PDA

Zobacz pełną wersję : Poszukuje kotła 15kw do komin 5m



rafalmaxim
05-01-2007, 23:53
Witam. Zamierzam kupić dobry kocił na paliwa stałe o mocy 15kw - 18kw ale przewąznie producencii zalecają komin 8m wysokości.Będe budował komin nowy ale nie może być wyżej niz 5m do 6 m .Myśle o jednym z tych pieców r-eco , fex , atmos (drewno - wegiel) lub któryś żeliwny.Narazie nie biorę pod uwagę żadnych z podajnikiem paliw gdyż mam ograniczony budżet przynajmnij narazie ale mysle o zasobniku. Prosze o pomoc w doborze kotła i o propozycje

heksa
06-01-2007, 12:55
witam

trochę to mało i będą kłopoty należałoby postawić kocioł ze spalaniem górnym i to jeszcze na wyciągu. O kotłach które wymieniłeś zapomnij. :lol:

stiff
06-01-2007, 13:53
Z tego co wiem to fex ma większe wymagania co do wysokości komina - minimum 8 m .pozd

rafalmaxim
06-01-2007, 18:06
a co sądzicie o np: Ogniwo , hef, ecocentr może buderus legano.Robie nowy komin i może miec dużu przekrój.Chciałbym piec do którego mógł bym dołożyc góra 2 razy dziennie z elektroniką może znacie coś ciekawego i sprawdzonego.

Janussz
06-01-2007, 18:29
Z tego co wiem to fex ma większe wymagania co do wysokości komina - minimum 8 m .pozd
Fexy też są na wyciągach.
O żeliwnym zapomnij. Żeliwne potrzebują większych ciągów od stalowych.

Heizer
06-01-2007, 21:57
Witam. Zamierzam kupić dobry kocił na paliwa stałe o mocy 15kw - 18kw ale przewąznie producencii zalecają komin 8m wysokości.Będe budował komin nowy ale nie może być wyżej niz 5m do 6 m .Myśle o jednym z tych pieców r-eco , fex , atmos (drewno - wegiel) lub któryś żeliwny.Narazie nie biorę pod uwagę żadnych z podajnikiem paliw gdyż mam ograniczony budżet przynajmnij narazie ale mysle o zasobniku. Prosze o pomoc w doborze kotła i o propozycje

Cześć !

Mój komin a długość dokładnie 5,2m, zewnętrzny ! Mam piec HEF`a Eko-Plus 25kw i niesamowity ciąg w kominie. Też miałem obawy co do długości komina ale potwierdzam ci, że ca. 5m wystarczą, co z resztą wynika z dokumentacji kotła HEF`a. Komin jest firmy PIANEX (pordóba Schindler`a) z Krakowa, z dostawą do Katowic ca. 1800 PLN.

Pozdr. Mike.

rafalmaxim
08-01-2007, 09:33
Dzięki Heizer oto mi chodziło.
Rozmawiałem z kominiarzem , potwierdził mi że taki komin powinien wystarczyć chociaż nigdy nie ma 100% pewności.Zalecił wybrać piec 10- 12kw gdyż lepiej polić na 100 możliwośći niż dławić piec.Kupeje "mieszkanie" coś w rodzaju kanadujki 80 m2 nieocieplone na pirwszym pietrze .Zależy mi na jak najdłuższej stałopaności przy jednym załadunku. Oprucz pieca bedzie jeszcze kominek lub jakaś fajna koza.