PDA

Zobacz pełną wersję : Murowany brodzik równo z podłogą?



majk!
10-01-2007, 14:45
Witam. Wiem, ze ten temat juz sie przewijal, ale jakos nie moglem sie dokopac szczegolow. Bede mial murowana kabine prysznicowa i bardzo podobaja mi sie takie rowno z podloga, bez zadnego progu. Czy jednak mimo ulozenia kafelek ze spadem woda nie wylewa sie na lazienke? Czy sa jakies szklane drzwi, ktore od dolu uszczelniaja kabine? Mam juz plytki syfon i podloga pod prysznicem bedzie na rowni z reszta lazienki, jednak boje sie ze bez progu sie nie obedzie. Bardzo bym prosil o Wasze doswiadczenia w tej materii. Fotki rowniez mile widziane. Pozdrawiam szanownych Forumowiczow! :)

michal_m
10-01-2007, 15:09
Zdecydowanie będzie się wylewać, a jeszcze bardziej wychlapywac poza kabinę. Można założyć drzwi, albo to polubić. My drzwi nie mamy.

vangrego
10-01-2007, 15:54
posiadam brodzik jaki opisujesz, jeżeli spady są dobre (u mnie kratka na środku spad 2cm) nic nie będzie się wylewało .Zamiast drzwi kotara prysznicowa,można prać albo wymienić jak wzór się znudzi ok.40zł

robert skitek
10-01-2007, 17:13
drzwi szklane z uszczelką od dołu załatwią sprawę

majk!
10-01-2007, 17:49
dzieki za Wasze opinie, jesli macie zdjecia waszych brodzikow wykonczonych w taki wlasnie sposob to mam prosbe o zamieszczenie tutaj takich. To zawsze co innego niz zdjecia aranzacyjne producentow glazury. Pozdrawiam.

marynarka
10-01-2007, 18:13
Podłączam się do prośby o fotki- widziałam wsród zdjęć czyjś prysznic- po prostu ścianka ,oddzielająca część umywalkowa od prysznicowej i jestem baaardzo zainteresowana.Szukałam kilka razy, ale nie trafiłam ponownie na to zdjęcie. :cry:

michal_m
11-01-2007, 08:31
drzwi szklane z uszczelką od dołu załatwią sprawę

Generalnie tak, ale musi być miejsce na ich otwarcie. A wszelkie zasłonki mają tendencję do przyklejania się do skóry. U nas sprawę załatwia magiczne urządzenie, kupione za około 10 złotych. Producent nazywa to "Pchacz do wody". Taki duży ściągacz, który po kąpieli zbiera wodę z podłogi do kratki odpływowej.

mojave
11-01-2007, 08:49
"pchacz do wody" hmm, nazwa bardzo marketigowa :wink: :D :D

Też mi sie takie prysznice podobaja i w mniejszej lazience planujemy cos takiego, ale jeszcze sie zastanawiamy czy robic drzwi czy nie.

KiZ
11-01-2007, 11:43
Czy ktoś ma namiar na kratki odpływowe liniowe do takich brodzików? Ew. jakiś rysunek techniczny. Widziałem kawałek takiego korytka z firmy Riho za 900zł :o :-?

Metal
11-01-2007, 12:29
drzwi szklane z uszczelką od dołu załatwią sprawę

Generalnie tak, ale musi być miejsce na ich otwarcie. A wszelkie zasłonki mają tendencję do przyklejania się do skóry. U nas sprawę załatwia magiczne urządzenie, kupione za około 10 złotych. Producent nazywa to "Pchacz do wody". Taki duży ściągacz, który po kąpieli zbiera wodę z podłogi do kratki odpływowej.

Kurde, mieszkasz u mnie, czy jak? :wink: :wink:
Robię tak samo, ale myslę ciągle o drzwiach i po mojemu uszczelka jest zbędna. Wystarczy żeby drzwi były 2cm nad kaflami i wisiały nad "spadkiem" podłogi.

Taki brodzik ma jedną wadę - zakamieniają się fugi, przynajmniej przy naszej wodzie i szczególnie, że były granatowe w założeniu. Ani mnie ani żonie nie chce się ich pucować co dwa dni. To tak ku rozwadze, bo generalnie takie rozwiązanie jest super, z podgrzewaną podłogą oczywiście.

michal_m
11-01-2007, 12:39
drzwi szklane z uszczelką od dołu załatwią sprawę

Generalnie tak, ale musi być miejsce na ich otwarcie. A wszelkie zasłonki mają tendencję do przyklejania się do skóry. U nas sprawę załatwia magiczne urządzenie, kupione za około 10 złotych. Producent nazywa to "Pchacz do wody". Taki duży ściągacz, który po kąpieli zbiera wodę z podłogi do kratki odpływowej.

Kurde, mieszkasz u mnie, czy jak? :wink: :wink:
Robię tak samo, ale myslę ciągle o drzwiach i po mojemu uszczelka jest zbędna. Wystarczy żeby drzwi były 2cm nad kaflami i wisiały nad "spadkiem" podłogi.

Taki brodzik ma jedną wadę - zakamieniają się fugi, przynajmniej przy naszej wodzie i szczególnie, że były granatowe w założeniu. Ani mnie ani żonie nie chce się ich pucować co dwa dni. To tak ku rozwadze, bo generalnie takie rozwiązanie jest super, z podgrzewaną podłogą oczywiście.

Chyba jednak mieszkam u siebie, bo u mnie fugi białe :wink:
Chociaż podłoga oczywiście podgrzewana :lol:

majk!
11-01-2007, 12:45
Ludzie, ludzie, tyle osob z Was korzysta z tego rozwiazania, a fotek jak nie bylo tak nie ma ;). Pochwalcie sie Waszymi kabinami. Ja ciagle nie moge sie zdecydowac: robic prog czy nie robic? Drzwi beda napewno. Pozdrawiam.

Magda25
11-01-2007, 13:12
Też zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Skłoniła mnie do tego łazienka sąsiadów, w której kabina prysznicowa nie ma żadnego progu, uszczelek, ani drzwi. Dodam, że sąsiad jest bardzo dobrym fachowcem, robi wiele prac wykończeniowych, między innymi robi łazienki, widział setki różnych rozwiązań i do siebie wybrał właśnie takie.
Pytałam sąsiadki - bo w końcu to ona sprząta - jest bardzo zadowolona, bo całą kabinę z łatwością utrzymuje się w czystości. Zamiast drzwi jest zasłonka, którą po prostu wymieniają kilka razy w roku i nie ma problemu z nieprzyjemnym zapachem.

anna99
11-01-2007, 17:01
http://images11.fotosik.pl/19/75b117db5da3f853.jpg (www.fotosik.pl)

To są drzwi do naszej kabiny. Nie wiem, dlaczego kolory wyszły tak obrzydliwie (żółciutkie kafle jak słoneczko :lol: ) ale to nie najwazniejsze. Nie ma brodzika, są drzwi Huppe. Mieszkamy trzeci rok a szyba nie była szorowana, choć nie jest to jakaś specjalna powierzchnia. Może na samym dole jest minimalny osad. Prysznic jest uzywany codziennie, a woda sama sobie spływa po szybie.

Drzwi mają uszczelkę, która idealnie pasuje do prowadnicy na podłodze. Mimo, że nie było to rozwiąznie z tych najtańszych (w 2004 r. cena tych drzwi - 1700 zł) jestem bardzo zadowolona. Wymiary kabiny to 120 x 80 cm.

marynarka
11-01-2007, 17:16
znalazłam! :lol: Prysznice i deszczownie bez kabin a nawet bez drzwi, (o takie mi chodzi) sa na stronie" mimi- inspiracje," w dziale wnętrza