PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C137 DOM NA CZASIE



marqstg
08-01-2007, 16:36
Niska bryła, dach o niewielkim spadku, ciepła kolorystyka elewacji pozwolą harmonijnie wkomponować dom w otoczenie. Jasne ściany kontrastują z kolorem dachu, a proste drewniane detale stanowią bezpretensjonalną ozdobę. Wnętrze jest funkcjonalnie rozplanowane. Od frontu znajdują się dwie sypialnie, które idealnie nadają się na pokoje dla dzieci. Sypialnia rodziców jest większa, można z niej wyjść bezpośrednio na zadaszony taras. Wolno stojący, centralny kominek organizuje przestrzeń w jasnym i ustawnym pokoju dziennym. W zimowe wieczory miło będzie spotkać się tu w rodzinnym gronie. Z kolei do letnich spotkań zachęca duży zaciszny taras. Kuchnia jest dyskretnie otwarta na salon. Granice między pomieszczeniami wyznacza wysoki barek, przy którym można spędzać czas z przyjaciółmi. Osoby, które nie są zwolennikami łączenia pomieszczeń, mogą całkowicie wydzielić kuchnię stawiając ściankę działową. Garaż z pomieszczeniem gospodarczym usytuowany jest przy ścianie bocznej. Można stąd wyjść bezpośrednio do ogrodu, dzięki temu jest to także dobre miejsce na przechowywanie sprzętu ogrodniczego. Garaż jest jednostanowiskowy, ale poszerzenie go na dwa stanowiska jest łatwe do zrealizowania (w ramach indywidualnej adaptacji projektu).

http://projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=384&IdKolekcji=

DOM NA CZASIE - co o nim sądzicie, mi się podoba, chociaż w tej wersji ma dziwny układ kolorów (zrobiłbym lepiej np. brązowy dach, jasny tynk, odcień żółtego i brązowe klinkiery na cokół i filary)

:D

marqstg
08-01-2007, 17:04
Zaletą domu są niewątpliwie:
- duża, przestronna kuchnia z miejscem na stół, oraz widok z kuchni na wejście do domu;
- spory, zadaszony taras;
- wygodna komunikacja, duży przedsionek;
- oddzielenie strefy dziennej od nocnej;
- dwie łazienki (jedna większa, druga wc z prysznicem);
- wygodne sypialnie;
- garaż z miejscem na warsztacik oraz pomieszczenie gospodarcze dostępne z garażu i od ogrodu;
- ciekawa, a niezbyt skomplikowana (rozbudowana) bryła domu i prosty dach;
- optymalna powierzchnia.

marqstg
13-01-2007, 09:36
czekam na wasze wypowiedzi, czy podoba wam się ten domek, co byście zmienili etc. czekam i pozdrawiam

mateush
26-01-2007, 08:03
No mi podoba się bardzo - dodam że kupiłem ten projekt :-)

Zmiany których chciałbym dokonać to:
- wydłużenie garażu i zrobienie 2 stanowisk
- zamiana okien w salonie na większe
- być może również przesunę nieco ściankę między kuchnią a pom. gosp i zrobię we wnęce spiżarnię - choć muszę sprawdzić czy zmiana nie będzie zbyt upierdliwa :-)


Pzdr

NADDOLNA
25-06-2007, 12:53
Witam,
bo obejrzeniu masy projektów-wybraliśmy Dom na czasie-niestety w bazie muratora nie na namiarów na osoby które już działały z tym projektem. Błagamy o wskazówki !!!
Agnieszka i Jurand Radom

wysgra
11-07-2007, 21:39
Witam. Myślę, że jest to dość nowy projekt i trudno będzie znależć osoby, które już go zbudowały. Ja jestem zdecydowana kupić ten projekt, czekam tylko na warunki zabudowy. Moja działka ma różnicę poziomów więc muszę pod sypialniami zrobić piwnice. Mam "tylko" problem gdzie zrobić wejście do tej piwnicy. Co sądzicie o nietypowych oknach, czyli nisko przy podłodze, czy będziecie je zmieniać na "normalne"?. Mam jeszcze pytanie dotyczące adaptacji. Udałam się do dwóch architektów i jak powiedziałam, że chcę dorobić piwnice z kotłownią na węgiel (w środku żadnych zmian) każdy z nich mi odpowiadał, że lepiej zrobić projekt indywidualny. Czy wy przy adaptacji też macie takie problemy?

mateush
14-07-2007, 14:46
Sądzę że przy tak dużych zmianach faktycznie lepiej zrobić projekt indywidualny - kwestia kalkulacji. Przy projekcie indywidualnym nie trzeba iść na kompromisy.

stastny
15-07-2007, 22:59
Podpiwniczenie tego projektu raczej nie powinno byc problemem zwłąszcza gdy chcesz wejście do piwnicy z zewnątrz

wysgra
18-11-2007, 21:04
Witam. Czy ktoś już zaczął budowę tego domu, tez sie do niego przymierzam.
Mam pytanie? W prjekcie jest dach wysuniety 1 metr od ściany. Czy to nie za dużo?

mateush
19-11-2007, 08:15
Witam. Czy ktoś już zaczął budowę tego domu, tez sie do niego przymierzam.


Ja zaczynam na wiosnę 2008 - pozwolenia już mam.

oxi!
29-01-2008, 12:46
Witam,
ja również kupiłam ten projekt, zamierzam jednak wprowadzić w nim kilka zmian:
- drzwi z jadalni do pom gospodarczego ( aby można było np. składować tam drewno do kominka zimą i nie wychodząc z domu z niego korzystać)
- okno balkonowe w salonie maxymalnie rozszerzyć do 2 metrów
- zaprojektować wejście na strych (np. ze składanymi schodami) w korytarzu za kominkiem

Co sądzicie o moich pomysłach
Oxi

lidka1112
09-04-2008, 12:08
Witam:)My zaczęliśmy w lutym 2008, jesteśmy na etapie kładzenia stropu.My wprowadziliśmy dość dużo zmian.Przede wszystkim nad saloem nie będzie stropu, tylko będzi tzw.pustka nad salonem.Nad sypialnią i tarasem będzie antresola, a z niej wejście na strych. W miejscu dwóch okien w salonie, będzie jedno duże 3 metrowe, a kominek na ścianie po lewej stronie drzwi balkonowych które prowadzą na taras. To tak z grubsza, poza tym okno w jadalni też będzie większe, i jeszcze przy kuchni z pomieszczenia gospodarczego wydzieliliśmy spiżarkę. Garaż zrobiliśmy też dwustanowiskowy, i jeszcze kilak innych drobnych zmian

mateush
09-04-2008, 13:38
Witam:)My zaczęliśmy w lutym 2008, jesteśmy na etapie kładzenia stropu.My wprowadziliśmy dość dużo zmian.Przede wszystkim nad saloem nie będzie stropu, tylko będzi tzw.pustka nad salonem.Nad sypialnią i tarasem będzie antresola, a z niej wejście na strych. W miejscu dwóch okien w salonie, będzie jedno duże 3 metrowe, a kominek na ścianie po lewej stronie drzwi balkonowych które prowadzą na taras. To tak z grubsza, poza tym okno w jadalni też będzie większe, i jeszcze przy kuchni z pomieszczenia gospodarczego wydzieliliśmy spiżarkę. Garaż zrobiliśmy też dwustanowiskowy, i jeszcze kilak innych drobnych zmian

Hej hej,

ja zaczynam w tym miesiącu, i bardzo chętnie zobaczyłbym Wasze dzieło. Czy można liczyć na jakieś foty ? Zwłaszcza jeśli idzie o strop - bo nie ukrywam że myślałem o tym kiedyś. Czy bardzo podskoczyła kubatura ?

Pozdrawiam

lidka1112
18-05-2008, 14:56
Witam.
Chętnie prześlę zdjęcia na prywatny adres.
[/img]

mateush
18-05-2008, 17:50
Witam.
Chętnie prześlę zdjęcia na prywatny adres.
[/img]

hej hej - mój adres to [email protected]

oxi!
22-05-2008, 13:37
lidka1112,
dołączam się do prośby mateusha i również proszę o przesłanie zdjęć na mój priv.
Ja obecnie czekam na pozwolenie na budowę i ruszamy z budową w sierpniu.

lidka1112
25-05-2008, 09:57
a jaki masz adres?

oxi!
31-05-2008, 07:29
[email protected]
czekam z niecierpliwością.
Z czego budowałaś, my przymierzamy się do Ytonga

mateush
20-08-2008, 14:57
Hej budowniczowie domu na czasie - czy ktoś poza Lidką działa z budową ?

Pozdrawiam

alnara
17-06-2009, 18:28
Witam:)My zaczęliśmy w lutym 2008, jesteśmy na etapie kładzenia stropu.My wprowadziliśmy dość dużo zmian.Przede wszystkim nad saloem nie będzie stropu, tylko będzi tzw.pustka nad salonem.Nad sypialnią i tarasem będzie antresola, a z niej wejście na strych. W miejscu dwóch okien w salonie, będzie jedno duże 3 metrowe, a kominek na ścianie po lewej stronie drzwi balkonowych które prowadzą na taras. To tak z grubsza, poza tym okno w jadalni też będzie większe, i jeszcze przy kuchni z pomieszczenia gospodarczego wydzieliliśmy spiżarkę. Garaż zrobiliśmy też dwustanowiskowy, i jeszcze kilak innych drobnych zmian

Witam

Poproszę również o zdjęcia na adres [email protected]

Dziękuję

vze
14-08-2009, 18:54
Hej :wink:
No i jak tam postepy na budowie,tak cicho ,ze az straszno :evil:
Lidka czy Twoja antresola juz ready bom straszniem ciekawa jak to to wyglada :wink: no i tak caloscia tyz chcialoby sie pozachwycac ,wrzuc pare fotek

bagusia
12-10-2009, 20:36
Witam!
Jestem zainteresowana tym projektem, czy mogę prosić o fotki i ewentualnie jakiś info co warto zmienić. Byłabym też wdzięczna za jakąś informacje jak kształtuje się kwotowo stan surowy otwarty lub zamknięty :) z góry dzięki

Ps mój adres [email protected]

bagusia
16-02-2010, 19:49
podbijam temat :wink:

goja74
23-06-2010, 12:28
Wydawało mi się, że już miałam wybrany swój wymarzony projekt a tu nagle zaskoczenie! C137...

Taaa.... to może być to.

Niemal idealny. Mam tylko drobne zmiany w głowie :)

Wewnątrz, pomiędzy pomieszczeniem 1 a salonem -8- nie robiłabym tych małych ścianek działowych - chcę aby była tam jasna, wolna przestrzeń.
Do tego zamiast wyjścia tarasowego w salonie -8- zrobiłabym okno a dwa okna na szczycie ściany zastąpiłabym dużymi drzwiami tarasowymi. Do tego oczywiście powiększyłabym cały taras tak aby łaczył się z 13 i 12. A to dlatego, że z kuchni (9) zamiast okna też zrobiłabym wyjście tarasowe.Do tego zamurowałabym drzwi boczne do garażu, te od strony frontu, a z pomieszczeni 10 zrobiłabym przejście do kuchni (9).
Powiększając garaż na dwa stanowiska pomieszczenie 10 zwiększyłoby się na tyle, że częśc z niego przeznaczyłabym na spiżarkę.
Mam tylko wątpliwości co do kominka - z jednej strony podoba mi sie tak usytuawany, ale z drugiej chętnie przeniosłabym go na ścianę boczną salonu przylegającą do sypialni (7) aby zyskać wolną przestrzeń a tym samym miejsce na duży stół jadalniany.

Postaram się zeskanować zmieniony projekt i dokleić do tego postu.

Czekam na opinie bądź inne rozwiązania.

:)

No i jest skan:

http://images45.fotosik.pl/308/5c89799f8cb9ad69med.jpg

Jeszcze troche inaczej rozwiązałam okno tarasowe z salonu, ale takie rozwiązanie chyba najbardziej mi się podoba. Dzięki temu zyskuje się dużo przestrzeni np do wykorzystania na jadalnię a jednocześnie można optymalnie wykorzystac strefę wypoczynkową.

Dodam tylko, że taras jest tak duży bo jest wyrysowany na "moje potrzeby", tzn będzie on na poziomi trawnika - wyłożony kostka brukową - opcja wymuszona przez pochyłośc terenu pod zabudowę :)

wysgra
19-10-2010, 21:21
Ja już mieszkam od roku w domku inspirowanym DOMEM NA CZASIE. Wewnątrz zaszło dużo zmian, m. in. wejście do piwnicy, ale układ bardzo podobny. Jeszcze tylko ogrodzenie z przodu i pełne zagospodarowanie ogrodu. Zdjęcia mogę przesłać na e-mail.

vze
20-10-2010, 04:03
Witaj wysgra. fajnie ze mozesz pokazac swoj zapewne piekny domek.Bardzo prosze o duuzo zdjec [email protected]
Napisz cos wiecej o zmianach jakie wprowadziliscie

wysgra
02-11-2010, 20:17
Goja74! ja mieszkam od roku w tym domu i wyobraź sobie że mam te wszystkie zmiany o których ty piszesz: kominek na bocznej ścianie, brak tych ścianek działowych, od wejścia otwarta przestrzeń bez żadnego przedsionka, kuchnia skrócona do 13 m i mam zaraz przy wejściu garderobę, w kuchni zamiast okna drzwi tarasowe ( na okrągło wykorzystywane). Mam też wejście od środka między pokojami z przodu wejście do piwnicy, łazienka mała powiększona. W zasadzie wszystkie sypialnie trochę większe. Nie mam niestety zbyt dużo zdjęć ( a jak są to z ludźmi). Od wbicia łopaty do zamieszkania minął 1 rok i 3 miesiące, więc przy takim tempie nie było czasu na zdjęcia. Może to nadrobię, wszystko zależy od czasu. Pozdrawiam wszystkich "na czasie" i zapewniam, że świetnie się mieszka i nie żałuję nic a nic.

vze
03-11-2010, 02:44
Bardzo sie ciesze ze ponownie sie odezwales i opisales swoje zmiany.Tez tak sobie wlasnie ten domek wyobrazam ,choc bez piwnicy ,moim marzeniem jest miec kuchnie z wyjsciem na taras i wiekszy garaz aby zmiescic za nim zaplecze gosp i kotlownie . Jesli nie sprawi Ci to klopotu to prosze o kilka zdjec

goja74
19-11-2010, 14:07
No wysgra - to proszę o kilka informacji na temat kosztów. A przeniesienie kominka - były jakieś kłopoty? Pewnie dach trzeba było przeprojektować? (ja się kompletnie nie znam na tych technicznych sprawach!)

Naczasie
06-02-2011, 05:22
Witam wszystkich budujacych "Dom na czasie". Bardzo ale to bardzo jestem ciekawa jak wygladaja Wasze domki. Nasz widac w avatarze. Stan surowy zamkniety, trwaja prace elektryczne i hydrauliczne. Niedlugo tez beda tynki i ocieplenie budynku styropianem. Goja74, uwazam, ze masz genialne pomysly, po przeczytaniu ktorych troche zaluje, ze nie mam okna tarasowego w kuchni :( No coz, ale musialam ciac na kosztach bo nie chcieli mi zaakceptowac kata nachylenia dachu i musielismy zaadaptowac do 35 stopni. Tym samym mamy poddasze uzytkowe. W projekcie mamy dosc duzo zmian, wymuszone faktem, ze tam gdzie oryginalnie bylo WC teraz zaprojektowane sa schody. Nie ma tez scianek dzialowych w przedpokoju ani zadnego wiatrolapu (wiem, wiem, bedzie zimno wlatywac, ale niektorzy nie maja wiatrolapu i nie narzekaja). Jest za to otwarta przestrzen poki co-zawsze mozna potem pokombinowac sciankami dzialowymi jak bedzie niedobrze. Jak sie wchodzi do domu to widac od razu po prawej rece salon. Na poczatku nie za bardzo bylam zachwycona tym ukladem, ale w miare jak dom nabiera ksztaltu widze, ze calkiem fajnie to wyglada :) Szczerze, nie jestesmy perfekcjonistami liczacymi worki piasku na budowie i biegajacymi z calowka i poziomnica, nie ogladalismy stu tysiecy projektow, mieszkamy za granica i budujemy "na telefon" i za niewielka pomoca rodzicow polegajaca na wydawaniu kluczy fachowcom i od czasu do czasu zagladania czy wszystko jest w porzadku. Oczywiscie, dwa razy do roku przyjezdzamy zeby porozmawiac z wykonawcami, podpisac umowy i zalatwiac inne duperele zwiazane z budowa. Mamy jednak nadzieje, ze nasz domek bedzie zbudowany solidnie i za dwa latka w nim zamieszkamy. Budujemy z tego co zarabiamy, zero kredytow i pomocy finansowej od nikogo. Jesli macie ochote podzielic sie swoimi doswiadczeniami lub bylibyscie mili/mile powymieniac sie foteczkami to podaje email: [email protected]. Pozdrawiam wszystkich budujacych ten wdzieczny domek :)

martinez_75
27-05-2011, 07:43
Witajcie,
Zaczęło się. Jest decyzja o budowie, jest działka - wymiary 21 x 39m - no i padło na projekt Dom na czasie C137. Odświeżam temat i bardzo proszę o przesłanie fotek z Waszych realizacji tego projektu. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.
I najważniejsza sprawa - adaptacja tego projektu na działkę o szerokości 21m - czy macie jakieś doświadczenia lub pomysły?
Dzięki i pozdrawiam.
Marcin
PS. Jeśli możecie to wyślijcie fotki na mojego maila: [email protected]

bojubi
25-05-2013, 14:46
witam,
mamy na razie stan surowy, chętnie zobaczylibyśmy wasz Dom na czasie
pozdrowienia
bojubi
[email protected]

Rodzinka TMZ
07-01-2014, 11:59
Witam wszystkich serdecznie.

My także wkrótce rozpoczynamy budowę naszego "domu na czasie" mamy pewne pomysły dotyczace drobnych zmian w projekcie. Po części pokrywają sie one z waszymi pomysłami. Najbardziej jednak brakuje nam zdjeć " na zywo" co pozwoliło by nam zweryfikować swoje wizje tego domu. Stąd gorąca prośba o nadesłanie zdjęć zarówno domu na zewnątrz ale także wewnętrznych pomieszczeń. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i zdjęcia. Podaję adres mailowy
[email protected]