PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C122 UDANY



GACUŚ
10-01-2007, 21:10
C122 - UDANY z Muratora , czy ktoś budował ten domeczek ?
Wprowadzaliście jakieś zmiany?
http://projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=323
http://projekty.murator.pl/pliki/dom_323_8.jpg

wasyl1
16-05-2007, 18:24
Witam! Poszukuję Wiary, która buduje, zamierza budować,a może budowała projekty Dom Pod Lasem lub Udany. Mam wąską dzialkę i te projekty najbardziej mi przypadły do gustu, nie wiem tylko na ktory mam sie zdecydowa. Żona jest bardziej na Udany, ja na Pod Lasem, ale bez elewacji zewn. w drewnie. Ludziska!!! chwalcie się swoimi chatkami, piszcie opinie, wady, zalety i wszystko co pomoże nam w podjęciu decyzji. Pozdr.
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=265&IdKolekcji=
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=323&IdKolekcji=

wasyl1
17-05-2007, 20:35
No ludziska!!! Zlitujta się! Naprawdę nikt nie buduje żadnego z tych projektów? Czy może wszyscy tacy zapracowani są? Znajdźcie chwilkę dla mnie, bo to już czas podejmować decyzję który, czy d83 ("Pod Lasem"):
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=265&IdKolekcji=
czy c122 ("Udany")
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=323&IdKolekcji=
Jeżeli nie budujecie tych domków, to wyraźcie swoje opinie na ich temat. Obydwa projekty pociągną za sobą podobne pieniądze, obydwa zmieszczą się na mojej wąskiej działce, obydwa mi sie podobają.... Piszcie, co o nich myślicie, wszelkie za i przeciw.

wasyl1
21-05-2007, 18:16
Cześć Gacuś. Kupiliśmy niedawno działkę i na 99% będziemy budować właśnie C122. A zmiany? - napewno będzie to odbicie lustrzane, zamiast narożnikowej łazienki na gorze - garderoba, okno w łazience na górze, na dole okienko przy wejściu zamurujemy - wstawiamy w to miejsce jakiegoś komandora albo cóś, a między większym gospodarczym a garażem ma być pralnia. To by było na tyle. A ty jedziesz już z tym projektem? chętnie zobaczylbym efekty - nawet na żywo! mieszkam jakieś 100 km od Bydgoszczy iraz na jakiś czas wpadam tam do kumpla i do rodzinki. Czekam na odzew.Powodzenia.

GACUŚ
21-05-2007, 22:37
Cześć Gacuś. Kupiliśmy niedawno działkę i na 99% będziemy budować właśnie C122. A zmiany? - napewno będzie to odbicie lustrzane, zamiast narożnikowej łazienki na gorze - garderoba, okno w łazience na górze, na dole okienko przy wejściu zamurujemy - wstawiamy w to miejsce jakiegoś komandora albo cóś, a między większym gospodarczym a garażem ma być pralnia. To by było na tyle. A ty jedziesz już z tym projektem? chętnie zobaczylbym efekty - nawet na żywo! mieszkam jakieś 100 km od Bydgoszczy iraz na jakiś czas wpadam tam do kumpla i do rodzinki. Czekam na odzew.Powodzenia.

Witam serdecznie , niestety ja z tego projektu zrezygnowałem choć bardzo mi się podobał . O zmianie zadecydował garaż , koniecznie potrzebowaliśmy dom z podwójnym garażem . Wybraliśmy delikatnego z podwójnym garażem .
Pozdrawiam

agama12
29-05-2007, 19:49
Cześć!

Ja buduję Udanego. Co prawda na razie mam tylko zalane fundamenty, ale liczę, że w górę dom ruszy na początku lipca. Już nie mogę się doczekać. Chętnie obejrzę :o zdjęcia z budowy innych osób.

wasyl1
29-05-2007, 20:11
:lol: :lol: :lol: No wreszcie ktoś buduje Udanego!!! Cześć agama12! Zalane fundamenty.... też bym tak chciał. Dzisiaj zamowiłem projekt i zamówiłem mapkę u geodety. Jakie zmiany wprowadziliście? Ja na 99% poszerzam garaż (i obydwa gospodarcze) o jakieś 0,5m, ponieważ nie zmieszczę się z motocyklem, i takie tam drobne pierdołki o ktorych wcześniej już pisałem. Agama12, a może pstryknęłaś już jakieś fotosy Twoich fundamentów? Wrzuć na forum jak możesz. Budujecie tak jak w projekcie - z ceramiki, czy z innego materiału. Ja zamierzam budować na suporex 24 + 12 styropianu.

agama12
01-06-2007, 18:00
:lol: Witam,
Bardzo miło, że można z kimś wymienić poglądy na temat najważniejszego w życiu przedsięwzięcia. Zmiany jakie wprowadziliśmy z mężem w odbiciu lustrzanym:
-likwidacja obu lukern
-likwidacja narożnej łazienki na górze i robimy z niej garderobę
-dostawiliśmy ściankę- koło schodów- do słupka z podciągu
-wstawiliśmy okna, po obu stronach domu- na dole: 1 w kuchni, 1 w salonie,garażu, na górze: 1 w sypilani, w łazience, zprzenieśliśmy okno w poddaszu (dokładnie nie pamietam z tymi oknami i nie mam przy sobie projektu, żeby sprawdzić)
To chyba tyle zmian najbardziej rzucających się w oko.
Dom będziemy budować z suporku 27 i też planujemy ocieplenie 12 cm, mimo iż mamy już kupiony styropian 10cm. Zmieniliśmy tez pokrycie dachowe na balchodachówkę i strop na terriwę. Fundamenty wylaliśmy z cementu, a nie bloczku i podmurówka będzie z cegły. Fundamenty kopaliśmy na 1,10m od powierzchni ziemi i szerokość 50 cm. Fundamenty kosztowały nas około 4500 zł z tym, że kopaliśmy sami, sami robiliśmy zbrojenie i własnymi siłami zalewaliśmy (znaczy w sumie 7 osób).

Tobie gratuluję decyzji, mnie też to cieszy, że w końcu z kimś można pogadać na ten temat.
Jeżeli dopiero zaczynasz przygotowanie papierowe do budowy, to jedno co mogę proponować, że jeśli będziesz wybierał biuro projektowe, które wprowadzi Ci zmiany i wszystko przygotuje, to najlepiej udać sie do starostwa do osoby wydające pozwolenia na budowę w Twojej gminie i dowiedzieć się kto najlepiej przygotowuje te dokumenty. On na pewno wymieni kilka firm. Zaoszczędzi Ci to czasu, pieniędzy i nerwów i stresu. Ktoś zrobi Ci to raz a porządnie.
Życzę cierpliwości w walce z urzędami.
W weekend będę na działcę to pstryknę kilka fotek.

wasyl1
03-06-2007, 19:48
No witaj Agama12! W piątek projekt przyjechał do domu. Zmiany w nim będzie wprowadzał mój znajomy, który oprócz tego, że projektuje to jest jeszcze kierownikiem budowy - takie dwa w jednym :wink: . Ale z tymi zmianami musimy jeszcze parę dni poczekać - czekamy na mapkę od geodety - a tam może wyjść jakiś mały myk odnośnie powierzchni naszej działki, a konkretnie jej szerokości. Wg mapki w wyrysie z UG wychodzi, że nasza działka i sąsiednia mają podobną szerokość - tzn ok. 19-20m, ale zmierzyłem odległości od kamienia do kamienia i wyszło, że moja ma 16,5 a sąsiednia 20m. Gość który sprzedawał te działki twierdzil również że mają podobna szerokość, tylko że niby geodeta w 2006r źle coś tam powyliczał. Poczekamy - zobaczymy. Jeżeli będzie miała 16,5m to okna w łazience na górze chyba nie wstawię, ponieważ bardziej zależy mi na szerszym garażu, a w łazience wstawi się najwyżej (nie pamiętam, jak to się fachowo nazywa) te kafle szklane i gra, no chyba że sąsiad zgodzilby się na odległość od płotu mniejszą niż 4m ( w sumie to by bylo jakieś 3,7-3,8m , nie?). Jutro chyba polecę z rana do energetyki (znajomy wraca z urlopu i mówi, że załatwi mi te wszystkie kwity). No to tyle. A jak tam te zdjęcia z działki? :P

agama12
19-07-2007, 15:15
Cześć, u mnie stoją juz prawie wszystki ściany parteru, niestety nie wiem jak załączyć na forum zdjęcie.
Dach będziemy robić z blachodachówki.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości...

wasyl1
22-09-2007, 10:56
Witam agama12. Mamy pozwolenie na budowę! Wczoraj walczyłem z chwastami - trochę tego narosło... Geodeta jeszcze musi wyznaczyć teren pod budowę i zaczynamy kopać! uff, nareszcie... No może nie tak dosłownie, bo majster przychodzi dopiero w połowie października, ale to już niedługo. A najważniejsze jest to, że suporex tanieje i na dzień dzisiejszy mogę go mieć za 7,55/szt. Ekstra! A mieszkanie jeszcze zdrożało, i to mnie również cieszy :lol: :lol: :lol: !
A jak tam u was? Dach już pewnie przykryty, co? Daleko mieszkacie od Puław? W czwartek przyjeżdżam tam na szkolenie, może wpadłbym obejrzeć chatkę? Jeszce nigdzie nie widziałem Udanego live! Dziwne, co? Pozdrawiam...

GACUŚ
22-09-2007, 13:42
A najważniejsze jest to, że suporex tanieje i na dzień dzisiejszy mogę go mieć za 7,55/szt. Ekstra! ...........

Witam serdecznie.
A cena tego suporeksu to netto czy brutto ?
Jak brutto to super cena :) . Gdzie taką mają ?
Pozdrawiam

wasyl1
22-09-2007, 15:04
7,55 netto, ale ja nie potrzebuję faktury i dogadałem się że płacę netto. Suporex z Piły. W innej firmie, również w Pile wynegocjowałem cenę przy 1800 szt 24cm suporexu (bo tyle potrzebuję) 8,55 brutto, chociaż wyjściowo śpiewali 11zł! Ale chyba nie skorzystam, bo faktura mi nie potrzebna a w cenie netto nie chcą mi oddać. Aha, do każdej sztuki musze dodać ok. 25groszy za transport. Ale to i tak jest pryszcz w porównaniu do cen niedawno panujących: 14zł na zamówienie, 16-18zł od ręki.... Mniejszy popyt = niższa cena materiału.

GACUŚ
22-09-2007, 15:18
Dzięki za info.
Ceny podobne jak w Bydgoszczy.
http://www.icmarket.pl/index.php?cPath=490&osCsid=6f342a735321a47f2de6dc89dc5c069f

Pozdrawiam
GACUŚ

agama12
12-10-2007, 12:45
Cześć,
szkoda, że tak późno zobaczyłam Twoje powiadomienie, bo miałabym z kim pogadać na temat domu. Od Puław miałeś do mnie jakieś 35 km, bardzo szkoda...
Dach jeszcze nie przykryty, ale krokwie stoją i blacha na dach przyjechała juz do Lublina. We wtorek będę miała ja na działce i w przyszłym tygodniu ruszają z kładzeniem dachu. Już nie mogę się doczekać końca budowy na ten rok.
Udało nam się położyć kanalizację na dole, doprowadzenie powietrza do kominka i wylaliśmy podłogi na dole- salon, kuchnia, łazienka i pomieszczenie między garażem a kotłownią. Planuję jeszcze zalać garaż i tyle. Teraz trzeba zbirać kasę, aby wstawić okna w przysżłym roku.
Jak chcesz na e-maila jakieś zdjęcia z domu to prześlij info na [email protected].

panewka007
15-10-2007, 08:30
Witam.Szukam kogoś kto już wybudował,albo buduje dom C122 - UDANY z Muratora.Ja również zakupiłem ten projekt i najprawdopodobnie na wiosnę zaczne go budować.Chetnie bym wymienił doświadczenia z budowy w/w domu,oglądnął zdjęcia z realizacji budowy.Czekam na jakiegoś chętnego.Pozdrawiam.

panewka007
15-10-2007, 08:31
Witam.Szukam kogoś kto już wybudował,albo buduje dom C122 - UDANY z Muratora.Ja również zakupiłem ten projekt i najprawdopodobnie na wiosnę zaczne go budować.Chetnie bym wymienił doświadczenia z budowy w/w domu,oglądnął zdjęcia z realizacji budowy.Czekam na jakiegoś chętnego.Pozdrawiam.

wasyl1
11-12-2007, 21:45
Witam. Ja mam wyciągnięte ściany fundamentowe. Na razie nie ma się czym chwalić, ale wiosną jedziemy dalej. Suporeks już stoi. Skąd jesteś kolego?

panewka007
13-12-2007, 21:13
WITAM!!!TERAZ CZEKAM TYLKO NA POZWOLENIE NA BUDOWE.CZY WNOSIŁEŚ JAKIEŚ ZMIANY W PROJEKCIE?JAKA WYSOKOŚĆ BĘDZIE ŚCIAN NA PODDASZU,BO MOJA ARCHITEKT MÓWI,ŻE OK.150CM.BO PRZEWAŻNIE LUDZIE PODNOSZA O 2 CEGŁY.CZY WIESZ COŚ NA TEN TEMAT?POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEDŻ!!! :o :o :o

Moni_się_buduje
31-12-2007, 15:45
Witam,

dopiero zaczynam myśleć poważnie o budowie i... znalazłam ten projekt. Od razu chciałam sie na wstępie dowiedzieć, czy ktoś z was przewidywał wprowadzenie zmiany w projekcie uwzględniającej jeden dodatkowy pokój na dole??
To jest jedyna rzecz, której mi brak w tym projekcie... reszta na chwilę obecną i stan mojej wiedzy jest super!

Ten dodatkowy pokój to głównie z myślą o powolnym "wykańczaniu" góry przy jednoczesnym mieszkaniu na dole...

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich. :)

panewka007
24-01-2008, 21:23
witam szukam osób co budują lub zamierzają budować ten dom.jakieś doświadczenia,opinie,koszty....

kjaskulski
27-01-2008, 14:04
Witam

W grudniu kupiliśmy projekt Udany wariant I z dwustanowiskowym garażem.
W maju zamierzamy zrobić fundamenty, szacujemy, że wyniosą nas ok 20tys.
Będziemy budować systemem gospodarczym, żeby było trochę taniej:):)
Po wszystkim damy znać z dokładnymi kosztami....
Ale zanim postawimy fundamenty musieliśmy podłączyć wodę, prąd i kanalizację kupić projekt i go zaadoptować....jeszcze nie wbiliśmy łopaty w naszą działeczkę a już wydaliśmy ok 20tys!!!!!

Pozdrawiamy
Krzysiek i Ewelina

PS Budujemy w Tychach na Górnym Śląsku

kjaskulski
27-01-2008, 22:15
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=508&IdKolekcji=

Adaptacja wraz ze zmianami kosztowała nas 2800zł brutto.
A zmieniliśmy:
- z poczwórnych okien dachowych po obu stronach zrobiliśmy podwójne
- dodaliśmy jeszcze jedno okno balkonowe w salonie, teraz są 3
- z 2 okien w salonie zrobiliśmy jedno duże
- dodaliśmy 2 okna 70x140 w jadalni, żeby ja doswietlić
- pokój nr 15 na poddaszu został naszą sypialnią z osobnym wejściem do łazienki 14, w której też wstawiliśmy okno 70x220
- z pokoju 16 wydzieliliśmy 1,5m na garderobę również z wejściem z naszej sypialni
- po wydzieleniu małego korytarzyka z 16 zrobiony został dostęp do łazienki 17 i pokoju 16, nie dało się zrobić dostępu do łazienki 17 bezpośrednio z holu ze względu za komin, no i okno w łazience 17

Pozdrawiammy

tomeza
28-01-2008, 19:42
właśnie dzisiaj zostały wykopane fundamenty a w środę je zalewamy i pomału ruszamy z naszym udanym. nasze zmiany są niewielkie bo tylko zrezygnowaliśmy z łazienki narożnej na górze,a w jej miejsce może garderoba albo pokoik komputerowy, i poszerzyliśmy budynek o 40cm żeby garaż był troszkę większy,postaramy się niedługo wrzucić jakieś fotki.chętnie zobaczymy jakieś fotki i podzielimy się uwagami z innymi udanymi.

magdaarek
04-05-2008, 17:25
projekt AD-55 i C122 Udany to ten sam projekt proszę o jakieś fotki to mój adres [email protected] mieszkam we Włocławku gdyby ktoś pozwolił obejrzeć budowę live byłabym wdzięczna

kamila_j
07-08-2009, 11:56
Witam
Ja właśnie zaczynam budować udany.
co myślicie o garażu czy nie jest on za wąski

tomeza
09-08-2009, 15:06
Witam

Jak już pisałem to garaż troszkę był wąski więc poszerzyliśmy o 40cm i automatycznie powiększyły się pokoiki na górze

tgemba
13-12-2009, 12:06
Mam do sprzedania nowe biale okna + brama garazowa do tego domku (kupilem ale teraz chce zmienic na braz ) jesli ktos chcialby zaoszczedzic dajcie znac !!!
Moze komus biale beda odpowiacac !!!

grzala86
22-02-2012, 18:28
Witajcie, czy ktoś z Was buduje domek Udany C122, proszę o opinie na jego temat, może jakieś fotki. Jesteśmy na etapie wyboru projektu, a działeczkę mamy tylko 16m. Jeśli ktoś jest już posiadaczem owego domku proszę o pomoc:) Bardzo zależy mi na zdjęciach tego domku.
Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.