PDA

Zobacz pełną wersję : Czy trzeba zrywać starą podłogę?



Sad Ripper
10-01-2007, 22:36
Powoli przygotowuę się do modernizacji starego budynku i mam w związku z tym pytanie. Czy w domu z lat około trzydziestych,w którym na podłodze są deski (od początku istnienia - i są stabilne (tzn. nie trzeszczą - to czy można prosto na nie folię budowlaną, styropian i wylewkę? czy obowiązkowo zrywać wsyzstko, wybierać, chudziak, itd... - zależy mi na czasie i kasie ale priorytetem jest solidne i dobre wykonawstwo.

z góry dzieki za odp,

Sad Ripper

retrofood
10-01-2007, 22:49
A musisz robić wylewkę? Nie lepiej odnowić tego co jest?
STARE JEST PIĘKNE!

PS. Bom stary.

beton44
11-01-2007, 06:58
Czy w domu z lat około trzydziestych,w którym na podłodze są deski (od początku istnienia - i są stabilne (tzn. nie trzeszczą - to czy można prosto na nie folię budowlaną, styropian i wylewkę? czy obowiązkowo zrywać wsyzstko, wybierać, chudziak, itd... - zależy mi na czasie i kasie ale priorytetem jest solidne i dobre wykonawstwo.


hmmmm skoro priorytetem jest "solidne i dobre wykonawstwo" to nad czym się zastanawiasz ???




a ile czasu zajmie zerwanie podłogi i stworzenie od nowa posadzki na gruncie ????

z tydzień dłużej ????

bo przecie "wylewka na deskach" też będzie musiała stwardnieć i wyschnąć, tak że tego nie doliczaj :o

mik99
11-01-2007, 07:14
Sad Ripper

wylewka na deskach to wyższa kombinacja: koszty (chemia elastyczna) i brak 100% na to co będzie się działo pod spodem.

ja bym:

a) odnowił, jak retofood radzi;
b) jeśli ma być nowe to rezwać i położyć zgodnie ze sztuką , nowy dobrze wyizolowany jastrych, patrz beton44