PDA

Zobacz pełną wersję : Czy styropian jeszcze potanieje ?



slawwoj
08-01-2007, 15:03
Na Allegro są już oferty sprzedaży styropianu po 130 zł za m3. Przypominam że jesienią kosztował 170 zł.

Kupować czy jeszcze czekać?
Aura to chyba niekorzystna na klejenie. Chyba powinni być bardziej sucho.

jabko
08-01-2007, 15:06
Na klejenie na pewno nie pora bo w nocy łapie po -5 a czasami i wiecej.
Zresztą nie wiadomo co będzie za tydzień.

Kleją tylko developerzy bo im wisi czy odpadnie za 2-3 lata czy nie.

Według mnie jeszcze z 5-10zł potanieje tak do końca lutego.

henzo
08-01-2007, 20:46
Na Allegro są już oferty sprzedaży styropianu po 130 zł za m3. Przypominam że jesienią kosztował 170 zł.

Kupować czy jeszcze czekać?
Aura to chyba niekorzystna na klejenie. Chyba powinni być bardziej sucho.

Pamiętaj o tzw sezonowaniu styropianu.

długi
08-01-2007, 20:51
mam nadzieję po potrzeba dużo a portfel jakoś coraz chudszy :lol:

Barbossa
08-01-2007, 21:15
wydaje mi się, że nie potanieje- na wiosnę zacznie się ocieplanie nowobudowanych budynków, których stany surowe powstaną właśnie do wiosny, i to dotyczy tych dużych inwestycji, nie takich jakimi zajmuje się kolega Hfop, co spowoduje brak; obecnie wełna idzie absurdalnie w górę i brakuje jej na rynku - to samo będzie ze styropianem

Alexs
08-01-2007, 21:27
Pamiętaj o tzw sezonowaniu styropianu.

przepraszam o co chodzi??? Czy tzn., że ma poleżeć, czy jak?? bo też się zastanowiam czy kupić teraz i gdzieś składować, czy przed samym klejeniem???

jabko
09-01-2007, 05:34
wydaje mi się, że nie potanieje- na wiosnę zacznie się ocieplanie nowobudowanych budynków, których stany surowe powstaną właśnie do wiosny, i to dotyczy tych dużych inwestycji, nie takich jakimi zajmuje się kolega Hfop, co spowoduje brak; obecnie wełna idzie absurdalnie w górę i brakuje jej na rynku - to samo będzie ze styropianem
bleeee
ocieplanie zacznie się najwcześniej w kwietniu (chocnajpewniej w maju)
A z wełną nie jest tak xle.
Sam szukałem niedawno i wiem jakie pustki były i ludzie panikowali. W tej chwili nawet markety się zapełniają (dwa dni temu byłem w Leroyu to już nawet na zewnątrz Rockwool stoi bo środek zawalony knaufem i rockwoolem po sufity.
Sytułacja wraca do normy tyle że niedługo znowu sie zacznie :lol:

Ale na początku sezonu też nie ma takiego zapotrzebowania. najwięcej materiałów ociepleniowych sprzedaje się po połowie roku a przed zimą.
Wtedy po postawieniu konstrukcji każdy chce "do zimy" ocieplic choćby poddasze

agnieszkakusi
09-01-2007, 06:16
to podpowiedzcie jeszcze kobiecie ile metórw kwadratowych styropianu "wchodzi" na metr sześcienny? Grubość 15cm na elewację i 12cm na podłogę.

jabko
09-01-2007, 06:33
6.66 i 8.33 :lol:
Dodaj ociupinkę na ścinkę

agnieszkakusi
09-01-2007, 06:46
Najbardziej podoba mi się te 6.66 :lol:

sebo8877
09-01-2007, 07:00
to podpowiedzcie jeszcze kobiecie ile metórw kwadratowych styropianu "wchodzi" na metr sześcienny? Grubość 15cm na elewację i 12cm na podłogę.

Ale o soo chodziiii ???

:)

Sebo8877

Barbossa
09-01-2007, 07:56
bleeee
ocieplanie zacznie się najwcześniej w kwietniu (chocnajpewniej w maju)
A z wełną nie jest tak xle.
Sam szukałem niedawno i wiem jakie pustki były i ludzie panikowali. W tej chwili nawet markety się zapełniają (dwa dni temu byłem w Leroyu to już nawet na zewnątrz Rockwool stoi bo środek zawalony knaufem i rockwoolem po sufity.
Sytułacja wraca do normy tyle że niedługo znowu sie zacznie :lol:

Ale na początku sezonu też nie ma takiego zapotrzebowania. najwięcej materiałów ociepleniowych sprzedaje się po połowie roku a przed zimą.
Wtedy po postawieniu konstrukcji każdy chce "do zimy" ocieplic choćby poddasze

owszem, na kurniki może i kupisz, ale przy większych ilościach będą kłopoty
a co do ocieplania to zacznie się wtedy kiedy fizycznie staną mury, bez względu na datę, chyba że temp niepozwolą co raczej na razie nie ma miejsca; w kwietniu, maju to skończą

Heath
09-01-2007, 08:03
m2 na m3 -mozna sprawdzić na stronach izolbetu albo termoorganiki. Trzeba też uwzględnić czy z felcem czy bez.

co od wełny z hipermarketów - ja spotkałem się tylko z towarem ze słabszymi współczynnikami

długi
09-01-2007, 08:34
Na Allegro są już oferty sprzedaży styropianu po 130 zł za m3. Przypominam że jesienią kosztował 170 zł
ja znam hurtownię w Łodzi która sprzedaje teraz po 190 zł/m3

Może Fs-20 ???

długi
09-01-2007, 08:49
FS-15

powiedz gdzie ,żebym do ździerców nie trafił :lol: :lol: :lol:

jabko
09-01-2007, 09:05
Dzis Magbud, swisspor itp można kupić za 130zł/m3 EPS 15.
Dowóz gratis powyżej 20-24m3)

Każdy niechaj robi co chce.
Ja jeszcze czekam :lol:

Początek sezonu nigdy nie był boomem na ociepleniówkę. Owszem niektórzy wtedy ocielają ale ogromna większośc budownictwa jednorodzinnego ociepla akurat przed zimą.
Wielkie inwestycje rozpoczynane koło września ida tak szybko (dużo ludzi, dużo kasy) że ocieplaja zimą.
Jak by nie patrzeć luty-kwiecień popyt na styro jest marny.
Nawet jak ocieplają to juz nie kupują(zamawiają) w składach.

Teraz jeszcze składy się zapełniają (po przedzimowych pustkach) więc fabryki mają gdzie pchac surowiec.

Jak w składach się zrobi pełno to wtedy należy kupować styropian.

ja chce kupić pod koniec lutego. :wink:

długi
09-01-2007, 10:14
Na Allegro są już oferty sprzedaży styropianu po 130 zł za m3. Przypominam że jesienią kosztował 170 zł
ja znam hurtownię w Łodzi która sprzedaje teraz po 190 zł/m3

Na razie 182 FS-20
152 FS-15
Genderka .Też szukam i czekam :D

jabko
09-01-2007, 10:22
W mojej hurtowni (małej w miasteczku) w listopadzie stany styropianu i wełny były zerowe.
Teraz już leży dość dużo styropianu i parę palet wełny.

Polecam jeszcze czekać.

henzo
09-01-2007, 22:36
Pamiętaj o tzw sezonowaniu styropianu.

przepraszam o co chodzi??? Czy tzn., że ma poleżeć, czy jak?? bo też się zastanowiam czy kupić teraz i gdzieś składować, czy przed samym klejeniem???

Przed klejeniem powinien właśnie poleżec około 4-5 tygodni. Po tym czasie stabilizuje się struktura i się nie kurczy. Unikniesz w ten sposób rys na tynku.

stiff
10-01-2007, 05:34
CENY JUŻ PONIŻEJ 130 ZŁ - hurra :lol:

długi
10-01-2007, 08:34
CENY JUŻ PONIŻEJ 130 ZŁ - hurra :lol:

Jak jeszcze powiesz że FS-20 to piwp stawiam :D

meissel
10-01-2007, 12:53
mi pozostalo z budowy ~5 szesciakow 10cm - sanok pkr, pisac :)