PDA

Zobacz pełną wersję : odbiór domu



madagoral
09-01-2007, 14:32
Czy ktoś z forumowiczów "przerabiał" odbiór domu ostatnio. Czeka mnie w najbliższym czasie. Czy przychodzą osobiście czy wystarczy złożenie dokumentów we właściwym urzędzie?

09-01-2007, 15:19
... Czy przychodzą osobiście ...
czasem wysyłają zastepce ...
chyba :-?
zresztą ... kto ich tam wie co w danej chwili i w danym mieście wymyślą

Acent
09-01-2007, 15:29
Czasami z nudów przyjdą...Podstawa to dobrze przygotowana dokumentacja.

am00
09-01-2007, 16:43
Do mnie nikt nie przychodził. Złożyłem dokumenty i po chyba 2 tygodniach dostałem na piśmie, ze złożyłem zawiadomienie o zakończeniu inwestycji.
Sprawdź co masz napisane w pozwoleniu.
U mnie było:
..
5. Inwestor nie jest zobowiązany uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu budowlanego.
6. Inwestor jest zobowiązany zawiadomić właściwy organ, co najmniej 21 dni przed zamierzonym terminem przystąpienia do użytkowania, o zakończeniu budowy...

09-01-2007, 20:23
Zależy...
U mnie nie było nikogo, po upłynięciu terminu dostałam informację, że mam odebrać potwierdzenie odbioru (u mnie w gminie wymagają tego do nadania numeru budynku i zameldowania, w innych gminach słyszałam, że nie jest to konieczne...).
Za to wiem, że w gminie zaraz obok przyjeżdżają na każdą budowę. Pewnie zależy od ilości tych budów w danym miejscu ;)
Pojedź do właściwego PINB i weź listę koniecznie potrzebnych papierów. Na pewno będzie potrzebna inwentaryzacja geodezyjna budynku i przyłączy, uzupełniony dziennik budowy, karta budynku (u nas to załatwia geodeta), protokoły odbioru instalacji (kominiarz, gazownik - szczelność), czasem wymagane są protokoły odbioru przyłączy, jeśli była rozbudowa sieci, pomiary elektryczne i schemat ideowy instalacji (na papierku miejscowego ZE) i co tam się jeszcze danemu PINB przyśni (słyszałam, że niektórzy wymagaja np podpisania umów z dostawcami poszczególnych mediów).
Powodzenia :)

retrofood
09-01-2007, 20:27
No i zaświadczenie o poświęceniu lokalu.

tomek_211
10-01-2007, 08:26
[quote="baba_budowniczy"]Zależy...
U mnie nie było nikogo, po upłynięciu terminu dostałam informację, że mam odebrać potwierdzenie odbioru (u mnie w gminie wymagają tego do nadania numeru budynku i zameldowania, w innych gminach słyszałam, że nie jest to konieczne...).
Za to wiem, że w gminie zaraz obok przyjeżdżają na każdą budowę. Pewnie zależy od ilości tych budów w danym miejscu ;)
Pojedź do właściwego PINB i weź listę koniecznie potrzebnych papierów. Na pewno będzie potrzebna inwentaryzacja geodezyjna budynku i przyłączy, uzupełniony dziennik budowy, karta budynku (u nas to załatwia geodeta), protokoły odbioru instalacji (kominiarz, gazownik - szczelność), czasem wymagane są protokoły odbioru przyłączy, jeśli była rozbudowa sieci, pomiary elektryczne i schemat ideowy instalacji (na papierku miejscowego ZE) i co tam się jeszcze danemu PINB przyśni (słyszałam, że niektórzy wymagaja np podpisania umów z dostawcami poszczególnych mediów).

Jeszcze oswiadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania budynku zgodnie z projektem budowlanym oraz o uporządkowaniu terenu budowy

Tomek

dode
10-01-2007, 09:49
wszystko zalezy od tego co się praktykuje w danej gminie, a raczej chyba starostwie.
Do mnie tez nikt nie przyjeżdżał, chociaz u siostry kilka let temu byli ( i okna metrówka mierzyli, czy zgodne z projektem i szamba się przyczepili, że w innym miejscu). Podobno u nas jeżdżą losowo.
A po sąsiedzku przyjeżdżaja na kazdy odbiór. Opowiadała koleżanka, że jak przyjechali do sąsiadki na odbiór, zerknęli "przez miedze", że w domu obok firanki i dym z komina idzie i pytają, czy tam ktos mieszka, bo jeszcze nie odebrali tego budynku!!!!!