PDA

Zobacz pełną wersję : Rolety nadstawne EXTE czy ktoś użytkuje



daxima
06-01-2007, 21:42
Czy możecie mi cos powiedzieć o systemie rolet nadstawnych exte
tak to wygląda
http://www.exte.de/fkszb/10_49.php

dostałam na nie wycenę i w porównaniu do beclever różnica jest porażająca oczywiście na korzyść tych pierwszych
Czy ja czegoś nie widzę okiem laika ?
Może się z nimi spotkaliście w praktyce
acha do tego miałyby iść siłowniki plastfor

czy ktoś takowe posiada i jest zadowolony?[/url]

hedom
19-03-2007, 15:39
Podciągam temat gdyż ja także skłaniałbym się do wybrania tych rolet tzn. rolet w systemie EXTE. Czy dobrze robię??? Pomóżcie nam ;). Szczególnie spece od okien potrafiący obiektywnie ocenić ewentulaną konkurencję :wink:

hala_k
19-03-2007, 17:08
A czym sie to różni od tych tutaj (http://www.portos-rolety.pl)? Takie zamówilismy. Zobaczymy jak będzie.

tatko
19-03-2007, 18:45
Diabeł z reguły tkwi w szczegółach. Co do zasady Be Clever od Exat niczym się nie różni. Różnica może tkwić w profilach aluminiowych z których jest wykonana ich szerokości i grubości. Największe różnice dotyczą napędów i sterowania roletami. Cena rolet z oprzyrządowaniem firmy Somfy będzie sią znacznie różniła od innych. W tym przypadku jak w żadnym innym cena jest adekwatna do jakości i niezawodności. Osobiście nie przyjmuję zamówienia na rolety sterowane jeśli dla kupującego cena z Somfy jest zbyt wysoka.
Pozdrawiam

hedom
19-03-2007, 19:27
Diabeł z reguły tkwi w szczegółach. Co do zasady Be Clever od Exat niczym się nie różni. Różnica może tkwić w profilach aluminiowych z których jest wykonana ich szerokości i grubości. Największe różnice dotyczą napędów i sterowania roletami. Cena rolet z oprzyrządowaniem firmy Somfy będzie sią znacznie różniła od innych. W tym przypadku jak w żadnym innym cena jest adekwatna do jakości i niezawodności. Osobiście nie przyjmuję zamówienia na rolety sterowane jeśli dla kupującego cena z Somfy jest zbyt wysoka.
Pozdrawiam

czyli jeśli dobrze zrozumiałem, powinienem dowiedzieć się jakiej szerokości i grubości jest profil aluminiowy - to po pierwsze,

a po drugie, jak rozumiem to do tych rolet niezbędne?? jest oprzyrządowanie firmy Somfy?? które jest dość drogie,

i trzecią informację jaką wychwyciłem, to taka, że te rolety są dość drogie ale ich cena jest adekwatna do jakości i niezawodności - ergo - są dobrej jakości i niezawodne :) .

Dobrze łapię?

Pytam, bo wydaje mi się, że dostałem dość dobrą cenę na rolety EXTE . Cena obejmuje rolety, silniki i montaż. W wycenie nie pojawia się słowo firma Somfy? może o cos powinienem dopytać?? zeby nie okazało się że nie tylko "diabeł", ale też realna cena, tkwi w szczegółach. Prosiłbym Cię tatko o odpowiedź.

BTW. a może dostanę lepszą ofertę na rolety :wink:

tatko
19-03-2007, 22:23
Diabeł z reguły tkwi w szczegółach. Co do zasady Be Clever od Exat niczym się nie różni. Różnica może tkwić w profilach aluminiowych z których jest wykonana ich szerokości i grubości. Największe różnice dotyczą napędów i sterowania roletami. Cena rolet z oprzyrządowaniem firmy Somfy będzie sią znacznie różniła od innych. W tym przypadku jak w żadnym innym cena jest adekwatna do jakości i niezawodności. Osobiście nie przyjmuję zamówienia na rolety sterowane jeśli dla kupującego cena z Somfy jest zbyt wysoka.
Pozdrawiam

czyli jeśli dobrze zrozumiałem, powinienem dowiedzieć się jakiej szerokości i grubości jest profil aluminiowy - to po pierwsze,

a po drugie, jak rozumiem to do tych rolet niezbędne?? jest oprzyrządowanie firmy Somfy?? które jest dość drogie,

i trzecią informację jaką wychwyciłem, to taka, że te rolety są dość drogie ale ich cena jest adekwatna do jakości i niezawodności - ergo - są dobrej jakości i niezawodne :) .

Dobrze łapię?

Pytam, bo wydaje mi się, że dostałem dość dobrą cenę na rolety EXTE . Cena obejmuje rolety, silniki i montaż. W wycenie nie pojawia się słowo firma Somfy? może o cos powinienem dopytać?? zeby nie okazało się że nie tylko "diabeł", ale też realna cena, tkwi w szczegółach. Prosiłbym Cię tatko o odpowiedź.

BTW. a może dostanę lepszą ofertę na rolety :wink:

Profile alumiminiowe z których wykonana jest roleta w przypadku Be Clever zaczynaja się od 37mm. W zależności od wielkości rolety stosowane są te bądż 41 mm lub 45 mm. Brama garażowa wykonywana jest z 70mm profili. Rodzaj profili uzależniony jest od ciężaru rolety.
Somfy to jedna z wielu firm która produkuje systemy do sterowania roletami. W mojej opinii najlepsza ale i chyba najdroższa. W twoje ofercie zostało uwzględnione sterowanie innej firmy.
Tak dla wyjaśnienia składników cenowych. Roleta biała natynkowa o wymiarach 2300x2550 kosztowała 980 zł netto. Całkowity koszt rolety wyniósł 2400 zł netto. Kwota 1400 zł zawierała silnik, "centralka radiowa", pilot, wieszaki. Taka sama roleta z oprzyrządowaniem innej firmy to koszt około 1700 zł netto.
pozdrawiam

hedom
19-03-2007, 22:49
Somfy to jedna z wielu firm która produkuje systemy do sterowania roletami. W mojej opinii najlepsza ale i chyba najdroższa. W twoje ofercie zostało uwzględnione sterowanie innej firmy.

Czyli nie muszę do systemu EXTE stosować sterowania Somfy??
Tak na dobrą sprawę to ja nie wiem czy w mojej ofercie wogóle zostało uwzględnione sterowanie. Prosiłem o wycenę rolet z napędem elektrycznym do konkretnych okien. Ale jutro się dowiem.
Dowiem sie też - mam nadzieję od Ciebie - jaki jest "kompleksowy" koszt "moich" rolet - w Twoim wykonaniu. Szczegóły na priv.
PZDR

holusio
20-03-2007, 19:26
albo mi sie cos miesza albo wam

exte i be clever to nazwa systemu i nijak sie ma do profili aluminiowych

prosze RADZACYCH o zapoznanie sie z tematem i obiektywny opis sytuacji na rynku
pozdr

surfi
20-03-2007, 19:53
Czy możecie mi cos powiedzieć o systemie rolet nadstawnych exte
tak to wygląda
http://www.exte.de/fkszb/10_49.php
dostałam na nie wycenę i w porównaniu do beclever różnica jest porażająca(...) [/url]
Na focie chyba jest system "Ekspert"(Expert), a zdaje się że to inny wariant niż "Exte". Z tego co pamietam, to w Exte rewizja była podobna jak w dawnym Thyssen czyli z przodo-spodu - w BeClever masz klape rewizyjną TYLKO od spodu, co ułatwia wykończenie skrzyneczki. A Holusio dobrze rzecze - system skrzynek to jedno, system lameli pancerza w nim zamontowanych-zupełnie inna bajka...

tatko
20-03-2007, 20:29
albo mi sie cos miesza albo wam

exte i be clever to nazwa systemu i nijak sie ma do profili aluminiowych

prosze RADZACYCH o zapoznanie sie z tematem i obiektywny opis sytuacji na rynku
pozdr
:):)
Jednym z elementów systemu exte i be clever jest pancerz rolety wykonany z takich poziomych elementów. Elementy te noszą nazwę profil aluminiowy PA37, PA41, PA45 itd. itp.
Pozdrawiam

holusio
21-03-2007, 10:16
37 46 59 109
nie ma znazcenia
chodzi o to ze pancerz kazdego producenta mozna zastosowac do obu systemow :o