PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kotłem Defro Optima Plus 18



smarcus
06-01-2007, 12:47
Witam Forumowiczów!!!!
To mój pierwszy post na forum wiec prosze o wyrozumialosc.
Zostałem posiadaczem w/w kotla bo taki polecil mi fachowiec, a ja wtedy bylem ciemny w tych sprawach, niestey.
Wiec do rzeczy
Moj dom to zwyczajny "klocek" parter+pietro o powierzchni ok 150m2 nie ogrzewany bez tynkow z zewnatrz gola cegła(mur gruby z 60cm) dodatkowo piec ma ogrzac c.w.o. 120l. Niestety okazało sie w praniu ze piec chyba za mały.Tak mi sie wydaje bo jego stałopalnosc jest kiepska max 4 godziny i to temp ustawiona na piecu 55C a na zewnatrz jest temp na plusie co bedzie jak beda mrozy to ja na wegiel nie wyrobie.Uzytkuje ten piec ok 3miesiecy i sie dopatrzyłem kilku niuansów.Wetylator zawsze chodzi na maxa tzn jak ustawie na jeden(skala od 1-6) to zaczyna sie rozpedzac od jedynki i na maxa, a jak ustawie na 2 wzwyz to praktycznie odrazu lapie maxymalne obroty co jest?
Druga sprawa to dym zauwazyłem ze jest zółty i smierdzacy(chyba jak siarka) i czasami jak wetylator daje na maxa to sie wydostaje przez rozne szparki.
Wychodziło by na to ze sie nie pali w tym piecu tak jak powinno.
Moze to przyczyna za małego komina ok 6m wysokosci i srednicy chyba 15cm moze 20cm nie jestem pewny taka zwykła czerwona kamionka.
Dodam jeszcze ze sie nabrałem bo ten piec mial byc dolnego spalania a co sie dowiedzialem na forum ze to jest "górniak"
Pozdro dla wszystkich!!!!!!!!!!!

simon1234
06-01-2007, 18:53
rzeczywiscie malawy ,ja przy ogrzewaniu nieocieplonego domu 180m plus 120 cwu pale w 30 kw i teraz jest troche za mocny,stalopalność w zaleznosci od wegla ok.30h,ale ponizej -15 to chodzi na maksa i wtedy stalopalnośc 20-24h

smarcus
08-01-2007, 11:22
A mozesz pochwalic sie co to za piec masz?
Ma ktos pomysł dlaczego mam taka kiepska stałopalnosc? Czy to wina komina?

sailor_ro
03-07-2008, 21:07
Hey

Ciekaw jestem jak Ci sie kocioł sprawuje??

Pozdrawiam