PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł kondensacyjny



Danek111
07-01-2007, 10:51
Doradźcie jakie najlepsze sterowanie, mam na razie same RTL-e i strasznie ciągnie mi gaz. :cry:

Rezi
07-01-2007, 11:12
zaraz dostaniesz op..... od forumowych instalatorów :lol:
napisz chłopie cos więcej

Danek111
07-01-2007, 12:19
Kocioł Vailant Eco Pro, w ciągu miesiąca- grudnia, a nie był to wcale zimny miesiąc zużył mi przy śr. temp. 20 stopni 70m3 gazu. Jest to chyba strasznie dużo!!!

jajmar
07-01-2007, 12:29
Jest to chyba strasznie dużo!!!

Pewnie dużo a może mało.
Rezi dobrze radził napisz cos wiecej niz pół zdania o problemie, bo inaczej nikt Ci nic nie doradzi. Opisz jaki masz dom, powierzchnia, jak ocipelony, opisz jakie masz CO itd.

Danek111
07-01-2007, 13:08
Poprawiam się i podaję dokładne dane:
- Dom jest piętrowy podpiwniczony
- Pow. użytk. to ok. 120m2
- ściany są trójwarstwowe z 6cm styropianem w środku, bloczki z pianobetonu
- CO to podłogówka na piętrze , poddasze kaloryfery płytowe , piwnica nieogrzewana .
A najbardziej mnie interesuje sterowanie takim piecem najlepsze a nie drogie , lub adekwatne do ceny .

Danek111
07-01-2007, 13:08
Poprawiam się i podaję dokładne dane:
- Dom jest piętrowy podpiwniczony
- Pow. użytk. to ok. 120m2
- ściany są trójwarstwowe z 6cm styropianem w środku, bloczki z pianobetonu
- CO to podłogówka na piętrze , poddasze kaloryfery płytowe , piwnica nieogrzewana .
A najbardziej mnie interesuje sterowanie takim piecem najlepsze a nie drogie , lub adekwatne do ceny .

1950
07-01-2007, 13:21
dużo :o :o :o

chłopie, policz sobie 70 m3 gazu na 31 dni,
i Ty sądzisz, że to jest dużo,
niecałe 2,3 m3 gazu dziennie, :o
nie bluźnij,
idź do kościoła i daj na mszę dziękczynną

siwy z gosławic
07-01-2007, 13:33
Pomogę Ci trochę bo widzę że jesteś nowy.
Przedewszystkim napisz jaki to gaz.

sarin
gz30
gz50
propan
czy inny.

Jaką masz temp. w domu, jak długo mieszkasz.

Bo ja mogę napisać że w grudniu spaliłem 10m3 i to też jest bardzo dużo bo mogłem nic nie spalić :D

plusdom
07-01-2007, 13:55
Kocioł Vailant Eco Pro, w ciągu miesiąca- grudnia, a nie był to wcale zimny miesiąc zużył mi przy śr. temp. 20 stopni 70m3 gazu. Jest to chyba strasznie dużo!!!

taki kociołek pali średnio około 5-7m3 gazu, policz sobie licząć nawet po 5m3 x 31dni = 150m3, a ty masz 70m3, jest Niedziela faktycznie idz do Kościoła

siwy z gosławic
07-01-2007, 13:57
ludzie
jakiego gazu ????????????????????????????

bo jak propanu to jesteś bankrut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

plusdom
07-01-2007, 14:02
ludzie
jakiego gazu ????????????????????????????

bo jak propanu to jesteś bankrut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jeśli nie podaje jakiego to się przyjmuje iż to jest najczęściej stosowany, czyli ziemny

Rezi
07-01-2007, 17:09
Kocioł Vailant Eco Pro, w ciągu miesiąca- grudnia, a nie był to wcale zimny miesiąc zużył mi przy śr. temp. 20 stopni 70m3 gazu. Jest to chyba strasznie dużo!!!

tyle to ja spalam w tydzień ................\
Danek111 ty nie masz problemu ...........ty się zacznij tym chwalic :lol:

lukol-bis
07-01-2007, 18:02
Ja też jestem ciekawy jak uzyskac takie zużycie... Chyba, że jedno zero się omskło... :D
Pozdrawiam

Danek111
07-01-2007, 20:53
Poczekajcie , trochę to podałem żeczywiście ogólnikowo, postaram sie naprawić .
Nie mieszkam w nim (domu) jeszcze na stałe , pobyłem w nim przez tydzień na święta i zużycie wyniosło mi 47m3. Na piecyku ustawiłem temp. 45st. i odkręciłem kaloryfery na fula , paliłem też w kominku ile się dało . Przed wyjazdem wszystko skręciłem na śnieżkę i piec na 30st . Tyle wyszło .
Dlatego do was piszę o pomoc w podpowiedzi jakiegoś konkretniejszego , bardziej sprawnego sterowania niż moje ręce . A temp na dworze była w granicach 5st , aż strach pomyśleć ile go (gazu ziemnego) pójdzie przy - 20st.
Ruskie przeze mnie cenę podniosą !!! :-? :-?

1950
07-01-2007, 21:11
wymagasz od nas wróżby z fusów,
co można powiedzieć o Twoich kosztach ogrzewania,
nic,

jeżeli w przyszłości będziesz już tam mieszkał to "zrujnuj siię" na porządny firmowy sterownik i wtedy będziesz mógł, użytkując dom, szukać oszczędności,

RTL to nie jest żaden sterownik

mdzalewscy
07-01-2007, 22:30
ale Danek ty mieszasz, towszystko się nie trzyma kupy


, pobyłem w nim przez tydzień na święta i zużycie wyniosło mi 47m3.
tydzień to 7 dni, czyli wyszło Ci 6,7m3 na dobę, to chyba nie najgorzej jak na nowo zamieszkały dom...


...bardziej sprawnego sterowania niż moje ręce .

jak wyżej pisze 1950 zainwestuj parę złotych w programator pokojowy, na allegro już od 50zł, albo
masz jak piszesz kondensat ?, dlaczego przy tak dość nowoczesnym kotle nie masz programatora pokojowego ? najlepiej mieć dedykowany do tego kotła ?, trzeba sprawdzić jaki to typ programatora potrzebuje Twój kociół, masz pogodówkę ? jak jest z krzywą grzewczą i innymi parametrami ?,


. A temp na dworze była w granicach 5st , aż strach pomyśleć ile go (gazu ziemnego) pójdzie przy - 20st.
to nie jest taka zależność jak Ci się wydaje


Poczekajcie , trochę to podałem żeczywiście ogólnikowo, postaram sie naprawić .?

nadal nie napisałeś jaki to gaz, i czy faktycznie tak jak piszesz przez cały miesiąc ogrzewania Ci poszło 70m3 gazu