PDA

Zobacz pełną wersję : kotły gazowe Saunier Duval



Joanna i Janusz
06-01-2007, 21:27
Padają pytania o różne kotły, więc i ja zapytam. Mamy dość dobrą ofertę na kocioł kondensacyjny Thema Condens 1-funkcyjny z zasobnikiem 100-litrowym. Czy ktoś z Was może podzielić się swoją opinią o użytkowaniu takiego pieca i pieców tej firmy

ZUZULA 06
06-01-2007, 22:24
też się zastanawiam co wybrać, kondensacyjny czy z otwartą komorą spalania, różnica jest znacząca w cenie na początku i czy zdąży się to zwrócić w mniejszym zużyciu gazu, zanim piec będzie do wymiany

a co znaczy dość dobra oferta?

askala
07-01-2007, 07:55
własnie cxzy sie zdązy zwrócic ?

Marzin
07-01-2007, 08:57
Też robię rozeznanie. Szukam tylko spośród porządnych firm (Termet też do nich zaliczyłem)
I podobnie jak Wy myślę o piecu kondensacyjnym. Tylko nie wiem jak policzyć czas, w którym zwróci się większy wydatek za kondensat.

PRO
07-01-2007, 09:38
kondensat nie zwróci sie prędzej będzie trzeba go wymienić ze względu na jego stan techniczny, szkoda kasy

KrzysiekMarusza
07-01-2007, 11:28
jak rozumiem PRO nie ma kondensata - tacy zawsze najlepiej wiedzą że sie nie zwróci i dlaczego :)
sorki za złośliwość - ale każdy sam sobie to powinien policzyć, biorąc pod uwagę swój konkretny dom, szczególnie gdy ceny gazu mogą dalej rosnąc
otwartą komorę w <dzisiejszych czasach> uważam za nieporozumienie
pozdr - Krzysiek

PRO
07-01-2007, 12:41
pewnie że nie mam polecam turbo a różnice w cenie zainwestuj w fundusz i za kilka latek kupisz sobie nowy kociołek za free, i nie bij piany że ci co nie maja to nie wiedzą tylko prawda jest taka że ci co mają to zawsze twierdzą że jest najlepiej, ja sobie policzyłem i uznałem że to tylko reklama i jej widzę podlegasz, reklamy z Media Markt też na Ciebie działaja pewnie? :D

KrzysiekMarusza
07-01-2007, 13:50
Mimo wszystko, mam nadzieje PRO, że nie przeszkadza Ci moja złośliwostka :)
reklamy z MM na mnie nie działają [choć niektórzy to mogą opacznie zrozumieć] (z Saturna zresztą też nie) :)
U mnie policzyłem - na terazniejsze (2006 rok) ceny gazu okres zwrotu wynosi 8.6 roku, gdy cena kondensata jest wyższa o 2000 zł (bo porównuję z turbo o sprawności 92%: z otwartą komorą nie porównuję, bo sprawności są ciężkie do okreslenia - nawet 60-70%)
Jest to policzone dla mojego, małego domu (100.9 m2 użytkowej, parter, kubatura ogrzewana 272 m3, ytong 1-w): większość buduje jednak większe domy, więc okresy zwrotu będą krótsze, a dodatkowo wzrost cen gazu (Gazprom & PGNiG rulez ! (':evil:') ) spowoduje dalszy spadek okresu zwrotu.
Fakt: jest to policzone bez uwzględnienia oprocentowania wkładu/kredytu
natomiast są tacy na forum którzy twierdzą że trwałość kondensatów ogólnie bywa lepsza niż nie-kondensatów: niestety, czy to prawda napiszę dopiero za lat np. 8 bo ten piec pracuje u mnie na razie 3 lata

to tyle na razie - pozdr ciepło - Krzysiek
PS. PRO - grzejesz już ? czym ?

darekola
07-01-2007, 18:08
Witam - mam taki kocioł "SD" Thema Condens z zasobnikiem chyba 80l "Galmet" /oryginalne były droższe/.
Działa to od ok. 3 mies. jak dotąd bez uwag.
Jestem zadowolony.

D.

Joanna i Janusz
07-01-2007, 21:28
Witam - mam taki kocioł "SD" Thema Condens z zasobnikiem chyba 80l "Galmet" /oryginalne były droższe/.
Działa to od ok. 3 mies. jak dotąd bez uwag.
Jestem zadowolony.

D.

Dzięki za odpowiedź