PDA

Zobacz pełną wersję : PŁYNNA FOLIA zamiast papy na lepiku



emems
15-05-2003, 07:35
W nowym domu, który za 1,5 miesiąca już będzie. Bedziemy posiadać balkon drewniany, jest to przedłużenie belek stropowych o przekroju 8 na 18 cm i rozstawie co 50 cm, a wymiar balkonu 2m na 10 m. Planujemy obic go z góry płytami OSB gr 22 mm i trzeba go zaizolowac od wilgoci. Dowiedzieliśmy się o istnieniu płynnych folii które mozna zastosować w tym celu. Wylewa się jej dwie warstwy i na nią klei się terakotę.
Prosiłabym o polecenie jakiejś folii płynnej i może ktoś już takową stosował i jak ona się zachowuje zimą i upalnym latem.
Jakie masie doświadczenia z tym produktem
Z góry dziękuję za odpowiedzi - emems :grin:

emems
15-05-2003, 10:34
Czyżby to była aż taka nowośc ???

15-05-2003, 12:32
o plynnej folii nie slyszalem
widzialem tylko plynne tworzywo sztuczne...:smile:

piotr.nowy
15-05-2003, 16:11
Przez przypadek widziałem cos takiego w markecie budowlanym.Zdaje się ,że były wyoroby kilku producentów,więc pewnie znajdziesz jakieś dane na ich stronach www.Problem w tym , że ja nie pamiętam żadnego...

piotr.nowy
15-05-2003, 16:14
Acha-te które widziałem były do stosowania na zewnątrz dlatego sobie odpuściłem.Jak zgłębisz temat i znajdziesz coś ciekawego co można dać w środku to daj znać.

maro
15-05-2003, 18:44
Ja uzywalem folii Izohan o ile dobrze pamietam. Na rynku rowniez mozna kupic folie produkcji Atlasa. Niestety nie mozna jej wylac tak sobie. Najlepiej nakladac kilka warst pedzlem lub szpachla. Nie jestem tylko pewien czy folia nie utraci ciaglasci na plytach OSB. Moze nalezaloby uzyc tasmy elastycznej na laczeniach. Taka tasme rowniez produkuje Atlas.
Pozdrawiam Maro

tdxls
16-05-2003, 12:26
Taśmy na płytach OSB przy foli płynnej będą niezbędne. Nie wiem ma się sprawa wchłaniania przez OSB płynnej folii.
Co do trwałości to w ubiegłym roku zabiezpiczyłem balkon i taras przed mrozem przy pomocy płynnej folii - efekt OK, gorzej z ceną (niestety kosztuje dość drogo, tym bardziej, że najpierw gruntowanie i potem 3 warstwy folii w płynie).

Janu
17-05-2003, 22:13
Polecam lekturę: http://www.deitermann.pl.
Sprawdzałem osobiście (poprawka hydroizolacji stropu na piwnicą, będącego jednocześnie podestem (tarasem) wejściowym. Dosyć drogie, ale bardzo (przy prawidłowym wykonaniu) skuteczne. Działa dwa lata i - jak na razie - jest szczelne.
Pozdrowienia.
Janu

Frankai
18-05-2003, 04:43
Mój wykonawca przechodzi generalnie do niszy - izolacje i naprawa betonów. Na taras nad garażem namawia mnie na płynną folię, bo tylko wtedy może spokojnie dać gwarancję. Ostrzega, że będzie to drogie, ale ponoć tylko to jest skuteczne. Czekam na kosztorys.

Szadam
18-05-2003, 08:05
Jak płynna folia reaguje ze styropianem? Sam ma taras nad pomieszczeniami parteru i muszą go bardzo dobrze zaizolować przeciwko wodzie i termicznie.

emems
19-05-2003, 06:57
Dziękuję za odpowiedzi :grin:
O taśmach nic nie wiedziałam, dzięki za podpowiedż - myslę, że chodzi o taśmy z włókna szklanego. W między czasie dowiedziałam się o produktach firmy Selena znalazłam na http://www.muratordom.pl w dziale chemia budowlana. zadzwoniłam do dystrybutora w moim regionie i się okazało że wiaderko 12 kg kosztuje ok 150 zł :grin: - myślałam że drożej i wyliczyłam że na mój balkon potrzebne bedą na jedną warstwę 2 wiaderka, a warstw ma być dwie także koszt wyniesie 600 złotych tylko sama płynna folia :grin:
Oj co by się bez forum i internetu dowiedziało ?? hihihi
pozdrawiam emems :grin:

Tanczacy z myslami
19-05-2003, 10:02
nie bylbym takim optymista jesli chodzi o te wynalazki
jesli dobrze zrozumialem to chodzi o tworzywo sztuczne

zastanawiam sie czy przypadkiem to tworzywo w niskich temperaturach nei staje sie bardzo sztywne i nie peka

obawiam sie ze moze pekac a wtedy cala szczelnosc.....