PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M20 MIĘDZY SOSNAMI



westy
06-01-2007, 09:37
Prosze o jak najwiecej info o mankamentach które zauważyliscie.

pozdr.

pi0tr
06-01-2007, 22:25
ten w zasadzie spełnia moje oczekiwania i po kilku drobnych modyfikacjach byłby super.
ale "zaślepiony" może nie widzę tego "be":) :wink:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=417&IdKolekcji=36

proszę bardzo o komentarze. W przyszłym tygodniu czas już zakupić projekt którego poszukuję od 2 miesięcy.

emmmma
07-01-2007, 14:55
Jako zainteresowana podnoszę.

Dla mnie na minus:
- małe pow. użytkowe sypialni na górze
-brak spiżarni w kuchni
-brak okna w dolnej łazience
-brak opcji prysznica w łazience rodziców
-środkowa ściana na dole do przemyślenia


Pzdr,
E.
PS. Do tej pory myślałam o parterówce :roll: :roll: :roll:

stastny
07-01-2007, 22:06
Witam
Ogólnie projekt wydaje się ok....
Jednak dla mnie ma jedną wadę... no powiedzmy, że TYLKO tą jedną. A mianowicie... brak pokoju dziennego... Tak, tak... on niby jest ma coś koło 26 metrów kw. Jednakże jego umiejscowienie, naszpikowanie oknami, otworami, chodami i kominkami sprawia, że moim zdaniem, jest komletnie nie ustawny i ma w spobie kupę komunikacji ukrytej....
Jesli faktycznie chcesz ustawić w swoim salonie kanapę stolik i dwa fotele... to nie ma sprawy... dla mnie ten salon to małe nieporozumienie
pozdrawiam

pi0tr
10-01-2007, 18:38
no jeśli komuś potrzebna w salonie meblościanka to uwaga słuszna :lol:

emmmma
11-01-2007, 09:58
ten w zasadzie spełnia moje oczekiwania i po kilku drobnych modyfikacjach byłby super.
ale "zaślepiony" może nie widzę tego "be":) :wink:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=417&IdKolekcji=36

proszę bardzo o komentarze. W przyszłym tygodniu czas już zakupić projekt którego poszukuję od 2 miesięcy.


Moje uwagi tutaj:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=89883&highlight=

Też mi się spodobał.
Napisz o jakich zmianach myślisz.

Aaaa... też myślę,że zapowiada się kolejny hit Muratora :wink:

Pzdr,Emmmma

pi0tr
18-01-2007, 21:21
hmmm.
może ktoś jeszcze się wypowie w tej kwestii - będę wdzięczny.
czas leci a ja wciąż nie mam projektu.

Bikerus
18-01-2007, 21:48
Elewacja bardzo ciekawa - dosc orginalny projekt ale klasyczny w formie - to na plus.

Poddasze tez mi sie w miarę podoba - co prawda sypialnie sa przecietnej wielkości jak na metraż całego domu ale za to sa oddzielone - wiec powinny byc dobrze wygłuszone od siebie.

Za to parter moim zdaniem nieudany. Jestem zwolennikiem otwartych przestrzeni ale tutaj coś jest nie tak. Nie pasuje mi ta sciana na środku.
Kuchnia łatwa do zabudowy ale znowu dośc mała jak na 150 m^2 uzytkowej powierzchni...

pi0tr
18-01-2007, 22:51
ta sciana na srodku moze byc ciekawym elementem (tak myślę) kontrastu gdyby ją niestandardowo wykonać - np. stara cegła, pozbawiony tynku beton lub obłożona kamieniem.... pomysłów może być wiele. osobiście lubię nietypowe elementy (oczywiście nie wszystkim przypadną do gustu - podobnie jak czekoladowe ściany w salonie w moim obecnym mieszkaniu:)) :o

Małgośka Ł.
20-01-2007, 16:53
Bardzo opdobny jest projekt Jupiter I - www.dobredomy.pl

pi0tr
20-01-2007, 17:14
układ parteru faktycznie podobny ale ja nie lubię tego typu klimatów. Bryła mi się nie podoba. Wydaje mi się również że koszty budowy o wiele większe.
Pozdrawiam :)

zielonooka
20-01-2007, 19:45
Wywolana do tablicy - odpowiadam :wink:

Projekt sam w sobie i swoich zalozeniach - nieglupi i funkcjonalny
[zakladam optymistycznie ze pasuje do stron swiata oraz spelnia potrzeby funkcjonalno/metrażowe przyszlych mieszkancow :wink: ]

Na pewno na plus:
ladnie rozplanowana kuchnia ( uwaga na okna - sa na obu scianach i moze byc klopotliwe dobranie zabudowy kuchni jesli lubicie duzo szafek wiszacych)

oddzielona kuchnia od salonu jadalnia - calkiem spora
niezle wymyslone przejscie z garazu - choc powstaly w ten sposob "korytarzyk " kolo schodow i wejscia do pom gosp i laznienki - jest kompletnie nieustawny i nie zabardzo widze jakies sensowne jego zagospodarowanie (ew. na tej slepej scianie mozna by powiesic obraz - :wink: :D )

Co do salonu - nie bylabym taka krytyczna - nie uwazam az tak kategorycznie ze jest nie ustawny
Owszem jesli holdujemy typowemu "polskiemu " ukladowi wnetrz w pomieszczeniach - czyli "wszystkie meble pod scianami a srodek pusty (chyba potrzebny do tanczenia mazura lub/i poloneza :wink: ) to moze byc problem
Jesli pomyslemy z glowa i u stawimy meble w pomieszczeniu (a nie pod scianami) - powinno grac :wink:

Gora - nie mam uwag - duzo schowkow /garderob (malenkich ale zawsze to cos) , ladne spore pom gosp (czy tez pralnia (skladzik?) ktorych nigdy w domu za malo - a ew. jesli nie bylby potrzebny - mozliwosc zrobienia naprawde duuuzego pokoju kapielowego :wink: :wink:



Teraz o drugiej stronie
- faktycznie pierwsza mysl jaka mi mignela gdy zobaczylam rysunek (bo to co jest na stronie internetowej nie bede nazywac projektem :wink: ) to ta sciana....
Robi taki dziwny "ciag" i rytmicznie rozbija uklad w podluzne "korytarze"
Az sie prosi zeby ja ustawic dokladnie prostopadle (co ze wwzgledu na uklad schodow nie jest do konca mozliwe (wogole pewnie jest po przerobkach ale sie nie wypowiadam majac do dyspozycji to co mam)
Czy bedzie to wada domu - czy zaleta (zalezy juz od calosci domu, wystroju wnetrza i pomyslu na ta sciane)

Dwa- zaluje ze nie ma zadaszonego tarasu!
Nie znam takiej osoby ktora majac zadaszony (lub czesciowo zadaszony) taras - nie byla szczesliwa z tego powodu :wink: [ wystarczy poczytac watek "co sie sprawdzilo w budowie domu "- co drugi , trzeci wpis - to ...zadaszenie tarasu )

Trzy - nie wiem czy nie odgrodzilabym schodow od salonu sciana :-? (rownolegla do tej "problematycznej" - wtedy przy kominku zrobilby sie taki przytulny kacik 8) , a pod schodami mozna byc cos zaaraznowac - delikatne szafki z ksiazkami, miejsce "sypialniane" dla psa miejsce na jakas spora donicowa rosline - - itp. byle by nie przekroczylo szerokosci schodow i nie wchodzilo w obszar tego "swietlika " klatki schodowej :wink: [ tylko schody pewnie azurowe a nie lane- bo troche sie boje ze by sie wtedy zrobila taka "ciemna nora" pod schodami ) dlatego tez nie upieram sie przy takim pomysle ]

Cztery - dziwne te schody - duzo miejsca zajmuja a nie sa ze spocznikiem tylko zabiegowe - nie wiem czy sa malo strome czy co - ale tu bez przekroju ani slowem sie nie wypowiadam...

Wogole chetnie bym zobaczyla przekroj tego domu - nie lubie oceniac "plaskato" w dwoch wymiarach - cos co na plasko wydaje sie fajne w "trojwymiarze" ujawnia swoje niedoskonalosci...

Ale ogolnie uwazam projekt za calkiem sensowny i wart przyjrzenia sie mu blizej
pozdrawiam :wink: :D :wink: :wink:

carnavalia
22-01-2007, 00:06
ten w zasadzie spełnia moje oczekiwania i po kilku drobnych modyfikacjach byłby super.
ale "zaślepiony" może nie widzę tego "be":) :wink:

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=417&IdKolekcji=36

proszę bardzo o komentarze. W przyszłym tygodniu czas już zakupić projekt którego poszukuję od 2 miesięcy.

Od razu wpadł mi w oko ten projekt - podoba mi się jego prostota i układ wnętrz.

Dom jest mały, ale na polskie warunki spełnia wszystkie potrzeby.

Sypialnie na piętrze zrobiła bym bez wydzielania maleńkich gardorób. Kuchnię w pełni otwartą. Salon w innej aranżacji mebli.

Dyskusyjna ściana na parterze może stać się ciekawym elementem architektonicznym. Mogła by zawierać elementy, które przepuszczają światło.
Dom widziała bym w bardziej nowoczesnej stylistyce - np. inny rodzaj balustrad.

patatajka
10-02-2007, 15:27
Witam..Chcę abyście podzielili się swoimi uwagami na temat tego projektu. Jestem dopiero na etapie poszukiwania projektu..przejrzałam ich chyba z dziesięć tysięcy, ale tylko dwa "wpadły mi w oko":"POD SOSNAMI" I "KONKURSOWY MO2" ..oba autorstwa P. Małgorzaty..
Może ktoś buduje ten domek (Pod Sosnami)??

patatajka
10-02-2007, 15:29
..zapomniałam wkleić link....:)) Oto mój faworyt:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=417&IdKolekcji=

pi0tr
10-02-2007, 21:46
też zastanawiam się nad tym projektem
dyskusja tu:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=89947&highlight=

ale ostatnimi czasy wpadł mi w ręce ten projekt.
http://www.archeton.pl/?ProjektID=738
zastanawiam się teraz nad wykonaniem indywidualnego na jego wzór - wydaje mi się ciekawszy wewnątrz no i przy podobnej powierzchni ma większe pokoje i salon. No ale to moje subiektywne odczucia.
pozdr.
PK

DIDYMOS
10-02-2007, 21:49
Z tego co pamiętam kilka dni temu była już krótka wymiana poglądów natemat M-20.
Ja też zastanawiałem się nad tym projektem ale ostatecznie wybraliśmy M-17 ciepły poranek tej samej autorki.
Miałem wątpliwości co do ściany na środku salonu.
Przy odbiciu lustrzanym jakie tylko wchodziło w rachubę na naszej działce duży taras na piętrze wychodził na północ.
Pralnia była na dole a my po wielu rozmowach chcieliśmy miec ją na piętrze

pi0tr
11-02-2007, 19:21
jutro zamawiam ten projekt. :o Mam już dość szukania i kombinowania.
pozdrawiam
PK

pi0tr
13-02-2007, 20:41
NO I ZAMÓWIŁEM - BĘDZIE PRAWDOPODOBNIE WE CZWARTEK
:lol:

mkkafe
17-02-2007, 21:43
nam tez przypadl do gustu
wlasciwie napalilismy sie na Konkursowy - ale ma malo ustawny salon, mala jadalnie i kuchnie...
Sypialnie u gory tez dosc oszczedne
Ten projekt poniekad nawiazuje do konkursowego, ale jest wygodniejszy i rozsadniej jest go budowac i dlatego na 90 % go kupimy - ale nie podoba mi sie ta "wiejska" elewacja - i dlatego sciagamy ja z Konkursowego...co o tym myslicie???

http://img186.imageshack.us/img186/2295/sosnywvb4.jpg (http://imageshack.us)

tom212
18-02-2007, 20:05
Witam,
Rzeczywiście rozklad podobny jest do Konkursowego (normalne okna w każdym pokoju na poddaszu), choć osobiście wolę kolorystykę oryginalną niż sciągniętą z Konkursowego.
Czy macie pomys na salon, bo trochę mnie nieprzekonuję, nie ma ścian do których można się przytulić z fotelem...
Jeszcze dziś rano by moim faworytem.... ale poczytalem forum i sam nie wiem - co robicie z salonem???


tom

mkkafe
18-02-2007, 20:14
jesli wybierzemy ten projekt - to zostawimy go tak jak jest. Miejsce na fotel - jeden widze pod schodami - w tym miejscu gdzie beda sie wspinac pod gore - i tak nie da sie tamtedy przechodzic, bo bedzie nisko :roll:
wzglednie w miejscu gdzie teraz stoi sofa - a sofe na wprost okna
ja bym chetnie widziala zamiast podwojnego okna tarasowego - jedno - z drzwiami przesuwnymi - wowczas przestrzen pod oknami moznaby rowniez przeznaczyc na fotel

tom a fotele nie moga stac na srodku tak jak jest w rzutach?

pi0tr
19-02-2007, 12:18
kolorystykę prawdopodobnie zastosuję jak w konkursowym. Co do salonu jest większy od konkursowego i daje poczucie przestrzeni - dla moich potrzeb wystarczający. Mam podobnej wielkosci salon w bloku (jeszcze jestem blokersem) z prawie identycznymi wymiarami ścian i układem okien i swobodnie się mieszczę (jeszcze stoi w nim wózek dziecka, przy kaloryferze suszarka do prania jest miejsce na laptop telewizor i zestaw kina dom.
W nowym domu w salonie będzie tylko sprzęt HIFI, TV oraz sofa 3 os. i 2 fotele. I TO WSZYSTKO ŻADNYCH GRATÓW, SUSZAREK WÓZKÓW I INNYCH PIERDÓŁ:)

:wink:

mkkafe
19-02-2007, 13:59
he he - my akurat tez nie jestesmy zwolennikami mebloscianek
teraz mamy pokoj dzienny 18 m i mieszcza sie w nim spore kubatura mebelki wypoczynkowe - wiec mysle ze w sosnowym domku nie beda mialy problemu :D
a co z ta lazienka przy sypialni u gory???
bo to bedzie nasza sypialnia tylko przez kilka lat - potem cala gore zajma dzieci i ktores z nich bedzie mialo lazienke...moze lepiej powiekszyc metraz pokoju???

pi0tr
19-02-2007, 15:38
osobiście zostawie na górze 1 łazienkę. Uważam że ta druga w sypialni jest mi zbędna . Zastanawiam się nad likwidacja loggi?? ale jeszcze nie jestem pewny. Dzisiaj mam 1 łazienkę i starcza (mieszkanie 2 poziomy) i sądzę że aż 3 łazienki nie będą mi potrzebne.

mkkafe
19-02-2007, 18:03
wiesz co?? a mi sie wydaje ze ta loggia to dobry pomysl, pogadaj z zona na temat prania. Na gorze jest pralnia wiec taka loggia bedzie bardzo przydatna do suszenia prania - ja sobie nie wyobrazam biegania z praniem na ogrod..a tak wszystko na jednej kondygnacji
drugi balkon znow maly i bez zadaszenia - wiec w razie deszczu....ale tez chyba zostawie bo to bedzie pookj starszej corki - bedzie miala frajde

pi0tr
19-02-2007, 20:59
może i racja. Na razie kupiłem projekt i oddałem do adaptacji.
Teraz czekać na uzgodnienia jakieś 2 - 3 tyg. i wystąpię o poz. na bud.
pozdr
PK

tom212
20-02-2007, 19:57
Witam

No a koszty (nie oszukujmy się, będą :roll:) czy ktoś z Was ma już jaki wstępny kosztorys....

U mnie stan - do wprowadzenia - z niezych materialów (np Ytong) oceniono na 280 tys.- jedna firma od stóp (humus) do glów(dachówka)... material+ robicizna
Dużo to czy malo? Lekko się gubię - nie ukrywam

Aha - argumentację salonu przyjmuję, choć dostawię tam ściankę obok schodów i będzie kąt książkowobibloteczny

tom

pi0tr
20-02-2007, 20:21
ja nie robiłem kosztorysu. Zdaję sobie sprawę ze w realizacji bedzie droższy od domów z dachem typowo dwuspadowym o podobnym metrażu - ale czy tak bardzo ?? nie wydaje mi się. 280 tys. :o jestem zaskoczony!! piszesz że do wprowadzenia czy raczej masz na myśli tzw. stan deweloperski ?? co i tak jest niezłym wynikiem. Tak sądzę.

mkkafe
20-02-2007, 20:40
tom212 - super cena, teraz jeszcze sprawdz tylko firme i podpisuj umowe

My zaraz kupimy projekt :wink:

pk_prog
20-02-2007, 23:50
hello, wlasnie kupilem projekt, szukalem dlugo, mimo wad - drobnych, uwazam, ze ten projekt spelnia moje oczekiwania, oczywiscie, kazdy musi odpowiedziec sobie na pytanie, czego szuka, dla mnie to klasyka, moze troche wiejska, ale mysle, ze za 20 lat nie bedzie sie czego wstydzic, czego nie moge powidziec o innych projektach.

TTASZT
23-02-2007, 18:01
Napiszcie kiedy i gdzie zaczynacie budowę m-20 i dzielcie się doświadczeniami jakie zdobędziecie. Może jakieś zdjęcia. Do tej pory śledziłem główny wątem z M-02 Konkursowy. Tam ludzie opisywali swoje poczynania wstawiali zdjęcia, mam nadzieje że ten wątek również stanie się wiodącym dla M-20. Razem z żoną mamy działkę pod Wrocławiem w Miłoszycach. Szukamy projektu. M-20 i M-02 to na razie najpoważniejsze projekty. Pozdrawiam i życzę sukcesów na budowie.

mkkafe
23-02-2007, 21:35
TTASZT ja sie na tamtym watku wypowiadalam. Konkursowy sliczny ale mniej praktyczny. Tez sie zastanawialismy. Potem maz natknal sie na M20 i od razu przemowil nam do rozsadku - jestem na etapie adaptacji

Temat okna: w tym projekcie sa to okna niestandardowe, zaczynaja sie pawie u samej gory. Kombinujemy bo mi sie srednio podobaja. Polaczymy chyba trasowe w jedno :roll: ale co z ta "szybka" w gornej czesci okien???

TTASZT
26-02-2007, 12:31
mkkafe napisała: Temat okna: w tym projekcie sa to okna niestandardowe, zaczynaja sie pawie u samej gory. Kombinujemy bo mi sie srednio podobaja. Polaczymy chyba trasowe w jedno ale co z ta "szybka" w gornej czesci okien???

Myślę że można górną szybkę w oknach sobie darować i zrobić normalne okna dwupłaszczyznowe, albo nawet jednopłaszczyznowe ale nie wiem czy wtedy skrzydło nie będzie za duże i w efekcie nie praktyczne. . Najważniejsze aby zrobić to we wszystkich oknach tego typu wtedy nadal będzie zachowana harmonia elewacji. Jeżeli z żoną zdecydujemy się na ten projekt to raczej tak zrobimy. A co masz na myśli pisząc "okna niestandardowe" ???

mkkafe
26-02-2007, 12:42
okna na parterze "male" czyli nie tarasowe maja wymiary 170x170 cm - sa duze. Ja chce jedno okno w jadalni znizyc ale nie do samej podlogi tylko tak aby mozna bylo usiasc na parapecie, ale ono wtedy bedzie mialo 2 m wysokosci :roll: Wiec chyba je obnizymy od sufitu.U nas bedzie jedna tafla bo okna nie beda otwieralne z wyjatkiem jednego okna w kuchni - bedzie uchylne. Planujemy rekuperacje wiec odchodzi wietrzenie oknami. Natomiast okna o takich duzych powierzchniach otwieralne raczej nie moga byc - beda za ciezkie :roll:
Ale architekt po cos je robil tak wysoko :roll: Chyba :lol:

pi0tr
04-03-2007, 20:19
Ciekaw jestem ile osób dokonało już zakupu w.w. projektu.
pozdrawiam
PK
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=417&IdKolekcji=36

azalka
09-05-2007, 09:07
No i jak?? Ktos buduje??
BARDZO PROSZE wszystkich, ktorzy zdecydowali sie na ten domek o odzew!!!
A moze juz tos wybudowal??
Jestem nim zachwycona, jesli uda sie wprowadzic "mala" zmiane polegajaca na przesunieciu sciany nosnej razem z garazem o jakis metr, (pomieszczenie gospodarcze MUSI byc szersze, tym samym lazienka powiekszy sie rowniez, chociaz na tym akurat mi nie zalezy), to ja go najprawdopodobniej biore :)
Zastanawiam sie tez nad minimalnym powiekszeniem wysokosci pomieszczen na parterze i podniesieniem scianki kolankowej na poddaszu.
Wiejska elewacja - jak dla mnie - jest piekna i ponadczasowa. Przy szlachetnych materialach bedzie wygladac super.

azalka
09-05-2007, 09:08
Piotrze,
my myslimy. Mocno.

tom212
06-12-2007, 10:14
No właśnie

Czy ktoś poza mkkafe i mną buduje M20?
Nasz M20 własnie jest przykrywany folią i za chwil kilka dachóweczka.... :lol:
Po zapłaceniu fakturki :(

mkkafe
06-12-2007, 10:58
buduje kilka osob - mialam pytanie na priva od jeszcze chyba 3 osob zdecydowanych - ktore zakupily projekt, wiec mam nadzieje ze z nadejsciem wiosny sie ujawnia i wymienimy doswiadczenia :D

open_21
01-10-2008, 17:16
witam! kiedyś byłem na Waszym blogu ale widzę wyraźne postępy, gratulacje!fajni schody wyszły, podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak to chyba trochę mało będzie za nisko. a dajecie jakieś dachowe okno? my zrobimy ciekawy motyw w sypialni na górze, to tam gdzie jest balkon i okno, damy mały stryszek otwarty, w ogóle mamy wysoko dach i można strych wszędzie nad budynkiem zrobić, tylko trzeba drewna na nowe jętki dokupić i mieć czasu dużo. ale zima długa a jeszcze nudna jesień przed nami. pozdrawiam!