PDA

Zobacz pełną wersję : projekt MANHATAN pracownia ARCHTIM



amy_lee
11-01-2007, 11:35
Witam. Jestem tu nowa. Oboje z mężem wychowaliśmy się w domkach jednorodzinnych, ale chęć szybkiego bycia na swoim sprawiła, że kupiliśmy mieszkanie. Mieszkając w nim 8 m-cy postanowiliśmy je sprzedać (nie straciliśmy na tym bo mieszkania poszły w górę 50%, no ale wyremontowanie jego kosztowało nas sporo zdrowia, zwłaszcza przy dwójce małych dzieci - no i tylko dlatego może trochę mi go szkoda). Podjęliśmy decyzję co do projektu. Oboje z mężem zakochaliśmy się w nim od pierwszego wejrzenia, ale przerażają nas trochę jego"bajery". Proszę Was drodzy budujący :D wyraźcie swoją opinię na temat tego domku. :D
www.archtim.pl/cms/images/projekty/257/Manhatan_parter.jpg
http://www.archtim.pl/cms/images/projekty/257/Manhatan_R1.jpg

amy_lee
11-01-2007, 16:30
Proszę Was bardzo. Dajcie mi wskazówki dotyczące tego domku.
www.archtim.pl/cms/images/projekty/257/Manhatan_parter.jpg
http://www.archtim.pl/cms/images/projekty/257/Manhatan_R1.jpg :)

dzióbek
11-01-2007, 16:40
Szkoda, że nie ma podanych wielkości pomieszczeń??? :o Na pierwszy rzut oka to nie podoba mi sie to, ze kuchnia jest oddzielona od jadalni spizarką, jakos to dziwne, osobiście bym zamienila kuchnie (aby była zaraz przy jadalni), wiązałoby się to oczywiscie z zamianą okien, ale nie sądze by miało to negatywnie wpłynąć na elewację. :wink: :wink:

Nefer
11-01-2007, 16:45
Mówisz i masz :)

http://www.archtim.pl/cms/images/projekty/257/Manhatan_parter.jpg

1. przedsionek 3.9 m2

2. kuchnia 9.2 m2

3. spiżarnia 4.1 m2

4. aneks jadalny 13.8 m2

5. salon 35 m2

6. hall 25.3 m2

7. atrium 11.7 m2

8. sypialnia 21.2 m2

9. garderoba 12.1 m2

10. łazienka 9.7 m2

11. pokój 12.3 m2

12. pokój 13.4 m2

13. łazienka 4.9 m2

14. kotłownia 4.1 m2

15. korytarz 2.3 m2

16. pom. gospod. 5.8 m2

17. garaż 29.8 m2

dzióbek
11-01-2007, 17:18
:roll: :roll: teraz to co innego :P :P
Wielkości pomieszczeń funkcjonalne, może zbyt duży hol, ale kto jak lubi. Ciągle będę upierać się przy tej spizarce, za nic mi nie pasuje w tym miejscu. Łazienka rodziców ładna, ale dla dzieci (jak przypuszczam dwojki :oops: ) troszkę za mała, moglaby mieć koło 7-8m2.
Ogolnie napewno nie jest to typowe wnętrze Nowaka, bardziej ekstrawaganckie i dość ciekawe, nawet mi się podoba, oh...gdybym miała wiecej kasy. Te punkty czarne koło barku to chyba kolumny podtrzymujace strop - fajne. Nazwa idealnie pasuje do tego domku, więc jeżeli lubisz takie wnetrza i masz zasoby finansowe to nie wachaj sie i do dzieła.
Jeszcze te wejścia do pokoju dzieci, jakos tak na wprost salonu i przy barku, czegos tam mi brakuje - a może ja myslę jak Nowak :wink: :wink:
To tyle i tak decyzja nalezy wyłacznie do Ciebie i powodzenia w jej podejmowaniu :P :P

amy_lee
11-01-2007, 19:13
Dziękuje za odpowiedź :D . Faktycznie masz rację co do tej spiżarki, trzeba będzie ją "przełożyć" bliżej jadalni. Kosztorys całkowitej budowy tego domu z wykończeniem i przyłączami wynosi 333000 zł. Ciekawe jak się to przełoży na real.Trochę się boję. :cry: że kaska nas wykończy, ale nie mogę przestać myśleć o tym projekcie. Pozdrowionka.

Nefer
11-01-2007, 19:39
Ja bym sie raczej skłaniała w stronę 400 jako bezpieczne minimum :)
Ja mam Topaza z tej samej pracowni. 263 + garaż - kosztorys na 350.000. Będę szczęśliwa jak się zamknę w 450 - 500.

amy_lee
11-01-2007, 20:43
Dzięki Nefer. Trochę mnie sprowadziłaś na ziemię. To nigdy nie jest tak pięknie jak by mogło być. :cry: No ale raz się żyje... chyba...

Nefer
11-01-2007, 20:45
Dzięki Nefer. Trochę mnie sprowadziłaś na ziemię. To nigdy nie jest tak pięknie jak by mogło być. :cry: No ale raz się żyje... chyba...

AMEN - pamiętaj, że budowa jest rozciągnieta w czasie. Płacisz za kolejne etapy. Dasz radę :):)

dzióbek
11-01-2007, 21:08
Dziękuje za odpowiedź :D . Faktycznie masz rację co do tej spiżarki, trzeba będzie ją "przełożyć" bliżej jadalni. Kosztorys całkowitej budowy tego domu z wykończeniem i przyłączami wynosi 333000 zł. Ciekawe jak się to przełoży na real.Trochę się boję. :cry: że kaska nas wykończy, ale nie mogę przestać myśleć o tym projekcie. Pozdrowionka.
broń boże bliżej jadalni :roll: :P , chyba blizej wejścia a kuchnie przy jadalni :wink: :wink: Nie wiem w jakim regionie budujesz, ale w zachodniopomorskim ten kosztorys pomnozyłabym razy 2. Ale jak widzę ceny za robociznę w innych regionach to u nas czyste burżujstwo, a na dodatek z sezonu na sezon ceny rosną o 1/4. Za mój dom latem zapłaciłam za stan surowy 40 tyś. (a bardzo prosta "stodoła"), teraz już wołają od 50 wzwyż. Tynkarz, który brał 18zł/m2, teraz woła już 22zł/m2. Mnie do tej pory stan surowy otwarty kosztował połowę Twojego kosztorysu :x :x Ale tak jak pisałam w Twoim regionie może być całkiem inaczej, u nas ceny poprostu zwalają z nóg. Skoro Ci się podoba i jest to Twój wymarzony domek to marzenia trzeba spełnić, bo po to chyba zyjemy i pracujemy i jak napisała Nefer domek budujemy etapami, więc kaskę też możemy etapami. Powodzenia :lol: :lol: :lol: :lol:

amy_lee
11-01-2007, 21:33
Jasne dzióbku, że bliżej wejścia...:oops: Już mi się wszystko miesza.... Za dużo myślę o tej budowie. Chyba popadam w jakiś marazm... Jeszcze nawet nie mamy działki a mój mąż już mówi, jak by chciał mieć wykończony kominek... To jest impossible... Zanim wbijemy pierwsza łopatę to ja już chyba będę dobita (jak tak dalej pójdzie). :roll: :wink: Papa

dzióbek
11-01-2007, 22:34
Jeszcze nawet nie mamy działki a mój mąż już mówi, jak by chciał mieć wykończony kominek...
a to to akurat zupełne normalne, kazdy tak ma :wink: :wink: :P :P