PDA

Zobacz pełną wersję : O ile zmniejszy się pokój



bazgrus
07-01-2007, 19:05
po zrobieniu wylewek, podłogi, i tynków na ścianach?

Barbossa
07-01-2007, 20:04
o średnio 51,5%

rusek007
07-01-2007, 21:04
o średnio 51,5%
Sorry ale popełniłeś mały błąd bo powinno być 51,48% :P

Barbossa
07-01-2007, 21:08
nieużywałem HAL'a

Nefer
07-01-2007, 21:09
Ale to procent kubatury oczywiście ...

ave!
07-01-2007, 21:13
po zrobieniu wylewek, podłogi, i tynków na ścianach?
plus meble, firany, lampy... (nie mówię o kominku :o )
tak.... tylko nie wiem, kto ma bardziej rację : rusek czy Barbossa (oczywiście - jak mówi Nefer - jesli weźmie się pod uwagę kubaturę 8) )

:lol: :lol: :lol:
jakie pytanie - taka odpowiedź, forumowicze sa okrutni

ArtiW
07-01-2007, 22:18
Ale to procent kubatury oczywiście ...

Nawet, gdy salon jest otwarty az do sufitu...?


Nie to, zebym sie czepial, ale pytanie dosc malo precyzyjne...

Nefer
07-01-2007, 22:20
Ale to procent kubatury oczywiście ...

Nawet, gdy salon jest otwarty az do sufitu...?


Nie to, zebym sie czepial, ale pytanie dosc malo precyzyjne...

Kubatura to kubatura - trudno - taka norma...

Poza tym powyższe wyliczenia dotyczą malowania ścian jedną wartwą - przy dwóch warstwach procent "wolnej powierzchni" znacznie się zmniejszy...

bazgrus
07-01-2007, 22:33
o średnio 51,5%
Sami prześmiewcy na tym forum :)

Nie chodzi mi o wartość procentową ale o standardową (najczęściej stosowaną) grubość, wylewki, paneli, tynku na ścianę wyrażoną, kafelek, płyt g-k wraz z rusztowaniem

Mam w projekcie jeden mały pokój i chcę wiedzieć,co się w nim zmieści.

ArtiW
07-01-2007, 22:37
o średnio 51,5%
Sami prześmiewcy na tym forum :)

Nie chodzi mi o wartość procentową ale o standardową (najczęściej stosowaną) grubość, wylewki, paneli, tynku na ścianę wyrażoną, kafelek, płyt g-k wraz z rusztowaniem

Mam w projekcie jeden mały pokój i chcę wiedzieć,co się w nim zmieści.

Przesmiewcy od razu...
Smieszne pytanie, smieszne odpowiedzi... Nie obraz sie za szczerosc.

Napisz wiecej końkretow. Wymiary pokoju. Co zamierzasz tam umiescic. Ilosc warst, ktora zamierzasz zastosowac (zartuje!). No wiesz... Wiesz juz pewnie o co chodzi.

Nefer
07-01-2007, 22:49
o średnio 51,5%
Sami prześmiewcy na tym forum :)

Nie chodzi mi o wartość procentową ale o standardową (najczęściej stosowaną) grubość, wylewki, paneli, tynku na ścianę wyrażoną, kafelek, płyt g-k wraz z rusztowaniem

Mam w projekcie jeden mały pokój i chcę wiedzieć,co się w nim zmieści.

Przesmiewcy od razu...
Smieszne pytanie, smieszne odpowiedzi... Nie obraz sie za szczerosc.

Napisz wiecej końkretow. Wymiary pokoju. Co zamierzasz tam umiescic. Ilosc warst, ktora zamierzasz zastosowac (zartuje!). No wiesz... Wiesz juz pewnie o co chodzi.

Ty sie ArtiW nie śmiej - bo jak na ścianę pójdą granitowe płyty elewacyjne to może byc cieniutko...

ArtiW
07-01-2007, 23:01
Ale nie 50%!
Ilez grubosci ma granit na sciany? 1,5-2 cm? To raczej plyty G-K wiecej zajma ze wzgledu na stelaz.

Chyba, ze grubo by pomalowac tak...? Tiaaa... Ale granit malowac? Chyba zakrecile juz sam siebie...

Nefer
07-01-2007, 23:03
Ale nie 50%!
Ilez grubosci ma granit na sciany? 1,5-2 cm? To raczej plyty G-K wiecej zajma ze wzgledu na stelaz.

Chyba, ze grubo by pomalowac tak...? Tiaaa... Ale granit malowac? Chyba zakrecile juz sam siebie...

Ja mam łazienkę 1,50 na 2,50 - ale do głowy mi nie wpadło zastanawiać się o ile sie zmniejszy przy glazurze :):):):) Cholera, może i źle - może coś by sie jeszcze zmieściło ? :)

ArtiW
07-01-2007, 23:07
Skoro przy granicie 51,48%, to przy plytce 18,95%.
Tak strzelam, pozno juz, liczyc mi sie nie chce. Ale gdzies tak bedzie. Zastanow sie czy nie przeliczyc ponownie.

PS.
Pytalem cie w innym poscie o architetke (tak sie odmienia?). Podobno ja sprawdzilas (mam na mysli zawodowo). Jesli nie bedzie Cie kosztowalo wiele energii, to daj mi na nia namiary. Dzięks.

Nefer
07-01-2007, 23:11
Pytalem cie w innym poscie o architetke (tak sie odmienia?). Podobno ja sprawdzilas (mam na mysli zawodowo). Jesli nie bedzie Cie kosztowalo wiele energii, to daj mi na nia namiary. Dzięks.
Poszło - przepraszam, że przeoczyłam Twoją prośbę :oops:
Pozdrówki :)

ArtiW
07-01-2007, 23:12
Pytalem cie w innym poscie o architetke (tak sie odmienia?). Podobno ja sprawdzilas (mam na mysli zawodowo). Jesli nie bedzie Cie kosztowalo wiele energii, to daj mi na nia namiary. Dzięks.
Poszło - przepraszam, że przeoczyłam Twoją prośbę :oops:
Pozdrówki :)

Dzieki, juz jest.
No problem. Przypomnialbym sie.

Mularz
08-01-2007, 07:27
po zrobieniu wylewek, podłogi, i tynków na ścianach?

Farba na ścianach też pomniejsza kubaturę. Maluj cienko bo się szafa nie zmieści

smutna lidka
08-01-2007, 07:28
Mam w projekcie jeden mały pokój i chcę wiedzieć,co się w nim zmieści.

teściowa

artureski
08-01-2007, 09:38
dlaczego wszyscy biorąc pod uwagę ten konkretny problem używają wyłącznie modelowe, mocno wyśrubowane normy w praktyce nieosiągalne technologicznie przez fachowców?!? przecież wiadomo że nie będzie dokładnie 2,5m tylko z "hakiem", wylewki wyjdą "na 6 ale do 8" , poziomica "trochę nie trzyma" więc "kilka centów" naleci na ścianie zawsze... I tak dalej, proszę kolegów i koleżanki z forum - nie wprowadzajcie w błąd! nie siejcie demagogii i defetyzmu! więcej praktyki - mniej teorii!

EZS
08-01-2007, 10:02
a propos praktyki. A ile zajmuje płyta gk ze stelarzem? To znaczy ile grubości. Pytam serio, patrząc na projekt zastanawiam się co mi wejdzie do garderoby, możliwe, że nic..... No nie, ze 2 kożuchy się zmieszczą... A jak jeszcze odejdzie ze skosu z 10 cm i z boku z 10 cm, to pewnie jeden...

bazgrus
08-01-2007, 21:05
Mam w projekcie jeden mały pokój i chcę wiedzieć,co się w nim zmieści.
teściowa
Zgadłaś - to Twoja imienniczka

Barbossa
08-01-2007, 21:06
uuuuuuuu, ostro :D