PDA

Zobacz pełną wersję : Mapa zasadnicza



Kejt
10-01-2007, 07:57
Witam.
Co to jest "mapa zasadnicza" ?
czy to jest pierwsza mapa którą wykonuje geodeta
do celów projektowych ?
Jeżeli to jest inna mapa, to skąd się ją bierze ?
Pozdrawiam. :roll:

anna.misia
10-01-2007, 08:12
tak bez tej mapy ani rusz ,kosztuje ok 700 zł wykonanie jej musisz zlecić geodetom

Jesters
10-01-2007, 09:22
tak bez tej mapy ani rusz ,kosztuje ok 700 zł wykonanie jej musisz zlecić geodetom

Zaraz tam 700 zł. Ja za te mape płacilem 300 zł i było to tanio, Obszar to 900 m2. Znaczenie pewnie ma to w jakim mieście.

monia77w1
10-01-2007, 09:30
mapę zasadniczą kupuje się w wydziale geodezji i kosztuje ok. 30 pln a geodeta robi mapę do celów projektowych

stastny
10-01-2007, 12:05
Każdy ma trochę racji, a każdy trochę nie ma
Mapa zasadnicza to podstawowa forma mapy hehe... zawiera naniesione informacje o budynkach i instalacjach przebiegających i istniejących w terenie, Mozna z niej sie zorientowac w poziomie terenu... nie zawiera natomiast informacji o granicach własności... wida na niej ogrodzenia owszem, ale nie granice działek.... granice widac na mapie ewidencyjnej
Mapa zasadnicza.... zasadniczo wystepuje w dwóch rodzajach:
-mapie do celów opiniodawczych, jak sama nazwa wskazuje mapą ta możemy sie posługiwac w celu uzyskania decyzji wstepnych (warunków zabudowy najczęściej) Mapa do celów opiniodawczych to mapa zasadnicza... niezaktualizowana czyli może nie byc dokońca aktualna... kosztuje ok 30-50zł kupuje sie ja w wydziale geodezji gminy lub starostwa
-drugi rodzaj m.z. to mapa do celów projektowych... sporządza ją geodeta za 300 lub 900 złotych :lol: . geodeta musi wejśc w teren aby ja sporządzic po to by ją zaaktualizowac (nasze państwo aktualizuje mapy za pomoca geodetów wykonujących mapy do celów projektowych :lol: ). mapa tak może służyc do projektowania budynków, przyłączy, instalacji podziemnych itp
Mapa zasadnicza do celów projektowych to po prostu zaaktualizowana mapa zasadnicza do celów opiniodawczych
W przyrodzie występuje jeszcze mapa glebowa... ale to juz inna bajka

Kejt
10-01-2007, 17:08
Witaj Stastny.
A powiedz o mapie, którą wymieniłeś na końcu tj. chyba mapa glebowa.
Gdzie, skąd, o czym, u kogo i za ile ?