PDA

Zobacz pełną wersję : profile do k-g , obudowa nad kominkiem,jak?



slawciol
06-01-2007, 17:48
Witam
jak w temacie, a dokladniej czy stelaz do plyt k-g montuje sie podwojnie?, przykreca sie jeden do drugiego pod katem 90stopni? glownie chodzi mi o mocowanie welny, welne mozna swobodnie wlozyc w profile z jednej i drugiej strony obudowy.
Czy robi sie pojedynczy stelaz i z jednej strony wklada sie plyte z welna w profil a z drugiej na styk i przykleja sie tasma alu??
macie moze jakies zdjecia jak to ma byc?

slawciol
06-01-2007, 20:52
Cisza :roll:
nikt nie robil??

siwy z gosławic
06-01-2007, 21:09
Jeśli chodzi o takie coś " L " to dajemy dwa profile U .
Ja u siebie je znitowałem razem.

06-01-2007, 22:39
a ja

robiłem na pojedynczym profilu
zawsze w jeden wkładałem wełne
podkladałem jak w Muratorku i w sklepach fachowych fachowcy robili
DOBRZE kleiłem taśmą, cała rolka poszła, wszedzie gdzie mogłem.

GACUŚ
06-01-2007, 23:12
Witam
jak w temacie, a dokladniej czy stelaz do plyt k-g montuje sie podwojnie?, przykreca sie jeden do drugiego pod katem 90stopni? glownie chodzi mi o mocowanie welny, welne mozna swobodnie wlozyc w profile z jednej i drugiej strony obudowy.
Czy robi sie pojedynczy stelaz i z jednej strony wklada sie plyte z welna w profil a z drugiej na styk i przykleja sie tasma alu??
macie moze jakies zdjecia jak to ma byc?


Witam:
to powinno pomóc :
http://www.przewodnik-budowlany.com.pl/pdf/20040216KOMINEK.PDF

pozdrawiam

07-01-2007, 09:20
no tak
to znany przewodnik i tam tez jest na pojedyńczym

slawciol
08-01-2007, 11:18
Dzieki wszystkim :D

aqep
08-01-2007, 22:57
lepiej daj plyte krzemian wap. zamiast plyt gipsowych i welny...zobaczysz co bedzie z tasma za 3-4 lata..czasu mniej zejdzie na zrobienie z plyt krzem- wap a koszty koncowe podobne

slawciol
09-01-2007, 08:53
lepiej daj plyte krzemian wap. zamiast plyt gipsowych i welny...zobaczysz co bedzie z tasma za 3-4 lata..czasu mniej zejdzie na zrobienie z plyt krzem- wap a koszty koncowe podobne
No tak ,tylko ze juz mam i welne i k-g :-?
wlasnie z tego powodu myslalem o podwojnych profilach ( L ).
i chyba tak zrobie, jak tasma sie odklei to i tak welna bedzie w profilach.
dzieki za rade.
Pozdrawiam

lonly
10-01-2007, 08:16
lepiej daj plyte krzemian wap. zamiast plyt gipsowych i welny...zobaczysz co bedzie z tasma za 3-4 lata..czasu mniej zejdzie na zrobienie z plyt krzem- wap a koszty koncowe podobne
A możesz sać namiary na te płyty: nazwę producenta, jakiej grubości?

pirat
10-01-2007, 12:26
ino niech mi nikt nie krzyczy na mnie ze coś reklamuje itd .... :wink:
Nic u nich nie zarobiłem , wręcz przeciwnie wydałem kase na płyty :lol: i jestem zadowolony ....

http://www.e-kominki.pl/index.php?modul=9&pid=399

Krzemianowo-wapniowe płyty SUPER ISOL są przeznaczone do izolacji termicznej kominków bedąc jednocześnie konstrukcją jego obudowy (2w1). Płyty nie pylą, są sztywne, gładkie oraz łatwe w montażu.

Skład produktu pozwala na jego obróbkę przy użyciu tradycyjnych narzędzi stolarskich. Połączenia płyt wykonujemy przy uzyciu kleju ISOL GLUE oraz wkrętów ( połączenia montażowe - usztywniające ) lub wykorzystując kontrukcję systemów suchej zabudowy G-K.