PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik Magdy Adama i Marty



a.gwozdz
06-01-2007, 22:12
Witam
A więc zaczynamy opis naszego przedsięwzięcia.
Mamy nadzieję że będzie dobrze.

_________________
Pozdrawiamy
MAM

Dziennik (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=89944)
Komentarze (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=89946/)
Zdjęcia (http://agwozdz.photosite.com/)

a.gwozdz
10-01-2007, 23:00
Czas napisać parę słów.
Zaczęliśmy dwa lata temu od zakupu działki - spodobała nam się, kupowaliśmy wiosną w pobliżu las cisza spokój do głownej drogi blisko ale nie na tyle żeby przeszkadzał szum samochodów, rewelacja niecałe 10a - w kwadracie.
Potem nieśmiało zaczęliśmy wybierać projekt najpierw był taki 160m2 netto - po wstępnym oszacowaniu kosztów zeszliśmy ciut niżej i byłą Oleńka Archipelagu, a ostatecznie zmieniliśmy mamy projekt indywidualny, wzorowany na rzutach budynkach Beskidy - firmy iBud. Do tego dorobiłem garaż którego początkowo miało nie być - myślałem o wiacie a żona o garażu no i jest garaż ;) i jeszcze dodatkowe pomieszczenie na rupiecie nad garażem.
Budujemy w technologii szkieletowej - trochę czasu zajeło mi przekonanie żony do tego pomysłu - ale udało się. To czy się udało dobrze wybrać to się jeszcze ostatecznie okaże.
Na chwilkę obecną jesteśmy po uprawomocnieniu się pozwolenia, wypisania dokumentów potrzebnych do zgłoeszenia rozpoczęcia robót przez naszego KB. No i w zasadzie można by było robić fundamenty bo jakby wiosna za oknem ...
Mamy również decyzję o przyznaniu kredytu i tutaj mamy zagwozdkę (że się tak wyrażę) ponieważ stopy CHF idą w górę albo pójdą bo zapowiadają, przez naszych wesołych polityków troszeńkę się osłabił nasz zł no i co .. a kredyt we frankach.
Jest pewna alternatywa pojawił się nowy kredyt preferencyjny do któego połowę odsetek dopłaca BGK ale .... takie kredyty będzie miał najwcześniej PKO BP i to dopiero od 24 stycznia - ale na infolini PKO o tym nie wiedzą - ciekawe ;) chyba jeszcze poczekamy .... no w końcu będzie chyba ta zima.
Na dzisiaj kosztowa ło nas to:
- działka 24000 zl
- notariusz ~2000 zł
- mapki 450 zł
- projekt 3200 zł
- wycena inwestycji do kredytu - 800zł
- zaliczka na konstrukcję drewnianą - 10000zł (dzisiaj rozmawiałem z wykonawcą drewno już jest przygotowane)
Razem z opłatami (różnymi) w urzędach (różnych) ~40000zł
Z kierownikiem budowy jesteśmy umówieni na 2000zł

a.gwozdz
18-02-2007, 08:51
Ostatnio podpisaliśmy umowę z wykonawcą okien oraz drzwi wewenętrznych, będą drewniane malowane na kolor lazur - palisander, zestaieniwe stolarki wygląda tak:
9szt. 117x115 ze słupkiem ruchomym, R+UR
1 szt. 57x115 UR
2 szt 117x55 U
1szt 147x211
oraz drzwi wejściowe szer 90x210
Za wszystko z montażem i transaportem 14800zł
Czekamy na wycenę fundamentu od firmy wykonawczej, daliśmy do wyceny również fundament w formie płyty legallet jestem ciekawy jaka będzie cena ?

a.gwozdz
09-03-2007, 19:07
Jutro jadę przygotować 'fundamenciki' pod garaż blaszany, garaż przyjedzie w poniedziałek po południu (mam nadzieję) - 1300zł garaż + kilkadziesiąt zł na kotwy i bloczki betonowe
na przyszły tygodzień mam zamówione deski 1,5 m3, na szalunki i do wytyczenia budynku - deski ~800 wytyczenie 800zł
w poniedziałek przyjeżdza małe żółte i kopie ;) i pokrzywiona stal - koparka 75zł/h pokrzywiona stal na ławy i wieniec ~1800zł (razem z kotwami do przymocowania budynku do fundamentu - szkielet drewniany)
na wtorek mam zamówione bloczki fundamentowe z techbudu zasypowe, za całość 2500zł + 800zł transaport :(
pozostaje zamówić beton z gruchy na ławy ~14m3 na ściany do pustaków zasypowych ~8m3 - beton 230zł/m3 z pompą.
W przyszłym tygodniu powinny pojawić się jakieś foty ;)
Aha no i trzeba dać połowę na KB - 1000zł jak przyjedzie pooglądać zbrojenie przed laniem betonu.

a.gwozdz
12-03-2007, 20:00
Cześć
Właśnie przymocowaliśmy garaż, do fundamentu z bloczków wszsytko razem z bloczkami kotwami itp. do przymocowania garażu do podłoża wyszło ~1500zł. Garaż chłopaki postawili i skręcili sami w 0,5h my potem mocowaliśmy go kotwami do tych fundametów i gotowe.
Mam już drewno na poliki do tyczenia fundamentu pojutrze będą deski na szlunek.
Dzisiaj wręczyłem żonie pierwsze klucze do naszej nowej "nieuchomości" ;)

a.gwozdz
15-03-2007, 16:41
Cześć
Dzisiaj był na działce geodeta wytyczył nam ławy fundamentowe, nie weim jak t wygląda ponieważ dzisiaj za nadzór robiła żona ;), ale jej się podobało, więc pewnie będzie dobrze, w poniedziałek startujemy z kopaniem fundamentów, mam tylko nadzieję że pogoda się bardzo nie załamie i będzie znośnie. No zobaczymy, myślę że w przyszłym tygodniu pojawią się zdjęcia.

a.gwozdz
20-03-2007, 19:59
No i zaczęło się, w poniedziałek przybyła koparka i wykopała nam ławy i basen ;)
W międzyczasie przyjechałą stal ale ponieważ byłem zajęty - pilnowałem żeby koparkowy kopał prosto i na odpowiednią głębokość, po południu okazało się że stal śakas nie taka !? no i klops wyjaśnić można dopiero we wtorek rano - drobny poślizg, w międzyczasie reszta ekipy szykowała szalunek do ław fundametnowych.
We wtorek rano ZONK - napadało 5cm śniegu fanie to wygląda ale jak tu coś robić, około 10:00 przyjechali chłopaki ze stalą - moją ! ;) - i zabrali tą co przywieźli dzień wcześniej - pewnie się ktoś ucieszy kto na nią czekał.
Ojciec dokończył zbijanie szalunków a ja z dziadkiem zaczęliśmy kręcić zbrojenie do ław.
Aha no i przed stalą przyjechały pustaki zasypowe fundamentowe ;)
Jutro po południu ma być kierbud odebrac ten bajzel a w czwartek beton - zobaczymy byle snieżycy nie było albo cóś !!!!!
Jakby się udało to w sobotę zaczniemy ukłasdać ściany fundamentowe z bloczków zasypowych i w poniedziałek albo wtorek zalejemy ściany.
To na tyle na razie - padam na pysk więc więcej mi się nie chce ...

Wkleiłem parę fotek link poniżej.

a.gwozdz
06-04-2007, 17:24
No i ławy zalane, wyszło około 12m3 betonu B20, w czwartek przy zalewaniu była piękna pogoda, w piątek padało i podlewało ławy a od soboty układaliśmy bloczki fundamentowe. Ułożyliśmy pierwszą warstwę, i skończyła nam się dzień ;).
Na teraz mamy już zalane ściany fundamentowe, po świętach rozpowadzimy kanalizę i trzeba ułożyć GWC pod garażem, oraz doprowadzić powietrza do kominka i zamówić piasek i zacząć to wszystko zasypywać i zalać płytę, bo wykonanwca chałupy ma wejść na początku maja. Pod koniec kwietnia mam mieć słup z prądem ;) słup przywieźli pod koniec marca i na razie grzecznei leży.
Betonu na ściany fundamentowe komin i słupki pod ganek wyszło ~11m3.
Byliśmy wstępnie obgadać instalacje kominkową z DGP wychodzi około 14tyś z wkładem Dovre, podpisałem umowę na POŚ, po świętach ma się zgłosić geolog coby badania gruntu zrobić, co on tam będzie badał jak pod garaż wykopana dziura na głębokość 1,2m i piasek jest taki że w niejednym składzie budowlanym takiego nie ma.

Przy okazji Wesołych Świąt Wielkiej Nocy i mokrego Dyngusa.

a.gwozdz
18-04-2007, 19:25
No i jestem sługo nie pisałem bo nie miałem czasu, w skrócie wygląda to tak że mam fundamenty prawie gotowe, ławy posmarowane dysperbitem, przygotowane podkłady z ubitego piachu do wylania chudzielca na podłogi, rozprowadziliśmy rury kanalizacyjne przygotowałem przepusty na wodę i prąd w fundamencie, wykonane doprowadzenie powietrza do kominka. Przygotwoałem również część GWC która znajduje się pod garażem na głębokości ~1,3m jest tego ~20m na zewnątrz będzie jeszcze 20m - rury 200 - powinno być dobrze.
Mam nadzieję że będziemy zadowoleni napiszę jak będziemy mieszkać ;)
Później wkleję parę zdjątek do albumu. W sobotę będzie się lał beton na podłogę a w przyszłym tygodniu ma wchodzić wykonanwca od chałupy.

a.gwozdz
25-04-2007, 21:27
Witam
Trochę długie przerwy ale mam teraz urwanie głowy wszytsko na raz się dzieje.
We wtorek przyjechałą ekipa ze sprzętem i materiałem na chałupę i od razu zabrali się za robotę, następnego dnia jak przyjechałem to mieli prawie gotowy parter domu. Dom rośnie w oczach postaram się robić zdjęcia jak najczęściej.
Fundamenty wyszły nam super, różnice między naroznikami mierzone niwelatorem wyszły około +-2mm gdzieniegdzie na ścianach wyszło po kilka milimetrów na + lub -. Ale tego to ekipa nawet nie wyrównywała, stwierdzili że nie ma czego. Ostatnio mieli fundament z różnicami po 7cm !! ;)
Zapraszam do galerii zdjeć.
Aha pojawił sie nowy domownik - w zasadzie domowniczka - Bianka - 6 tygodniowa labradorka ;)

a.gwozdz
25-04-2007, 21:29
Byłem wycenić drzwi garażowe i żaluzje do okien na parterze wyszło tego trochę muszę się na coś zdecydować, zdecydowaliśmy się na razie na drzwi garażowe bez napędu - może założymy w przyszłości.
Za to żaluzje idą do wszystkich okien w pomieszczeniach mieszkalnych - do garażu nie ;)

a.gwozdz
03-04-2009, 19:55
no i taki wyszedł dziennik jak wyszedł wiedziałem że tak będzie na początku było cięzko a potem już tylko coraz gorzej. 8)
No ale mieszkamy już prawie rok i jesteśmy zadowoleni, może teraz cos pouzupełniam.