PDA

Zobacz pełną wersję : Labrador Retriever



poltomy
11-01-2007, 10:55
Kilka dni temu kupilismy 3-miesieczna czarna suczke labrador. Piesek jest bardzo towarzyski i lubi zabawy lecz chyba sie pospieszylismy gdyz nie mamy jeszcze domku.Jezeli ktos z domkiem i ogrodkim chcialby sie nim zaopiekowac to mozemy go przekazac.Pies jest po rodowodowych rodzicach, zaszczepiony i odrobaczony.(jest bardzo wdzieczny za okazane pieszczoty i ladni aportuje).

Poltomy

wiolasz
11-01-2007, 11:14
A co bedzie jeśli nie znajdzie się chętny??
Jak tak mozna, nie rozumiem....

Teska
12-01-2007, 17:25
Kilka dni temu kupilismy 3-miesieczna czarna suczke labrador. Piesek jest bardzo towarzyski i lubi zabawy lecz chyba sie pospieszylismy gdyz nie mamy jeszcze domku.Jezeli ktos z domkiem i ogrodkim chcialby sie nim zaopiekowac to mozemy go przekazac.Pies jest po rodowodowych rodzicach, zaszczepiony i odrobaczony.(jest bardzo wdzieczny za okazane pieszczoty i ladni aportuje).

Poltomy

:x

Mufka
13-01-2007, 10:28
:o

poltomy
13-01-2007, 18:09
Witam. Piesek trafil juz w dobre rece do mlodej milosniczki zwierzat, ktora mieszka na parterze ma duze mieszkanie , nie ma dzieci i poswieci mu duzo czasu.

Pozdrawiam

Poltomy

rusek007
13-01-2007, 18:31
:evil: :o :o :evil:

oorbus
13-01-2007, 19:48
palant. i tyle.

gripi
13-01-2007, 20:44
niby kto? w życiu różnie bywa, dobrze że to malec to się łatwo zmieni, ludzie zostawiają kilkuletnie psy a wtedy jest gorzej.

14-01-2007, 07:15
Kilka dni temu kupilismy 3-miesieczna czarna suczke labrador.
Dlaczego?

oorbus
14-01-2007, 19:34
poltomy ( on czy ona )
bułek nie kupował/a
trza sie naprawde poważnie zastanowić.
kiedyś moj sąsiad trzymał na 4 piętrze w kawalerce doga niemieckiego :evil:
i czy to jest poważne???

i tak uważam, że ludzie tak czyniący nie mają równo pod czachą.niestety

pozdrawiam

poltomy
15-01-2007, 20:45
Witam.Nierowno pod sufitem i palanty to Ci co nie znaja ludzi i nie maja pojecia o temacie a latwiutko oskarzaja.Nie mam ochoty sie tlumaczyc wystarczy, ze dziewczyna do ktorej trafil piesek wie dlaczego tak sie stalo i jest szczesliwa bo pol roku szukala takiego.
Moze by tak zakonczyc juz ten watek bo jest nieaktualny i nie na temat.

Pozdrawiam.
Poltomy.

oorbus
16-01-2007, 08:45
no cóż, w życiu żeczywiście różnie bywa ( sam to wiem ),
ale wniosek wysunąłem z Twojego zdania:

lecz chyba sie pospieszylismy gdyz nie mamy jeszcze domku

a to wiele wysaśnia, np że sprawa była nie przemyslana.

ale mam nadzieję, że jak już będziecie mieli ten wymarzony domek, to kupicie sobie labka, będziecie się nim odpwiednio zajmować i będziecie szczęśliwi. czego wam szczerze życzę :lol:

my mamy labka dla córki, terapeutycznie, i muszę stwierdzić, że widzę wielką różnicę z przed i teraz. Adela baaardzo dużo jej dała. polecam tą rasę

stan.w
09-02-2007, 17:16
My też mamy labradorkę dla córki w celach terapeutycznych i te psy bardzo się do tego nadają :)

eurydyka
12-02-2007, 20:49
dobrze ze sie chociaz pomyslnie sie zakonczylo

poltomy
24-02-2007, 19:46
Tez sie ciesze ,ze piesek ma sie dobrze o czym czasami napisze zadowolona nowa wlascicielka. Opiekowalem sie nim przez tydzien i troszke nieraz mi teskno za nim ale niestety ja w domu jestem gosciem a zona z malym dzieckiem w mieszkaniu na pietrze i wspolnym podworku nie dala by sobie rady, lecz domek sie buduje i moze za pare latek jakis nowy labradorek lub raczej labradorka zamieszka z nami.
Poltomy.
------------------------------------
Chcialem dobrze a wyszlo jak zawsze.

24-02-2007, 21:25
Mam kota na punkcie tej rasy 8) i na jesieni będę miała swojego labka :D
Fajnie, że z tym wszystko OK :)

Seba7207
28-02-2007, 08:00
Witam, sam mam Labradora (ma 10,5 miesiąca). Bardzo przyjazny i wesoły pies, jednak potrzebuje dużo ruchu. Mieszkamy na parterze (63m^2) - 2 osoby (plus oczywiście pies i kanarek). Pies zostaje sam w domu na około 5,5-6 godzin. Zdecydowaliśmy się na niego ze względu na parter oraz fakt, iż w tym roku rozpoczynamy budowę domku. Ponadto, pies jest największym przyjacielem człowieka.

aniazbyszek
28-02-2007, 13:52
Piesek jest bardzo towarzyski i lubi zabawy lecz chyba sie pospieszylismy gdyz nie mamy jeszcze domku.



Nie rozumiem, to wcześniej nie zauważyliście, że nie macie jeszcze domku ? :-?

ppp.j
01-03-2007, 08:54
poltomy dobrze że w oczekiwaniu na nowy dom nie zafundowaliście sobie zawczasu nowego dziecka bo wtedy z oddaniem byłyby większe kłopoty. Życzę w przyszłości bardziej przemyślanych decyzji i więcej rozsądku.

madziai
10-04-2007, 13:36
Też bym chciała labka, ale w Żninie i okolicy hodowli niet. Pozostaje allegro :(
Moja decyzja jest jak najbardziej przemyślana :lol:
Może ktoś ma namiary na hodowle labradorów, zależy mi na psie z rodowodem ze względów terapeutycznych :roll:
Pozdrawiam

zielony_listek
10-04-2007, 14:25
Też bym chciała labka, ale w Żninie i okolicy hodowli niet. Pozostaje allegro :(


Nie rozumiem.
Chyba nie piszesz tego poważnie?
To jakie psy są na Allegro? Jesli szukasz szczeniaka z porządnej hodowli, której jak piszesz w okolicy nie ma, to i na Allegro blisko nie znajdziesz. Przeciez Ci kurierem nie wyslą... matko, chyba jestem w Matrixie...

Ja mieszkam w Warszawie, psa mam z Katowic, a kota z okolic Krakowa.

Warto poszukac dobrej hodowli, troche sie podowiadywać i pojechac po psa. To jest decyzja na kilkanaście najbliższych lat!
Może to kłopotliwa wyprawa, ale posiadanie psa wiąże się z pewnymi, hm... kosztami i kłopotami, ale tak juz jest, a zwierzaki wynagradzaja nam to z całej siły :-)

Pozdrawiam
zielony_listek

metros
10-04-2007, 16:51
Labrador jest psem bardzo aktywnym, potrzebuje długich spacerów i kontaktu z czlowiekiem, których nie zastapi żadne podwórko :)
Drugi problem to odchowanie Labradora - przez pierwsze 24msc życia trzeba bardzo uważac na ich stawy - nie przeciążać, nie forsowac galopem, skokami, chodzeniem po schodach i oczywiście dobrze żywić (dobra karma i suplementy).
Nie radze kupować na allegro, to ostatnia decyzja jaka mozna nazwac "przemyslana". Labradory sa psami bardzo czesto dotknietymi dysplazją stawów biodrowych, nie warto kupowac szczeniaka po rodzicach, dziadkach i pradziadkach nie przebadanych albo w wiekszosci nie przebadanych (chodzi o zdjecie RTG u uprawnionego weterynarza).
Lepiej odkładać pieniądze przez jakiś czas i kupić sobie sliczne, zdrowe szczenie (zwłaszcza, ze późniejsze wychowanie labradora będzie tez kosztochłonne) niż kupić za 500zł na allegro a następnie płacić 800zł za operacje, 300zł / msc na karme weterynaryjna i 100zł / msc na "wspomagacze" czyli różnego rodzaju srodki , witaminy itp.
Naprawdę.. Jeśli hodowca nie bada psów to sprawia, że jest znacznie większe ryzyko urodzenia chorych szczeniaków. A z chorobami dziedzicznymi nie ma zartów - zwłaszcza u Labradorów, rasy obecnie modnej i nekanej wieloma chorobami.

asiula77
13-04-2007, 10:01
Też bym chciała labka, ale w Żninie i okolicy hodowli niet. Pozostaje allegro :(
Moja decyzja jest jak najbardziej przemyślana :lol:
Może ktoś ma namiary na hodowle labradorów, zależy mi na psie z rodowodem ze względów terapeutycznych :roll:
Pozdrawiam


O ile się orientuję, to Żnin jest w kujawsko-pomorskim. Masz więc hodowlę labradorów np. w Osieku nad Wisłą niedaleko Torunia.
http://www.herbuzadora.pl/index.php

My jutro odbieramy tam śliczną suczkę - już nie mogę się doczekać :lol:

AT
17-05-2007, 23:14
Też bym chciała labka, ale w Żninie i okolicy hodowli niet.
Może ktoś ma namiary na hodowle labradorów, zależy mi na psie z rodowodem ze względów terapeutycznych :roll:
Pozdrawiam
bydgoszcz to całkiem niedaleko. na stronch zkwp można znaleźć ogłoszenia chodowli www.zkwp.bydgoszcz.pl
trudno mi wartościująco napisać cokolwiek o którejś z nich bo znawcą rasy nie jestem. w bydgoskim oddziale działa sekcja kynoterapeutyczna (info na stronie związku) wiec może jej członkowie pomogli by w wyborze takiego psiaka. jeśli szukacie psa ze wzgledów terapeutycznych to warto nie tylko poszukać szczeniąt po rodzicach które pracują w tej dziedzinie ale również zaciągnąć rady u behawiorysty który pomógłby wybrać najbardziej do tej roli predystynowanego szczeniaka w miocie. labladory to cudowne psy jednak nie każdy do bycia terapeutą się nadaje :) czasem warto pojechać trochę dalej żeby znaleźć to czego się szuka :D
pozdrawiam

kropi
14-07-2007, 18:34
Hmm, allegro faktycznie śliski temat - prawdziwi hodowcy raczej tam nie wystawiają, kiedyś próbowałem się czegoś dowiedzieć o "rasowych lecz bez rodowodu" pieskach i ich rodzicach to pani na trzeciego maila już nie odpowiedziała...
Teraz mam na przechowaniu (właściciel wyjechał na kilka dni) "labczarka" :lol: który będzie u nas mieszkał po przeprowadzce - pies choć nie rasowy jest mądry (choć nie wie wiele nt. aportowania :lol: ), zrównoważony i łagodny, więc z przyjemnością go przygarniemy.
Pomyśl o takiej opcji zamiast karmić trolle z allegro.