PDA

Zobacz pełną wersję : Podwyższenie domu i zmiana konstrukcji dachowej



anetawa
07-01-2007, 14:49
Witam,
Posiadam niewielki domek w okolicy Warszawy. Zamierzam go rozbudować, a w szczególności zamienić strych na użytkowalne poddasze, co wiąże się z podwyższeniem ścian o ok. 90 cm. Dodam że dom jest usytuowany blisko siatki (ok. 0,5 m). Dodatkowo chciałabym zmienić konstukcję dachu (z płaskiego na jedno-/dwuspadowy) oraz lokalizację jednego otworu okiennego.
Słyszałam że jeżeli rozbudowuję dom na tych samych fundamentach to mogę go podwyższć nie starając się o pozwolenie na budowę. Moje pytanie brzmi czy rzeczy które zamierzam zrobić wymagają pozwolenia na budowę czy tylko zgłoszenia.

jajmar
07-01-2007, 15:12
Wymagany jest projekt i pozwolenie na rozbudowę.

anetawa
07-01-2007, 15:18
Na wszystko??
Czy tylko na zmianę lokalizacji otworu okiennego??
Na podwyższenie jednak też jest potrzebne pozwolenie na rozbudowę??

jajmar
07-01-2007, 16:18
Potrzebujesz projekt całego budynku , inwentaryzacje tego co stoi (jeżeli nie amsz starego projektu) i na naowo narysowane elewacje plus rzuty a więc okno z nowa lokaliazcja również znajdzie sie w takim opracowaniu. Do tego pewnie bedzie potrzebna jakas eksprtyza czy budynek nadaje sie pod rozbudowe.
Jeżeli lubisz ryzyko a msz spoko sąsiadów to mozesz probowac zrobic to na zgłoszenie ( ze niby zmiana pokracia dachowego ) ale jest to niegodne z obowiżującymi przepisami jak doczepi sie nadzór budowlny to kary mogą być spore.

anetawa
07-01-2007, 16:55
ok!
Trzeba zrobić projekt domu, ale czy aby podwyższyć ściany budynku potrzebne jest pozwolenie na rozbudowę, bo teoretycznie wystarczyło by mi podwyższenie ścian i zmiana pokrycia dachowego bez zmiany konstrukcji dachowej.

Barbossa
07-01-2007, 17:24
potrzebne

ecik
07-01-2007, 22:44
ok!
, bo teoretycznie wystarczyło by mi podwyższenie ścian i zmiana pokrycia dachowego bez zmiany konstrukcji dachowej.

a przedtem byla mowa o zmianie konstrukcji dachu z plaskiego na jedno lub dwuspadowy to prosze sie wkoncu zdecydowac.

ale i tak potrzeba projkektu oraz zezwolenia na przebudowe budynku bo wiaze sie to z planem zagospodarowania przestrzennego.