PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie okapu do kuchni czy się da???



daxima
08-01-2007, 11:04
Narodziła się nowa myśl przeprojektowania kuchnia jednak okap musiałby być oddalony od wejścia wentylacji do komina o mniej więcej tak

--------------------------- 2,6 m komin
I
I
I
I
I
I
I
2m okap

czyli musiałabym poprowadzić przy suficie rurę wg tego schematu
I teraz się zastanawiam bo przecież jakoś się robi te okapy nad wyspą czy one mają inna konstrkcję czy przyścienny można też poprwodadzić na takim długim kanale. Czy to może być kanał prostokątny w suficie podwieszanym ?
Nie wiem do kogo zwrócić się z takim zapytaniem?
podpowiedźcie coś

damiang
08-01-2007, 11:36
Mam podobną sytuację. Kuchenka "przeszła" na przeciwną ścianę i trzeba było zrobić kanał pod sufitem.
Jest ok, choć pewnie warto dać większy przekrój aby zrównoważyć zwiększone opory.

kaczorek.
08-01-2007, 12:33
w czym problem ??

ja w kuchni okap mam połączony z kominem rurą o długosci ok 5 m 8)

tylko pamietaj o kratce wentylacyjnej ktora ma być w kuchni oprócz wyciagu jezeli kuchnia jest gazowa !

czajnik
08-01-2007, 12:45
Możesz tak zrobić. Wszystkie okapy mają podobną konstrukcję pod względem wentylacji, niezależnie od sposobu zamontowania. Lepszy będzie kanał okrągły, ale jeśli masz mało miejsca nad stropem podwieszanym, to okrągły może się nie zmieścić. W takim przypadku trzeba dać przejściówkę koło/prostokąt już na odcinku pionowym i prowadzić dalej kanał prostokątny. Wysokość kanału trzeba przyjąć w zależności od dostępnego miejsca nad stropem.

Całkiem przyzwoicie, to na przykład kanał 200x100 mm. To i tak lepiej, niż okrągły o średnicy 125 mm (tyle ma wyjście z okapu). Niższego nie rekomendowałbym, ze względu na ew. czyszczenie.

daxima
08-01-2007, 13:02
wielkie dzięki wszystko kobita zrozumiała
;) gazu nie będzie

damiang
08-01-2007, 13:54
Całkiem przyzwoicie, to na przykład kanał 200x100 mm. To i tak lepiej, niż okrągły o średnicy 125 mm (tyle ma wyjście z okapu).
Akurat mój okap ma wyjście 150mm. Proponuję sprawdzić w "swoim".