PDA

Zobacz pełną wersję : Co teraz robicie na budowie... stan surowy otwarty



Kryspin
11-01-2007, 09:50
Ponieważ pogoda jest ciut dziwna i pozwala na małe conieco teraz na budowię to mam pytanie co teraz robicie na swoich budowach??

markes
11-01-2007, 10:06
Ja stawiam scianki działowe na poddaszu (jeszcze jeden dzień) jak skończe to kładę elektryke :lol:

kammaje
11-01-2007, 10:12
kończę łacenie i jadę z dachówką.
a od przyszłego tygodnia:
- izolacja podłogi
- okna
- elektryk
- izolacja poddasza
- tynki (ale to już latem czyli na połowę lutego)

Kryspin
11-01-2007, 10:47
kończę łacenie i jadę z dachówką.
- tynki (ale to już latem czyli na połowę lutego)

:D :D :D

kaczorek.
11-01-2007, 10:51
u mnie od wczoraj robi się kanalizacja woda i c.o .

Nikola79
11-01-2007, 11:02
U mnie na budowie tez narazie robia drobne przerobki (troszke sciany dobuduja , gdzie indziej rozwala ehhe),
koniec stycznia beda okna wczesniej ma przyjsc elektryk i hydraulik
pogoda taka super ze mozna ciagle cos robic

pawelurb
11-01-2007, 16:53
kończę łacenie i jadę z dachówką.
a od przyszłego tygodnia:
- izolacja podłogi
- okna
- elektryk
- izolacja poddasza
- tynki (ale to już latem czyli na połowę lutego)

izolacje poddasza , jesli z wełny mineralnej polecam zrobić po tynkach , tynki , wylewki itp. to sporo wilgoci i wełna może się zawilgocić.

seblo
11-01-2007, 17:08
U mnie wielkie porządkowanie terenu, rozwożenie i równanie ściągniętego wcześniej humusu i szeroko pojęte porządki, żeby na "lato" jechać z bardziej precyzyjnymi robotami, typu: elektryka, wylewki i takie tam.

radomik
11-01-2007, 17:09
Ocieplam właśnie poddasze przed tynkami.

Wiem że to nie najlepsze rozwiązanie . Latem tej roboty sobie teraz nie wyobrażam.
Poza tym na wełnę pójdzie folia paroizolacyjna, więc nie będzie problema :-)

długi
11-01-2007, 17:12
kończę łacenie i jadę z dachówką.
a od przyszłego tygodnia:
- izolacja podłogi
- okna
- elektryk
- izolacja poddasza
- tynki (ale to już latem czyli na połowę lutego)

izolacje poddasza , jesli z wełny mineralnej polecam zrobić po tynkach , tynki , wylewki itp. to sporo wilgoci i wełna może się zawilgocić.

Jak nie ma okien to mu rybka :D

KozAnka
11-01-2007, 18:57
Kilka dni temu na jednej z okolicznych dzialek koparka wykopala tak wielki dol (wlasciwie to prawie cala dzialke rozkopala), ze wyglada to na fundamenty POD PIWNICE. :o

androzek
11-01-2007, 19:25
Dziś cieśla zaczął stawiać więźbę.Ma potrwać ( wraz z dachówką ) 5 tygodni.

trusia
11-01-2007, 20:14
u nas od poniedziałku wchodzą z dachówką. elektryk i hydraulik pewnie za 2 tygodnie, a od marca wejdą tynkarze. Tylko cały czas nie wiem kiedy najlepiej wstawić okna? Jak to bylo u was? Przed, w trakcie czy po tynkach?

MimblaM
11-01-2007, 20:45
u nas od poniedziałku wchodzą z dachówką. elektryk i hydraulik pewnie za 2 tygodnie, a od marca wejdą tynkarze. Tylko cały czas nie wiem kiedy najlepiej wstawić okna? Jak to bylo u was? Przed, w trakcie czy po tynkach?

Mam to samo pytanie, może ktoś podpowie jak lepiej, przed czy po?

demex
11-01-2007, 20:52
Ja gdzies czytałem że jak okna PCV to nie ma znaczenia, a jak drewniane to po tynkach aby nie nałapały wilgoci. Tylko wtedy pozostaje pytanie: Która ekipa w dzisiejszych czasach przyjdzie do samych szpaletów ?!

e.kala
11-01-2007, 23:24
U nas kończą dach
A w sprawie okien, to powinny drewniane byc po tynkach ale ja nie wyobrażam sobie jak zrobić instalacje bez okien (chodzi mi o złodziejstwo). Pogoda jest dobra na budowanie, ale nie na spanie na budowie :wink:

Heath
12-01-2007, 07:08
Możesz wstawić okna i np. ciągnąć instalacje lub ocieplać poddasze ...

długi
12-01-2007, 08:05
U nas kończą dach
A w sprawie okien, to powinny drewniane byc po tynkach ale ja nie wyobrażam sobie jak zrobić instalacje bez okien (chodzi mi o złodziejstwo). Pogoda jest dobra na budowanie, ale nie na spanie na budowie :wink:

Ja robiłem instalacje bez okien i mimo dość długiego czasu oczekiwania na tynkarzy :evil: :evil: :evil: nikt mi nic nie ukradł

stuk
12-01-2007, 08:08
A w sprawie okien, to powinny drewniane byc po tynkach ale ja nie wyobrażam sobie jak zrobić instalacje bez okien (chodzi mi o złodziejstwo).

To co wolisz, żeby ukradli Ci kable/rurki czy okna? Bo jak wstawisz okna to pewnie je ukradną, to lepszy łup niz jakieś tam elementy instalacji.

agniesia81
12-01-2007, 08:11
My właśnie dzisiaj zaczynamy ocieplać poddasze wełną mineralną i zastanawiamy się czy dobrze robimy.Nie mamy jeszcze tynków ani wylewek a okna będą za trzy tygodnie(na dole okna są więc jest w miarę bezpiecznie).Chcemy wykorzystać tą pogodę i coś robić.Czy można w takiej sytuacji ocieplić dach,pokryć wełnę folią i karton-gipsami a dopiero póżniej kłaść tynki i wylewki?Myślę,że nastąpi to dopiero latem przy otwartych oknach :)Proszę doradżcie nam.

pawelurb
12-01-2007, 08:25
My właśnie dzisiaj zaczynamy ocieplać poddasze wełną mineralną i zastanawiamy się czy dobrze robimy.Nie mamy jeszcze tynków ani wylewek a okna będą za trzy tygodnie(na dole okna są więc jest w miarę bezpiecznie).Chcemy wykorzystać tą pogodę i coś robić.Czy można w takiej sytuacji ocieplić dach,pokryć wełnę folią i karton-gipsami a dopiero póżniej kłaść tynki i wylewki?Myślę,że nastąpi to dopiero latem przy otwartych oknach :)Proszę doradżcie nam.

o ile wełna z folią jakoś przejdzie , to płyty GK MUSZĄ być kładzione jak już wszystkie mokre roboty są zrobione , czyli G-K po tynkach i po wylewkach jak już wszystko wyschnie. G-K nie lubi wilgoci i się mogą zniszczyć.

agniesia81
12-01-2007, 08:58
Dziękuję za podpowiedż,ale widzę że jednak to nie jest zbyt dobry pomysł z tym ocieplaniem teraz,gdy nie ma tynków i wylewek. :(

pawelurb
12-01-2007, 09:04
jak jest dopiero co zrobiony dach , to bym nic nie robił, niech sobie postoi troche, wtedy wyjdzie czy gdzieś nie cieknie np. wokół kominów, u mnie po pół roku zaczeło cieknąć i jakbym miał ocieplenie wełną , to raczej nie zauważyłbym usterki i wełna by namakała cały czas.

bob budowniczy junior
12-01-2007, 09:26
Do tej pory się zastanawiałem,trochę się bałem ale się przełamałem i jedziem z robotą: od soboty elektryk,za tydzień drzwi i okna,w międzyczasie zaczynam (własnorecznie) ocieplać sufit wełną.Może to nie tak jak być powinno,ale tak jak padło wcześniej nie wyobrażam sobie tej roboty latem,zwłaszcza gdy będzie +30.Na początku lutego (może wcześniej jak się uda)ocieplamy dom i tynkujemy - do odważnych świat należy.

agniesia81
12-01-2007, 09:27
Dach był zrobiony dość dawno i nigdzie nie przecieka,sprawdzone.A tak w ogóle to śliczny ten wasz domek!

kammaje
12-01-2007, 09:50
Dziękuję za podpowiedż,ale widzę że jednak to nie jest zbyt dobry pomysł z tym ocieplaniem teraz,gdy nie ma tynków i wylewek. :(
na to są dwie szkoły - podzielenie są zarówno wykonawcy jak i inwestorzy.




A w sprawie okien, to powinny drewniane byc po tynkach ale ja nie wyobrażam sobie jak zrobić instalacje bez okien (chodzi mi o złodziejstwo).

To co wolisz, żeby ukradli Ci kable/rurki czy okna? Bo jak wstawisz okna to pewnie je ukradną, to lepszy łup niz jakieś tam elementy instalacji.
Napewno lepiej jest jak nic nie ukradną. Zdecydowanie jednak łatwiej wyszarpać trochę kabli niż okien. Choćby dlatego, że okna można uszkodzić, a kable raczej trudno.
O zniknięciach kabli słyszałem parę razy, a o oknach (poza połaciowymi, ale to w "niezamkniętym" domu) nigdy.
Zawsze w rezerwie pozostaje tymczasowa instalacja alarmowa. Ale to jak są okna i drzwi.

e.kala
12-01-2007, 10:48
A w sprawie okien, to powinny drewniane byc po tynkach ale ja nie wyobrażam sobie jak zrobić instalacje bez okien (chodzi mi o złodziejstwo).

To co wolisz, żeby ukradli Ci kable/rurki czy okna? Bo jak wstawisz okna to pewnie je ukradną, to lepszy łup niz jakieś tam elementy instalacji.

Napewno lepiej jest jak nic nie ukradną. Zdecydowanie jednak łatwiej wyszarpać trochę kabli niż okien. Choćby dlatego, że okna można uszkodzić, a kable raczej trudno.
O zniknięciach kabli słyszałem parę razy, a o oknach (poza połaciowymi, ale to w "niezamkniętym" domu) nigdy.
Zawsze w rezerwie pozostaje tymczasowa instalacja alarmowa. Ale to jak są okna i drzwi.

U nas już dwa razy się włamywali do garażu, więc obawa jest.
Również uważam, że jak będą kable i rurki to łatwo ukraść, a jak będą okna to już można kozę wstawić i trochę popilnować. Ja jestem pewna, że bez okien to instalacji bym nie zrobiła bo by wszystko zniknęło :-? Zresztą elektryk wejdzie tuż przed oknami i może uda się to tak zgrać aby jakiś alarm szybko zrobić.

premiumpremium
12-01-2007, 11:05
Ponieważ pogoda jest ciut dziwna i pozwala na małe conieco teraz na budowię to mam pytanie co teraz robicie na swoich budowach??

Za tydzień wprawią nam okna, kanalizację na parterze już mamy, więc jesteśmy umówieni z ekipą na "orurkowanie" całego domu :) Do tego elektryk, ktory też pojawi się w ciagu dwóch tygodni. No a od początku lutego chcemy zacząć wykończeniówke - tynki, gładzie, ocieplanie itp.
No i w międzyczasie szambo 8)

stuk
12-01-2007, 11:09
Ja tam słyszałem wiele, wiele razy o znikających oknach (zwykłych, bo dachowe to mi wręcz ukradli). Takie okna naprawdę łatwo wymontować i mają jakąś sensowną wartość, a kable, w dodatku poprzycinane na dość krótkie kawałki, jeszcze jak są w bruzdach i przymocowane co kawałek zaprawą...
A żeby założyc alarm, to potrzeba instalacji alarmowej, jak zaczniesz robić po wstawieniu okien to możesz nie zdążyć, jak przed to mogę Ci kable ukraść. Generalnie najlepiej pilnować już od tego momentu, tylko jak?

demex
12-01-2007, 11:14
jak tak czytam to się cieszę, że rozbudowuje dom w którym mieszkam i jakoś tak "przy okazji" się pilnuje :)

toomas
12-01-2007, 11:14
ja teraz stawiam komin (schiedel) potem scianki działowe a potem to zalezy od pogody :))

trusia
12-01-2007, 11:40
czyli ogólnie w sprawie okien nie ma jednego dobrego pomysłu. Ja bedę miała plastiki, więc w sumie można je wstawić już teraz, tylko zastanawiam się nad tym co pisze demex Która ekipa w dzisiejszych czasach przyjdzie do samych szpaletów ?! czyli jak rozumiem do gołych murów bez tynku. Ale czy to uniemożliwia zamontowanie okna?

demex
12-01-2007, 11:48
czyli ogólnie w sprawie okien nie ma jednego dobrego pomysłu. Ja bedę miała plastiki, więc w sumie można je wstawić już teraz, tylko zastanawiam się nad tym co pisze demex Która ekipa w dzisiejszych czasach przyjdzie do samych szpaletów ?! czyli jak rozumiem do gołych murów bez tynku. Ale czy to uniemożliwia zamontowanie okna?

Chodziło mi o to: (okna drewniane)
- kłdziesz elektrykę i inne instalacje
- czekając na tynkarzy modlisz się aby CIĘ nie okradli
- tynkarze przychodzą i tynkują ściany
- czekasz na schnięcie (znowy modlitwy aby nie okradli)
- zakładasz okna
- szukasz tynkarzy aby je obtynkować (zrobic szpalety) i tu jest problem czy ktoś przyjdzie do samych szplateów?

trusia
12-01-2007, 12:05
a o to chodziło... :oops:

no dobra w takim razie nie ma zadnych przeciwskazań żeby wstawić okna przed tynkami i instalacjami. tylko czy takie nieotynkowane okna nie są łatwiejsze do wyjęcia - już sobie wyobrażam jak złodzieje wycinają brzeszczotem te nieotynkowane dyble ( czy jak to sie tam nazywa) i zabieraja moje piękne nowe okna. plus na deser kabelki ze ścian.

demex
12-01-2007, 12:18
Jeśli chodzi o instalację elktryczną to na pewno będzie bezpieczniejsza jak okna będą wstawione :)
Bezpieczeństwo okien - montujemy/aktywujemy alarm w dniu montażu okien :)

To wszystko jest jakieś chore ... motyla noga ... jakbym złapał takiego złodzieja to bym ... kurze pióro ...

e.kala
12-01-2007, 14:56
Chodziło mi o to: (okna drewniane)
- kłdziesz elektrykę i inne instalacje
- czekając na tynkarzy modlisz się aby CIĘ nie okradli
- tynkarze przychodzą i tynkują ściany
- czekasz na schnięcie (znowy modlitwy aby nie okradli)
- zakładasz okna
- szukasz tynkarzy aby je obtynkować (zrobic szpalety) i tu jest problem czy ktoś przyjdzie do samych szplateów?

Jakby to było pięknie gdyby nie trzeba było się modlić :evil: , oczywiście na budowie :wink: Alarmu bez elektryki nie będzie a elektrykę strach robić :evil:
U nas w czasie włamań było największe zainteresowanie kablami :x . Ja też im bym coś urwała :oops:

ewelina_i_marek
12-01-2007, 16:04
Ponieważ jednak okna wstawiliśmy, to w przyszłym tygodniu wchodzą elektrycy i spece od wod-kan. Jeżeli nie chwyci mróz za duży to jeszcze mi odwodnienie z rynien zrobią.

zuczek
12-01-2007, 16:20
My murujemy ściany działowe i robimy schody - jutro mają być zalane. Później drenaż działki, a następnie czekamy na dachówkę i dekarza :)