyboru. Muszę jednak przyznać, że na dachu wygląda całkiem fajnie.
smiejus, a o co chodzi z tym kominkiem, bo nie bardzo rozumiem, to tyczy się wszystkich, czy tych z płaszczem wodnym?
pozdrawiam Ela

gorgonit
19-01-2007, 17:39
Witam
Czy ktoś zmieniał strop z TERIVY na taki monolityczny ???
Czy to sie wogóle opałaca . My palnujemy sciany z max-a a strop zamierzamy zmienic na momolityczny .
Wogole to na razie jesteśmy w malinach - koniec stycznia a my dopiero jesteśmy na wstepnum etapie załatwiania formalności .

łysomiak
19-01-2007, 18:16
zdjęcia


http://images4.fotosik.pl/293/921c800c3729b221m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=921c800c3729b221)
http://images4.fotosik.pl/293/921c800c3729b221m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=921c800c3729b221)

smiejus
19-01-2007, 18:39
z tym kominkiem jest tak że oprócz kanału dymowego do którego jest podlączony kominek musi jeszcze być w tym poieszczeniu kanał wentylacyjny.

Że niby jakby się dwulenek węgla ulatniał to ma gdzie ulecieć właśnie przez kanał wentylacyjny. Bez tego ponoć kominiarz nie odbierze domu.
Choć w praktce to ja widze większy problem z tym kanałem niż pożytek, bo teoretycznie jak otworzy sie drzwiczki kominka to może mi się obudowa okopcić jak złapie ciąg do kanału wentylacyjnego ...;/ No ale jek mus to mus, zbytnio z kominiarzem dyskutować nie będę.

łysomiak
19-01-2007, 18:40
http://images14.fotosik.pl/46/82d9b7040a52c93am.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=82d9b7040a52c93a)

kris_pp
19-01-2007, 18:41
Dachówka ładna :-), ale już wiem jakiego okna w lukarni nie robić!!!

Myślał kotoś żeby zrobić jedno ale od góry zakończone trójkątem?

łysomiak
19-01-2007, 18:52
czemu nie taki kształt okna ? :D

kris_pp
19-01-2007, 18:56
Każdy buduje tak aby mu się podobało, ciesze się że wam się takie podoba :)
Pozdrawiam.

wels
19-01-2007, 20:12
łysomiak, bardzo proszę pokaż zdjęcie domu od strony tarasowej i jeszcze pytanie, macie wykusz?
A co do okna w lukarni, to my też nad nim się głowiliśmy, bo gdyby je dać wyżej, to batman musiałby wieszać tam firanki :wink: gorgonit u nas na strop poszła terriva i keramzytobeton, bo lekki i wytrzymały, a monolityczny nie bedzie za ciężki? No i chyba droższy
pozdrawiam Ela

M3
19-01-2007, 21:09
czemu nie taki kształt okna ? :D

Witaj łysomiak,

Można gdzieś zobaczyc pozostałe Twoje zdjęcia?
Daj proszę znać.

łysomiak
20-01-2007, 06:54
- dom bez wykuszu

- zdjęcia mogę wkleić na forum albo dać linki na priva

kris_pp
20-01-2007, 10:23
łysomiak daj link na PRV :)

M3
20-01-2007, 10:41
- dom bez wykuszu

- zdjęcia mogę wkleić na forum albo dać linki na priva


Wysłałem Ci prośbę na priv'a.
U zupełnieniu poproszę o link do zdjęć na mojego priv'a :-)

kris_pp
20-01-2007, 14:45
Co do okna w lukarni to jak dla mnie musi być jak u bugabuga7509

http://images2.fotosik.pl/228/cf156a2814073f2emed.jpg

http://images3.fotosik.pl/228/5aa69724d1ba5396med.jpg

karina i Jasiu
20-01-2007, 19:25
Cześć,
ja też zdecydowanie okna w lukarnie jak w projekcie, tym bardziej , że chcę tam zrobić "kącik czytelniczy ", zamiast garderoby.
Jesteśmy po następnej rozmowie z ewentualnym wykonawcą . Cena robocizny za stan surowy zamknięty mnie podłamała. Pan, niewątpliwie świetny fachowiec , polecany prze innych, zażyczył sobie 60 tyś ........No cóż , szukamy dalej

wels
20-01-2007, 20:14
Karina i Jasiu - 60 tys za stan surowy, zamknięty?! :o Czyli, że wstawi Wam jeszcze okna? To rzeczywiście dużo. My póki co to próbujemy przetrawić ok 30 tyś za ogrzewanie i wodn-kan, bez podłogówki. Ceny rzeczywiście szaleją i to głównie robocizny
Ela

M3
23-01-2007, 17:58
Allo!
Co tu taka cisza? Wszyscy zapadli w sen zimowy?
Nikt nie podsyła fotek? O co tu come on?

bugabuga7509
23-01-2007, 19:02
witam wszystkich mam pytanie odnośnie jak robicie u siebie kuchnie w projekcie W.27-12a taką jak w projekcie czy też coś zmieniacie,ja wcale niewiem jak zrobić nie chcę całkowicie robić odsłonientej kuchni tak żeby wszyscy widzieli co się w niej robi myślę o częściowym jej przysłonięciu i mam taki pomysł zlikwidować spiżarkę przesunąć ściankę kosztem salonu o około 30cm ,od strony wejści do salonu zrobić ściankę około 60cm połończoną z barkiem ,zaś z drugiej strony ściankę około 2metrów z takimi trzema prostokątnymi podświetlonymi wgłębieniami 10cm.Jeśli ma ktoś już zrobioną lub zaprojektowaną kuchnię to bardzo a bardzo proszę o wklejenie zdjęć lub przesłanie na maila [email protected] lub na priv.Zgóry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

bugabuga7509
23-01-2007, 19:05
witam witam wszystkich mam pytanie odnośnie jak robicie u siebie kuchnie w projekcie W.27-12a taką jak w projekcie czy też coś zmieniacie,ja wcale niewiem jak zrobić nie chcę całkowicie robić odsłonientej kuchni tak żeby wszyscy widzieli co się w niej robi myślę o częściowym jej przysłonięciu i mam taki pomysł zlikwidować spiżarkę przesunąć ściankę kosztem salonu o około 30cm ,od strony wejści do salonu zrobić ściankę około 60cm połończoną z barkiem ,zaś z drugiej strony ściankę około 2metrów z takimi trzema prostokątnymi podświetlonymi wgłębieniami 10cm.Jeśli ma ktoś już zrobioną lub zaprojektowaną kuchnię to bardzo a bardzo proszę o wklejenie zdjęć lub przesłanie na maila [email protected] lub na priv.Zgóry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Tomm1927
24-01-2007, 13:12
witajcie

Wreszcie widzę że się to jakoś poukładało i ktoś wpadł na pomysł scalenia w jeden topik wszystkich kręcących się wokół w-27.12.
pomysł mi się podoba, tym bardziej że my z żoną również przymierzamy się mocno do tego projektu i na razie wszystko wskazuje na to że to będzie to, choć ostateczna decyzja jest jeszcze nie podjęta. Mam nadzieję że ten właśnie topik nam w tym pomoże.
Mam prośbę do kogoś kto ma projekcik w27.12 w versji "A".
Jakby dało radę podesłać na emila ([email protected]) jakieś skany z tego projektu. Pozwoliło by nam to szybciej i skuteczniej podjąc decyzję co do wyboru tego projektu. Byłbym naprawdę dzwięczny.
My na razie planujemy wybudować ten domek z naprawdę niewielkimi zmianami. Chcemy zamienić drzwi tarasowe z oknem w salonie i drzwi mają być 4 skrzydłowe z tym że 2 środkowe otwierane. Za tą zmianą oczywiście idzie przeniesienie tarasu - u nas z tyłu domu na jego bok - od strony południowej.
Tak w ogóle to mamy ambitny plan zmieścić się z budową (bez działki i mediów, bo działka już jest, a media będą niedługo) w 200kpln i mam nadzieję że nam sięto uda. Może nie być wyposażenia, mebli w pokojach/sypialniach, ale kuchnia i łazienki na tip-top. Tyle że dość sporo wewnątrz będę robił sam.

A i jeszcze pytanie:
Czy robił ktoś zestawienie materiału na ściany?? tzn chodzi mi dokładniej o to czy ktoś przeliczał z czego bardziej się kalkuluje budować??
bo ja jeszcze nie miałem okazji a chętnie bym zobaczył takie porównanie
ściana z ceramiki+ocieplenie+tynk zewnętrzny - to z jednej strony, a z drugiej - ściana z Ytonga+tynk zewnętrzny.
Jak ktoś ma jakieś wiadomości na ten temat to proszę o podzielenie się nimi.
Z góry dzięki

wels
24-01-2007, 13:18
bugabuga7509 zrobiliśmy z kuchnią dokładnie to co Ty, jeśli chodzi o ściany, barku co prawda nie planujemy, ale kuchnia będzie raczej zamknięta, jeszcze nie wiem na która stronę będą otwierane drzwi, w miejscu spiżarki damy stół, bo w sumie ona bez tej spiżarki i tak nie jest jakaś ogromna. Póki co to mam problem z ustawieniem lodówki, bo płyta i piekarnik będą pod wentylacją, a zlew pod oknem.
Ela

karina i Jasiu
24-01-2007, 18:57
Cześć. Przysypało nas śniegiem i nie możemy się wykopać , dlatego tak pusto
:lol:
Ela,
60 tyś to było za stan surowy otwarty ( ściany + dach). Szukamy dalej ekipy , z nadzieją , że ceny będą ciut normalniejsze.
Co do kuchni, to my zostawiamy tak jak w projekcie (spiżarkę również ), tylko lekko ją poszerzamy w stronę pokoju dziennego-jakieś 30 cm. Sądzę , że taka wielkość kuchni powinna wystarczyć. Szkoda byłoby mi ją powiększać kosztem spiżarki, bo spiżarka przy kuchni to ogromna wygoda. Teraz tak mam i za nic na świecie nie chciałabym tego zmieniać. :P

karina i Jasiu
24-01-2007, 19:04
Tomm 1927


Zapomniałam napisać o materiałach. .. :oops:
Mamy wycenę z Prefabetu z Bielska, koszt betonu komórkowego na dom + garaż to 20 tysięcy po cenach styczniowych. Od lutego 10% w górę .

karina i Jasiu
24-01-2007, 19:58
[/quote]Jakby dało radę podesłać na emila ([email protected]) jakieś skany z tego projektu. Pozwoliło by nam to szybciej i skuteczniej podjąc decyzję co do wyboru tego projektu. Byłbym naprawdę dzwięczny.

Zdjęcia przesyłam na emila - rzuty + przekroje
Pozdrawiam

wels
24-01-2007, 21:14
Karina i Jasiu zanim zdecydujecie się na jakąś hurtownie, popytajcie w innych i warto ponegocjować ceny. A jeśli chodzi o robociznę, to myślę, że o jakieś 12-15tys mniej to cena byłaby do zniesienia, bo nie wiem czy jeszcze taniej się da. Z drugiej strony, to co za tanie też jest podejrzane. I warto spisać dokładną umowę, lącznie z terminem wykonania prac.
pozdrawiam i życzę powodzenia Ela

M3
24-01-2007, 22:09
Tomm 1927


Zapomniałam napisać o materiałach. .. :oops:
Mamy wycenę z Prefabetu z Bielska, koszt betonu komórkowego na dom + garaż to 20 tysięcy po cenach styczniowych. Od lutego 10% w górę .



Mam nadzieję, ze trochę mrozu i śniegu (wstrzymanie prac budowlanych) schłodzi rozgrzane głowy producentów i dadzą sobie jeszcze trochę luzu z podwyzkami ...

Tomm1927
25-01-2007, 06:06
Jakby dało radę podesłać na emila ([email protected]) jakieś skany z tego projektu. Pozwoliło by nam to szybciej i skuteczniej podjąc decyzję co do wyboru tego projektu. Byłbym naprawdę dzwięczny.

Zdjęcia przesyłam na emila - rzuty + przekroje
Pozdrawiam[/quote]

wielkie dzięki za tak szybki odzew.
zaraz je postudiujemy z żoną

bugabuga7509
25-01-2007, 17:23
a mam pytanko- może już ktoś mieszka w domku W-27.12 i ma już jakieś fotki swojej kuchni w połączeniu z salonem byłbym bardzo wdzięczny za wklejenie lub przesłanie na maila [email protected] Pozdrawiam.

bugabuga7509
25-01-2007, 17:30
bugabuga7509 zrobiliśmy z kuchnią dokładnie to co Ty, jeśli chodzi o ściany, barku co prawda nie planujemy, ale kuchnia będzie raczej zamknięta, jeszcze nie wiem na która stronę będą otwierane drzwi, w miejscu spiżarki damy stół, bo w sumie ona bez tej spiżarki i tak nie jest jakaś ogromna. Póki co to mam problem z ustawieniem lodówki, bo płyta i piekarnik będą pod wentylacją, a zlew pod oknem.
Ela
Witaj wels ja natomiast tak jak napisałem planuję kuchnię z barkiem i ścianą lecz bez drzwi taką częściowo otwarto lecz nie całkowicie .Wels jeśli masz jakieś zdjęcia swojej kuchni to chętnie bym pooglądał jak to wygląda być moze spodoba mi się twój projekt i zrobię sobie taki sam.A tak wogóle to zapraszam wszystkich do wypowiedzi na temat kuchni w tym oto przepięknym projekcie W-27.12 A tak a propo ja myślę lodówkę dać na końcu ściany co była spiżarka i tam również stałby stół.Pozdarwiam.

M3
28-01-2007, 09:20
Witam wszystkich,
Jeśli ktoś sobie życzy to moge podesłać kilka skanów projektu 27.12d.

wels
29-01-2007, 09:12
bugabuga7509 powinnam napisać, że prawie tak samo, bo ściankę przesunęłam między kuchnią a salonem, ale kosztem kuchni. Co do mebli, to pójdą literą L, najpierw szafki, kuchnia /bo wentylacja/, szafka zmywarka, zlew pod oknem, szafka i lodówka na końcu no i stół w rogu, w miejscu spiżarki. Oczywiście to są założenia, bo póki co to mamy stan surowy otwarty, więc jeszcze do mebli bardzo daleka droga...
Ela

Tomm1927
29-01-2007, 09:23
bo póki co to mamy stan surowy otwarty

a możesz się pochwalić kosztami tego surowego otwartego??

wels
29-01-2007, 12:25
tomm1927 obawiam się, że nie ma się czym chwalić. Jeszcze jesienią mieliśmy nadzieję, że będzie mniej niż 100tys, potem, że ok 100, ale teraz /a prawdę mówiąc boję się męża pytać o dokładne wyliczenia/ to jakieś 130tys może być, ale w tym częściowo zrobione ogrodzenie /podmurówka i słupki/ i drewniana altana.

M3
29-01-2007, 22:10
Witam wszystkich,
Jeśli ktoś sobie życzy to moge podesłać kilka skanów projektu 27.12d.

Przepraszam - oferta chwilowo niemozliwa do wykonania :oops:

karina i Jasiu
31-01-2007, 21:19
Cześć,
dziś odebraliśmy następną wycenę. Jest coraz ciekawiej :roll:
Za stan surowy otwarty (bez dachu) koszt samej robocizny to 62 tyś. Straszne, lepiej będzie wziąć urlop bezpłatny i samemu budować :wink:

M3
31-01-2007, 21:37
Cześć,
dziś odebraliśmy następną wycenę. Jest coraz ciekawiej :roll:
Za stan surowy otwarty (bez dachu) koszt samej robocizny to 62 tyś. Straszne, lepiej będzie wziąć urlop bezpłatny i samemu budować :wink:


Sacreblue!!! Nie jest dobrze, kruca bomba! :cry:

Tomm1927
01-02-2007, 09:04
Cześć,
dziś odebraliśmy następną wycenę. Jest coraz ciekawiej :roll:
Za stan surowy otwarty (bez dachu) koszt samej robocizny to 62 tyś. Straszne, lepiej będzie wziąć urlop bezpłatny i samemu budować :wink:
:o :evil: :o :evil: :o :evil: :o :evil: :o :o :o :o :o :o

normalnie szok
ja właśnie przeprowadzam casting na wykonawcę
rozmawiałem już z 4 a jeszcze z 2 jestem umówiony na spotkanie
i na razie wstępnie (za samą robociznę);

1 powiedział za stan surowy otwarty ale z pokryciem dachowym (d.cementowa) - nie więcej jak 50kPLN

3 z kolei za st. surowy ale bez dachu i więźby ok. 20-23kPLN

na dokładne wyceny przyjdzie jeszcze z tydzień poczekać i wtedy się pochwalę.

kris_pp
01-02-2007, 10:24
Witam, myśle że budowlańców troche pogieło i powinni udać się do psychiatry jeśli uważają że za robocizne za stan surowy otwarty to należy się 50-60tyś. zł

Może trzeba im wytłumaczyć że to nie LAS VEGAS tylko POLSKA i nie muszą zarabiać po 5tyś zł za robote którą każdy mógłby się nauczyć w ciągu roku.

A oto wyliczenie:
Budowa W.27-12a dla 3 budowlańców to MAX 3 miesiące; 60tyś zl / 3 =20 tyś zl / 3 = 6666zl; licząc że są uczciwi i placą podatki a tak nie jest, to koszty stałe:
780zł ZUS
3% od obrotu to 200zł (zawsze są ryczałtowcami)
500zł VAT robocizna 7%
500zl paliwo itd.

SUMA: 6666zl - (780 + 200 + 500 + 500) = 4686zl /os

To chyba lekka przesada, a jak Wy uważacie?

P.S. Jedyna uczciwa cena to 20-23kPLN za budowe bez więźby i dachówki; wychodzi to tak jak znam życie 22kPLN + 6kPLN (więźba) + 7kPLN (pokrycie dachówką) = 35kPLN i to normalna kwota.

wels
01-02-2007, 12:23
Wierzyć mi się nie chce, jak widzę takie sumy. Szanuję każda pracę, ale myślę, ze takie ceny to już zwyczajne naciąganie. Jeszcze rok temu, mojej koleżance udało się wybudować /SSO/ dom o wiele większy za 25 tys, I nie wiem, czy te podwyżki są naturalne. Chciałbym, by nasze zarobki tak szybko szły w górę...
Patrząc na konstrukcję naszego domu - ona jest w sumie bardzo prosta, nie ma tam jakiś specjalnych udziwnień, więc ta cena ok 30 tys, za stan surowy otwarty jest zupełnie przyzwoita /nie liczę garażu/.
A to dopiero początek. Na okna trzeba liczyć ok 15 tys /no chyba, że drewniane, to drożej/, potem jakieś 30 na ogrzewanie, kanalizę, ok 8k na elektrykę, a o tynkach to nie wspomnę, bo sama jeszcze nie wiem, ale jak poznam szacunkowe koszty, to dam Wam znać. No i jeszcze wełna na poddasze, sufity z płyt, konstrukcje, ocieplenie domu z zewnątrz. A na deser wykończeniówka /łazienki, drzwi, panele, płytki/. I jeżeli każdy dowali nieziemską robociznę, to ...
Chyba mam dzisiaj jakiegoś doła budowlanego, ale nie piszę tego, broń Boże, by kogoś przestraszyć - wręcz przeciwnie. Wszyscy mamy jakąś określoną sumę na ten dom i trzeba tak nią dysponować by starczyło, bo największy klops będzie jeśli się okaże, że kasa się skończyła a dom nie nadaje się jeszcze do zamieszkania. I też się boję przepłacić, więc jeśli będziecie mieć jakieś wyliczenia od swoich wykonawców, to dajcie znać.
Ela

waldek0205
06-02-2007, 07:01
Witam.
Szukałem, szukałem i znalazłem temat, który mnie interesuje. My także zamierzamy zakupić projekt W-27.12d. Czekamy tylko na lustrzane odbicie. Ponoć ma być gotowe pod koniec tygodnia :D. Pani architekt czeka:) Zastanawiamy sie nad pewnymi zmianami:
1. likwidacjal lukarny
2. powiększenie garażu
3. na strychu nad garażem pralnia i suszarnia
Pani architekt chce około 3,5 tyś za adaptację, przyłącza i plan zagospodarowania terenu (dużo??) + VAT
Przestraszyły mnie tylko ceny robocizny 60 tyś bez dachu :evil: koszmar. Jeszcze nie szukałem ekip na konkretnie. Bez projektu nikt nie chce nic powiedzieć ile to będzie kosztowało.
Pozdrawiam i witam Wszystkich w konciku.

karina i Jasiu
06-02-2007, 18:37
Poszukiwania wykonawców w toku :D , ale jest lepiej - 60 tyś. to pojedynczy wyskok, następne wyceny to około 37 tyś. wraz z dachem

M3
06-02-2007, 19:45
Poszukiwania wykonawców w toku :D , ale jest lepiej - 60 tyś. to pojedynczy wyskok, następne wyceny to około 37 tyś. wraz z dachem


No to już jakieś ludzkie warunki - powodzenia w dalszych poszukiwaniach!

M3
06-02-2007, 19:49
Witam.
Szukałem, szukałem i znalazłem temat, który mnie interesuje. My także zamierzamy zakupić projekt W-27.12d. Czekamy tylko na lustrzane odbicie. Ponoć ma być gotowe pod koniec tygodnia :D. Pani architekt czeka:) Zastanawiamy sie nad pewnymi zmianami:
1. likwidacjal lukarny
2. powiększenie garażu
3. na strychu nad garażem pralnia i suszarnia
Pani architekt chce około 3,5 tyś za adaptację, przyłącza i plan zagospodarowania terenu (dużo??) + VAT
Przestraszyły mnie tylko ceny robocizny 60 tyś bez dachu :evil: koszmar. Jeszcze nie szukałem ekip na konkretnie. Bez projektu nikt nie chce nic powiedzieć ile to będzie kosztowało.
Pozdrawiam i witam Wszystkich w konciku.



A pani architekt załatwi tez za Was wszystkie sprawy do szcześliwego i skutecznego uzyskania pozwolenia na budowę? Jesli tak, to te 3,5 tys. są do zaakceptowania, choć my np. damy 3 tys.

Dlaczego chcesz zlikwidować lukarnę? My ją zostawiamy, bop wg nas dodaje budynkowi uroku, nad garażem też planujemy suszarnię (może z czasem pralnię). Garaż zmniejszamy do jednostanowiskowego ale takiego poszerzonego do 4,5-5 m.

wels
06-02-2007, 20:37
karina i Jasiu, jak z garażem, to całkiem rozsądna cena. Teraz trzeba się jeszcze upewnić, że solidni i terminowi i...do roboty :D
życzę powodzenia Ela

wels
06-02-2007, 20:40
Nam udało sie już wstawić okna. Początkowo myślałam, że będą ogromne, bo takie wydawały mi się te otwory, ale po zamontowaniu z roletami okazały się w sam raz.

waldek0205
06-02-2007, 21:24
M3 -
Tak. Pani projektant załatwić ma wszystko do szczęśliwego końca:) Odebrać mam gotowe pozwolenie na budowę.
Likwidacja lukarny nie jest jeszcze przesądzona. Ciagle się zastanawiamy:) Pani architekt też uważa, że dodaje uroku. Proponuję powiększenie garażu o metr do tyłu na tzw skład rowerów i kosiarek do trawy:))

waldek0205
09-02-2007, 21:07
Właśnie dzisiaj "dojechał" projekt:). Umówiłem się już z panią architekt na przyszły tydzień. Czyli ruszam z robotą (papierkową:)).

wels
10-02-2007, 07:49
waldek0205 no to powodzenia, przejść papierki to już połowa sukcesu
Ela

waldek0205
10-02-2007, 13:50
waldek0205 no to powodzenia, przejść papierki to już połowa sukcesu
Ela

Witam Elu , dzięki za wsparcie. Mam jednak większy chyba problem. Brak ekipy, która by się podjęła realizacji:((. Na lokalnym rynku posucha - Opolszczyzna Wszyscy dawno już wyjechali na zachód.
Mimo to jestem optymisą.
Pozdrawiam.
AAA... jeszcze raz dzięki za fotki domku:))
Waldek

AgaMAJ
11-02-2007, 12:47
Witam.
Ucieszyliśmy się wraz z mężem, że znaleźliśmy osoby, które też kupiły bądź mają zamiar kupić projekt w-27.12d. My też jesteśmy na etapie wyboru projektu i nie możemy się zdecydować czy projekt w-27.12d czy w-49.12. Mamy już umówioną ekipę na czerwiec, jesteśmy po wstępnej rozmowie z Panią architekt. Teraz tylko decyzja co do projektu i oczekiwanie na pozwolenie na budowę. Podobno u nas trwa to do 2 tygodni. Mam nadzieję, że zdążymy ze wszystkim do czerwca. Na szczęście ceny u nas w porównaniu do wymienianych tutaj są niższe np Pani projektantce za adaptację projektu mamy zapłacić 1 tys.
Pozdrawiam. :)

waldek0205
11-02-2007, 14:53
Witam.
Ucieszyliśmy się wraz z mężem, że znaleźliśmy osoby, które też kupiły bądź mają zamiar kupić projekt w-27.12d. My też jesteśmy na etapie wyboru projektu i nie możemy się zdecydować czy projekt w-27.12d czy w-49.12. Mamy już umówioną ekipę na czerwiec, jesteśmy po wstępnej rozmowie z Panią architekt. Teraz tylko decyzja co do projektu i oczekiwanie na pozwolenie na budowę. Podobno u nas trwa to do 2 tygodni. Mam nadzieję, że zdążymy ze wszystkim do czerwca. Na szczęście ceny u nas w porównaniu do wymienianych tutaj są niższe np Pani projektantce za adaptację projektu mamy zapłacić 1 tys.
Pozdrawiam. :)

Powodzenia:) i pozdrawiam.
Waldek

kris_pp
11-02-2007, 16:27
Chwilka zabawy i wyszła taka wizualizacja W-12.27a:

http://www.krisport.pl/allegro/budowa/3d.jpg

M3
11-02-2007, 19:37
Chwilka zabawy i wyszła taka wizualizacja W-12.27a:

http://www.krisport.pl/allegro/budowa/3d.jpg


Hej kris,
Nieźle wyszło :-) Patrząc na ten model mozna sobie mniej więcej wyobrazic jak wygladaja przestrzenie w domu i proporcje poszczególnych pomieszczeń.

wels
11-02-2007, 21:26
AgaMAJ powodzenia :) Całkiem nieźle Wam wyszła ta wizualizacja i zapewniam, że w rzeczywistości wygląda rownie pięknie!
Ela

Tomm1927
12-02-2007, 06:22
wizualizacja wyszła świetna - jestem pod wrażeniem!!!

Muszę Wam powiedzieś że mamy już 3 z 6 na razie umówionych wycen. Sprawa przedstaiwa się mniej więcej tak:
Majster nr 1 - robocizna za fund. parter, strop, piętro, ścianki dz. schody, więźba i pokrycie dachu deskami (pełne deskowanie) - zaśpiewał sobie 28,7tys. (cena negocjowalna)
Dodatkowo za pokrycie dachu, dachówką cementową wraz ze wszystkimi obróbkami itp. 7,3tys. do tego sam załatwia materiały (nas nic nie interesuje) i z tego co policzyliśmy (po jego cenach) to powinniśmy się zmieścić w stówce - stan surowy otwarty

Majster nr 2 za fund. parter, strop, piętro, ścianki dz. schody (robota) - policzył sobie 26,7 tys. (cena nienegocjowalna) i wszystkie materiały załatwiamy my.

Majster nr 3 za robotę bez dachu zaśpiewał 37tys.zł + ok 81tys. za materiał ale to jest wycena w Ytongu - czy negocjowalna - nie wiem, czy załatwia materiały, nie wiem, dopiero jutro się z nim spotkam i pogadam o szczegółach.

Swoją drogą to fajnie że "rodzinka" W-27.12x się powiększa :D :D

waldek0205
12-02-2007, 06:59
wizualizacja wyszła świetna - jestem pod wrażeniem!!!

Muszę Wam powiedzieś że mamy już 3 z 6 na razie umówionych wycen. Sprawa przedstaiwa się mniej więcej tak:
Majster nr 1 - robocizna za fund. parter, strop, piętro, ścianki dz. schody, więźba i pokrycie dachu deskami (pełne deskowanie) - zaśpiewał sobie 28,7tys. (cena negocjowalna)
Dodatkowo za pokrycie dachu, dachówką cementową wraz ze wszystkimi obróbkami itp. 7,3tys. do tego sam załatwia materiały (nas nic nie interesuje) i z tego co policzyliśmy (po jego cenach) to powinniśmy się zmieścić w stówce.

Majster nr 2 za fund. parter, strop, piętro, ścianki dz. schody (robota) - policzył sobie 26,7 tys. (cena nienegocjowalna) i wszystkie materiały załatwiamy my.


Majster nr 3 za robotę bez dachu zaśpiewał 37tys.zł + ok 81tys. za materiał ale to jest wycena w Ytongu - czy negocjowalna - nie wiem, czy załatwia materiały, nie wiem, dopiero jutro się z nim spotkam i pogadam o szczegółach.

Swoją drogą to fajnie że "rodzinka" W-27.12x się powiększa :D :D

Witam.

Przynajmniej teraz mam pogląd na ceny robocizny za projekt. Ja jesem na etapie poszukiwań ekipy (papierki już są w trakcie). Mniej wiecej wiem jak można negociować i do ile:)))
Pozdrawiam
Waldek

aaf
12-02-2007, 10:13
Witam wszystkich
My właśnie też jesteśmy zainteresowani projektem W-27.12d.. Czy gdzieś jest dostępny obraz elewacji tylnej, niestety na stronie www można obejrzeć tylko front?
Może ktoś z Was dysponuje zdjęciami z realizacji tego projektu. Byłabym wdzięczna za udostępnienie.
pozdrawiam
A.

waldek0205
12-02-2007, 19:31
Witam.
W projekcie mam ściany z BK. Czy uważacie, że warto zmieniać materiał na inny? np. ceramikę?
Pozdrawiam.
Waldek

karina i Jasiu
12-02-2007, 19:43
Coraz większa grupa miłośników W 27-12 dołącza... :P

My zmieniamy na ścianę dwuwarstwową i będziemy budować ceramiki.

waldek0205
12-02-2007, 20:09
Coraz większa grupa miłośników W 27-12 dołącza... :P

My zmieniamy na ścianę dwuwarstwową i będziemy budować ceramiki.
Witam. A jaki jest powód takiego wyboru? Roboiliście może jakąś kalkulację co do kosztów??
Pozdrawiam
Waldek

AgaMAJ
12-02-2007, 21:06
Witam.
Myślę, że podjęliśmy decyzję i wybieramy projekt 27.12d. Pewnie wprowadzimy kilka zmian np zmniejszenie garażu do jednostanowiskowego ( względy ekonomiczne)i być może zlikwidować załom .Myślę że w końcu musimy się na coś zdecydować to przestaniemy wtedy tak kombinować i przeglądać różne projekty
Może ktoś powie ile czeka się na zamówiony projekt ?
Pozdrawiam :: :lol:

waldek0205
12-02-2007, 21:27
Witam.
Myślę, że podjęliśmy decyzję i wybieramy projekt 27.12d. Pewnie wprowadzimy kilka zmian np zmniejszenie garażu do jednostanowiskowego ( względy ekonomiczne)i być może zlikwidować załom .Myślę że w końcu musimy się na coś zdecydować to przestaniemy wtedy tak kombinować i przeglądać różne projekty
Może ktoś powie ile czeka się na zamówiony projekt ?
Pozdrawiam :: :lol:

Witam. Ja czekałem tydzień. ALE WYBRAŁEM ODBICIE LUSTRZANE. Był tylko aneks tego projektu w odbiciu lustrzanym. Ale mile mnie zaskoczyli, że tak szybko zrobili mi pełen projekt w odbiciu lustrzanym:))). Teraz inni maja już gotowy projekt odbicia lustrzanego. Biuro bardzo sprawne i pan miły:))Pozdrawiam.
Waldek

AgaMAJ
12-02-2007, 21:43
Witam. Ja czekałem tydzień. ALE WYBRAŁEM ODBICIE LUSTRZANE. Był tylko aneks tego projektu w odbiciu lustrzanym. Ale mile mnie zaskoczyli, że tak szybko zrobili mi pełen projekt w odbiciu lustrzanym:))). Teraz inni maja już gotowy projekt odbicia lustrzanego. Biuro bardzo sprawne i pan miły:))Pozdrawiam.
Waldek


Bardzo dziękuję za odpowiedź. :P . My też będziemy zamawiali odbicie lustrzane. Najśmieszniejsze jest to, że gdy już dochodzimy do wniosku, że garaż będzie na jeden samochód to dosłownie za chwilę stwierdzamy, że nie jednak nie zmieniamy tego elementu w projekcie i tak jest bez przerwy .Mam jednak nadzieję, że najdalej w przyszłym tygodniu się zdecydujemy i zamówimy projekt i maszyna naprawdę pójdzie w ruch :-?
Pozdrawiam. Aga

waldek0205
12-02-2007, 21:55
[quote=AgaMAJ]Witam.



Witam. Ja czekałem tydzień. ALE WYBRAŁEM ODBICIE LUSTRZANE. Był tylko aneks tego projektu w odbiciu lustrzanym. Ale mile mnie zaskoczyli, że tak szybko zrobili mi pełen projekt w odbiciu lustrzanym:))). Teraz inni maja już gotowy projekt odbicia lustrzanego. Biuro bardzo sprawne i pan miły:))Pozdrawiam.
Waldek


Bardzo dziękuję za odpowiedź. :P . My też będziemy zamawiali odbicie lustrzane. Najśmieszniejsze jest to, że gdy już dochodzimy do wniosku, że garaż będzie na jeden samochód to dosłownie za chwilę stwierdzamy, że nie jednak nie zmieniamy tego elementu w projekcie i tak jest bez przerwy .Mam jednak nadzieję, że najdalej w przyszłym tygodniu się zdecydujemy i zamówimy projekt i maszyna naprawdę pójdzie w ruch :-?
Pozdrawiam. Aga

Upsss..
To ja zamierzam jeszcze go powiekszyć o jakiś metr do tyłu:)))
A tak swoją droga My także nie mogliśmy się długo zdecydować na jakiś projekt:) Na ten projekt trafiliśmy przypadkowo i ... to ten:)
Waldek

M3
12-02-2007, 22:14
[quote=AgaMAJ]Witam.



Witam. Ja czekałem tydzień. ALE WYBRAŁEM ODBICIE LUSTRZANE. Był tylko aneks tego projektu w odbiciu lustrzanym. Ale mile mnie zaskoczyli, że tak szybko zrobili mi pełen projekt w odbiciu lustrzanym:))). Teraz inni maja już gotowy projekt odbicia lustrzanego. Biuro bardzo sprawne i pan miły:))Pozdrawiam.
Waldek


Bardzo dziękuję za odpowiedź. :P . My też będziemy zamawiali odbicie lustrzane. Najśmieszniejsze jest to, że gdy już dochodzimy do wniosku, że garaż będzie na jeden samochód to dosłownie za chwilę stwierdzamy, że nie jednak nie zmieniamy tego elementu w projekcie i tak jest bez przerwy .Mam jednak nadzieję, że najdalej w przyszłym tygodniu się zdecydujemy i zamówimy projekt i maszyna naprawdę pójdzie w ruch :-?
Pozdrawiam. Aga

Upsss..
To ja zamierzam jeszcze go powiekszyć o jakiś metr do tyłu:)))
A tak swoją droga My także nie mogliśmy się długo zdecydować na jakiś projekt:) Na ten projekt trafiliśmy przypadkowo i ... to ten:)
Waldek


Witam,
u nas było podobnie - długo nie moglismy znależć odpowiedniego projektu. W końcu już witalismy się z projektem ORION ale wizyta na budowie i obejrzenie jak sie prezentuje w real'u spowodowały wznowienie poszukiwań. I przez przypadek natknelismy się na projekty z Jeleniej Góry. Początkowo spodobał sie nam 27.12b ale potem jak już poznalismy (dopieszczanego wtedy) 27.12d wiedzielismy, że bierzemy jego. Naszym zdaniem dom nie jakiś strasznie wyrafinowany jesli chodzi o konstrukcję ale jest b. funkcjonalny wymiary i rozmieszczenie pomieszczen jest swietnie zgrane i proporcjonalne. Lukarna na poddaszu i wykusz na parterze dodaja projektowi dodatkowego uroku - tak, ze mimo dwuspadowego dachu - nabiera dużego wdzięku i smiało moze się ubiegać o miano ładnego domu

waldek0205
12-02-2007, 22:30
Dokładnie. Nam też zawsze podobały się domy tzw. Tradycyjne (prosty dach itp.) W projekcie tym właśnie znależliśmy to co chcieliśmy -salon ,odpowiednią liczbę pokoi) A to wszystko na prawie 130m2
Waldek

AgaMAJ
12-02-2007, 23:11
Naszym faworytem długo był Zgrabny z przedsionkiem z Pracowni MG Projekt dopóki także przez przypadek nie wpadłam na w-27.12. To było to, choć np chciałam mieć wejście do kuchni z holu, ale trudno na szczęście nie trzeba tak jak w niektórych projektach wchodzić do kuchni przechodząc przez cały salon. Podoba nam się w tym projekcie także duża kotłownia a co do garażu to rzeczywiście mógłby być trochę dłuższy. Nie wiem też co będzie ze spiżarką. Nasza Pani projektantka proponuje ją zlikwidować, ale mi się podoba więc nie wiem jeszcze jak zrobimy. Na poddaszu też zmienimy jedno okno balkonowe na zwykłe.
Aga

cbartek
13-02-2007, 12:04
Cześć,
A nasz adaptacja W-27.12 juz poważnie zaawansowana. Z tyłu zlikwidowalismy załom i teraz salon jest dłuższy o 90 cm. Natomist z przodu likwidujemy wnęke i nad schodkami będzie dodatkowy daszek. Dzięki temu cały przedsioonek przesunie się do przodu domu a do kuchni bedzie wejście bezpośrrednio z korytarza. Spiżarki najprawdopodobniej przy kuchni nie będzie bo przez likwidacje załomu powiekszy sie spiżarka pod schodami.

Pytanie o strop: co sądzicie o stropie Teriva robic dokładnie tak jak w projekcie czy coś kombinować, np zmienić na strop monolityczny?

Co do materiałów to zaczęliśmy od końca tzn od zamówienia dachówki. Zamówiliśmy Euronit profil "S" kolor ciemnoszary i dostalismy bardzo dobra cene przynajmiej tak mi się wydaje bo 2,05zł/szt.
i jeszcze pytanko do kris_pp: w czym robiłeś wiluzalizacje? Bo widze tu jakiś program cadowski.
Pozdrawiam

Tomm1927
13-02-2007, 13:35
Pytanie o strop: co sądzicie o stropie Teriva robic dokładnie tak jak w projekcie czy coś kombinować, np zmienić na strop monolityczny?



Z tego co rozmawiałem z kilkoma wykonawcami to szczerze odradzają terriwę. Argumentują to tym że wcześniej czy później zacznie pękać i w miejscach belek na suficie będą rysy a to jush przyjemne dla oka nie jest.

wels
13-02-2007, 13:47
Cześć wszystkim,
widzę, ze marzenia zaczynają nabierać coraz to realniejszych kształtów. I tak trzymać. :) Teraz, czytając to, żałuję że nie wpadliśmy na pomysł zlikwidowania załomu :( , to rzeczywiście salon powiększy, chociaż i tak jest całkiem spory.
Ale wykusz to super sprawa -bardzo dodaje uroku.
Nie wiem, czy chcecie na górze robić ścianki murowane, jeśli tak, to trzeba wzmocnić strop.
Ela

Tomm1927
13-02-2007, 13:55
Nie wiem, czy chcecie na górze robić ścianki murowane, jeśli tak, to trzeba wzmocnić strop.
Ela

no na górze, w projekcie, murowane są tylko nośne

pomiędzy pokojami jest ścianka z k-g.

my przynajmniej zrobimy zgodnie z projektem

a nad wykuszem i załomem faktycznie można sięzastanowić bo to kuszące propozycje są, tylko ciekawe o ile podrożą kosztu budowy??

waldek0205
13-02-2007, 18:20
Witam. Dzisiaj odbyło sie pierwsze czytanie i uzgadnianie zmian u pani architekt, która będzie adaptowała projekt. Uzgodnienia takie:
1. Powiekszamy garaż o 1m
2. likwidujemy okna w wnęce pod schodami i pradopodobnie na klatce schodowej (bo jest na wusokości nóg i niewiele daje swiatł
3. W lukarnie zmieniamy okno na jedno zamiast dwóch
4. Na poddaszu powiększamu pokój i łazienkę( likwidujemy ciemny korytarz)
5. nad garażem robimy pralnie z suszarnią
6. brmę w garażu zmieniamy na jedną zamiast dwóch
uff... :) trochę się nazbierało
7. zmieniam materiał za BK na ceramikę +styropian (tradycja):)))

Nad p 4 jeszcze myślimy. Bo wejście do pralni musiało by być z łazienki a nie wiemy czy to dobre rozwiązanie:)
Waldek

AgaMAJ
13-02-2007, 21:33
http://www.sezam.pw.edu.pl/graf/2712d.JPG

Wiam.
Mężowi spodobała się zabawa z projektem w 3d więc postanowił "stworzyć" projekt naszego domku. ( w-27.12) Okna i drzwi nie koniecznie trzymają wymiar ale chodziło nam o ogólny zarys. Muszę przyznać, że mi się to podoba. Pomysł na likwidację załomu i przesunięcie drzwi wejściowych jest naprawdę ciekawy no i wejście do kuchni byłoby także z korytarza. Powiększony jest także trochę garaż. Niestety w takim układzie konieczne byłoby zlikwidowanie spiżarki bo kuchnia staje się w ten sposób mało ustawna. Zastanawia mnie czy jest jakaś różnica w cenie bramy garażowej podwójnej zamiast dwóch ? :roll:

Pozdrawiam. Aga

Tomm1927
14-02-2007, 09:55
prośba do osób posiadających projekt

jakby dało radę podesłać skany więźby dachowej i przekroju budynku ale przekrój DD - w miejscu garażu. Byłbym mocno dzwięczny.

Podaję adresik, który zresztą jush był kiedyś podawany:
[email protected]

cbartek
14-02-2007, 11:00
AgaMAJ wyszło super można wiedzieć w jakim programie jest to zrobione?

wels
14-02-2007, 13:25
AgaMAJ niestety nie da się zrobić wejścia do kuchni z korytarza, chyba, że z wiatrołapu, bo ta ściana jest za krótka. Można ewentualnie ją przedłużyć ale kosztem salonu lub zmniejszenia wiatrołapu do minimum, ale może to dziwnie wyglądać. Zaraz za ścianą wiatrołapu jest wejście do salonu. A spiżarka rzeczywiście bardzo pomniejsza kuchnię.
Ela

cbartek
14-02-2007, 14:33
AgaMAJ niestety nie da się zrobić wejścia do kuchni z korytarza, chyba, że z wiatrołapu, bo ta ściana jest za krótka. Można ewentualnie ją przedłużyć ale kosztem salonu lub zmniejszenia wiatrołapu do minimum, ale może to dziwnie wyglądać. Zaraz za ścianą wiatrołapu jest wejście do salonu. A spiżarka rzeczywiście bardzo pomniejsza kuchnię.
Ela
Z tego co mi sie wydaje to zmniejszając wiatrołap do 1,7m bez problemu zmieszcza sie drzwi do kuchni z korytarza! przynajmniej w wersji "d".

wels
14-02-2007, 15:39
Możliwe, ale czy wiatrołap nie będzie wtedy zbyt mały? Bo zawsze inaczej wygląda to na projekcie, a inaczej w rzeczywistości, dlatego większości z nas zależy na tym, by dom zobaczyć w realu.

AgaMAJ
14-02-2007, 16:37
wyszło super można wiedzieć w jakim programie jest to zrobione?

Program nazywa się FloorPlan 3D v6. Jeśli chcesz mogę wysłać plik tego projektu. W tym programie( choć bardzo topornie) można "chodzić" po domku ustawiając odpowiednio kamerę..

Oglądanie projektów w 3D to jest super sprawa. W ostatnim numerze Muratora dołączono płytkę z pięcioma projektami w 3D i zupełnie inaczej patrzy się z tej perspektywy. Można sobie wtedy wyobrazić przestrzenie w domu.

Jeśli chodzi o wiatrołap , to wg mnie 1,7 m to trochę za mało. Trudno wejście do kuchni będzie tylko z salonu.
Pozdrawiam

wels
14-02-2007, 20:35
AgaMaj nie martw się tym wejściem do kuchni, to wcale tak źle nie wygląda :)

Tomm1927
15-02-2007, 10:02
robiłem ostatnio rozeznanie w materiałach na ściany, a że zdecydowaliśmy się na ścianę dwuwarstwową to sprawa ma się mniej więcej tak:
podaje tylko dane dot. materiału na ściany zewn. o gr. 25-29 a w nawiasie ile mi wychodzi za mury -247m2 po uwzględnieniu wielkości bloczków
beton komórkowy:
-prefabet - bielsko biała - 7,56pln/szt (14.938)
-Betoniarnia "OŁA-BET" - 7,07pln/szt (12.224)
-Grupa Prefabet S.A. -Żelisławice - 6,73pln/szt (11.636)
silikaty
- silikaty-teodory - 3,46pln/szt (14.528)
- SILIKATY - LUDYNIA - 3,39pln/szt (14.241)
MAX`y
- MAX`y - KOZŁOWICKIE -3,60pln/szt (14.760)
- MAX`y - cegielnia "GRODZISKO" 2,76pln/szt (11.316)

wnioski nasuwają się same

cbartek
15-02-2007, 10:29
Wnioski są takie że wszytko zalezy od jakiego producenta i w jakiej hurtowni sie kupi. Ja zdecydowałem sie na max-y i po obdzwonieniu polowy hurtowni na podkarpaciu udalo mi sie wstępnie zamówic max-y po 3.09 zl/szt. z dowozem. Cena na dzisiaj a dostawa luty/marzec. Z max-ami jest jedno wielkie szaleństwo. Cała produkcja schodzi na pniu i jeszcze brakuje, a z tego co mówią to w marcu kolejna podwyzka.
Pozdrawiam.

TJ7
17-02-2007, 19:37
Witam wszystkich, 1 lipca startuje z budowa domku a na razie płacze nad cenami mat.bud i rysuje różne opcje wnętrza na komputerku...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cd9b042c3fd850f8.html

łysomiak
18-02-2007, 09:23
tj7-wkleisz jeszcze jakieś fotki

TJ7
18-02-2007, 13:20
Tak oczywiście tylko dopiero wieczorem bo mi się młodzież nie daje dorwać do komputera

TJ7
18-02-2007, 19:44
No to się dorwałem... i wklejam link do albumu. To takie nasze różne przemyślenia na temat jak ma wyglądać salon+kuchnia. Mamy taras od południa i wydłużony salon o 90cm.I kombinujemy z wyjściem na ten taras co pewnie widać na rysunkach
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html[/img]

waldek0205
18-02-2007, 20:07
No to się dorwałem... i wklejam link do albumu. To takie nasze różne przemyślenia na temat jak ma wyglądać salon+kuchnia. Mamy taras od południa i wydłużony salon o 90cm.I kombinujemy z wyjściem na ten taras co pewnie widać na rysunkach
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html[/img]

Witam.

Super sprawa z tymi wizualizacjami. Prosimy o więcej:) Może teraz inne cześci domku:)
Pozdrawiam

M3
18-02-2007, 20:16
tj7-wkleisz jeszcze jakieś fotki


Ooo łysomiak,
widok z Twojego obrazka jakiś taki znajomy ... :-)

AgaMAJ
18-02-2007, 20:38
No to się dorwałem... i wklejam link do albumu. To takie nasze różne przemyślenia na temat jak ma wyglądać salon+kuchnia. Mamy taras od południa i wydłużony salon o 90cm.I kombinujemy z wyjściem na ten taras co pewnie widać na rysunkach

Witam. Fotki są super. Mieliśmy chwilę zwątpienia co do projektu, gdyż ciągle nie pasuje nam do końca to wejście do kuchni przez salon. Planujemy w tym tygodniu zamówić już projekt a tu się okazuje że nie jesteśmy do końca pewni decyzji. W tym projekcie wszystko nam pasuje z wyjątkiem tego małego szczegółu. Oglądając jednak te wizualizacje dochodzimy do wniosku, że może jakoś strasznie nie będzie nam to przeszkadzać.

Pozdrawiam.

TJ7
18-02-2007, 23:30
No ja tam rysuję dalej mimo ograniczeń mojego programu...
Na razie tylko parter - bo góra jest bardzo czasochłonna...
A rano znów coś wkleję do albumu
A wejście do kuchni przez salon chyba jest ok. Kombinowaliśmy z drzwiami z
wiatrołapu - dałoby się zrobić ale za cenę rezygnacji ze spiżarni a! i kuchnia na tych
rysunkach ma 240cm do ścianki z cegły bo duży stół -140cm za bardzo by nam wchodził na drzwi tarasowe. na razie tyle

Tomm1927
19-02-2007, 06:14
no, no, jestem pod dużym wrażeniem tych wizualizacji :brawo:

ja bym jednak (ale to jest tylko moje skromne zdanie) drzwi do spiżarki zrobił suwane - chowane w ścianie, a podłogę w salonie nie z kafelków tylko z drewna (nieważne czy parkiet czy dechy czy panele)

ogólnie to fajnie to wygląda.

TJ7
19-02-2007, 09:00
Masz rację my też zrobimy suwane tylko program nie ma takich w bazie...
a podłoga w salonie to u nas problem - chciałoby się drewnianą ale przy podłogówce...Zmienię na jakieś drewno egzotyczne i wrzucę rys. do albumu

waldek0205
19-02-2007, 17:36
Witam.

Dzisiaj zostały zweryfikowane pierwsze wyceny:(
Z ewentualną realizacją budowy zwróciłem się do 6 ekip. Dzisiaj odebrałem pierwszą wycenę i co... załamka :( 65 tyś za stan surowy otwarty. Majstrowi chyba jakaś cegła na głowę spadła. Mówił coś , że w tej cenie jest koszt urządzeń(koparka i nie płacę za dowóz materiałów na budowę) coś nie chce mi się wierzyć , że dowóz materiałów kosztował by 20 tyś PLN.
Bo tak realnie to mydaje mi się, że cena za stan surowy otwarty powinna oscylować w okolicach 40 tyś PLN. Co Wy na to???Teraz już chyba może być tylko lepiej:) Taką mam nadzieję. W przeciwnym razie chyba dam sobie spokój z murarzami i sam zacznę budować:)))
Pozdrawiam
Waldek

AgaMAJ
19-02-2007, 19:01
Witam.

Dzisiaj zostały zweryfikowane pierwsze wyceny:(
Z ewentualną realizacją budowy zwróciłem się do 6 ekip. Dzisiaj odebrałem pierwszą wycenę i co... załamka :( 65 tyś za stan surowy otwarty. Majstrowi chyba jakaś cegła na głowę spadła. Mówił coś , że w tej cenie jest koszt urządzeń(koparka i nie płacę za dowóz materiałów na budowę) coś nie chce mi się wierzyć , że dowóz materiałów kosztował by 20 tyś PLN.
Bo tak realnie to mydaje mi się, że cena za stan surowy otwarty powinna oscylować w okolicach 40 tyś PLN. Co Wy na to???Teraz już chyba może być tylko lepiej:) Taką mam nadzieję. W przeciwnym razie chyba dam sobie spokój z murarzami i sam zacznę budować:)))
Pozdrawiam
Waldek



Witam

Jak tak patrzę na ceny jakie są tu podawane to cieszę się, że buduję dom
w swojej okolicy. U nas majster chce z dachem za stan surowy otwarty 20-22 tys. Taką cenę słyszeliśmy od dwóch, trzech ekip. Z tym, że dwie z nich nie miały już wolnych terminów w tym roku.
Jeśli zaś chodzi o dowóz materiałów na budowę,m to może jestem w błędzie, ale u nas w dobrych hurtowniach dowóz jest wliczony w koszt materiałów.

To co napisałeś mogę skwitować tylko tak- na świecie nie brakuje oszołomów. :o :-? :evil: :evil: :evil:

Nie załamuj się jednak i szukaj dalej może znajdziesz jakąś nooormalną ekipę, za normalną cenę . Trzymam kciuki.:D :D :D

Pozdrawiam

TJ7
19-02-2007, 19:21
Nam w Warszawce ekipa wyceniła surowy z więźbą na 25 tys. i się cieszymy...
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html[/url]

waldek0205
19-02-2007, 19:31
Ale macie dobrze:)) Ceny nie z kosmosu;)) A mi pozostaje czekanie na kolejne wyceny:)
Pozdrawiam

13hp
20-02-2007, 13:23
Przymierzam sie do zakupu projektu W-27.12d. Z powodu stron świata jakie ulokowały się na mojej działce zamierzam wprowadzic kilka zmian:
1. Na parterze zamiana kotłowni z pokojem i cofnięcie schodów - tak, aby powstał układ pomieszczeń jak w W-49.12 włącznie z pom. pod schodami.
2. Wykonanie garażu jednostanowiskowego z dachem jednospadowym.
3. Powiększenie przedsionka ("wyrównanie" ściany frontowej) i wykonanie nad nim zadaszenia zbliżonego do tego w W-49.12 wspartego na słupach - oczywiście z likwidacją lukarny.
4. Likwidacja wykusza w salonie na rzecz zwykłego okna.
5. Na poddaszu powiększenie pokoju 12 m2 o "komunikację". Układ poddasza pozostaje bez zmian.
Aby to wszystko omówić z adaptatorem muszę muszę pokazać mu jakieś rzuty i przekrój.
Czy Ktoś może podesłać obrazki rzutów i przekrój W-27.12d?

Pozdrowienia dla całej rodziny W-27.

AgaMAJ
20-02-2007, 21:23
Nam w Warszawce ekipa wyceniła surowy z więźbą na 25 tys. i się cieszymy...
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html


Super te Twoje wizualizacje. Jestem pełna podziwu. Super choć w ten sposób zobaczyć wnętrza" naszego" domku. Może jednak da się Ciebie namówić na zrobienie poddasza :D :D :D Ciekawa też jestem w jakim programie to robisz?


Dzięki.Pozdrawiam Aga :wink:

AgaMAJ
20-02-2007, 21:28
Dodam jeszcze , że choć sami na to nie wpadliśmy wcześniej, to też pewnie ze względu na działkę
zlikwidujemy wykusz. Będziemy wtedy mieli wyjście na działkę a nie na płot za domem. Trochę szkoda tego wykusza, bo dodaje on domkowi uroku ale jak mus to mus. :)

Aga

AgaMAJ
20-02-2007, 21:38
Przymierzam sie do zakupu projektu W-27.12d. Z powodu stron świata jakie ulokowały się na mojej działce zamierzam wprowadzic kilka zmian:
1. Na parterze zamiana kotłowni z pokojem i cofnięcie schodów - tak, aby powstał układ pomieszczeń jak w W-49.12 włącznie z pom. pod schodami.
2. Wykonanie garażu jednostanowiskowego z dachem jednospadowym.
3. Powiększenie przedsionka ("wyrównanie" ściany frontowej) i wykonanie nad nim zadaszenia zbliżonego do tego w W-49.12 wspartego na słupach - oczywiście z likwidacją lukarny.
4. Likwidacja wykusza w salonie na rzecz zwykłego okna.
5. Na poddaszu powiększenie pokoju 12 m2 o "komunikację". Układ poddasza pozostaje bez zmian.
Aby to wszystko omówić z adaptatorem muszę muszę pokazać mu jakieś rzuty i przekrój.
Czy Ktoś może podesłać obrazki rzutów i przekrój W-27.12d?

Pozdrowienia dla całej rodziny W-27.



Bardzo zaintrygowała mnie Twoja akcja metamorfozy 27.12d. Jeśli wprowadzić wymienione zmiany to przecież wyjdzie Ci projekt 49.12 .W czym więc tkwi haczyk. My początkowo też myśleliśmy o projekcie 49.12 ale ze względu na zamianę miejscami kotłowni z pokojem zdecydowaliśmy się na 27.12d.

To naprawdę nurtująca nas zagadka :o :o Czy nie prościej zamówić 49.12 i wtedy ewentualnie wprowadzić niewielkie zmiany?

Pozdrawiam Aga

TJ7
20-02-2007, 21:39
Program nazywa się "Zaprojektuj swój dom" f-my Broderbund dystrybucja
CD-Projekt wersja polska, kosztuje coś koło 100zł i jest całkiem prosty w użyciu,
a poddasze machnę w przyszłym tygodniu. Na razie szukamy materiału na ściany
i osłabiają nas ceny - za BK 24cm 7,80 brutto loco producent to chyba przegięcie... A drugi warszawski producent wyprzedany do końca marca a potem to już będzie po nowej cenie Pogięło ich czy jak?
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html

13hp
21-02-2007, 06:59
Do AgaMaj
O tym już pomyślałem, opcja zakupu W-49.12 też jest brana pod uwagę, jednak zmian bedzie również dużo - skrócenie domu, zrobienie większego tarasu, zmiana funkcji pomieszczeń i układu ścian na poddaszu, zrobienie innego zadaszenia nad wejściem. Może to i prostsze - ale żeby to ocenić chciałbym przedyskutować to z projektantem, który będzie mi robił adaptację i stąd prośba o skany W-27.12d. Rzuty parteru i poddasza W-49.12 już mam (zainteresowanym mogę podesłać).

Niwiki
21-02-2007, 08:34
Witam serdecznie wszystkich! Kiedys mignęłam tu tylko, ale teraz będę zagladać częściej jesli tylko czas mi na to pozwoli, bo od wczoraj jestesmy dumnymy posiadaczami 27.12d :D
I tutaj musze na forum podziekować Eli, znanej wam jako Wels bo dzieki jej uprzejmości moglismy zobaczyc domek w rzeczywistosci. Domek nam się bardzo spodobał, koszty wprawdzie bardzo nas martwią, ale cóż buduje się na całe życie i mam w sercu iskierke nadziei, że jakoś sobie poradzimy. Działkę kupilismy za swoje, mamy jeszcze z mężem odłożone na papierologię, ale cała budowa niestety na kredyt :( Teraz jestesmy w trakcie załatwiania pozwolenia na budowę.
Wstepnie przed zakupem rozmawialismy z dwoma ekipami, ale nie mielismy wtedy jeszcze projektu i podawali nam ceny w okolicach 18-25k tyś. ale konkretnie powiedza jak będzie projekt. Trochę się uspokoiłam bo jak czytałam niektóre kwoty na forum to przeszło mi przez myśl, ze przy takich cenach robocizny to możemy zapomniec o budowaniu...
Serdecznie pozdrawiam i dopinguje Wam wszystkim!

A zapomniałabym, może orientujecie się w jakiej technologii najlepiej budować jeśli chce sie wybudować w jeden sezon? a może się mylę, że technologia tez ma cos do tego :oops: z góry dziękuję :)

agahat
21-02-2007, 08:46
Witam :-)
Na wiosnę zaczynam budowę domu według projektu http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html czy mogę się do Was dołączyć?Jeszcze nie udało mi się nawiązać kontaktu z kimś kto by budował taki sam dom :-(
Serdecznie pozdrawiam Agata

13hp
21-02-2007, 09:35
Do Niwiki

A zapomniałabym, może orientujecie się w jakiej technologii najlepiej budować jeśli chce sie wybudować w jeden sezon? a może się mylę, że technologia tez ma cos do tego z góry dziękuję
Kolega budował z silki na klej. Wybudował się i wprowadził w jeden sezon, ale nie robił podłóg.

13hp
21-02-2007, 09:50
Witam :-)
Na wiosnę zaczynam budowę domu według projektu http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html czy mogę się do Was dołączyć?Jeszcze nie udało mi się nawiązać kontaktu z kimś kto by budował taki sam dom :-(
Serdecznie pozdrawiam Agata

Gratulacje należysz do pionierów - z tego co wiem projekt istnieje od sierpnia 2006. Ciekawe czy ktoś już zaczął budowę? Sam być może wybiorę ten projekt do przeróbek. Decyzja po otrzymaniu WZ. Pozdrawiam.

aaf
21-02-2007, 15:34
Witam wszystkich,
zastanawiam się co do materiałów z jakich budować nasz domek 27.12 d. Myślimy o BK 24 + 12 styropian? Czy ktoś z Was też tak zamierza budować? Teraz taki problem z materiałami, warto się wcześniej rozejrzeć.
pozdr

AgaMAJ
21-02-2007, 17:18
O tym już pomyślałem, opcja zakupu W-49.12 też jest brana pod uwagę, jednak zmian bedzie również dużo - skrócenie domu, zrobienie większego tarasu, zmiana funkcji pomieszczeń i układu ścian na poddaszu, zrobienie innego zadaszenia nad wejściem. Może to i prostsze - ale żeby to ocenić chciałbym przedyskutować to z projektantem, który będzie mi robił adaptację i stąd prośba o skany W-27.12d. Rzuty parteru i poddasza W-49.12 już mam (zainteresowanym mogę podesłać).

Lista planowanych zmian jest imponująca. Trzymam kciuki żeby się wszystko udało. Jeśli nie zdobędziesz skanów w-27.12d wcześniej, to ja zamówiłam właśnie dziś ten projekt. Będę go miała około wtorku i w razie czego ci prześlę.


Pozdrawiam Aga

waldek0205
21-02-2007, 17:55
Witam. Do NIWIKI.
A cena ta podana jest z dachem czy bez?
Bo ja własnie dzisiaj odebrałem kolejna wycenę domku i około 30 tyś ale bez dachu:( za dach dodatkowo jakieś 15 tyś:(((
Pozdrawiam
Waldek

Niwiki
21-02-2007, 19:31
Witaj Waldku!
Rozmowy prowadził mój mąż i z tego co się orientuję to cena chyba bez dachu, niestety :( jak bedę wiedziec dokładne ceny robocizny, po obejrzeniu przez ekipy projektu, to na pewno się nimi z Wami podziele.

M3
21-02-2007, 22:01
Witam wszystkich,
zastanawiam się co do materiałów z jakich budować nasz domek 27.12 d. Myślimy o BK 24 + 12 styropian? Czy ktoś z Was też tak zamierza budować? Teraz taki problem z materiałami, warto się wcześniej rozejrzeć.
pozdr



Witaj,
planuję własnie prawie taki (styropian 15 cm) zestaw na sciany nośne.

aaf
22-02-2007, 09:40
Do AgaMaj
O tym już pomyślałem, opcja zakupu W-49.12 też jest brana pod uwagę, jednak zmian bedzie również dużo - skrócenie domu, zrobienie większego tarasu, zmiana funkcji pomieszczeń i układu ścian na poddaszu, zrobienie innego zadaszenia nad wejściem. Może to i prostsze - ale żeby to ocenić chciałbym przedyskutować to z projektantem, który będzie mi robił adaptację i stąd prośba o skany W-27.12d. Rzuty parteru i poddasza W-49.12 już mam (zainteresowanym mogę podesłać).

Mam rzut poddasza i parteru jeśli jeszcze potrzebujesz to podaj maila, prześlę.

Tomm1927
22-02-2007, 09:56
Myślimy o BK 24 + 12 styropian? Czy ktoś z Was też tak zamierza budować? Teraz taki problem z materiałami, warto się wcześniej rozejrzeć.
pozdr

No właśnie my też pewnie pójdziemy w tą stronę.
robiłem rozeznanie w materiałach na ściany i nie wygląda to różowo. MAX Kozłowicki idzie do góry jak oszalały - teraz kosztuje 3,6 i go nie ma a w maju ma ponoć dojść do 5pln za szt. - kogoś kto to napędza to totalnie porombało :evil: :evil: :evil:

My pewnie pójdziemy w BK 24 z żelisławic bo ten jeszcze znośnie wychodzi.
materiał z kozłowic na ściany wychodzi 21,8kpln a z żelisławic 15,7kpln więc się nie ma nad czym zastanawiać.

13hp
23-02-2007, 06:56
aaf

Przesyłka dotarła . Dzięki.

13hp
23-02-2007, 07:08
Jaka jest wasza opinia o robienu ścianek kurtynowych na poddaszu? Czy stawiacie je zgodnie z projektem?
W W-27.12d jest ścianka ryglowa :o , co to to jest i do czego służy?

M3
23-02-2007, 14:37
Jaka jest wasza opinia o robienu ścianek kurtynowych na poddaszu? Czy stawiacie je zgodnie z projektem?
W W-27.12d jest ścianka ryglowa :o , co to to jest i do czego służy?



Nie wiem która to jest ścianka kurtynowa jeśli tak jest w projekcie. Co do ryglowych to o ile dobrze mnie poinformowano (w projekcie jest przekrój takiej ścianki) to rodzaj płączenia płyt gipsowo-kartonowych z wełną mineralną, na stalzu metalowym opartym na drewnianych słupkach.
Myslalem, zeby zmienić to na działowe murowane ale po tym jak usłyszałem, ze róznicy jesli chodzi o dzwiększczelność praktycznie nie bedzie a nawet ryglowa (dzieki własciwościom wełny) bedzie pod tym wzgledem lepsza to dałem sobie spokój. Architekt powiedział też, że w przypadku checi zmiany układu pomieszczeń na górze łatwiej tymi ryglowymi operować - ale czy to prawda?

wombaty2
23-02-2007, 22:33
witamy!
zastanawiamy sie nad budowa projektu domku W-27.12b ale z garazem jaki jest w W-49.12, co o tym myslicie?
pozdrawiamy! :D

TJ7
23-02-2007, 23:07
M3 dołóż jeden pustak np. z BK do ścianki kolankowej to ci ryglowe nie będą potrzebne :D Kolankowa ma wtedy 90cm i jest ok

TJ7
24-02-2007, 12:09
dziś do albumu dołożyłem kilka fotek w27 w realu, ma podniesioną ścianę kolankową o 25cm i chyba źle nie wygląda http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html

anula79
24-02-2007, 13:34
Witam Wszystkich!! My również z mężem zamierzamy kupic projekt W-27.12d wiec dołanczam do waszego grona.Mamy w planach wprowadzic podpiwniczenie w 1/4 budynku i przeniesc tam kotłownie. ale na razie jestesmy na etapie przepisywania działki na nas...

anula79
24-02-2007, 13:38
karina i Jasiu, witam serdecznie
Bardzo chętnie podzielę się z Wami naszymi spostrzeżeniami, chociaż przyznaję że będą to raczej babskie uwagi, bo na technologii to się nie znam i raczej w tym niewiele pomogę.
Budujemy z ceramiki, dach odeskowaliśmy i położyliśmy membranę, na to pójdzie dachówka koramica L15. Okna PCV, w kolorze złoty dąb- będą mam nadzieję w lutym. Straszny miałam dylemat czy ze szprosami, czy bez, ale w końcu wygrały rolety i będzie bez szprosów /kasa/.
Okna są duże, ale my ich nie zmniejszaliśmy- wyjątek na górze zamiast dwuskrzydłowych balkonowych będzie jedno i okno. Ścianę w kuchni przesunęłam na rzecz salonu o ok.30cm, by tam ustawić jakieś meble. No i zrezygnowałam ze spiżarki. Jeśli chcecie zdjęcia, to chętnie wyślę ale na maila /mój to: [email protected] /, nie umiem wklejać na forum :oops:
Co do kasy, to idzie, niestety...Mamy nadzieję że pod klucz to jakieś 250k, góra 270.
pozdrawiam Ela

Witam czy moge prosic zdjecia domku na moja poczte [email protected]
z gory dziekuje..

anula79
24-02-2007, 13:43
Jakby dało radę podesłać na emila ([email protected]) jakieś skany z tego projektu. Pozwoliło by nam to szybciej i skuteczniej podjąc decyzję co do wyboru tego projektu. Byłbym naprawdę dzwięczny.

Zdjęcia przesyłam na emila - rzuty + przekroje
Pozdrawiam[/quote]

czy ja tez moge prosic o zdjecia na emila.... [email protected]

M3
25-02-2007, 10:37
M3 dołóż jeden pustak np. z BK do ścianki kolankowej to ci ryglowe nie będą potrzebne :D Kolankowa ma wtedy 90cm i jest ok



Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale te ryglowe w projekcie wystepują jako ścianki działowe. POdniesienie ścianek kolankowych chyba nic nie wniesie do sprawy? ;-)

karina i Jasiu
25-02-2007, 12:36
A jak wygląda w Waszych planach ogrzewanie domku ? My myślimy nad kotłem na eko-groszek lub gaz.

TJ7
25-02-2007, 15:28
działowe to działowe a ryglowe masz na pietrze wzdłuż ścian odsunięte od nich o 74 cm , wys. ścianki ryglowej 132 cm A stawia się je dlatego, że skosy kończą się 46cm(kolankowa)+12cm (murłata)-15cm(grubość podłogi) czyli 43 cm nad stropem. I ciężko wykorzystać przestrzeń pod skosami z uwagi na jej wysokość. 8)
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html

M3
25-02-2007, 15:57
działowe to działowe a ryglowe masz na pietrze wzdłuż ścian odsunięte od nich o 74 cm , wys. ścianki ryglowej 132 cm A stawia się je dlatego, że skosy kończą się 46cm(kolankowa)+12cm (murłata)-15cm(grubość podłogi) czyli 43 cm nad stropem. I ciężko wykorzystać przestrzeń pod skosami z uwagi na jej wysokość. 8)
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html



No widzisz jaki ze mnie specjalista... A działowe z czego są? :-)

TJ7
25-02-2007, 19:25
Coby zakończyć temat: konstrukcyjnie to one wszystkie działowe :D czyli gips-kartony na ruszcie (akurat u mnie to będą płyty pro-monta), a funkcjonalnie to: działowa - dzieli (ale odkrywcze...) a ryglowa - rygluje czyli zamyka - w tym przypadku przestrzeń pod skosami. Jak podniesiesz kolankową to przestrzeń pod skosem można będzie rozsądnie zagospodarować (o ile to komuś potrzebne i nie zeszpeci urody chałupki) a ryglowe nie będą potrzebne uff. tyle pisania o ściance
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html

M3
25-02-2007, 21:57
Coby zakończyć temat: konstrukcyjnie to one wszystkie działowe :D czyli gips-kartony na ruszcie (akurat u mnie to będą płyty pro-monta), a funkcjonalnie to: działowa - dzieli (ale odkrywcze...) a ryglowa - rygluje czyli zamyka - w tym przypadku przestrzeń pod skosami. Jak podniesiesz kolankową to przestrzeń pod skosem można będzie rozsądnie zagospodarować (o ile to komuś potrzebne i nie zeszpeci urody chałupki) a ryglowe nie będą potrzebne uff. tyle pisania o ściance
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html



TJ - mi pasuje, że się tak rozpisałeś. Bo to dodatkowa wiedza dla mnie - mam nadzieję tylko, że Cię zbytnio nie zabrało czasu...

Co do znaczenia słów: dzielić, ryglować to je rozróżniałem. Moja wątpliwość rodzi się po przeczytaniu opisu rozwiązań materiałowych przy projekcie. W punkcie ścianki działowe jest opis: "Na parterze płytki z betonu komórkowego grubości 8cm. Na poddaszu - ścianki drewniane ryglowe." czyli, że ryglowe nie są jakimś oddzielnym elementem ale mieszczą się w pojęciu szerszym "ścianka działowa". I tu świadczyłoby to o ew. innym rozwiązaniu konstrukcyjnym (materiałowym). Nie zauważyłem w przekroju domu oddzielnej ścianki, która dzieliła by powierzchnię poddasza od ścianki kolankowej. Dodatkowo - o ile sobie przypominam zdjęcia przesłane przez koleżankę :-) wels to nie wydawało mi się by była konieczność stawiania dodatakowych scianek przy ściance kolankowej a wels kolankowej nie podnosiła.
Nic, rozpisałem się a to może tylko zwykłe "mącenie wody" - dzięki za zwrócenie uwagi - musze o tym porozmawiać z architektem.

TJ7
25-02-2007, 22:43
no to ci jeszcze powiem ,że rozwiązanie materiałowe ścianki ryglowej u mnie w projekcie (w27-12a) zamieszczone jest przy rzucie poddasza i jak dla mnieczegos uciążliwa ta ścianka - wykonawczo - prościej ją z promonty albo BK 8cm zrobić
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html

M3
25-02-2007, 22:54
no to ci jeszcze powiem ,że rozwiązanie materiałowe ścianki ryglowej u mnie w projekcie (w27-12a) zamieszczone jest przy rzucie poddasza i jak dla mnieczegos uciążliwa ta ścianka - wykonawczo - prościej ją z promonty albo BK 8cm zrobić
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html



napisz proszę co to jest ten pro-mont albo zapodaj linka do jakiejs madrej strony.
Na dziś koniec - Dorej nocy dla wszystkich!

TJ7
25-02-2007, 23:14
To takie gotowe ścianki działowe - wygląda to całkiem niegłupio ...A w praktyce
to się zobaczy jak sie zbuduje
http://dziennik.dziennikbudowy.pl/Ekspres.nsf/n/0854DB1C6B03802AC1256BD10038D306?OpenDocument&View=n&Cat=t&Count=10

TJ7
25-02-2007, 23:29
A jak wygląda w Waszych planach ogrzewanie domku ? My myślimy nad kotłem na eko-groszek lub gaz.

U nas gazu niet, taki z butli to kosztuje jak olej a do prądu jakoś nie mamy przekonania. Zostają paliwa stałe - nasz faworyt kocioł stalmark - z uwagi na wszystkopalność i automatykę http://www.stalmark.pl/ albo pompa ciepła "napędzana" powietrzem :D http://www.daikin.pl/products/altherma/default.jsp
I oczywiście kominek

13hp
26-02-2007, 07:21
M3, TJ7
Dzięki za info o ściankach.

karina i Jasiu
26-02-2007, 15:16
Coby zakończyć temat: konstrukcyjnie to one wszystkie działowe :D czyli gips-kartony na ruszcie (akurat u mnie to będą płyty pro-monta), a funkcjonalnie to: działowa - dzieli (ale odkrywcze...) a ryglowa - rygluje czyli zamyka - w tym przypadku przestrzeń pod skosami. Jak podniesiesz kolankową to przestrzeń pod skosem można będzie rozsądnie zagospodarować (o ile to komuś potrzebne i nie zeszpeci urody chałupki) a ryglowe nie będą potrzebne uff. tyle pisania o ściance


W tym wypadku to akurat mamy podział na konstrukcję - ściana ryglowa - zastosowana w murze pruskim (na temat ten choćby http://pl.wikipedia.org/wiki/Mur_pruski), a nie podział funkcjonalny :wink:

gorgonit
26-02-2007, 15:32
Witam
Mam pytanie odnośnie schodów . W projekcie W-27.12b schody mają wysokość po 19 cm .
Czy w innych wersjach schody tez mają podobną wysokość i czy ewentualnie wysokośc 19 centymetrów to nie za duzo ??

TJ7
26-02-2007, 22:23
O ile mnie pamięć nie myli rygiel w murze pruskim tzw. rozwora przenosi obciążenia poprzez wręby i zastrzały na słupy ale może mnie nie douczyli... :-?
Grunt, że w moim domku taka konstrukcja nie występuje :lol:

TJ7
26-02-2007, 22:25
Schody w W27.12a to 18 x 16.8 x 27 (ilość/wysokość/długość)

Tomm1927
27-02-2007, 06:11
no tak, tylko że w 12b są schody ze spocznikiem i przedłużona klatka schodowa do wysokości załomu i stąd im wyszło 19 cm na schodek,

a w 12a oryginalnie są schody zabiegowe i tu im wyszło po 18cm.

niby drobna różnica - 1cm - ale to zupełnie inna konstrukcja schodów.

M3
27-02-2007, 22:35
Coby zakończyć temat: konstrukcyjnie to one wszystkie działowe :D czyli gips-kartony na ruszcie (akurat u mnie to będą płyty pro-monta), a funkcjonalnie to: działowa - dzieli (ale odkrywcze...) a ryglowa - rygluje czyli zamyka - w tym przypadku przestrzeń pod skosami. Jak podniesiesz kolankową to przestrzeń pod skosem można będzie rozsądnie zagospodarować (o ile to komuś potrzebne i nie zeszpeci urody chałupki) a ryglowe nie będą potrzebne uff. tyle pisania o ściance


W tym wypadku to akurat mamy podział na konstrukcję - ściana ryglowa - zastosowana w murze pruskim (na temat ten choćby http://pl.wikipedia.org/wiki/Mur_pruski), a nie podział funkcjonalny :wink:


Rozmawiałem dziś z architektem - potwierdził, że w projekcie 27.12d ścianka ryglowa funkcjonuje jako rozwiązanie konstrukcyjne (sposób wykonania) niektórych ścianek działowych :-)
Moja piękniejsza połowa zdecydowała by Archi wyciagnał lukarnę do płaszczyzny sciany frontowej i zwienczył ja małym balkonikiem - oj bedzie się działo! :-) Ciekaw jestem efektu. Na razie efektem jest dodatkowy tydzień oczekiwania na dokumentację gotową do złożenia o pozwolenie na budowę oraz PLN 500,- więcej opłaty za usługe adaptacji :-( Się wymaga - się płaci ...

TJ7
27-02-2007, 23:47
Tzn. mnie nie douczyli :D A taka ryglowa to gdzie zdaniem pana architekta w moim domku występuje? No i z czego jest zbudowana?

karina i Jasiu
28-02-2007, 19:30
Tzn. mnie nie douczyli :D A taka ryglowa to gdzie zdaniem pana architekta w moim domku występuje? No i z czego jest zbudowana?

No o ściance ryglowej to już chyba wystarczy :D :D
Bo będzie trzeba zmienić temat na "ściana ryglowa" :D

Jak tam poszukiwania wykonawców ?? My planujemy podpisać umowę z wykonawcą w ciągu tygodnia :)

bugabuga7509
28-02-2007, 19:59
i co nikt jeszcze niezrobił kuchni w tym domku?
śmiało piszcie i wklejajcie swoje zdjęcia.Pozdrawiam

AgaMAJ
28-02-2007, 20:36
Witam.

Właśnie dwa dni temu otrzymaliśmy zamówiony projekt w-27.12d. Umówieni jesteśmy już z Panią projektantką i mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli wystąpić o pozwolenie na budowę. Wprowadzimy też pewnie kilka małych zmian jeśli chodzi o niektóre okna, zastanawiamy się nad likwidacją załomu i wielkością garażu. Mamy nadzieję , że projektant pomoże nam podjąć decyzję w tych kwestiach. Jeszcze rozmowa z wykonawcą na temat materiałów i "Kredycik" i jak wszystko dobrze pójdzie, to w czerwcu ruszamy z budową. :D :D :D :D

Wtedy to dopiero się zacznie....
:wink: :wink:

Pozdrawiam. Aga

TJ7
28-02-2007, 22:29
Tzn. mnie nie douczyli :D A taka ryglowa to gdzie zdaniem pana architekta w moim domku występuje? No i z czego jest zbudowana?

No o ściance ryglowej to już chyba wystarczy :D :D
Bo będzie trzeba zmienić temat na "ściana ryglowa" :D

Jak tam poszukiwania wykonawców ?? My planujemy podpisać umowę z wykonawcą w ciągu tygodnia :)

U nas start 1lipca, umowa z panem budowlańcem podpisana na 25tys. z więźbą ale bez krycia dachu co jak na wa-wkę chyba jest całkiem niedrogo. A gościu postawił już w zeszłym roku jeden w27 (są tam gdzieś w moim albumie fotki) i póki co stoi, a nawet właściciele zadowoleni - ulicę obok.I tylko jeszcze nie wiemy
z czego domek zbudujemy bo na rynku materiałów - przynajmniej w naszej okolicy
jakoś się dziwnie porobiło. Ostatnio dzwoniłem do Teodorów (silikaty) to odesłali mnie na maj no chyba żebym był developerem... :evil:
http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html

Niwiki
01-03-2007, 17:19
Moi drodzy powiedzcie mi proszę czy ktoś z was planuje budowę w27 z silikatów? my ciagle się wahamy w wyborze materiału... z tego co czytałam to większość z Was jednak zostaje przy betonie komórkowym :-?... no i zaczynają się u mnie budowlane dylematy :wink:

Druga sprawa to chciałam poznać waszą opinię na temat kosztów adatacji projektu i starania się o pozwolenie na budowę. Byliśmy z mężem dziś w biurze projektowym i podali nam takie ceny:1000zł(zagospodarowanie działki i adaptacja, w tym małe zmiany i zmiana garazu na jednostanowiskowy), 600zł (mapki do celów projektowych), 200zł(projekt szamba) 400zł(przyłącze wody), 150zł(warunki na energię)i 250zł(jakieś WLZ :-? ) i 1000zł za kierownika budowy, którym będzie architek adoptujący. Łącznie zostaimy u nich 3600zł ale załatwiają pozwolenie i prowadzą potem nadzór(3 wizyty na budowie w kluczowych momentach i konsultacje w biurze).
Jak myślicie czy to rozsadna cena? jak to było z takimi kosztami u was? jak kazdy z Was liczymy się z kosztami i nie chcielibysmy przepłacić, więc czekam na opinie :wink:

Pozdrawiam

karina i Jasiu
01-03-2007, 18:58
Podaję namiary na ciekawą stronę na której można zaprenumerować e-wydanie niezłego pisma BUDUJEMY DOM, trzeba ściągnąć programik do przeglądania i się zarejestrować. Od wydania 1-2/2007 rozpoczyna się cykl Mój pierwszy dom - na początek wybór działki, kredyty, fundament oraz raport na temat ścian i stropów
http://www.budujemydom.pl/eprenumerata/ - co najważniejsze prenumerata jest darmowa :D

aaf
01-03-2007, 20:33
Moi drodzy powiedzcie mi proszę czy ktoś z was planuje budowę w27 z silikatów? my ciagle się wahamy w wyborze materiału... z tego co czytałam to większość z Was jednak zostaje przy betonie komórkowym :-?... no i zaczynają się u mnie budowlane dylematy :wink:

Druga sprawa to chciałam poznać waszą opinię na temat kosztów adatacji projektu i starania się o pozwolenie na budowę. Byliśmy z mężem dziś w biurze projektowym i podali nam takie ceny:1000zł(zagospodarowanie działki i adaptacja, w tym małe zmiany i zmiana garazu na jednostanowiskowy), 600zł (mapki do celów projektowych), 200zł(projekt szamba) 400zł(przyłącze wody), 150zł(warunki na energię)i 250zł(jakieś WLZ :-? ) i 1000zł za kierownika budowy, którym będzie architek adoptujący. Łącznie zostaimy u nich 3600zł ale załatwiają pozwolenie i prowadzą potem nadzór(3 wizyty na budowie w kluczowych momentach i konsultacje w biurze).
Jak myślicie czy to rozsadna cena? jak to było z takimi kosztami u was? jak kazdy z Was liczymy się z kosztami i nie chcielibysmy przepłacić, więc czekam na opinie :wink:

Pozdrawiam

Witaj Niwiki
U nas jak dotąd wydaliśmy 1560 umowa o energię, 800 zł mapa do celów projektowych, 165 wypis i wyrys z zagospodarowania przestrzennego, 90 zł mapa zasadnicza. W sobotę chcemy poszukać architekta ale myślę że będzie to więcej niż 1000 zł. Co do kierownika to nawet usłyszałam 5 tyś. Do tej pory razem z projektem wydaliśmy ponad 4 tyś.
Co do materiałów to też będzie to beton komórkowy.
pozdrawiam
A.

Niwiki
01-03-2007, 20:56
Dzieki aaf za odpowiedź. Przynajmniej orientuję się że moje koszty są w granicach dopuszczalnej normy :wink:
Nie wiem czemu wypis i wyrys z zagospodarowania przestrzennego mieliscie tak drogo, bo u nas wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego mielismy o dziwo bezpłatnie :o ale moze co urząd to inne opłaty :-?

M3
01-03-2007, 21:41
Moi drodzy powiedzcie mi proszę czy ktoś z was planuje budowę w27 z silikatów? my ciagle się wahamy w wyborze materiału... z tego co czytałam to większość z Was jednak zostaje przy betonie komórkowym :-?... no i zaczynają się u mnie budowlane dylematy :wink:

Druga sprawa to chciałam poznać waszą opinię na temat kosztów adatacji projektu i starania się o pozwolenie na budowę. Byliśmy z mężem dziś w biurze projektowym i podali nam takie ceny:1000zł(zagospodarowanie działki i adaptacja, w tym małe zmiany i zmiana garazu na jednostanowiskowy), 600zł (mapki do celów projektowych), 200zł(projekt szamba) 400zł(przyłącze wody), 150zł(warunki na energię)i 250zł(jakieś WLZ :-? ) i 1000zł za kierownika budowy, którym będzie architek adoptujący. Łącznie zostaimy u nich 3600zł ale załatwiają pozwolenie i prowadzą potem nadzór(3 wizyty na budowie w kluczowych momentach i konsultacje w biurze).
Jak myślicie czy to rozsadna cena? jak to było z takimi kosztami u was? jak kazdy z Was liczymy się z kosztami i nie chcielibysmy przepłacić, więc czekam na opinie :wink:

Pozdrawiam


Wg mnie b. tanio.
My za za wykonanie wszystkich niezbędnych kwitów do wniosku o pozwolenie + adaptację projektu i załatwianie wszystkich formalności (bez kierowania budową) wybulimy PLN 3.300,-
Dodatkowo, w ostatniej chwili zgłosilismy jedna wiekszą zachciankę (troche rozrysowywania w rysunkach) i za to zaspiewał PLN 400-500. Zgodzilismy się.
Zsumujcie sami :-)

Niwiki
01-03-2007, 22:04
M3 dziekuję za kolejną opinię :)
Lepiej bedzie mi się dziś spało wiedząc, że zgodzilismy się z mężem na normalną cenę :wink:

TJ7
01-03-2007, 22:44
U nas koszta podobne na razie 3700 bez kierownika budowy( adaptacja,prąd,pozwolenia,wypisy itd.) a domek zbudujemy chyba z Silki bo do fabryki mamy10 km; no i Xella chyba jako jedyna obniżyła ceny na swoje wyroby. Swoją drogą ciekawe na jak długo....?

M3
03-03-2007, 17:19
Oho, od dawna nikogo nie było - pewnie wszyscy działają!:-)

wels
03-03-2007, 19:14
Ano dzialają :) . Po niedzieli przymierzamy się do tynkowania, będą cementowo-wapienne
Ela

AgaMAJ
05-03-2007, 18:42
Witam.


Jakoś cicho się zrobiło na naszym forum.. :D Ja natomiast mam pytanie i może ktoś by mi pomógł. Z Panią projektant będę rozmawiała dopiero za tydzień a nurtuje mnie, czy jest jakiś problem ze zmianą zakręcenia schodów. Pomyślałam sobie, że jeśli na schody wchodziłoby się z prawej strony to drzwi do łazienki na poddaszu otwierałyby się na barierkę a nie na schody ( oczywiście mówię o lustrzanym odbiciu w27.12d ).


Drugi problem to okno w lukarnie. Powiedziano mi, że nie da się zamienić tych dwóch okienek na jedno podwójne a ja widziałam na zdjęciu takie rozwiązanie
i jakoś się dało więc nie wiem o co chodzi.

Pozdrawiam wszystkich. Aga

TJ7
06-03-2007, 00:22
Schody jak ci się takie rozwiązanie podoba to sobie zrób - grunt żeby ci pasowało,
a co do okienka - to gdzie tu problem? Jedno nadproże i po krzyku :) U mnie w albumie masz zdjęcie W27 z takim okienkiem i wygląda to całkiem fajnie http://tomekj7.fotosik.pl/albumy/134675.html

gorgonit
06-03-2007, 10:10
Przy schodach jeszcze trzeba zwrócić uwagę na wyskość poszczegolnych stopni . U mnie w projekcie wer B jest 18,9 cm wiec to juz stanowczo za duzo i jakoś trzeba to przeprojektować . Uwazam ze max to 16 cm .

karina i Jasiu
06-03-2007, 18:37
Przy schodach jeszcze trzeba zwrócić uwagę na wyskość poszczegolnych stopni . U mnie w projekcie wer B jest 18,9 cm wiec to juz stanowczo za duzo i jakoś trzeba to przeprojektować . Uwazam ze max to 16 cm .

W projekcie w-27.12.a przy założeniu że "prostuje" się ścianę z załomem jest całkiem sporo miejsca na schody - zmieści się nawet spocznik :D

Tomm1927
06-03-2007, 21:54
W projekcie w-27.12.a przy założeniu że "prostuje" się ścianę z załomem jest całkiem sporo miejsca na schody - zmieści się nawet spocznik :D
no właśnie coś takiego planujemy zrobić, a mianowicie przedłużyć klatkę schodową do wysokości kotłowni i schody zrobić dwubiegowe ze spocznikiem, a pod schodami obniżyć o ok. 40cm i zrobić tam pralnię.

aaf
08-03-2007, 13:35
Witam ,

czy ktoś zakupił już BK na domek 27.12d?
Mam pytanko ile szt zamówić BK grubości 24 cm na dom i garaż jednostanowiskowy?
pozdr.
A
Ceny rosną jak szalone. Z dzisiejszego dnia to 9, 9,30, 8,20 trzy różne składy i od 15 marca kolejna podwyżka.

Tomm1927
08-03-2007, 13:51
U mnie w okolicy a dokładniej w Żelisławicach B-K 59x24x24 kosztuje 8,15pln/szt tyle że z 22% VATem, jak kupi wykonawca to z 7%.
Jest tylko jeden mały szkopuł w tym wszystkim:
czas oczekiwania ok. 3 miesiące i zapłata po cenach w dniu odbioru.
To taka drobnostka tylko, :evil: szczególik. :cry:

waldek0205
08-03-2007, 14:06
Witam.
Wczoraj zakupiłem rzutem na taśmę w ceramikę Porotherm 25 P+W 6,6 PLN za sztukę.
Na dom i garaż (2 stanowiska) + sciany działowe wyszło mi 2760 sztuk
Do tego scianki działowe porotherm 11,5 P+W i 8 P+W 600 sztuk i 120 sztuk
Total poszło kaski 22600 tyś PLN. W tym magazynowanie i dowóz na telefon na plan budowy.
Pozdrawiam Waldek

M3
08-03-2007, 20:30
Witam ,

czy ktoś zakupił już BK na domek 27.12d?
Mam pytanko ile szt zamówić BK grubości 24 cm na dom i garaż jednostanowiskowy?
pozdr.
A
Ceny rosną jak szalone. Z dzisiejszego dnia to 9, 9,30, 8,20 trzy różne składy i od 15 marca kolejna podwyżka.



Witajcie,

U nas jutro albo w poniedziałek złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Póki co jeszcze nie kupujemy BK - to będziemy robić jak dostaniemy kredyt.

Aaf, Ty juz masz pozwolenie, dograłeś ekipę, masz kredyt (jeśli bedziesz korzystał)?

aaf
09-03-2007, 12:16
Witam ,

czy ktoś zakupił już BK na domek 27.12d?
Mam pytanko ile szt zamówić BK grubości 24 cm na dom i garaż jednostanowiskowy?
pozdr.
A
Ceny rosną jak szalone. Z dzisiejszego dnia to 9, 9,30, 8,20 trzy różne składy i od 15 marca kolejna podwyżka.



Witajcie,

U nas jutro albo w poniedziałek złożenie wniosku o pozwolenie na budowę. Póki co jeszcze nie kupujemy BK - to będziemy robić jak dostaniemy kredyt.

Aaf, Ty juz masz pozwolenie, dograłeś ekipę, masz kredyt (jeśli bedziesz
korzystał)?

Witam,
nasze papiery są u architekta mam nadzieję ze za jakiś miesiąc rownież złozymy już wniosek. jak na razie wychodzą dodatkowe rzeczy a wiec musze zrobić badania geotechniczne i odwiedzić konserwatora zabytków bo nasza działka lezy w strefie archeologicznej.
Ekipy jeszcze nie mamy cały czas szukamy w przyszłym tygodniu pierwsze spotkania.
A materiał chcemy kupić bo ceny cały czas rosną. Na szczescie mamy troche oszczedności wiec o kredycie jak na razie nie myslimy.
pzdr
A.

kris_pp
09-03-2007, 19:08
Witam, pytanie do osób które są już w trakcie budowy:

1. Jak rozwiazaliście słupek żelbetonowy który jest w projekcie ukryty w suporeksie między okamai od strony wykuszu, nie ma z tym problemu kiedy suporeks jest 36cm a kiedy jest 24cm to nie ma na niego miejsca??

2. Jak rozwiazaliście sprawe ze stropem w których są wykorzystane dziwne pustaki stropowe które nie są dostepne na rynku, przestawialiście pewnie belki ale ile ich wówczas bylo potrzebnych?

AgaMAJ
13-03-2007, 15:43
Witam.


Czytając o tym jakie to problemy są z materiałami budowlanymi ( np betonem komórkowym) myślałam sobie, jakie to szczęście, że w naszej okolicy jest inaczej. Mąż bowiem dowiadywał się w zeszłym tygodniu w hurtowni i miły pan wyjaśnił, że po pierwsze cena to 7.50 za sztukę, po drugie nie ma problemu z zamówieniem i dowóz na telefon na miejsce budowy. :lol: :lol:
Niestety dziś się okazało, że nie da się zamówić materiałów by były na czerwiec :evil: W ciągu tygodnia sytuacja uległa radykalnej zmianie i MIŁY :-? pan kazał nam szukać w innych hurtowniach. Po kilku telefonach byliśmy załamani : w jednej hurtowni termin realizacji to druga połowa sierpnia a my przecież mamy umówioną ekipę na czerwiec i jeśli nie będzie materiałów, to nici z budowy w tym roku :cry: :cry: W drugiej hurtowni owszem można kupić, ale teraz i od razu trzeba zabrać a tu w głowie mętlik- czy na działce w ciągu trzech miesięcy materiał nam nie wyparuje. Wtedy dopiero byśmy się załamali :-? Zaznaczę, że cena oczywiście to już nie 7.50 ale 9.15 plus dowóz więc ok 3 tys w plecy.

I jak tu być dobrej myśli kiedy już na samym początku takie problemy. Chyba mam dziś dołek budowlany. W dodatku na razie ciągle czekamy na warunki przyłącza energii elektrycznej, potem dopiero poprawki u architekta i czekanie na pozwolenie na budowę. Czy to wszystko w ogóle się nam uda :-?

Pozdrawiam.Aga

aaf
14-03-2007, 21:17
Jesteśmy po rozmowie z wykonawcą, cena za w 27.12 d to ok 40 tyś w tym kierownik budowy, potrzebny sprzęt. Będziemy robili dalej rozeznanie w cenach. Co o tym myślicie?

M3
14-03-2007, 21:36
Jesteśmy po rozmowie z wykonawcą, cena za w 27.12 d to ok 40 tyś w tym kierownik budowy, potrzebny sprzęt. Będziemy robili dalej rozeznanie w cenach. Co o tym myślicie?

Hej,

ta cena przy obecnych tendencjach wyglada nieźle. Jesli jeszcze wykonawca bierze na siebie sprzęt. Czy zaplecze socjalne (jakis barak) tez wchodzi w cene? Sprawdzałem poprzednie dokonania ekipy?
Z czego będziesz budował?

Ja rozdałem juz kilka egzemplarzy projektu do wycen, jutro pojda do ludzi kolejne. Od przyszłego tygodnia będą spływały. Wtedy będę mógł się wymądrzać i ... albo zazdrościć albo się chwalić :-)

aaf
14-03-2007, 21:55
Jesteśmy po rozmowie z wykonawcą, cena za w 27.12 d to ok 40 tyś w tym kierownik budowy, potrzebny sprzęt. Będziemy robili dalej rozeznanie w cenach. Co o tym myślicie?

Hej,

ta cena przy obecnych tendencjach wyglada nieźle. Jesli jeszcze wykonawca bierze na siebie sprzęt. Czy zaplecze socjalne (jakis barak) tez wchodzi w cene? Sprawdzałem poprzednie dokonania ekipy?
Z czego będziesz budował?

Ja rozdałem juz kilka egzemplarzy projektu do wycen, jutro pojda do ludzi kolejne. Od przyszłego tygodnia będą spływały. Wtedy będę mógł się wymądrzać i ... albo zazdrościć albo się chwalić :-)

Witanko,
baraki dostarcza tez wykonawca, co do dokonań to z polecenia znajomego u którego była robiona przeróbka już istniejącego domu. Był bardzo zadowolony ze współpracy.
Zamierzamy budować z betonu komórkowego i chyba w tym tygodniu go zamawiam bo ceny szaleją i będzie pewnie jeszcze gorzej.Zamierzamy budować jesienią, obecnie walczymy z papierologią.

AgaMAJ
14-03-2007, 22:42
Witanko,
baraki dostarcza tez wykonawca, co do dokonań to z polecenia znajomego u którego była robiona przeróbka już istniejącego domu. Był bardzo zadowolony ze współpracy.
Zamierzamy budować z betonu komórkowego i chyba w tym tygodniu go zamawiam bo ceny szaleją i będzie pewnie jeszcze gorzej.Zamierzamy budować jesienią, obecnie walczymy z papierologią.

Witam.
Ceny rzeczywiście szaleją :evil: Dziś zakupiliśmy BK i mogę stwierdzić jedno hurtownie specjalnie wstrzymują sprzedaż by dostać wyższe ceny. Jakaś paranoja. Zapewne jest to związane z rozpoczęciem sezonu budowlanego ale to co się dzieje to już lekka przesada.

Pozdrawiam :)

kris_pp
15-03-2007, 19:06
Prośba do wszystkich którzy już budują te domy o wklejenie zdięć domków lub przesłanie na @ zdięć, [email protected]

Moge nawet pomóc w wklejeniu zdięć, bo na chwile obeceną to w poście same dyskusje na temat projektu a nie samej budowy tego domku.

wels
16-03-2007, 14:28
kris__pp witaj, wysłałam parę zdjęć
pozdrawiam Ela

M3
16-03-2007, 17:17
kris__pp witaj, wysłałam parę zdjęć
pozdrawiam Ela


O! Ela, witaj!!!
Gdzie się ukrywałaś ? :-) Domek "dojrzewa"?

M3
17-03-2007, 18:28
Czy ktoś z Was miał/ma kontakt z gunią z jednego z poprzednich tematów (podaję link) o w.27.12?:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1391495&highlight=#1391495

Ostani wpis uczyniła w październiku zeszłego roku. Była wtedy na etapie wykańczeniówki. Szkoda, że więcej się nie odezwała bo pewnie mogłaby stać się skarbnica wiedzy dla nowicjuszy.

Może ktoś z Was jest w stanie się z nią skontaktować to o to poproszę.

wels
18-03-2007, 14:04
Witam Wszystkich!
Moi drodzy, ja w sprawie zdjęć: proszę mi wybaczyć jeśli komuś wyślę dwa razy to samo zdjęcie, bo trochę się już gubię w tym wysyłaniu, a poza tym jak wiecie wysyłam tylko jedno w jednym mailu :oops: , no i wiem, że to obciach się nie dokształcać informatycznie.
Co do budowania, to kończymy tynkować i muszę przyznać, że tynki cement-wap wygladają super. Co do kosztów, to wolę się nie wypowiadać by nikogo nie przerażać, ale wiem, że można było taniej /cóż, mądry Polak po szkodzie.../ W każdym razie widzę wyraźną zależność między ceną i tymi którym zależy na czasie.
A swoją drogą to też czekam na Wasze zdjęcia, jak tam radośnie wbijacie łopaty i lejecie fundamenty, bo z tego co czytam to większość walczy jeszcze z papierami / ale jak to się przebrnie, to już połowa sukcesu/ :) .
M3 - tamten wątek, to chyba padł, ale mam nadzieję, że nasz długo żyw będzie
pozdrawiam Ela

kris_pp
18-03-2007, 21:58
Nasza budowa wygląda tak na chwile obecną i mam nadzieje że bedzie iść na przód:
http://www.krisport.pl/allegro/budowa/23.jpg

http://www.krisport.pl/allegro/budowa/24.jpg

kris_pp
18-03-2007, 22:05
OK

wels
19-03-2007, 21:06
kris__pp wysłałam na priv
Ela

Tomm1927
20-03-2007, 06:19
kris__pp wysłałam na priv
Ela
to ja tesh poproszę, chyba że kris umieści je na forum

kris_pp
20-03-2007, 18:15
Zobaczcie co mnie spotkało, kretynów u nas w kraju jednak nie brakuje:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1711942#1711942

Wpis z 20 marca 2007.

M3
20-03-2007, 19:58
Zobaczcie co mnie spotkało, kretynów u nas w kraju jednak nie brakuje:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1711942#1711942

Wpis z 20 marca 2007.


kris, wyrazy współczucia!
Chamstwo w naszym kraju nie zna granic!

Tomm1927
21-03-2007, 08:39
Zobaczcie co mnie spotkało, kretynów u nas w kraju jednak nie brakuje:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1711942#1711942

Wpis z 20 marca 2007.

no debile do kwadratu.

wyrazy współczucia

swoją drogą to pewnie ktoś coś widział tylko nie chce pary puścić

M3
21-03-2007, 21:56
Wieczorem dostałem wycenę materiałów na stan surowy otwarty z dachem + okna połaciowe (4 szt.) domu powierzchni całkowitej 200 mkw (uzytkowej 130 mkw). Wyszło PLN 140 tys. brutto z dostawą wszystkiego na plac budowy

Z moich dotychczasowych obserwacji wynika na podstawie odbieranych ofert, że ekipy za wykonanie ww. stanu życzą sobie od 45 tys. (bez szalunków, transportu, wyładowania materiałów) do 60 tys. (z wliczonymi wszystkimi bajerami - choc są oczywiście i takie, które chca 60 tys. za samiuska robociznę (bez ww. dodatków)

Tomm1927
22-03-2007, 12:07
Wieczorem dostałem wycenę materiałów na stan surowy otwarty z dachem + okna połaciowe (4 szt.) domu powierzchni całkowitej 200 mkw (uzytkowej 130 mkw). Wyszło PLN 140 tys. brutto z dostawą wszystkiego na plac budowy

Z moich dotychczasowych obserwacji wynika na podstawie odbieranych ofert, że ekipy za wykonanie ww. stanu życzą sobie od 45 tys. (bez szalunków, transportu, wyładowania materiałów) do 60 tys. (z wliczonymi wszystkimi bajerami - choc są oczywiście i takie, które chca 60 tys. za samiuska robociznę (bez ww. dodatków)

:o :o :o :o :o :o :o
ależ macie ceny!!
jak robiłem zestawienie materiałów to mi wyszło na stan surowy otwarty z pokryciem dachu dachówką cementową i 3 połaciówkami około 75tys. + ok 35 które musimy dać za robotę to mamy stan surowy otw. za 110kPLN a u Ciebie wychodzi 185 - 200kPLN - MASAKRA
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
dziś powinienem mieć zestawienie materiałów na stan sur.otw. i lada dzień zamawiamy materiały i oczywiście płacimy za nie bo inaczej nie ma gwarancji ceny - czyli obowiązują te z dnia odbioru, a ten ma nastąpić na przełomie maj/czerwiec.

M3
22-03-2007, 18:07
Wieczorem dostałem wycenę materiałów na stan surowy otwarty z dachem + okna połaciowe (4 szt.) domu powierzchni całkowitej 200 mkw (uzytkowej 130 mkw). Wyszło PLN 140 tys. brutto z dostawą wszystkiego na plac budowy

Z moich dotychczasowych obserwacji wynika na podstawie odbieranych ofert, że ekipy za wykonanie ww. stanu życzą sobie od 45 tys. (bez szalunków, transportu, wyładowania materiałów) do 60 tys. (z wliczonymi wszystkimi bajerami - choc są oczywiście i takie, które chca 60 tys. za samiuska robociznę (bez ww. dodatków)

:o :o :o :o :o :o :o
ależ macie ceny!!
jak robiłem zestawienie materiałów to mi wyszło na stan surowy otwarty z pokryciem dachu dachówką cementową i 3 połaciówkami około 75tys. + ok 35 które musimy dać za robotę to mamy stan surowy otw. za 110kPLN a u Ciebie wychodzi 185 - 200kPLN - MASAKRA
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
dziś powinienem mieć zestawienie materiałów na stan sur.otw. i lada dzień zamawiamy materiały i oczywiście płacimy za nie bo inaczej nie ma gwarancji ceny - czyli obowiązują te z dnia odbioru, a ten ma nastąpić na przełomie maj/czerwiec.


Wykaz jest przygotowany przez jednego z wykonawców. Stąd jego specyfika, choć bazował na wyszczególnieniu materiałów zgodnie z zestawieniem w projekcie.
Jesli się zdecyduję to ceny sa niezmienne i zaklepane na czas budowy - planuje rozpocząć w czerwcu. W zamian brak szukania, negocjowania cen (choc czy teraz mozna negocjować? czy tylko błagać by towar był), brak odpowiedzialności za złozony na budowie towar (a przy obecnych cenach znajdzie się pewnie kilku lisków do podwędzenia) i pewność, że towar jest a robota idzie wz gazem w terminie.

M3
22-03-2007, 18:08
np. szczecińskie hurtownie euroklinkier czy gryf-mat i goleniowski marbud nie przyjmą ode mnie zamówienia na BK przed 1 kwietnia a i po tym terminie nie dają gwarancji
Sie lekuchno wystraszyłem - to jest jakiś kartel producentów!

M3
22-03-2007, 18:10
Wiem, że ma być nowy cennik ale nawet po 1 kwietnia ww. hurtownie nie chciały mi potwierdzić czy przyjma moje zamówienie ... Mam sie dowiadywać - masakra!

Przykład z dziś:
Znajoma z pracy zamierza budowac się w czerwcu w Kobylance k. Stargardu Szczecińskiego.
Hurtownie w Stargardzie przyjmuja zamówienia na towar ale ... trza wyskoczyć z zaliczki. Nie ma gwarancji kiedy towar bedzie ani po jakiej cenie Super układ! Nic tylko się budować

AgaMAJ
22-03-2007, 21:05
np. szczecińskie hurtownie euroklinkier czy gryf-mat i goleniowski marbud nie przyjmą ode mnie zamówienia na BK przed 1 kwietnia a i po tym terminie nie dają gwarancji
Sie lekuchno wystraszyłem - to jest jakiś kartel producentów!


Witam


My planujemy rozpoczęcie budowy w czerwcu i gdy dowiedzieliśmy co się dzieje z zamówieniami materiałów postanowiliśmy kupić BK wcześniej. Jednego dnia zamówiliśmy i wpłaciliśmy zaliczkę a gdy następnego dnia przyszliśmy zapłacić resztę pani oznajmiła nam, że cena się zmieniła :evil: :evil: :evil: Na szczęście z pieniędzmi pojechał mój teść, który nie da sobie w kaszę dmuchać i przyjęli od nas resztę pieniędzy po umówionej wcześniej cenie. (kosztowało nas to ok 16 tys) Spokojna jednak będę gdy zobaczę towar na swojej budowie. :-?
Drewno też już mamy, a co się tyczy np metalu to podobno nie ma aż takiego szaleństwa ale dopiero się to okaże jak pojedziemy kupować

Czekaliśmy na warunki przyłącza elektryki ponad dwa tygodnie i musimy jak najszybciej załatwić pozwolenie na budowę by uruchomić kredyt i zaklepać resztę potrzebnych materiałów. Cały czas się boję, że w pewnym momencie okaże się, że jest ekipa a nie mają z czego budować.... :cry: :cry:

Pozdrawiam Aga

M3
22-03-2007, 22:41
Wieczorem dostałem wycenę materiałów na stan surowy otwarty z dachem + okna połaciowe (4 szt.) domu powierzchni całkowitej 200 mkw (uzytkowej 130 mkw). Wyszło PLN 140 tys. brutto z dostawą wszystkiego na plac budowy

Z moich dotychczasowych obserwacji wynika na podstawie odbieranych ofert, że ekipy za wykonanie ww. stanu życzą sobie od 45 tys. (bez szalunków, transportu, wyładowania materiałów) do 60 tys. (z wliczonymi wszystkimi bajerami - choc są oczywiście i takie, które chca 60 tys. za samiuska robociznę (bez ww. dodatków)

:o :o :o :o :o :o :o
ależ macie ceny!!
jak robiłem zestawienie materiałów to mi wyszło na stan surowy otwarty z pokryciem dachu dachówką cementową i 3 połaciówkami około 75tys. + ok 35 które musimy dać za robotę to mamy stan surowy otw. za 110kPLN a u Ciebie wychodzi 185 - 200kPLN - MASAKRA
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
dziś powinienem mieć zestawienie materiałów na stan sur.otw. i lada dzień zamawiamy materiały i oczywiście płacimy za nie bo inaczej nie ma gwarancji ceny - czyli obowiązują te z dnia odbioru, a ten ma nastąpić na przełomie maj/czerwiec.


Tomm,
daj znać jak wyszło zestawienie materiałów - czy nadal wychodzi 75 tys. i czy zaklepałeś materiały w tej cenie.
Jesli tak, to chyba jadę do Ciebie i zamawiam w Twojej hurtowni - nawet z transpotrtem koleją wyjdzie mi taniej niz u nas na miejscu!

Tomm1927
23-03-2007, 06:15
...
Tomm,
daj znać jak wyszło zestawienie materiałów - czy nadal wychodzi 75 tys. i czy zaklepałeś materiały w tej cenie.
Jesli tak, to chyba jadę do Ciebie i zamawiam w Twojej hurtowni - nawet z transpotrtem koleją wyjdzie mi taniej niz u nas na miejscu!

OK, jak tylko będę miał jakieś zestawienie to się odezwę, choć zrobienie tego nie będzie łatwe bo ja nie będę brał chyba wszystkiego w 1 miejscu, po za tym to faktycznie ja to zestawienie robiłem na początku lutego więc tyle na pewno nie wyjdzie.

M3
23-03-2007, 20:04
...
Tomm,
daj znać jak wyszło zestawienie materiałów - czy nadal wychodzi 75 tys. i czy zaklepałeś materiały w tej cenie.
Jesli tak, to chyba jadę do Ciebie i zamawiam w Twojej hurtowni - nawet z transpotrtem koleją wyjdzie mi taniej niz u nas na miejscu!

OK, jak tylko będę miał jakieś zestawienie to się odezwę, choć zrobienie tego nie będzie łatwe bo ja nie będę brał chyba wszystkiego w 1 miejscu, po za tym to faktycznie ja to zestawienie robiłem na początku lutego więc tyle na pewno nie wyjdzie.

Noo, początek lutego a chwila obecna to inna epoka - w tym szaleństwie budowlanym.

bugabuga7509
24-03-2007, 14:15
witam ja już pobudowałem w-27.12a bez garażu (stan surowy otwarty)w tamtym roku kosztował mnie jakieś 95tyś w tym robocizna 16tyś myślę że przy tych cenach to wyjdzie was około same materiały bez robocizny 110tyś (+ robocizna zależna od regionu i innych rzeczy) ja zasuwam w tym roku ile się da okna już kupione w poniedziałek kupuję wełnę i inne tam rzeczy -co się da.Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo cierpliwości(kurw.... jak tu mięć przy tym co się u nas w kraju dzieje)

amphi
26-03-2007, 18:22
Czesc wszystkim,

Wlasnie zamowilismy W-27.12d. Budowa powinna ruszyc w polowie lipca pod Gliwicami. Stad nasze pytania:

- czy nie mieliscie/przewidujecie problemow z dociepleniem lukarny? Wydaje sie jakos slabo dostepna, zeby wykonac wszystkie prace. Czestym widokiem jest lukarna wykonczona w inny sposob niz reszta elewacji, do tej pory myslalem, ze to wzgledy estetyczne, ale teraz zaczynam sie zastanawiac..

- czy moze ktos ze Slaska badz Podbeskidzia mialby ochote pochwalic sie swoim budowanym/gotowym domkiem wg projektu W-27.12x? Jedna sprawa to zdjecia , ale fantastycznie byloby zobaczyc jak wyglada w rzeczywistosci.

- co stosujecie na elewacje? My zastanawiamy sie nad tynkiem akrylowym, ale tez myslimy o klinkierze (drogie ) badz systemie ISO-KLINK-PUR (moze troche tansze) bo ten slask i zabrudzenia..

M3
26-03-2007, 19:53
Czesc wszystkim,

Wlasnie zamowilismy W-27.12d. Budowa powinna ruszyc w polowie lipca pod Gliwicami. Stad nasze pytania:

- czy nie mieliscie/przewidujecie problemow z dociepleniem lukarny? Wydaje sie jakos slabo dostepna, zeby wykonac wszystkie prace. Czestym widokiem jest lukarna wykonczona w inny sposob niz reszta elewacji, do tej pory myslalem, ze to wzgledy estetyczne, ale teraz zaczynam sie zastanawiac..

- czy moze ktos ze Slaska badz Podbeskidzia mialby ochote pochwalic sie swoim budowanym/gotowym domkiem wg projektu W-27.12x? Jedna sprawa to zdjecia , ale fantastycznie byloby zobaczyc jak wyglada w rzeczywistosci.

- co stosujecie na elewacje? My zastanawiamy sie nad tynkiem akrylowym, ale tez myslimy o klinkierze (drogie ) badz systemie ISO-KLINK-PUR (moze troche tansze) bo ten slask i zabrudzenia..


Witaj amphi,

Nie przewiduję problemów z dociepleniem lukarny - inna sprawa, ze u nas będzie "wyciągnięta" nad drzwi wejsciowe do płaszczyzny ściany frontowej. Zamieniamy okno na drzwi balkonowe bo lukarnę pragniemy zwięńczyć małym balkonikiem (jednocześnie daszkiem nad wejściem)

Teamatu elewacji jeszcze nie przerabialismy

Interesuje mnie inna sprawa: czy robiliście kosztoryś matariałów potrzebnych na skończenie stanu surowego otwartego z dachem? Jestem tuz przed ostatecznym wyborem wykonawcy i zastanawiam się czy brać tylko dla robocizny czy też z materiałem. pomocnym byłaby dla mnie wycena ww. materiałów dla ww. etapu.

Tomm1927
27-03-2007, 06:10
...

Interesuje mnie inna sprawa: czy robiliście kosztoryś matariałów potrzebnych na skończenie stanu surowego otwartego z dachem? Jestem tuz przed ostatecznym wyborem wykonawcy i zastanawiam się czy brać tylko dla robocizny czy też z materiałem. pomocnym byłaby dla mnie wycena ww. materiałów dla ww. etapu.

My przy wyborze Wykonawcy, też kierowaliśmy się początkowo tym że oferował materiały. Tyle, że jak wiadomo, wykonawca dzwoni, a "jego" hurtownik przywozi mu towar na miejsce i wystawia RW albo f-rę i nikogo poza inwestorem nie interesuje cena. Dogadaliśmy się więc że wszystkie zakupy będą konsultowane i jak nam coś nie będzie odpowiadać to będziemy sami załatwiać.

no ale mieliśmy dylemat
chodziłem i myślałem z czego i za ile
kombinowałem, przeliczałem itp.
i wreszcie decyzja - budujemy z ceramiki,
ale nie z porotermu tylko z MAX`a i MAX`opochodnych
jak mieliśmy kasę na materiały to się nagle okazało że nikt od ceramiki jush nie chce tej kasy przyjąć i zagwarantować cenę i termin odbioru,
czyli mogło się okazać że to co mamy przeznaczone na
mury, może pokryć tylko część murów np. parter, a gdzie piętro????
:evil: :evil: :evil:
i znów byliśmy w punkcie wyjścia, przeliczanie, kombinowanie
różnice pomiędzy materiałam: b-k - ceramika, niewielkie, tylko dostępność ciutkę inna,
wtedy trafiłem na www.mega1000.pl i myślałem że wreszcie będzie dobrze, bo b- k po 7,2 brrutto za 24x24x59
poprzeliczałem jeszcze raz ceramikę na b-k i ustaliliśmy że zamawiamy b-k. a tu zonk :evil: :evil: na mega1000 wstrzymali sprzedaż b-k :cry: :cry: :cry: a jak wznowią to będzie po min.9,5pln/szt.
i znów byliśmy w punkcie wyjścia,
:evil: :evil: :evil:
na szczęście trafił się ktoś pomocny, ktoś kto wykonał 1 telefon i mogłem jechać zamawiać. pojechałem, obgadałem, zamówiłem i zapłaciłem i takim oto sposobem staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami materiałów ceramicznych na mury, strop i fundamenty naszego wymarzonego domku.
terminy dostawy jak najbardziej nam pasujące, a ceny?? ... no cóż, najniższe z możliwych - cerpol miał takie może z pół roku temu. chyba się dzisiaj opijemy ze szczęścia :wink: :wink: bo czasy takie że chyba jest co opijać.

Niwiki
30-03-2007, 21:46
Ale wam dobrze Tomm1927 ze macie już materiały :)
widze że wszyscy ostro trzymacie się planów budowy a my z mężem mamy metlik w głowie z powodu tego co się dzieje :roll: nie wiemy czy czekać, czy się budować w tym roku, kiedy tak cięzko oszacować jakikolwiek kosztorys inwestycji :roll:
a na dodatek ciagle jestesmy na etapie pozwolenia na budowę :cry:
Pozdrawiamy Wszystkich budujących w-27.12d!

Tomm1927
02-04-2007, 20:19
Ale wam dobrze Tomm1927 ze macie już materiały :)
widze że wszyscy ostro trzymacie się planów budowy a my z mężem mamy metlik w głowie z powodu tego co się dzieje :roll: nie wiemy czy czekać, czy się budować w tym roku, kiedy tak cięzko oszacować jakikolwiek kosztorys inwestycji :roll:
a na dodatek ciagle jestesmy na etapie pozwolenia na budowę :cry:
Pozdrawiamy Wszystkich budujących w-27.12d!

o pozwolenie na budowę złożyłem dopiero dziś i mam obiecane że w ciągu 30 dni będzie - obiecała mi to p. Inspektor z UM - pożyjemy zobaczymy.
Co do:

...a my z mężem mamy mętlik w głowie z powodu tego co się dzieje :roll: nie wiemy czy czekać, czy się budować w tym roku, kiedy tak cięzko oszacować jakikolwiek kosztorys inwestycji :roll: ...
to ja myślę że to jest ostatni gwizdek na to żeby cokolwiek we w miarę przyzwoitych pieniądzach postawić. Trzeba sobie ściśle założyć że, na to tyle, a na to to tyle i jak się coś - jakiś element - przeinwestuje, to trzeba poszukać sposobu żeby na czymś innym przyoszczędzić. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z tego że pewne elementy się robi na "zawsze" (na długie lata) i na tych elementach oszczędzać nie wolno, np. krany (baterie) można kupić tańsze
bo czy ona kosztuje 200pln czy 1000pln to funkcję pełni taką samą, drzwi wewn. można zakupić po 400 pln a nie po 1600pln, ale np dachu czy bramy garażowej szybko nie będziemy wymieniać, więc powinny być odpowiednie jakościowo no i cenowo też, ale to już na 2 miejscu.
Generalnie nie robi się za wesoło i z tego co słyszałem od jakichś tam analityków to ma to wszystko iść w górę - ceny oczywiście - i wcześniej czy później dojdzie do poziomu jeszcze raz takiego jak jest teraz. No więc jak ma tak być to trzeba ruszyć z kopyta i jak najszybciej postawić domek i wykończyć. My w tym roku poza postawieniem stanu surowego zamkniętego chcemy zakupić wszelkie możliwe materiały i urządzenia. Raz że to wszystko drożeje samo w sobie - bo wszystko w budowlance drożeje - a dwa to zdaje się że jakieś zawirowanie z vat`em ma być od 2008r.

AgaMAJ
02-04-2007, 20:56
Witam Tomm i Niwiki

Jak czytałam wypowiedź Niwiki to jakbym siebie słyszała. Jesteśmy tez na tym etapie budowy. Papiery na pozwolenie złożone i myślę, że góra w przyszłym tygodniu będziemy je mieli a tu spac po nocach nie możemy, bijąc się z myślami, czy w ogóle to wszystko zaczynać. Niestety u nas wiąże się to jeszcze z kredytem do końca życia spłacanym więc jak tu wykonać kosztorys, gdy z dnia na dzień zmieniają się ceny. Istne wariactwo :evil: :evil: i każdy kto dowie się o naszych planach stwierdza, że w najgorszym okresie sobie wymyśliliśmy tę budowę. :-?
Niestety chyba mają rację i mętlik w głowie czy przypadkiem się nie wycofać zanim na dobre zaczniemy :cry: :cry: :cry: Aż żal serce ściska.

Pozdrawiam wszystkich.Aga

Tomm1927
02-04-2007, 21:29
Witam Tomm i Niwiki

Jak czytałam wypowiedź Niwiki to jakbym siebie słyszała. Jesteśmy tez na tym etapie budowy. Papiery na pozwolenie złożone i myślę, że góra w przyszłym tygodniu będziemy je mieli a tu spac po nocach nie możemy, bijąc się z myślami, czy w ogóle to wszystko zaczynać. Niestety u nas wiąże się to jeszcze z kredytem do końca życia spłacanym więc jak tu wykonać kosztorys, gdy z dnia na dzień zmieniają się ceny. Istne wariactwo :evil: :evil: i każdy kto dowie się o naszych planach stwierdza, że w najgorszym okresie sobie wymyśliliśmy tę budowę. :-?
Niestety chyba mają rację i mętlik w głowie czy przypadkiem się nie wycofać zanim na dobre zaczniemy :cry: :cry: :cry: Aż żal serce ściska.

Pozdrawiam wszystkich.Aga

A czy Ty Aga myślisz że my to tak wszystko za odłożone...??? :-? :-? :-? chciałbym ale w tym kraju tak się nie da. Policzyliśmy sobie to wszystko w różne strony i powinno się udać. My również kredycik będziemy brali bo inaczej nie da da rady. A po wyliczeniach wyszło nam że możemy wziąć powiedzmy 210-230kPLN kredytu (dostalibyśmy więcej, tylko to trzeba spłacić) więc i wszystko kręci się wokół tej kwoty. tzn to jest kwota na sam dom, tak żeby móc się wprowadzić. Mamy jeszcze w odwecie mieszkanie do sprzedania, ale 2/3 kwoty pójdzie na spłatę działki a 1/3 możemy liczyć jako rezerwę finansową na budowę domku. działka, przyłącza będą z innego "budżetu".
Tyle że my dość sporo przy wykończeniówce będziemy robili sami i może dzięki temu uda się trochę przyoszczędzić.

AgaMAJ
02-04-2007, 22:02
A czy Ty Aga myślisz że my to tak wszystko za odłożone...??? :-? :-? :-? chciałbym ale w tym kraju tak się nie da. Policzyliśmy sobie to wszystko w różne strony i powinno się udać. My również kredycik będziemy brali bo inaczej nie da da rady. A po wyliczeniach wyszło nam że możemy wziąć powiedzmy 210-230kPLN kredytu (dostalibyśmy więcej, tylko to trzeba spłacić) więc i wszystko kręci się wokół tej kwoty. tzn to jest kwota na sam dom, tak żeby móc się wprowadzić. Mamy jeszcze w odwecie mieszkanie do sprzedania, ale 2/3 kwoty pójdzie na spłatę działki a 1/3 możemy liczyć jako rezerwę finansową na budowę domku. działka, przyłącza będą z innego "budżetu".
Tyle że my dość sporo przy wykończeniówce będziemy robili sami i może dzięki temu uda się trochę przyoszczędzić.

My na szczęście działkę mamy kupioną parę lat temu ale myśl o budowie dojrzewała w nas trochę. Wodę mamy już doprowadzoną na działce więc przynajmniej to przyłącze nam odejdzie(jeśli chodzi o koszty). My też myślimy o podobnej kwocie kredytu co Ty Tomm, ale mój mąż obawia się, że przez te trudne do przewidzenia koszty materiałów nie zmieścimy się w kosztorysie i trudno będzie rozliczyć się z bankiem z ukończenia budowy. :-? Myślimy też o wprowadzeniu się po wykończeniu tylko dołu domku a góra w zależności od funduszy.

Niwiki
05-04-2007, 10:58
Mój mąż podobnie mysli jak Tomm, że teraz to chyba ostatni dzwonek zeby jeszcze jakoś się wybudować w kosztach do przyjęcia ... więc jednak ruszymy z tą budową w tym roku, ale wszyscy z rodziny to patrza na nas jak na szaleńców :roll:
Tez planujemy wziąść na budowę podobną do was kwotę kredytu, choc w banku raczej z niedowierzaniem patrzą, że za to jestesmy w stanie wybudować w obecnych czasach dom :-? no będzie pewnie bardzo trudno, ale my musimy :oops:
Podjęliśmy decyzję, ze będziemy budowac z silki i juz zapisalismy się w kolejce na materiały(będa może za miesiac lub góra dwa :-? ). Jeszcze rok temu ludzie targowali sie z handlowcami, teraz niestety jest tak że bierze się bo akurat cos jest i pewnie poniewaz nie będziemy chcieli miec przestojów to bedzie się brało za narzuconą cenę. Poza tym ceny w róznych składach w naszym terenie kształtują sie bardzo podobnie.
Jak będziemy dalej w pracach to się odezwę, bo na razie to moge się wyłącznie dzielić obawami przed budową a nie doświadczeniami z budowy :wink: więc narazie bedę sledzić losy już budujących i im dopingować!
Serdecznie pozdrawiam :D !

Niwiki
05-04-2007, 11:22
A zapomniałabym napisac jeszcze parę słów do Agi



Jak czytałam wypowiedź Niwiki to jakbym siebie słyszała...

Na nasze nieszczęście Agnieszko dotyczy to chyba sporej cześci osób, które chcą budowac się akurat w tym okresie finansujac budowę w większości na kredyt :( Bo kosztorys cięzko oszacowac i nawet jesli doda się 20%do kosztorysu to nie jest się pewnym, ze będzie się w stanie w tej kwocie zamieszkać...tez będziemy kombinować, zeby na stan surowy zamkniety w kosztorysie przeznaczyć więcej kasy(zeby transze na ten cel były wyższe) a na wykończenówkę na razie tylko wymagane minimum... mam nadzieje, że jakoś się uda... a jak nam się uda to i Wam się uda :D innej wersji nie chcę na razie przyjmowac do wiadomosci :oops:



Myślimy też o wprowadzeniu się po wykończeniu tylko dołu domku a góra w zależności od funduszy.

tez myslimy nad takim rozwiązaniem.
Pozdrawiam:)

Tomm1927
05-04-2007, 11:52
....


Myślimy też o wprowadzeniu się po wykończeniu tylko dołu domku a góra w zależności od funduszy.

tez myslimy nad takim rozwiązaniem.
Pozdrawiam:)

A ja raczej nie myślę o takim rozwiązaniu.
tzn nie wykluczam go całkowicie, bo w tych chorych czasach nigdy nic nie wiadomo, ale będę się starał wykończyć poddasze zanim się wprowadzimy. Przy dwójce stosunkowo małych dzieciaczków (3 lata i 8 lat), raczej średnio wyobrażam sobie wykańczanie góry.
Może nie będzie to wymarzony standard, ale powinno się dać na tyle wykończyć żeby wejść i mieszkać bez wykańczania.

kris_pp
05-04-2007, 16:25
Witam, dopowiem coś na temat kosztów.

Nas stan surowy otwarty będzie kosztował 125 - 135tyś zł, wiem ponieważ wszystkie materiały mamy zakupione, a robocizna jest podpisana umowa. Dochodzą tylko dodatkowe pierdoły, właśnie na nie jest to 10tyś zł.

Papierki 8 tyś zł.

Inwestycje zaczeliśmy we wrześniu 2006r, wówczas wykonaliśmy stan zero koszt 30tyś zł.

Na początku roku (styczeń) kupiliśmy:
- Beton komórkowy (7,90zł brutto)
- Dachówke (2,09zł/szt)
- Strop (całość 4800zł)
- Stal (całość 2100zł)
- Kominy systemowe kompletne (4000zł)

Po Świętach będzie właśnie układany strop.

Na początku budowy założyliśmy, stan surowy otwarty wybudujemy z własnych środków, a na resztę kredyt i nie zakładaliśmy kosztów w jakich mam się zmieścić, tylko etap jaki mamy zamknąć. Teraz to myślę, że od banku będzie trzeba wziąść coś pomiędzy 100-150tyś zł i jeszcze tego nie skalkulowałem (przy założeniu, że nadal będziemy dokładać po ok. 2-3tyś miesięcznie ze swoich zarobków). I naprawdę nie są to złote klamki tylko standard i też dużo pomagam i się udzielam.

Tak więc reasumując jeśli ktoś chce wybudować ten dom za 210 tyś zł do wprowadzenia się w roku 2007/2008 to nie ma takiej możliwości chyba że będzie wszystko robił sam łącznie z murowaniem fundamentów, ścian, dachu itd.

I nie strasze tylko stwierdzam fakt.

Zreszta niech się wypowiedzą Ci którzy już mają chociaż stan surowy otwarty, i pamietajmy że oni budowali to w 2006 lub wcześniej.

Tomm1927
05-04-2007, 19:29
kris_ppa możesz bardziej szczegółowo rozpisać te 125-135kPLN. bo ja to liczę po obecnych cenach i mnie tyle nie wychodzi. Wiem że są różnice, bo Ty budujesz na dolnym śląsku a ja w zasadzie na górnym ale czyżby to dawało nam aż taką różnicę??
czekam na info, może być na prv.

kris_pp
05-04-2007, 21:23
DOKUMENTACJA
Lp. Nazwa: Watrość:
1 Zakup projektu 1 500,00 zł
2 Mapka do celów projektowych 600,00 zł
3 Wydanie warunków zabudowy 80,00 zł
4 Mapki ewidencyjne 30,00 zł
5 Wydanie warunków przyłącza energetyczbego 150,00 zł
6 Projektant + zgoda na budowe 2 200,00 zł
7 Nadzór budowlany 1 500,00 zł
8 Przyłącze energetyczne 1 000,00 zł
9 Wytyczenie budynku przez geodete 360,00 zł
10 Przyłącze energetyczne na czas budowy 720,00 zł
8 140,00 zł

STAN ZERO
Lp. Nazwa: Watrość:
11 Robocizna 5 200,00 zł
12 Zdjęcie humusu - koparka 350,00 zł
13 Wykop pod ławe fundamentową - koparka 540,00 zł
14 Beton B-15 na ławe + pompa; 17m3 4 460,00 zł
15 Stal na zbrojenie ławy fundamentowej 445kg 1 392,00 zł
16 Bloczki fundamentowe 38x25x12 - 1736szt. 4 447,00 zł
17 Transport bloczków 600,00 zł
18 Piasek do zaprawy murarskiej z transportem 10t 350,00 zł
19 Cement 2,2t 705,00 zł
20 Deski szalunkowe 1,2 m3 470,00 zł
21 Beton B-15 na wieniec + taśmocią 760,00 zł
22 Stal na wieniec 500,00 zł
23 Folia do izolacji poziomej 120,00 zł
24 Klej do styropianu 14x25kg 163,00 zł
25 Klej do siatki 12x25kg + siatka na styropian 276,00 zł
26 Styropian 5,1m3 617,00 zł
27 Folia kubełkowa do izolacji pionowej 312,00 zł
28 Dysperbit 70kg 138,00 zł
29 Betona na płyte podłogową 12 m3 - B-10 2 100,00 zł
30 Kanalizacja - rury 430,00 zł
31 Kamień drenażowy 10t 550,00 zł
32 Studzienki 4szt + rury drenażowe 600,00 zł
33 Geowóklina 300,00 zł
34 Zwietrzelina 260t z transportem 2 850,00 zł
35 Złącza elektryczne 100,00 zł
36 Roboty ziemne + ubijarka 1 050,00 zł
37 Dodatki 67,00 zł
29 447,00 zł

STAN SUROWY OTWARTY BEZ DACHU
Lp. Nazwa: Watrość:
38 Robocizna 15 000,00 zł
39 Beton komórkowy 24x24x59cm; 1728szt 13 651,20 zł
40 Beton komórkowy 12x24x59cm; 500szt 2 020,80 zł
41 Pustak Stropowy TERIVA; 536szt 1 582,14 zł
42 Belki stropowe TERIVA 240cm; 9szt 348,48 zł
43 Belki stropowe TERIVA 330cm; 19szt 1 064,19 zł
44 Belki stropowe TERIVA 510cm; 16szt 1 795,84 zł
45 Stal zbrojeniowa 584kg 2 065,30 zł
46 Beton B-20 12,8m3 na strop 3 200,00 zł
47 Beton B-20 5m3 na schody 1 250,00 zł
48 Nadproża TYPU L-19 (32szt) 910,70 zł
48 Klej do BK 25kg; 80szt 800,00 zł
49 Deski szalunkowe 1,2 m3 600,00 zł
50 Folia izolacyjna - izolacja pozioma 105,00 zł
51 Materiał na dwa kominy 4 800,00 zł
52 Zaprawa murarska 401,00 zł
53 Dodatki 1 000,00 zł
50 594,65 zł

STAN SUROWY OTWARTY Z DACHEM
Lp. Nazwa: Watrość:
54 Robocizna - więźba + pokrycie dachu 10 000,00 zł
55 Więźba dachowa (ogółem wszystko) 12m3 7 800,00 zł
56 Folia dachowa przepuszczalna 1 000,00 zł
57 Dachówka (250m2 pokrycia) 8 544,48 zł
58 Rynny 1 000,00 zł
59 Dodatki 2 000,00 zł
30 344,48 zł

SUMA CAŁOŚCI: 118 526,13 zł

I prosze wierzyc, że napewno 10tyś zł gdzieś umknęło.

M3
05-04-2007, 22:05
Witam wszystkich!

kriss,
chciałbym się zmieścić w podobnych do Ciebie kosztach! gdyby ktos mi dziś powiedział, ze uda mi się zmieścić ze stanem surowym otwartym z dachem w 150 tyś to w przypadku realizacji tej zapowiedzi dałbym tej osobie 2 tys. za dobrą nowinę.

tomm,
a Ty, po ostatnich ustaleniach i dokonanych zakupach w jakiej kwocie planujesz się zmieścić?

cbartek
06-04-2007, 06:25
kris_pp mam pytanko możesz napisać coś więcej o tym systemie kominowym i czy nadaje się on do domów ogrzewanych paliwami stałymi?

A po drugie widzę że dajesz folie pod dachówke. Mnie "dachowiec" doradzał pełne deskowanie i pape i cały czas sie zastanawiam co wybrać, które rozwiązanie lepsze?!

A co do kosztów budowy to one z dnia na dzień są coraz większe. Ja w lutym za "Max-a" płaciłem 3,09 zł/szt w tej chwili ta sama hurtownia chce 5,8zł/szt. Dachówke Euronit płaciłem po 2,05 za szt przy cenie katalogowej 2,42 - dzisiejsza cena katalogowa 2,8 istne szaleństwo, ale skoro się zaczęło trzeba to ciągnać.
pozdrawiam.

Tomm1927
06-04-2007, 07:02
Witam wszystkich!

kriss,
chciałbym się zmieścić w podobnych do Ciebie kosztach! gdyby ktos mi dziś powiedział, ze uda mi się zmieścić ze stanem surowym otwartym z dachem w 150 tyś to w przypadku realizacji tej zapowiedzi dałbym tej osobie 2 tys. za dobrą nowinę.

tomm,
a Ty, po ostatnich ustaleniach i dokonanych zakupach w jakiej kwocie planujesz się zmieścić?

M3 no to przynajmniej u nas byś się zmieścił

ja policzyłem wszystko wg klucza kris`owego i wyszło mi 107kPLN
nie będę wszystkiego tu przytaczał ale po krótce:

DOKUMENTACJA - 4.264;
STAN ZERO - 24.022;
STAN SUROWY BEZ DACHU - 50.995;
DACH - 28.044;
RAZEM: 107.325

kris_pp
06-04-2007, 09:29
Do cbartek
Kominy które mam sa właśnie do piecy na paliwo stałe, są to kominy systemowe z wkładem ceramicznym

Co do pokrycia dachowego to faktycznie bedzie folia, wychodzi ok 6-7 tys zł taniej a jej właściwości są równie dobre, może troche gorsze niż pełne deskowanie ale bez przesady, jest na ten temat w muratorze chyba nr 3.

Co do cen!!! Zauważmy wszyscy że głównie i w dużych procentach drożeją materiały na stan surowy otwarty, a na wykończeniówke są na tym samym poziomie :)
(Spowodowane jest to tym że materiałów na wykończenie nie kupuje się na zapas, co jest standartem przy materiałach na stan surowy; niestety trzeba się czasem dostosowywać do rynku bo jako jednostka tego się nie zmieni, dlatego też kupiliśmy wszystko wcześniej)
P.S. Przez te zakupy i budowe w tym roku nici z wakacji :(

Tomm1927
Co do twojedo wyliczenia, brakuje mi "współczynnika kowalskiego" czyli:
107.325zł *1,2(współczyninik kowalskiego) = 128.790zł minimum TERAZ SIĘ ZGADZA :)

Tomm1927
06-04-2007, 09:54
Tomm1927
Co do twojedo wyliczenia, brakuje mi "współczynnika kowalskiego" czyli:
107.325zł *1,2(współczyninik kowalskiego) = 128.790zł minimum TERAZ SIĘ ZGADZA :)

nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym współczynnikiem??
wyliczenia podparłem tym co już zapłaciłem, na ile jestem umówiony z wykonawcami i po ile mogę mieć pozostałe rzeczy na dzień dzisiejszy.

możesz mi to bliżej wyjaśnić??

kris_pp
06-04-2007, 16:51
Do Tomm197
To współczynnik wyznaczony empirycznie z powodu że podczas budowy zawsze coś wypadnie i dlatego to co nam wychodzi trzeba pomnożyc przez min 1,2; zreszta sam zobaczycz pod koniec stanu surowego otwartego że miałem racje.

Czas wszystko zweryfikuje i pokaże pradwe :).

Tomm1927
07-04-2007, 09:32
Do Tomm197
To współczynnik wyznaczony empirycznie z powodu że podczas budowy zawsze coś wypadnie i dlatego to co nam wychodzi trzeba pomnożyc przez min 1,2; zreszta sam zobaczycz pod koniec stanu surowego otwartego że miałem racje.

Czas wszystko zweryfikuje i pokaże pradwe :).


OK zgodzę się z Tobą że zawsze może coś wypaść, ale im lepiej zaplanujemy to na etapie wstępnym, tym mniej niespodzianek będzie w trakcie realizacji.

czas pokaże o ile się faktycznie pomyliłem.

kris_pp
07-04-2007, 09:56
Chyba sknociłem komin do kominka. Tak mi sie wydaje, źle zrobine wyjścia:
- skraplacz (powinien iść z boku, ale nie jestem pewien)
- wyczystka (powinna iść w klatke schodową, ale tam są schody; trzaba było ja zrobić niżej aby nie kolidowało ze schodami lub w inny sposób sam k... nie wiem jak, wiem natomiast że mam źle!!!)
- przyłącze kominowe (powinno być niżej i z boku aby kominek nie odstawał bardzo do salonu i brzydko nie wyglądał; ale ja nie mogłem bo wmurowałem komin w ściane a nie koniecznie trzeba było)

Straszny mętlik w głowie, już nie wiem co mam robić.

Dodatkowo tuż przed świętami gdzie wszystko zamkniete i nie jestem się w stanie nic się dowiedzieć.

http://www.krisport.pl/allegro/budowa/37.jpg

I tu takie stwierdzenie do osób które są na forum i już zbudowały dom W-27.12 a nie chcą pokazać żadnego zdięcia bo TRZYMAJĄ DLA SIEBIE, jak "pies ogrodnika". Dodatkowo oczywiście zdiecia oraz opisy innych czytają z zapartym tchem!!!

Każdy projekt jest inny i można by się uczyś na błedach innych a nie na swoich!!!
Ja będę pokazywał każdy błąd aby inni mogli tego uniknąć.

Tomm1927
07-04-2007, 16:10
Chyba sknociłem komin do kominka. Tak mi sie wydaje, źle zrobine wyjścia:
- skraplacz (powinien iść z boku, ale nie jestem pewien)
- wyczystka (powinna iść w klatke schodową, ale tam są schody; trzaba było ja zrobić niżej aby nie kolidowało ze schodami lub w inny sposób sam k... nie wiem jak, wiem natomiast że mam źle!!!)
- przyłącze kominowe (powinno być niżej i z boku aby kominek nie odstawał bardzo do salonu i brzydko nie wyglądał; ale ja nie mogłem bo wmurowałem komin w ściane a nie koniecznie trzeba było)
....
Każdy projekt jest inny i można by się uczyś na błedach innych a nie na swoich!!!
Ja będę pokazywał każdy błąd aby inni mogli tego uniknąć.

dzięki za cenne uwagi Kris_pp
postaram się o tym pamiętać, albo od razu to w zeszyt budowy wpiszę.

co do błędów to również zamierzam się wszystkim dzielić z Wami coby inni mogli ustrzec się błędów. Jest to pomysł na "6".

Wesołego Alleluja wszystkim budującym.

kris_pp
07-04-2007, 18:32
1. Przyłącze spalinowe do kominka: u mnie wysokość jest OK, a przyłącze że jest z przodu też jest do zrobienia (opinia fachowca wykonującego kominki komplekspowo) tyle że kominek bedzie wystawał o ok 25cm dalej niż byłoby na bok.
2. Wyczystka: faktycznie przy schodach betonowanych inaczej się u mnie nie dało, a najlepiej byłoby gdyby wychodziło na klatke schodową (zalecane), podobno robi się jakieś ozdobne dziwczki i też jest do przejścia.
3. Skraplacz: z tym nie ma problemu przy kominku (jeśli nie jest z płaszczem wodnym) jest zbędny i zostanie zaślepiony :)

Tak więc temat komina do kominka juz zamkniety, zapominam i buduje dalej :)