PDA

Zobacz pełną wersję : stolarka okienna lebos



Inmud
06-01-2007, 22:59
Witam,
nasz deweloper oferuje stolarkę okienną owej firmy, o której nic nie wiem, czy ktoś ma jakieś opinie na temat tej firmy?
Pozdrawiam,
Inmud

pi0tr
26-01-2009, 21:57
stary post ale go odświeżę.
Interesują mnie Wasze opinie o oknach drewnianych firmy Lebos z Człuchowa. Może ktoś użytkuje??.

pozdrawiam

Yelahiah
30-08-2012, 17:02
Okna firmy LEBOS to prawdziwa tragedia. Kupiłam mieszkanie w stanie developerskim, tam były zamontowane szprosowane drewniane okna tej firmy. W ciągu dwóch lat od objęcia mieszkania reklamacji zgłaszałam około 10. Wymieniono mi 3 skrzydła, które pękały. Nie mówiąc już o szprosach, które się odklejają, pękają i są na miejscu docinane przez ekipę, która wbrew zasadom procesów technologicznych nie lakieruje, ipmpregnuje końcówek, które na mrozie potem pękają, a lakier się złuszcza. Do tego dochodzi masa innych poprawek. Jakość powłoki lakierniczej straszna- okna przebarwiają się, jaśnieją. Szkło wg mnie też złej jakości- nie sposób tego ona dobrze umyć- próbowałam wszystkim, normalnie inne okno można umyć w parę minut. Tu nad jednym skrzydłem ślęczę po pół godziny i efekt nie jest zadowalający.

Ponadto straszna, ale to straszna obsługa. Niekompetentna pracownica, która miesiącami wydłuża proces reklamacji, przekłamuje treści rozmów telefonicznych, na maile nie odpowiada. Skandaliczne standardy to mało powiedziane. Jedyny sposób walki z nimi, to reklamacje u developera i straszenie samego developera konsekwencjami u Rzecznika Praw Konsumenta. Potem zaczyna się działanie...

Po latach udręki, dochodzę do wniosku, że choćby stanęli na głowie, to jakość tego, co zrobią nigdy mnie nie zadowoli, bo to jest amatorszczyzna w porównaniu do okien, które użytkowałam wcześniej. Mogę tu wymienić te firmy, ale nie wiem, czy można...