PDA

Zobacz pełną wersję : Więźba kopertowego dachu-projekt



tomek159
06-01-2007, 16:49
Zapewne wielu z Was budowało dom z kopertowym dachem. Byłbym wdzięczny za przesłanie rzutu więźby dachowej.Na wiosnę będę budował wiatę z takim właśnie dachem ( bez projektu-tylko zgłoszenie w UM ) a nie chciałbym zrobić jakiegoś błędu w tej kwestii ( oczywiście zastosuję odpowiednią skalę ). Będę wdzięczny za plik zawierający takowy rzut.Pozdrawiam

Kris2222
06-01-2007, 17:29
Moze to ci pomoże,
To z mojego dachu, moze to nie typowy kopertowy dach ale potrzebne elementy konstrukcyjne nie powinny ci umknąć .
wysłałem ci na skrzynke[/list][/url]

tomek159
06-01-2007, 18:19
Dzięki za szybką odpowiedź , proszę o jeszcze.Pozdr

jajmar
06-01-2007, 18:50
Na wiosnę będę budował wiatę bez projektu-tylko zgłoszenie w UM
Takie pytania tyle ze o domy bedziemy widziec na forum, jeżeli wprowadzą zapowiadane zmiany w prawie budowlnym. Ech rece opadają.



nie chciałbym zrobić jakiegoś błędu w tej kwestii ( oczywiście zastosuję odpowiednią skalę ).

Oczywiście pamiętasz o tym że w wiacie wiatr powdiewa dach od dołu i go własciwie "przeskalujesz"
I mam również nadzieje że pamiętasz o tym że wiata jako nieogrzewana wymaga zwiększenia obciążenia śniegiem o 20%. To tez "przeskaluj " odpowiednio.

tomek159
06-01-2007, 19:16
Na wiosnę będę budował wiatę bez projektu-tylko zgłoszenie w UM
Takie pytania tyle ze o domy bedziemy widziec na forum, jeżeli wprowadzą zapowiadane zmiany w prawie budowlnym. Ech rece opadają.

Uważnie czytaj gazety a potem komentuj.Nie będzie pozwoleń ale będzie trzeba przedstwić wszystkie dotychczasowe dokumenty włącznie z projektem :-? a mówiąc o przeskalowaniu miałem na myśli zmniejszenie powierzchni dachu a nie ograniczenie kosztów przez zmniejszenie przekrojów więźby. Spokojna głowa, mój dach nie odleci :wink:

jajmar
06-01-2007, 19:40
Uważnie czytaj gazety a potem komentuj.Nie będzie pozwoleń ale będzie trzeba przedstwić wszystkie dotychczasowe dokumenty włącznie z projektem :-?
Czytam uważnie. Teraz przy zgłoszeniu teoretycznie powinna byc dokładnie opisana konstrukcja a jak widać nie jest. Za poł roku znajdzie sie urzad który tez przez palce popatrzy na projekt.

Andrzej Wilhelmi
07-01-2007, 09:57
Dach nad wiatą to niezmiernie istotny element konstrukcyjny. Majstrowanie przy nim w oparciu o amatorskie opinie na Forum to nieporozumienie! Jak Cię niestać na projekt, to pewno nie będzie Cię stać na wiatę. Życzę rozsądnych decyzji. Pozdrawiam.