PDA

Zobacz pełną wersję : piecyk gazowy, czy wogole mozna



logolo
08-01-2007, 21:29
Witam,
Szykuje mi sie remont mieszkania a nawet calego bloku.
Stoje przed wyborem piecyka gazowego.
Nie znam sie za bardzo na tym wiec bardzo bylbym wdzieczny za pomoc

Moj blok :
30 letni, ocieplony, 4 pietra, 30 mieszkan. w tym 20 mieszkan po 46m2., 10mieszkan po 30m2. Gaz ziemny
Moje mieszkanie:
3 pokoje 46m2, wys 2.5m, kuchnia 3x2,5m2 (kuchenka gazowa) jeden kran. laznienka przysznic, 1 kran, w mieszkaniu nowe okna.

Poroblem polega na tym ze do tej pory ciepla woda i c.o. byly dostarczane z
niedaleko polozonej kotlowni.
W najblizszej przyszlosci planowane jest odciecie sie od niej
(z pewnych wzgledow). Rozwazmy dwie mozliwosci.

1. Zakup duzego pieca gazowego (jednego dla wszystkich)

2, Zakup piecykow gazowych dwufunkcyjnych do kazdego mieszkania
(zakladamy ze wentylacja jest wystarczajaca)

I moje pytania:
1. W przypadku rozwiazania nr1. czy istnieje koniecznosc wymiany rur w calym bloku? Grzejniki musza byc nowe (konwekcyjne) ale czy tez i cale rury?
Z tego co rozumiem w przypadku 2 rozwiazania tak czy inaczej skonczy sie na polozeniu nowej instalacji.

2. Czy prawnie jest mozliwosc zamontowania w kuchni o rozmiarach 3x2,5x2,5m piecyka gazowego dwufunkcyjnego, zakladajac ze w kuchni jest czteropalnikowa kuchenka gazowa? Jesli nie to moze w lazience 2x1.5x2,5m
ale tak moczywiscie kuchenka juz nie stoi.

3. Zakladajac ze jest taka mozliwosc jaki piecyk byscie doradzili.
(bylbym wdzieczny za jakies adresy, cenniki)
Slyszalem ze przy zwyklym dwufunkcyjnym piecyku trzeba dlugo czekac az poplynie ciepla woda w kranie, najpierw sie czeka na zapalenie sie plomienia potem na podgrzanie wody (to drugie juz podobno krocej), dlatego mam kolejne pytanie.

4. Jest podobno jakis rodzaj piecykow w ktorych jest gromadzona woda
nawet nie wielkie ilosci, przy odkreceniu kranu leci ciepla woda ktora wczesniej juz zostala podgrzana. Przy wiekszym poborze wody pieck ogrzewa wode na bierzaco. Czy ktos cos wie na ten temat, jakies doswiadczenia, jakies modele?

5. Jeszcze jedno, Jak sie maja kW podane przy piecykach do powierzchni mieszkania?

Pytan duzo,
Bede bardzo wdzieczny kazdemu za pomoc.

Pozdrawiam LG,

retrofood
09-01-2007, 07:59
Rozwazmy dwie mozliwosci.

1. Zakup duzego pieca gazowego (jednego dla wszystkich)

2, Zakup piecykow gazowych dwufunkcyjnych do kazdego mieszkania
(zakladamy ze wentylacja jest wystarczajaca)


Tu nie ma co zakładać. Jakiekolwiek rozważania są bezpłodne, póki nie ma opinii uprawnionego kominiarza, że instalacja piecyków jest mozliwa.
PS. Rozwiązania pierwszego nie polecam, no chyba że zafundujecie sobie liczniki.

logolo
09-01-2007, 08:23
Witam po raz drugi.
Problem polega na tym ze wlasciciel od ktorego
chcemu kupic mieszkanietwierdzi ze ma takie zaswiadczenie.
Co prawda my tego zaswiadczenia nie widzielismy
ale podobno jest. Poza tym wlasciciel od ktorego kupujemy dom 'bardzo' poleca nam piecyki w kazdym lokalu.
Zdaje sobie sprawe ze latwiej w ten sposob sie rozliczac i ogolnie wychodzi taniej ale koszt jednego duzego pieca wydaje sie byc duzmo mniejszy.
Dodatkowo dochodzi koszt instalacji.

W dalszym ciagu prosze na odpowiedzi

pozdraiwma
LG.

retrofood
09-01-2007, 09:04
Więc jeszcze raz powtórzę: czy jest możliwy montaż w każdym lokalu? To, że właściciel mówi, to mówi. Spełnienie wymagań kominiarskich nie jest proste, a te sprawy są traktowane dość rygorystycznie od czasu kilku śmiertelnych wypadków podczas kąpieli.
Do czasu jednoznacznej opinii (a może zrobicie zrzutkę na własną opinię kominiarza) gdybanie nie ma sensu.?

logolo
09-01-2007, 09:38
szczegoly kominowe wyslalem na priv

retrofood
10-01-2007, 08:15
Obecne przepisy wymagają oddzielnego przewodu kominowego na każde mieszkanie, w którym jest piecyk gazowy. niezależnie od przewodu wentylacyjnego.

logolo
11-01-2007, 13:03
Mam zaświadczenie o możliwości założenia piecyków gazowych z zamknieta komorą spalania.
Nadal prosze o dodpowiedz na moje pytania
pozdrawima lg