PDA

Zobacz pełną wersję : Kotłownia z dwoma piecami



ZAZ
08-01-2007, 22:11
Buduję dom i nie mam jeszcze odbioru. Mam zamiar w kotłowni zainstalowac dwa piece jeden gazowy i drugi węglowy (na ekogroszek). Chciałbym aby piec węglowy pracował w układzie zamkniętym oraz aby piece mialy wspólny zasobnik cwu.

Czy mogę mieć jakieś problemy z odbiorem kominiarskim, który jest potrzeby do odbioru domu?

mariobros35
08-01-2007, 22:46
Buduję dom i nie mam jeszcze odbioru. Mam zamiar w kotłowni zainstalowac dwa piece jeden gazowy i drugi węglowy (na ekogroszek). Chciałbym aby piec węglowy pracował w układzie zamkniętym oraz aby piece mialy wspólny zasobnik cwu.

Czy mogę mieć jakieś problemy z odbiorem kominiarskim, który jest potrzeby do odbioru domu?
Problemy będziesz zapewne miał w jednym pomioeszczeniu nie może być zainstalowany piec gazowy i na paliwo stałe względy pożarowe.A pozatym kto instaluje piec węglowy w układ zamknęty.

ZAZ
09-01-2007, 08:04
Buduję dom i nie mam jeszcze odbioru. Mam zamiar w kotłowni zainstalowac dwa piece jeden gazowy i drugi węglowy (na ekogroszek). Chciałbym aby piec węglowy pracował w układzie zamkniętym oraz aby piece mialy wspólny zasobnik cwu.

Czy mogę mieć jakieś problemy z odbiorem kominiarskim, który jest potrzeby do odbioru domu?
Problemy będziesz zapewne miał w jednym pomioeszczeniu nie może być zainstalowany piec gazowy i na paliwo stałe względy pożarowe.A pozatym kto instaluje piec węglowy w układ zamknęty.

Przy pierwszej wizycie kominiarza, nie robil problemu z usytuowania 2 piecow w jednej kotlowni (9,7m2). Powiedzial tylko aby zrobic specjalne doprowadzenie powietrza z zewnątrz (rura fi 150). Kociol na gaz bedzie typu turbo z zamknieta komora spalania i wyprowadzeniem spalin przez sciane. Piec na ekogroszek bedzie korzystal z komina. Producent pieca na ekogroszek zapewnia, ze moze on pracowac w ukladzie zamknietym. Gdy wzrosnie tem. wylaczają sie silniki oraz pompy, dodatkowo montuje sie zawory bezpieczenstwa. Szkoda po prostu pieniedzy aby montowac uklad otwarty i laczyc go z zamknietym, aby tylko zadowolic przepisy, ktore nie sa dostosowane do obecnych rozwiazan piecow na paliwa stale.
Jak rozwiazac problem z odbiorem ?

mariobros35
09-01-2007, 21:28
Buduję dom i nie mam jeszcze odbioru. Mam zamiar w kotłowni zainstalowac dwa piece jeden gazowy i drugi węglowy (na ekogroszek). Chciałbym aby piec węglowy pracował w układzie zamkniętym oraz aby piece mialy wspólny zasobnik cwu.

Czy mogę mieć jakieś problemy z odbiorem kominiarskim, który jest potrzeby do odbioru domu?
Problemy będziesz zapewne miał w jednym pomioeszczeniu nie może być zainstalowany piec gazowy i na paliwo stałe względy pożarowe.A pozatym kto instaluje piec węglowy w układ zamknęty.

Przy pierwszej wizycie kominiarza, nie robil problemu z usytuowania 2 piecow w jednej kotlowni (9,7m2). Powiedzial tylko aby zrobic specjalne doprowadzenie powietrza z zewnątrz (rura fi 150). Kociol na gaz bedzie typu turbo z zamknieta komora spalania i wyprowadzeniem spalin przez sciane. Piec na ekogroszek bedzie korzystal z komina. Producent pieca na ekogroszek zapewnia, ze moze on pracowac w ukladzie zamknietym. Gdy wzrosnie tem. wylaczają sie silniki oraz pompy, dodatkowo montuje sie zawory bezpieczenstwa. Szkoda po prostu pieniedzy aby montowac uklad otwarty i laczyc go z zamknietym, aby tylko zadowolic przepisy, ktore nie sa dostosowane do obecnych rozwiazan piecow na paliwa stale.
Jak rozwiazac problem z odbiorem ?
Tu nie chodzi o typ kotła a raczej o instalację gazową w pomieszczeniu kotła na paliwo stałe

ghostt
09-01-2007, 22:05
[ Piec na ekogroszek bedzie korzystal z komina. Producent pieca na ekogroszek zapewnia, ze moze on pracowac w ukladzie zamknietym. Gdy wzrosnie tem. wylaczają sie silniki oraz pompy, dodatkowo montuje sie zawory bezpieczenstwa. Szkoda po prostu pieniedzy aby montowac uklad otwarty i laczyc go z zamknietym, aby tylko zadowolic przepisy, ktore nie sa dostosowane do obecnych rozwiazan piecow na paliwa stale.
Jak rozwiazac problem z odbiorem ?

no dawno sie tak nie usmialem (chociaz powinienem plakac)
ktory producent pochwal sie takie glupoty gada i zacheca klietow do majstrowania sobie bomby ?
wiesz co jak ci tam mowi to popros o taka opinie na pismie bo jak badzie bum to przynajmniej bedziesz go mogl sadzic (oile przerzyjesz)
przepisy nie sa niedostosowane tylko przewidujace
a te zabezpieczenia co posiada kazdy z piecow z podajnikiem moga sie popsuc
zreszta poczytaj forum bylo mnóstwo tematow o tym a kilka nawet z linkami do relacji z wybuchnietych piecow
w niektorych watkach wypowiadali sie produceci i jakos kazdy znich twierdzil ze montaz pieca na paliwa stale do instalacji zamknietej jest niebezpieczne dla czlowieka i szkodliwe dla tego typu piecow (sposob wykonania)

slawek_wlkp
09-01-2007, 23:50
Proponuję na początek przemyśleć zasadność montowania dwóch kotłów, gazowy bezobsługowy, ekogroszek - prawie bezobsługowy.
Jeśli już koniecznie chcesz mieć dwa kotły, to chyba prościej i zdecydowanie bezpieczniej zrobić układ otwarty. Trochę bardziej skomplikowane układy ogrzewania z dwoma zródłami to zastosowanie wymiennika ciepła bądź bufora, których zadaniem jest odseparowanie obiegów poszczególnych kotłów, wtedy jeden układ może być zamknięty, drugi otwarty. Temat ten był wielokrotnie poruszany na forum. Przychylam się do opinii przedmówców, nawet nie myśl o kotle na paliwo stałe w układzie zamkniętym !!!!!

1950
10-01-2007, 16:47
następny który wie lepiej :o :evil: :evil: