PDA

Zobacz pełną wersję : Glazura, a ciepły komin



Leszko
06-01-2007, 11:01
Witam
Chciałbym położyć płytki w łazience, ale mam mały dylemat ponieważ w jednej ścianie łazienki przebiega komin który jak wiadomo w okresie zimowym jest ciepły a czasem bardzo ciepły.Piec na drewno,węgiel. Wiem że jak kleiłem płytki na podłodze ogrzewanej to musiałem wyłączyć na kilka tygodni, no ale jak to się ma do komina skoro trzeba ogrzewać dom. Myślę że mogą pękać,luzować czy odpadać. Bardziej chodzi mi o pękanie . Wie że można położyć w okresie letnim,ale to jest dla mnie za późno.
Czy są jakieś sposoby by temu zaradzić?

Krzysztof2
06-01-2007, 20:27
Użyj kleju elastycznego np.sopro i dobbrej fugi też i nic nie ma prawa się stać.Moje płytki za żeliwną kozą nagrzewają się do blisko 100C i kompletnie nic się złego nie dzieje.

kufcio
06-01-2007, 23:50
Mialem obawy wiec dalen na sciane 5cm styropianu,siatka i klej Atlas plus... 6 zima i jest ok, ale szkoda bo sciana zawszze grzala a tak zimna:/pozdr

mockba
07-01-2007, 09:38
uzyj kleju ceresit cm 17 a napewno nie odpadnie...mozna tez polozyc plyte gipsowa a potem plytki to troszke obnizy temp a jest twardsze i mniej pracuje niz styropian. Plyte poluz na duze placki okolo 2-3 cm odstepu to jeszcze zapewni lepsza izoalacje...
mozna jednak przykleic na sama 17-tke