PDA

Zobacz pełną wersję : Czy da się samemu ustawić antenę sat



Marek Sza.
09-01-2007, 06:41
Witam

Czy bez pomocy instalatora jest się w stanie samemu ustawić antenę satelitarną (cyfrowy polsat)?
Instalator kosztuje minimum 60 PLN i trochę to dużo w ogólnym koszcie.

Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia proszę o wypowiedź.

Pozdrawiam

MARKOG
09-01-2007, 06:54
da się
Dużo zalezy od tunera który potrafi pokazać poziom sygnału (pokazuje z pewnym opóźnieniem) - tak więc potrzeba troszkę wyczucia. Ogólnie nastawiamy na jakiś ogólnodostępny program FTA i męczymy temat - patrząc na antenę sąsiada i wskazania tunera (jak nie ma to wiele trudniej :) ). Przy starych analogowych tunerach był to mniejszy problem bo obraz był bardziej lub mniej zaszumiony. Przy systemach cyfrowych niestety obraz jest albo go nie ma.

Można równiez zastosowac miernik sygnału przykręcany do konwertera ale jesli masz kupic to koszt wyjdzie podobny jakby to miał zrobic instalator.

Talbot
09-01-2007, 07:03
Ja pożyczam zawsze tuner analogowy,podpinam go pod konwerter, nastawiam częstotliwość na kanał niekodowany na danym satelicie i obracam anteną aż złapię sygnał.
Spis kanał na danych satelitach można znaleść na www.lyngsat.com
Jeśli nie ma sie tunera analogowego to cyfrowym będzie trudniej, bo po kazdym ruchu trzeba odczekać trochę, ale też sie da.

krzysiek309
09-01-2007, 07:06
Pewnie, że da radę. Ja zawsze sugerowałem się antenami w pobliżu. Popatrz jak są ustawione i do dzieła.

niktspecjalny
09-01-2007, 08:34
Troszku za dłudo ale fajnie gosciu to opisał.
http://laki.dvhk.pl/faq/montaz_sat.htm
pozdr. :lol:

AldonkaS
09-01-2007, 09:27
Mój chłop kupił sobie taki miernik sygnału (kosztował chyba ze 30 zeta) i uzywał go juz kilka razy (jak nam kilka razy mocno podmuchało, to się troche antena przesunęła i brakowało niektórych kanałów - z tego miernika jest bardzo zadowolony.

rafal9
09-01-2007, 09:56
Bardzo fajną metodę "na słońce" opisał gościu na:

http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/czasaz.html

Ustawiałem ostatnio na czuja, na sąsiadów, i na ten opis dwa konwertery i udało się - mimo, że był to mój pierwszy raz.
Warto spróbować, przy okazji jest trochę zabawy.
Tak jak opisywali poprzednicy trzeba jedną z metod namierzyć punkt i wokół niego majdrować aż złapie się sygnał.