PDA

Zobacz pełną wersję : projekt MAK z G.M.i Studio Pracownia Projektowa



levior
08-01-2007, 20:21
Witam,
Jestem zupełnie nową osobą na forum, stad witam wszystkich serdecznie :)
Planuje w pierwszej polowie 2007 roku rozpoczac budowe domu na dzialce 1100 m2 w miejscowosci Michalow-Grabina (okolice Warszawy, a blizej okolice Nieporetu).
Rozpoczynajac swoja 'przygode' z forum bede wdzieczny za Wasze komentarze dotyczace wybranego przez mnie projektu ... MAK z pracowni GMI.
Pytania ...
1. co zmienic zeby go usprawnic?
2. czy ktos buduje ten projekt/ma zdjecia z realizacji?
3. czy znacie to studio projektowe ... czy sa OK?

link do projektu ponizej
http://www.gmistudio.pl/projekt_mak.html

dla urozmaicenia ... alternatywnie rozpatruje jeszcze
http://domus.wroc.pl/projekt1.html?id=19

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam,
pawel

GACUŚ
08-01-2007, 21:10
Według mnie wybrałeś projekty z bardzo drogim dachem , szczególnie ten pierwszy.
pozdrawiam

levior
08-01-2007, 21:25
dzieki za pierwsza opinie :)
dllugi dach to wynikowa dwoc kwestii
1. stosunkowo waska dzialka 22 m
2. chec posiadania powierzchni uzytkowej w okolicach 130 m2

pozdrawiam,

GACUŚ
08-01-2007, 21:34
dzieki za pierwsza opinie :)
dllugi dach to wynikowa dwoc kwestii....

Nie chodziło mi o długość , chodzi o konstrukcję dachu , o wykończenie i połączenie spadów .
Ja osobiście niestety nie wybrałbym dachu czterospadowego i więcejspadowego ze względu na zawartość mojego portfela . Nie stać mnie na taki dach , pomimo że takie dachy bardzo mi się podobają .
Życzę powodzenia i pozdrawiam

levior
08-01-2007, 21:42
przeczytalem 'z bardzo DLUGIM' dachem :):):) ... stad taka a nie inna odpowiedz
wiec pierwsza wpadka zaliczona


dzieki i pozdrawiam

mago
09-01-2007, 17:32
Witaj
Oba domki ładne ,ale ja osobiście wybrałabym Plejadę ,czyli drugi domek.
1.Bardziej podoba mi się rozkład pomieszczeń
2.Dodatkowe pomieszczenia na górze ,które w przyszłości można będzie jakoś zaadoptować .
3.Strop-nigdy nie chciałam mieś drewnianego ,zwłaszcza przy możliwości wykorzystania w przyszłości poddasza.
4.Dach-prawdą jest ,że im mniej skomplikowany dach tym tańsze jego wykonanie
(tańszy materiał na więżbę,pokrycie dachu i robocizna

levior
09-01-2007, 18:03
Witaj
...
1.Bardziej podoba mi się rozkład pomieszczeń
3.Strop-nigdy nie chciałam mieś drewnianego ,zwłaszcza przy możliwości wykorzystania w przyszłości poddasza.
...


hej,
dzieki za komentarz i cenne uwagi:)
ad 1 dodam moze jeszcze ze w MAKu salon+jadalnia+kuchnia utworza jedno pomieszczenie (usuwamy wszystkie sciany lacznie z nosnymi (mozna) ... opcjonalnie planujemy kominek albo na srodku (to niestety ograniczenie na przyszlosc w ustawnosci salonu/jadalni) albo na scianie prawej
ad 2 oczywiscie strop zmieniamy na gestozebrowany (niektorzy nazwa ten zabieg niepotrzebnym, ale uparlismy sie) :):):)

mago
09-01-2007, 18:50
Jeśli zamierzasz w przyszłości zaadoptować poddasze to lepiej zmień,zwróć też uwagę czy można zrobić ściankę kolankową to dało by wyższe pomieszczenia na górze.Nie zauważyłam w salonie nośnych ścian ,no chyba ,że ściana z kominkiem.Reszta która łączy salon ,jadalnię i kuchnię to działowe.Można je likwidować bez obawy ,że coś się zawali.

levior
09-01-2007, 19:56
Jeśli zamierzasz w przyszłości zaadoptować poddasze ...

... wiesz kazdy jest raczej z tych 'przewidujacych' i strych planuje zaadoptowac. My raczej sie na to decydowac nie bedziemy stad gora bedzie pelnic jedynie role 'magazynu' :)

nie mam pojecia czym jest sciana kolankowa i co daje, ale sprobuje temat zglebic

pozdr

Haniamali
09-01-2007, 21:44
My kupiliśmy w tej pracowni projekt Irys. Projekt ok. Dostalismy go szybko. Z pracownią nie było żadnych problemów. Za każdym razem jak prosiliśmy o zgodę na zmiany dostawalismy ją bezpłatnie. Ogólnie sa w porządku. Jeśli chodzi o projekt Mak to mi się podoba. Pokoje przyzwoitych wymiarów. Fajne pomieszczenie gospodarcze z przejściem do garażu. Duży salon, kuchnia i jadalnia. Jak wyprujesz to ze ścian, to będziesz miał fajną przestrzeń. Jeśli chodzi o ten drugi projekt to dla mnie osobiście minusem jest male pomieszczenie gospodarcze daleko od garażu. No i brak przejścia z garazu do domu i nie widzę mozliwości zrobienia takiego przejścia. A jak chcesz zagospodarować poddasze to nie widzę gdzie miałyby byc schody. Poza tym z z zewnątrz bardziej podoba mi się Mak. Jest.. pogodniejszy :D
A tak nawiasem wszystkim: Szczęśliwego Nowego Roku!!!

levior
09-01-2007, 22:23
My kupiliśmy w tej pracowni projekt Irys.

dzieki za informacje. wlasnie o kilka slow o tej pracowni mi chodzilo :)

pzdr

mr_kubik
10-01-2007, 01:21
Miałem podobny problem z działką i też brałem pod uwagę tego Maka. Obecnie robię projekt całkiem indywidualny drożej ale na miarę.
Obejrzałem oba projekty i mam parę spostrzeżeń: Ten Mak jakiś taki lżejszy i mniej pudełkowy (ocena subiektywna), w środku też wydaje mi się lepiej poukładany - daje dużo możliwości. W Plejadzie garaż jest dziwny no i nie da się przejść z domu. hm :-? Pokoje też jakieś małe. W pokoju z podwójnym łóżkiem ta szafa jakoś dziwnie wstawiona (czepiam się :D ). Duże pomieszczenie gospodarcze to u mnie była podstawa - opalam odpadami drzewnymi z tartaku. Oba domki są niczego sobie, ale osobiście wolę Maka (chociaż go nie wybrałem ale to już inna historia). Kontakt z pracownią był bezproblemowy. Pozdrawiam

levior
10-01-2007, 21:55
Miałem podobny problem z działką i też brałem pod uwagę tego Maka. Pozdrawiam

dzieki za informacje
z ciekawosci ... o jakiego rzedu kosztach rozmwiamy przy projekcie indywidualnym domu podobnego do MAKa (metraz, kondygnacje) ...

z gory dzieki z odp
pozdr

levior
14-01-2007, 14:06
hej,
fajnie byloby poznac jeszcze kilka Waszych opinii :)

pozdr i z gory dzieki

ancol
14-01-2007, 17:23
my szukamy bardzo podobnego projektu- tez dzialka 22m szerokosci, parterowy i z garazem dwustanowiskowym...
mak mi tez wpadl w oko, podoba mi sie rozklad pomieszczen, brakuje mi spizarni, ale cos by sie dalo zrobic w tym kierunku... mala mi sie tez wydaje ta druga lazienka, ale to dlatego, ze ja chce tam miec natrysk... piszesz, ze chcecie zlikwidowac wszystkie sciany... jakos sobie tego nie wyobrazam... a gdzie chcecie ustawic szafy? bo garderoby jako takiej ten projekt nie przewiduje...
z tej samej pracowni tak w ogole to mi sie najbardziej podoba Irys (Haniamali go ma), ale garaz by musial "przewedrowac" na front, bo z boku to nie da rady...
plejada tez sie calkiem fajnie prezentuje, ale jak juz bylo wspomniane- pomieszczenie gospodarcze jakos tak mi sie nieporecznie wydaje przy tej kuchni... ja w ogole myslalam, ze to jest spizarnia w pierwszej chwili...
ogolnie, to te dachy tanie nie beda, ale co zrobic jak mi sie tylko takie podobaja... :D narazie to ja sobie tylko obrazki ogladam a jak przyjdzie co do czego i sie dowiem ile faktycznie za taki dach trzeba zaplacic, to mi pewnie przejdzie :)

levior
14-01-2007, 17:34
dzieki za opinie ... polemizujac :)

1. spizarnia - nie uzywamy i nie planujemy takiego pomieszczenia, bo i jestemy malo kuchenni; sama kuchnia jest duza wiec szafke na przyprawy sie wygospodaruje :)
2. szafa jedna dluga w wiatrolapie (tam beda przerobki z ustawieniem drzwi) ,a reszta w odpowiednich pokojach; rzeczy sezonowe na terenie strychu; wiem, ze im wiecej szaf tym wiecej rzeczy mozna gromadzic ... my staramy sie 'ograniczac'
3. dachy ... wlasnie poprosilem "statka' z forum o wycene ... drże :):):):)

ogolnie kazdy inne podejscie ... to mam nadzieje odpowiedz na Twoje pytanie o szafe ... z gustem sie nie dyskutuje :)

dzieki i jeszcze raz pozdrawiam

levior
19-01-2007, 17:11
my szukamy bardzo podobnego projektu

i jak poszukiwania?

pozdr

Ewela_
21-03-2007, 08:00
Witam!

Ja rozpoczynam w tym roku budowe domku MAK. Mam juz pozwolenie na budowe, zdjety humus i wytyczony budynek przez geodete. Wg zalozonego harmonogramu budowa powinna sie rozpoczac tydzien temu, jednak na dzialce jest strasznie mokro i wszystkie plany diabli wzieli. Czekamy na osuszenie.
My zdecydowalismy się na nastepujace zmiany:
1. Dodatkowe okno w salonie na tej scianie co w jadalni.
2. Rezygnacja ze schodow na poddasze w salonie, w zamian za to schodki wysuwane z sufitu w korytarzu przy sypialniach.
Jesli chodzi o biuro projektowe to nie mamy zastrzezen. W momencie kiedy zdecydowalismy sie na zakup tego projektu byl on jeszcze w fazie koncepcji, wiec byly lekkie obsuniecia czasowe zwiazane z zakonczeniem prac nad projektem. Ale ogolnie wszystko przebieglo sprawnie. Dostalismy bez problemu bezplatna zgode na zmiany.
Jesli chodzi o koszt dachu to niestety wychodzi dosc sporo. My zdecydowalismy sie na dachowke ceramiczna Roben sredzka falista plus i razem z pelnym deskowaniem wykonawca wyliczyl nam ok. 50 tys zl.

Pozdrawiam,
Ewelina

levior
01-04-2007, 18:50
hej,
przepraszam, za tak dlugi brak odpowiedzi ... czas, czas, czas :(

my mamy odebrac pozwolenie podobno jutro. humus zdejmujemy we srode. zaczynamy polowa kwietani/poczatek maja.

dach ... braas cisar grafitowa - z folia (bez pelnego deskowania i papy) - 37 tys.

a zmiany - mamy ich dosc duzo, wspolpracowalismy z arch, wnetrz, ktorego nie ukrywam bardzo chwalimy.
przygotowal nam kilka wersji, z ktorej wybralismy jedna i na podstawie tej wybranej zrodzily sie nastepne 3 koncepcje ... zastanawiamy sie caly czas nd ukladem kuchni i przedpokoju
ostatnie PDFy moge Ci podeslac na maila.

planujemy tez wentylacje mechaniczna z reku i GWC. jesemy na etapie wyboru podwykonawcy ... z kilkunastu ostalo sie dwoch.

milo jesli powymieniamy sie doswiadczeniami.
jak masz jakies fotki rowniez daj znac.

pozdrawiam,

Ewela_
17-05-2007, 12:21
U nas fundamenty juz gotowe, stoja od 2 maja i schna :)
Praca przy fundamentach trwala cale 5 dni.
W poniedzialek ekipa zaczyna stawiac sciany.

levior
17-05-2007, 12:50
hej,
myslalem, ze zrezygnowalas juz z forum :)
u nas fundamenty tez juz sa ready :)
tak za tydzien wezmiemy sie za sciany.

gdzie budujecie?

pozdr
pawel

Ewela_
17-05-2007, 21:24
hej,
myslalem, ze zrezygnowalas juz z forum :)
u nas fundamenty tez juz sa ready :)
tak za tydzien wezmiemy sie za sciany.

gdzie budujecie?

pozdr
pawel

Czyli idziemy łeb w łeb :)
My budujemy sie w Wojcieszynie kolo Starych Babic.

levior
17-05-2007, 21:36
fajnie ze zaczelas zagladc bo mialas niezla przerwe :)
moze jeszcze ktos sie zainteresowal makiem i dolaczy :)

czym kryjesz dach? jakie wyceny?
my zmienilismy w projekcie wnetrz nieco wiecej szczegolow ... jak chcesz to detale sa w stopce :)

my budujemy w michalow-grabina gm. nieporet

pozdr
pawel

Ewela_
18-05-2007, 09:55
fajnie ze zaczelas zagladc bo mialas niezla przerwe :)
moze jeszcze ktos sie zainteresowal makiem i dolaczy :)

czym kryjesz dach? jakie wyceny?
my zmienilismy w projekcie wnetrz nieco wiecej szczegolow ... jak chcesz to detale sa w stopce :)

my budujemy w michalow-grabina gm. nieporet

pozdr
pawel

Chyba za duzo osob nie buduje wg tego projektu.
Jak ja go kupowalam w drugiej polowie zeszlego roku - byl on dopiero w fazie koncepcji.

Dach kryjemy Robenem średzka falista plus w kolorze antracytowym.
Zamowilismy dachowke, ekipe tez mamy juz zamowiona - za wszystko razem z pelnym deskowaniem wyszlo ok 50 tys zl (wycene mam w domu i dokladnie nie pamietam).
Robota za stan surowy z wiezba kosztuje nas 37 tys zl.
A jaka bedzie kolorystyka Twojego domku?

levior
18-05-2007, 16:25
hej,
ja dach euronitem/brassem betonowym ... full za 37 000 zl.
kolorystyka
dach - grafit
okna - orzech
elewacja - ... braz :)

cos takiego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fae25ccc544f0fa5.html
wizualizacje robila nasza architekt

acha u nas robocizna za stan surowy z wiezba 27 000 zl. ekipe umawialem na poczatku roku.

pozdr
pawel[/url]

Ewela_
28-05-2007, 13:38
hej,
ja dach euronitem/brassem betonowym ... full za 37 000 zl.
kolorystyka
dach - grafit
okna - orzech
elewacja - ... braz :)

cos takiego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fae25ccc544f0fa5.html
wizualizacje robila nasza architekt

acha u nas robocizna za stan surowy z wiezba 27 000 zl. ekipe umawialem na poczatku roku.

pozdr
pawel[/url]

U nas koncza lac wience :)
Sciany zaczeli stawiac w poniedzialek zeszly :)

lilak
31-07-2007, 20:28
Witam!
Również jestem zainteresowana tym projektem! Powedzcie jak idzie budowa! Czy robiliście kosztorys do tego projektu? Na ile wyceniono wam ten dom? Może umieścilibyście jakieś fotki z Waszych budów! Chetnie zobaczę! czy macie jakies problemy z budową?

levior
02-08-2007, 10:59
wszystko jak narazie OK :)
podaj maila tu lub na PW to podesle Ci fotki

skad jestes?

pozdr
p

lilak
06-08-2007, 20:33
Witam!
Dzięki za odzew. Podaję maila: [email protected]. Jestem z Legnicy i chcę się budować w tych okolicach. Chętnie sie dowiem coś więcej na temat tego projektu. Jakie koszty, problemy itp.
Pozdrawiam
Lilak