PDA

Zobacz pełną wersję : Podniesienie ścianki kolankowej w trakcie budowy.



Gościk
10-01-2007, 18:18
Czy występowaliście o zmianę pozwolenia na budowę ?

pjr
10-01-2007, 21:11
A jak będzie wygladał dom po takiej zmianie? Czy nie straci proporcji i nie powstanie kolejny "gargamel"?

dzióbek
10-01-2007, 22:04
pewnie zależy o ile chcesz podnieść, jak to ma być jeden pustak, czy cegła to bezsensu, ale jak z 50cm chcesz zrobić 100-120cm to warte zastanoowienie i pytanie czy dom nie straci na proporcjach. My w trakcie adaptacji podnieslismy z 90 do 120, ale wrócilismy w trakcie budowy do wersji pierwotnej, byłby za wysoki, tym bardziej, że przy kacie nachylenia dachu 45 stopni i tak praktycznie mam całość wykorzystaną :lol: :lol:

Gościk
10-01-2007, 22:09
hm, dzięki ale nie chodzi mi radę podnosić ściankę czy nie, tylko pytanie jak na początku tematu.

dzióbek
10-01-2007, 22:20
wydaje mi sie, że wystarczy wpis kierownika do dziennika, ale ważne jest też czy to duża zmiana bo wpływa to na wygląd domu i to moze wymusić wprowadzenie aneksu :lol: Ale tak jak pisałam sąsiad podniósl o cały pustak i jest ok, dom nie stracił proporcji, kierownik nawet nie zauwazył :lol: :lol: :lol: Ogólnie z wczesniejszych postów nie wyczytałam, żeby ktos wystepował o zmiane w pozwoleniu.

Geno
11-01-2007, 08:57
wydaje mi sie, że wystarczy wpis kierownika do dziennika, ale ważne jest też czy to duża zmiana bo wpływa to na wygląd domu i to moze wymusić wprowadzenie aneksu :lol: Ale tak jak pisałam sąsiad podniósl o cały pustak i jest ok, dom nie stracił proporcji, kierownik nawet nie zauwazył :lol: :lol: :lol: Ogólnie z wczesniejszych postów nie wyczytałam, żeby ktos wystepował o zmiane w pozwoleniu.
Formalnie to wymaga zmiany decyzji pozwolenia na budowę i sporządzenia projektu zamiennego ze względu na zmianę istotną - m.in zwiekszenie kubatury budynku. Mniej formalnie to nie każdy bawi się w oficjalne sprawy.

Flanker
11-01-2007, 21:01
W trakcie budowy (jeśli nie zostało jeszcze wykonane) to wymaga zmiany pozwolenia na budowę, jeśli zostało już wykonane to tak jak napisał Geno.
Pozdrawiam!

13-01-2007, 13:02
Co do papierów - niekoniecznie :wink: , chyba, że zmiana jest bardzo drastyczna.
Ale nie warto puszczać ekipy na żywioł, warto, żeby jakiś architekt/konstruktor to zobaczył i wypowiedział się na temat konsekwencji. Takie podniesienie może narobić bałaganu podczas stawiania więźby (szczególnie jeśli dach jest wielopołaciowy). Szczególnie słupy konstrukcyjne mogą wyjść w dziwnych miejscach... Można się tez pokusić o przedłużenie krokwi - dom będzie miał (zwykle) lepsze proporcje, ale dach będzie większy i droższy.
Generalnie jak chcesz mieć duże, wygodne poddasze - bardzo polecam :) U nas zmiana wyszła na duuuży plus

pluton
13-01-2007, 13:22
Zawsze mnie zastanawialo dlaczego tylu ludzi jest sklonnych oszpecic wlasny dom ? :-? :-? :-?

Gościk
13-01-2007, 18:26
Zawsze mnie zastanawialo dlaczego tylu ludzi jest sklonnych oszpecic wlasny dom ? :-? :-? :-?

no cóż, nie chodziło mi o refleksje Plutona nt. podnoszenia ścianek kolankowych i ludzi skłonnych do oszpecania domów. Pytanie zadałem krótkie i treściwe i zawsze mnie zastanawiało dlaczego tylu ludzi nie rozumie słowa pisanego :D Pozdrawiam

pjr
13-01-2007, 21:26
Myślę, że nie tylko ja zrozumiałem twoje pytanie. Ale ja i jeszcze kilku uznało, że ważniejsze jest ostrzec Ciebie przed ingerencją w architekturę budynku. Natomiast odpowiedź na Twoje pytanie uzyskasz od kierownika budowy. To on w końcu podpisze oświadczenie, że budynek został postawiony zgodnie z projektem.

Gościk
13-01-2007, 23:04
dzięki pjr, ale nie o to mi chodzi, nie bardzo rozumiesz moje pytanie......... :D

14-01-2007, 20:48
dzięki pjr, ale nie o to mi chodzi, nie bardzo rozumiesz moje pytanie......... :D
Chyba zrozumiał dokładnie :roll:

Gościk
14-01-2007, 22:07
Czy występowaliście o zmianę pozwolenia na budowę ?
chyba sam sobie jestem winien, nie powinienem takich pytań zadawać....... Pozdrawiam, szczególnie Babę_budowniczy :)

Flanker
15-01-2007, 22:17
Może się powtarzam ale w terminologii nie ma pojęcia drastycznych zmian, jest natomiast art 36a ustawy PB.
Pozdrawiam Flanker