PDA

Zobacz pełną wersję : Dach kryty gontem i mech ...



xymox
10-01-2007, 14:08
Witam
Na działeczce dach domku mam pokryty gontem. Dach jest lekko spadzisty w obie strony - wschodnią i zachodnią. Od strony zachodniej na dachu od wczesnego popołudnia jest już cień. Zauważyłem, że na goncie w zacienionej "strefie" zadomowił się mech. Próbowałem go oskrobać ale schodzi razem z grysikiem, którym pokryty jest wierzch gontu. Przyznam, że nie wiem jakie moga być następstwa takiego "zamszemia" :( oraz jak sobie z tym poradzić. Mogę liczyć na Wasze doswiadczenie i dobra poradę ?

zygmor
10-01-2007, 19:01
To się dzieje na wszystkich pokryciach dachu, szczególnie pod drzewami, lub w ich sąsiedztwie. Dlatego ja też zdecydowałem się nas gont papowy, a z racji tego mchu, wybrałem kolor zielony.

xymox
10-01-2007, 19:08
ale co radzisz - walczyć z tym czy pozostawić naturze ? Boję sie aby ten mech nie podszedł pod gont i go nie "odsadzał" od dachu .....

zygmor
10-01-2007, 20:04
xymox,
Może silnym strumieniem wody dało by się coś zrobić, ale jeżeli będzie to dalej niszczyć posypkę to pewnie bym pozostawił naturze. Gont papowy ma gwarancję 20-25lat. Ja bym się specjalnie nie przejmował, mam obecnie zwykłą czarną papę na dachu już 20 lat i pomimo że rośnie wokół sporo drzew nic się z nią nie dzieje.
Gont papowy powinien być kładziony na warstwie zwykłej papy dlatego są tam już dwie warstwy papy i na pewno starczy ona na wiele lat.

xymox
10-01-2007, 20:46
jest pod gontem jakas gruba papa :wink: a całość ma około 8-9 lat

retrofood
10-01-2007, 21:47
Niestety, bez chemii się nie obejdzie. Ale co konkretnie - nie wiem.

Marrini
11-01-2007, 08:24
Witam
Reprezentuję firmę STEMA, która jest dystrybutorem gontów bitumicznych KATEPAL.
Mamy w ofercie preparat, który pomoże pozbyć się wszelkich porostów z dachu. Informacje na ten temat można znaleźć pod adresem: http://www.stema.pl/index.php?id=1&sub_id=0&sub_sub_id=0
W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.
Serdecznie pozdrawiam
Mariusz Walczak
Tel./fax: (22) 840 32 04
[email protected]
www.stema.pl
[/quote]

mojave
11-01-2007, 08:46
a ja bym nie usuwała bo takie omszale dachy bardzo mi sie podobają :D
Byleś kiedys np. w Angli? Tam prawie wszystkie domy maja omszale dachy i nikt tego nie usuwa, więc chyba negatywnego wpływu to nie ma choć, ekspertem nie jestem i sie nie znam.

gonzo29
11-01-2007, 09:09
kup sobie ten preparat co poleca , a jak usuniesz zrob sobie jakieś wstawki mieziane np odgromniki na calej dl gąsiorów -deszcz spadając na miedz powoduje wytracanie jakiś szkodliwych pierwiastków dla mchu nie ręczę że pomoże całkowicie usunąć ale napewno przyhamuje tylko muszisz najpierw go całkowicie usunąć ,najlepiej jakbyś miał od początku
Osobiście to mi się podoba mech na dachu

xymox
11-01-2007, 11:44
Osobiście to mi się podoba mech na dachu

mi również absolutnie nie przeszkadza i nic do niego nie mam :) tylko zakładając ten wątek kierowałem się dobrem dachu i czy mech ten nie zniszczy gontu. Jeśli nie to niech sobie siedzi i po temacie. Ale ogólnie popatrzę na ofertę powyżej i pomyślę :wink:

xymox
11-01-2007, 11:46
Witam
KATEPAL.
Mamy w ofercie preparat, który pomoże pozbyć się wszelkich porostów z dachu.

czy preparat ten po spłynieciu rynną i wsiąknieciu w grunt nie zniczy okolicznej "zieleniny" :) ? Od rynny do thuii jest około metr jak nie mniej ....

Jaka jest cena tego preparatu i gdzie można go od Państwa kupić bo na stronce nie doszukałem się ceny ?

retrofood
11-01-2007, 14:12
Osobiście to mi się podoba mech na dachu

mi również absolutnie nie przeszkadza i nic do niego nie mam :) tylko zakładając ten wątek kierowałem się dobrem dachu i czy mech ten nie zniszczy gontu. Jeśli nie to niech sobie siedzi i po temacie. Ale ogólnie popatrzę na ofertę powyżej i pomyślę :wink:
Problem w tym, ze przy dachach o małym spadku mech nie jest dla dachu obojętny.

xymox
11-01-2007, 14:20
Problem w tym, ze przy dachach o małym spadku mech nie jest dla dachu obojętny.

dach ma spadek około 35-40 stopni na obie strony - tak na oko

Andrzej Wilhelmi
11-01-2007, 23:31
Po prostu to trzeba pokochać. Są preparaty powodujące porastanie dachu! Wykonuje się zielone dachy. Pozdrawiam.

Marrini
12-01-2007, 15:46
Preparat, o którym mowa jest na bazie wodnej i ulega całkowitej degradacji po 24 godzinach. Przeprowadziliśmy próbę, w której rozcieńczony preparat wylaliśmy bezpośrednio na trawę. Trawie nic się nie stało.
Ponadto preparat ten nie niszczy warstwy wodochronnej gontów.

Nasza siedziba: ul. Bartycka 26 pawilon 47, firma STEMA
Preparat: Usuwasz alg i porostów ECOCHEM 1l ( na 50 – 200 m2 dachu) cena 26,36 PLN/brutto

Mogę wysłać kartę techniczną, tylko proszę o adres mejlowy.

Serdecznie pozdrawiam
Mariusz Walczak
Tel./fax: (22) 840 32 04
[email protected]
www.stema.pl

xymox
12-01-2007, 16:10
Mogę wysłać kartę techniczną, tylko proszę o adres mejlowy.


poproszę i z góry dziękuję :)

[email protected]

martadela
14-01-2007, 09:59
A jakiej firmy gont polecacie?

retrofood
14-01-2007, 12:26
Najlepszy jest osikowy. To jakiś gość na Warmii czy Mazurach wykonuje.