PDA

Zobacz pełną wersję : Przeróbka wiaty na garaż



tomek159
06-01-2007, 18:57
Witam.Tak sobie wymyśliłem,że postawię sobie wiatę niby na drewno o wymiarach 5x5 metrów.To nie powinno wymagać pozwolenia na budowę tylko zgłoszenia. Po jakimś czasie ( rok-dwa ) obiję ją i zrobię garaż.Jakich działań będzie wymagało odemnie prawo ??? Innymi słowy co będę musiał zrobić, żeby zalegalizować garaż ? Mogą mi np zabronić obudwać ??? pozdr

Pawel78
06-01-2007, 19:15
Tak czy siak trzeba bedzie płacić podatek. Lepiej postawić garaż blaszak. Nie będzie trwale związany z gruntem(brak fundamentów) i nie bedzie podatku, w pozostałych przypadkach trzeba bedzie płacić podatek.

tomek159
06-01-2007, 19:18
Nie poto wydałem kupę kasy na dom,żeby otoczenie szpecić blaszakiem.Podatek też nie problem.Problem przedstawiłem powyżej :(

piciu10
06-01-2007, 19:39
Witam!
Jest prosty sposób na garaż. Wystarczy u producentów płotów betonowych zamówić odpowiednio długie słupy, założyć płyty, które później obkłada się styropianem. W taki sposób garaż nie jest trwale związany z gruntem.

Acent
06-01-2007, 21:50
Tak czy siak trzeba bedzie płacić podatek. Lepiej postawić garaż blaszak. Nie będzie trwale związany z gruntem(brak fundamentów) i nie bedzie podatku, w pozostałych przypadkach trzeba bedzie płacić podatek.
Jeżeli budowa już zakończona to jest to samowola budowlana.

Acent
06-01-2007, 21:52
Witam!
Jest prosty sposób na garaż. Wystarczy u producentów płotów betonowych zamówić odpowiednio długie słupy, założyć płyty, które później obkłada się styropianem. W taki sposób garaż nie jest trwale związany z gruntem.
A słupy to w powietrzu? :wink:

zezo
06-01-2007, 21:59
A nie lepiej dowiedzieć się czy mozna na zgłoszenie postawić garaż lub budynek gospodarczy??
tomek159 napisał

Podatek też nie problem
jak podatek nie problem to i kasa nie problem, kup plan, załatwiaj zezwolenie i buduj zgodnie z prawem :wink:

zezo
06-01-2007, 22:03
i jescze jedno
tomek159 napisał

wiatę niby na drewno o wymiarach 5x5 metrów.
Po jakimś czasie ( rok-dwa ) obiję ją i zrobię garaż.
jeśli chcesz mieć garaz to nie 5 m, jeśłi już chcesz się zmieścić w tych 25m2, to buduj 6x4m.
Powodzonka

dyfer
08-01-2007, 02:40
Witam!
Co znaczy trwale zwiazany z gruntem? ; a jaka jest kwalifikacja gdy słupki nie są trwale związane ze swoimi fundamentami ?

Pawel78
08-01-2007, 19:50
trwale zwiazany z gruntem to obiekt posadowiony na fundamentach lub podwalinach

dyfer
09-01-2007, 00:12
a podwaliną wg słownika może być nawet nadsypana zienia piasek itd, a interpretacja to domena urzędasów oczywiście; co w końcu na pewno można a co nie można ? Jeśli to tak samo proste jak definicja to bardzo proszę o odpowiedź; serdecznie Panu (Paweł78) dziękuję za poprzednią odpowiedź - nie musiałem dzięki niej szperać w stosach bzdur