PDA

Zobacz pełną wersję : jak wysoki próg ?



malmuc
11-01-2007, 10:05
No właśnie, pomóżcie, podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Mam dom w stanie surowym i dzis przychodzi facet wymierzyc mi okna w tym drzwi tarasowe. Należałoby więc ustalić wysokość progu. No i nie wiem jaki wysoki ma być. Za wysoki - niewygodny, zbyt niski ponoć problemy techn.
A może jakieś fotki wrzucicie ? :wink:
Dodam ze jedne drzwi to przesuwka , drugie normalnie rozwieralne.

Pozdrawiam

zezo
11-01-2007, 10:43
Też jestem zainteresowany :D

dominikams
11-01-2007, 19:11
Drzwi przesuwne mają kilkucentymatrowy próg (nie pamiętam ile). U mnie została zrobiona podmurówka na wysokość docelowej wylewki, a na to poszły drzwi przesuwne. Może jutro zmierzę ten próg (jak nie zapomnę).

JM
11-01-2007, 20:38
Mało miałeś progów zanim zacząłeś budowę ? Po co Ci następne ? Progiem powinna być tylko rama okna, w przypadku drzwi wejściowych progu nie powinno być wcale. Ja tak mam i jest idealnie, po co komplikować sobie życie ?

michalw0
11-02-2007, 10:37
Jestem na tym samym etapie. Mam pytanie czy robicie wylewkę na fundament (ten próg pod drzwi balkonowe) pod samymi drzwiami balkonowymi czy równacie do niego. U mnie ten próg jest na wysokości 15-17 cm od chudziaka. Otwór drzewiowy balkonowy mam 237 cm wysoki a drzwi zamówiłem 232 cm bo zaplanowałem że jeszcze 2 cm wylewki na ten fundament (czy nie niskie). Proszę pilnie o pomoc.
[email protected]

Artur K.
11-02-2007, 10:49
Z reguły tak się obsadza drzwi balkonowe że jedynym progiem jest ich rama. Stosowanie innych rozwiązań mija się z funkcjonalnością wyjścia.

bwojtek
11-02-2007, 12:42
Jak "facet od mierzenia" jest fachowcem to zada pytanie jaki jest docelowy poziom wykończonej posadzki i na tej podstawie wyliczy wysokość balkonu a także zaproponuje możliwe rozwiązania progu. Choć w zasadzie wielkiego wyboru nie ma - albo progiem będzie rama okienna albo ewentualnie tzw. niski próg czyli profil aluminiowy około 2cm wysoki. Zakładam, że nie masz zamiaru robić stopnia przy balkonie?

janzar
11-02-2007, 19:18
No właśnie, pomóżcie, podzielcie się swoimi doświadczeniami.
Mam dom w stanie surowym i dzis przychodzi facet wymierzyc mi okna w tym drzwi tarasowe. Należałoby więc ustalić wysokość progu. No i nie wiem jaki wysoki ma być. Za wysoki - niewygodny, zbyt niski ponoć problemy techn.
A może jakieś fotki wrzucicie ? :wink:
Dodam ze jedne drzwi to przesuwka , drugie normalnie rozwieralne.

Pozdrawiam

oto jedno z możliwych rozwiązań
pozdrawiam janzar

http://images20.fotosik.pl/29/71429e5f5fa0647e.jpg (www.fotosik.pl)