PDA

Zobacz pełną wersję : plastyfikator w wylewce a ogrzewanie podłogowe



denes
10-01-2007, 13:55
Witam.
Prawdopodobnie nie dodano plastyfikatora do jastrychu a mam ogrzewanie podlogowe. Czy jest szansa, zeby nic sie pomimo tego z jastrychem nie dzialo? Co moge w tej sytuacji zrobic?

1950
10-01-2007, 16:43
wygrzać i patrzeć co się będzie działo

mdzalewscy
10-01-2007, 17:10
Witam.
Czy jest szansa, zeby nic sie pomimo tego z jastrychem nie dzialo? Co moge w tej sytuacji zrobic?
i to duża szansa

10-01-2007, 20:25
... nie dodano plastyfikatora do jastrychu a mam ogrzewanie podlogowe ...
co ma piernik do wiatraka ?

denes
10-01-2007, 21:26
... nie dodano plastyfikatora do jastrychu a mam ogrzewanie podlogowe ...
co ma piernik do wiatraka ?
Czeste zmiany temperatury wplywaja na objetosc betonu, plastyfikator uplastycznia beton zmniejszajac prawdopodobienistwo pekania.

Mam nadzieje, ze nic zlego sie nie stanie, dzieki, troche mnie pocieszyliscie :)

Geno
10-01-2007, 21:34
... nie dodano plastyfikatora do jastrychu a mam ogrzewanie podlogowe ...
co ma piernik do wiatraka ?
Czeste zmiany temperatury wplywaja na objetosc betonu, plastyfikator uplastycznia beton zmniejszajac prawdopodobienistwo pekania.

Mam nadzieje, ze nic zlego sie nie stanie, dzieki, troche mnie pocieszyliscie :)
Uplastycznia mieszankę betonową a nie beton.

10-01-2007, 22:01
Uplastycznia mieszankę betonową a nie beton.
dokładnie tak jak pisze Geno
plastyfikator wyłacznie uplastycznia mase betonową (dodaje sie go po to aby uzyskac zakładana plastycznoć masy wlewając stosunkowo mniej wody)
natomiast
czy plastyfikaor jest w betonie czy go nie nie ma - to juz nie ma znaczenia dla podłogówki

jabko
11-01-2007, 05:44
Oj jejku :x

A ja dawałem plastyfikatora do zaprawy na mury i myślałem że przy trzęsieniach ziemi będę miał takie sprężyste ściany jak w wieżowcach japońskich.

Nie będę teraz mógł przez was spokojnie spać :lol:

denes
11-01-2007, 07:14
Uplastycznia mieszankę betonową a nie beton.
Dlaczego zatem nalezy dodawac plastyfikator gdy ma byc ogrz. podlogowe? Moj kiero i ekipa od podlogowki rowniez twierdza, ze bez plastyfikatora posadzka moze pekac. Co by zatem zmienil plastyfikator?

Geno
11-01-2007, 07:22
Uplastycznia mieszankę betonową a nie beton.
Dlaczego zatem nalezy dodawac plastyfikator gdy ma byc ogrz. podlogowe? Moj kiero i ekipa od podlogowki rowniez twierdza, ze bez plastyfikatora posadzka moze pekac. Co by zatem zmienil plastyfikator?
Może kiero wagarował w szkole?Nie wiem. Plastyfikator głwnie dodaje się aby zmienić konsystencję mieszanki bez dodawania nadmiernej ilości wody, która (ndamiar) ujemnie wpływa na właściwości betonu.

denes
11-01-2007, 07:25
Może kiero wagarował w szkole?

Hehe, kto wie, niestety na moje nieszczescie nie sprawdza sie ten czlowiek zupelnie, ale to juz inna bajka...


Nie wiem. Plastyfikator głwnie dodaje się aby zmienić konsystencję mieszanki bez dodawania nadmiernej ilości wody, która (ndamiar) ujemnie wpływa na właściwości betonu.
Jednym slowem moge spokojnie podlogowke uzywac bez obaw, ze cos sie stanie?

Geno
11-01-2007, 07:27
Może kiero wagarował w szkole?

Hehe, kto wie, niestety na moje nieszczescie nie sprawdza sie ten czlowiek zupelnie, ale to juz inna bajka...


Nie wiem. Plastyfikator głwnie dodaje się aby zmienić konsystencję mieszanki bez dodawania nadmiernej ilości wody, która (ndamiar) ujemnie wpływa na właściwości betonu.
Jednym slowem moge spokojnie podlogowke uzywac bez obaw, ze cos sie stanie?
Jeśli nie popełnisz błedów technologicznych związanych z uruchamianiem podłogówki to nie widzę zagrożenia.

denes
11-01-2007, 07:30
Jeśli nie popełnisz błedów technologicznych związanych z uruchamianiem podłogówki to nie widzę zagrożenia.
Dzieki wielkie.
Jezeli masz chwilke wolna, to napisz prosze jakie moga byc te bledy (jesli nie masz czasu, to pewnie uda mi sie to znalezc na forum...)? Kiero, posadzkarze, instalatorzy nic nie wspominali na ten temat...

jabko
11-01-2007, 07:38
...
Może kiero wagarował w szkole?Nie wiem. Plastyfikator głwnie dodaje się aby zmienić konsystencję mieszanki bez dodawania nadmiernej ilości wody, która (ndamiar) ujemnie wpływa na właściwości betonu.
Można tak zgeneralizować że z plastyfikatorem wylewka będzie mocniejsza.
(mniej wody zarobowej).

Czyli naciagając można wyciągnąć wniosek:
Bez plastyfikatora - słaba, pęknięcia
Z plastyfikatorem - mocna, brak pęknięć.

Ale to pokrętne pominięcie 30 innych czynników :lol:

Geno
11-01-2007, 07:54
Jeśli nie popełnisz błedów technologicznych związanych z uruchamianiem podłogówki to nie widzę zagrożenia.
Dzieki wielkie.
Jezeli masz chwilke wolna, to napisz prosze jakie moga byc te bledy (jesli nie masz czasu, to pewnie uda mi sie to znalezc na forum...)? Kiero, posadzkarze, instalatorzy nic nie wspominali na ten temat...
Gdzies widziałem tematy w rodzaju wygrzewanie podłogówki.

jabko coś w Twoje teorii jest, troszkę naciagane ale... :wink: ... lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie włókien polipropylenowych lub dodatków uelastyczniających.

jabko
11-01-2007, 07:56
he he
To nie moja teoria tylko próba zrozumienia pomyslunku kierownika denesa.

A podsumowując.
Do jastrychu dajemy plastyfikator - co by mniej wody lać
A włókna i tak dajemy - co by skurczowych pęknięć nie było.

I tyle ??

Geno
11-01-2007, 08:00
he he
To nie moja teoria tylko próba zrozumienia pomyslunku kierownika denesa.

A podsumowując.
Do jastrychu dajemy plastyfikator - co by mniej wody lać
A włókna i tak dajemy - co by skurczowych pęknięć nie było.

I tyle ??
Generalnie to tak, dochodzi sprawa dylatacji jeszcze obwodowych oraz pomiędzy poszczególnymi polami oraz jeśli jest terrakota/gres np. to zastosowanie klejów elastycznych. Przynajmniej w tej chwili nie przypominam sobie nic innego ale też niepowiem,ze mam jakąś powalającą wiedzę w tym zakresie :)

denes
11-01-2007, 08:05
Generalnie to tak, dochodzi sprawa dylatacji jeszcze obwodowych oraz pomiędzy poszczególnymi polami oraz jeśli jest terrakota/gres np. to zastosowanie klejów elastycznych. Przynajmniej w tej chwili nie przypominam sobie nic innego ale też niepowiem,ze mam jakąś powalającą wiedzę w tym zakresie :)
Kurde, trzeba bylo sobie jednak wczesniej poczytac....
U mnie nie dali wlokien, w projekcie mialem siatke fi3/3 o oczkach 15, dalem o oczkach 10 na calej posadzce, czy to wystarczy zamiast wlokien?
Dylatacje porobili.
Kleje elastyczne jak rozumiem maja pojsc do klejenia plytek?

dodi
11-01-2007, 08:20
Plastyfikator to jak już wcześniej napisali, ma na celu zmniejszenie w/c czyli ilośc w wody zarobowej i poprawić zagęszczalność mieszanki.

dodi

mdzalewscy
11-01-2007, 08:58
często tanie "plastyfikatory", które dodajemy tylko poprawiają urabialność mieszanki

jako, że mam do czynienia z betonami i dodatkami do nich, a więc

średniej klasy plasyfikator

- poprawia urabialność
- wpływa na wzrost wytrzymałości na ściskanie i zgniatanie
- optymalizuje dyspersje materiału wiążącego
- zminejsza kurczliwość
- mniej wody
- upłynia

są oczywiście jeszcze inne plastyfikatory i superplastyfikatory, które

- silnie upłyniają
- powodują bardzo dobrą wczesną wytrzymałość
- optymallizują rozkład spoiwa cementowego
- są bezchlorkowe i bardzo przyśpieszają czas schnięcia jastrychu co ma czasami duże znaczenia

jeszcze inne mocno stabilizują i polepszają jakość powierzchni, a nawet minimalizują zjawisko osadzania się wody na powierzchni

są tez środki minimalizujące zjawisko powstawania rys, śa to mnie j plastyfikatory, więcej dodatki

skurcze też minmalizują włókna

jabko
11-01-2007, 09:05
mdzalewscy reszta parametrów wynika ze zmniejszenia ilości wody wiec to czysta sciema - mnożenie zalet.
Plastyfikator = zmniejszenie ilosci wody
Pozostałe punkty to wynik mniejszej ilości wody i "ciaśniejszego" ułożenia no ale na opakowaniu trzeba wypisać conajmniej kilka zalet :lol:

denes spokojnie. Siatka jest przeciwskurczowa więc działa tak samo jak włókna.
Można powiedzieć albo siatka albo włókna.

Nie bajaj sie. Jest OK

mdzalewscy
11-01-2007, 10:17
mdzalewscy reszta parametrów wynika ze zmniejszenia ilości wody wiec to czysta sciema - mnożenie zalet.
dla Ciebie plastyfikator to faktycznie coś mniej istotnego, i większość właściwości podciągniej pod jeden punkt mniej wody.... natomiast dla mnie, plastyfikatory to podstawa dobrego wyrobu z betonu i chętnie by go się nie dodawało, bo dobre są dość drogie. Natomiast dobra kostka i inne wymagające elementy betonowe, potrzebują dobrych plastyfikatorów inaczej wyrób jest do d....i mają znaczenie takie dla Ciebie ściemniane elementy.

jabko
11-01-2007, 10:21
Nie, nie
Nie mało istotny tylko te zalety wynikają z jednej wcześniejszej zalety.
Więc chwalenie się nimi na opakowaniu to ściema.

Zmniejszona wymagana ilośc wody zarobowej - a reszta parametrów wynika własciwie z tego że możesz dać mniej wody a nie z samego plastyfikatora.
Chodzi tylko o ulotkę ale masz rację - czepiam się :lol:

Geno
11-01-2007, 10:24
mdzalewscy reszta parametrów wynika ze zmniejszenia ilości wody wiec to czysta sciema - mnożenie zalet.
dla Ciebie plastyfikator to faktycznie coś mniej istotnego, natomiast dla mnie, plastyfikatory to podstawa dobrego wyrobu z betonu i chętnie by go się nie dodawało, bo dobre są dość drogie. Natomiast dobra kostka i inne elementy betonowe, potrzebują dobrych plastyfikatorów inaczej wyrób jest do d....
Masz rację tylko to nie te warunki, nie szukamy sposobu na BBWW albo na BUWW :wink:

Heath
24-02-2007, 12:47
często tanie "plastyfikatory", które dodajemy tylko poprawiają urabialność mieszanki

jako, że mam do czynienia z betonami i dodatkami do nich, a więc

średniej klasy plasyfikator

- poprawia urabialność
- wpływa na wzrost wytrzymałości na ściskanie i zgniatanie
- optymalizuje dyspersje materiału wiążącego
- zminejsza kurczliwość
- mniej wody
- upłynia

są oczywiście jeszcze inne plastyfikatory i superplastyfikatory, które

- silnie upłyniają
- powodują bardzo dobrą wczesną wytrzymałość
- optymallizują rozkład spoiwa cementowego
- są bezchlorkowe i bardzo przyśpieszają czas schnięcia jastrychu co ma czasami duże znaczenia

jeszcze inne mocno stabilizują i polepszają jakość powierzchni, a nawet minimalizują zjawisko osadzania się wody na powierzchni

są tez środki minimalizujące zjawisko powstawania rys, śa to mnie j plastyfikatory, więcej dodatki

skurcze też minmalizują włókna

czy możesz polecić jakiś konkretny?

24-02-2007, 15:56
Byle nie Klutan, bo Ci będzie podłoga śmierdzieć :roll: . Nie śmiać się, znam to z autopsji :evil: .

24-02-2007, 16:35
Byle nie Klutan, bo Ci będzie podłoga śmierdzieć :roll:
lepszy Ludwik
pachnie dosc przyjemnie ...

24-02-2007, 17:05
Brzoza, Ty się nie nabijaj :wink: . Po umyciu płytek na podłogówce podłoga śmierdzi jakby się na niej kot zlał :evil: .

24-02-2007, 17:16
Aniu, raz zabrakło mi platyfikatora
i dodałem Ludwika (wypraktykowane)
beton sie uplastycznił i w domu ladnie pachnie
powaznie ...


:wink:

Heath
24-02-2007, 18:00
No dobra, a tak wracając do tematu, to co polecacie?

24-02-2007, 18:52
No dobra, a tak wracając do tematu, to co polecacie?
najdroższy ...
nawet jak działa podobnie jak 100 pozostałych, jest satysfakcja z wydanych pieniędzy ...

Heath
25-02-2007, 19:38
To spytam tak:

http://www.atlas.com.pl/oferta/produkty/C42C0BA53A94FDA7C1256D41003F6D7C/EMULSJA+BUDOWLANA+ATLAS

nada się to?

Heath
26-02-2007, 06:57
dzień dobry. czy jest tu jakiś cwaniak?

Duży Boban
26-02-2007, 08:18
Ciekawe rzeczy w tym wątku.
Jak rozumiem zostało ustalone, że plastyfikator wpływa tylko na urabialność mieszanki betonowej a nie na sam beton - ja mam opory, żeby się z tym zgodzić. Beton w podłogówce jest poddawany naprężeniom termicznym, rozszerza się i kurczy wraz z włączaniem/wyłączaniem podłogówki. To dlatego właśnie płytki przykleja się do wylewki z podłogówka specjalnymi elastycznymi klejami a nie zwykłymi. Coś czuję, że plastyfikator dedykowany do podłogówki nie tylko wpływa na urabialność mieszanki ale też na większą plastyczność wylewki i przez to mniejsza skłonność do pęknięć.

26-02-2007, 08:23
... Coś czuję, że plastyfikator dedykowany do podłogówki nie tylko wpływa na urabialność mieszanki ale też na większą plastyczność wylewki i przez to mniejsza skłonność do pęknięć.

sorry, od tego sa włokna polipropykenowe lub siatka

Duży Boban
26-02-2007, 11:21
W opisie składników systemu ogrzewania podłogowego Unipipe napisano:
- plastyfikator, wykorzystywany do polepszenia własności zaprawy cementowej stosowanej do zalewania grzejników podłogowych (zmniejszenie porowatości i skurczów betonu)

Wg mnie zastosowanie w ostatnim zdaniu wyrazu "skurczów" (nie skurczu!) świadczy jednak o tym, że cel stosowania plastyfikatora do podłogówki ma jednak
szersze zastosowanie niż to wcześniej sugerowano :)

26-02-2007, 12:18
mieszanka betonowa dostaje skurczów kiedy schnie - czyli pozbywa sie wody -
po odparowniu wody (w jej miejsce) moga w betonie powstac pękniecia
plastyfikator dodaje sie po to aby do mieszanki betonowej lać mniej wody

jak beton zwiaze to i najlepszy (najdroższy) plastyfikator pomoze mu tyle, co umarłemu kadzidło ...