PDA

Zobacz pełną wersję : zadaszenie tarasu



duduś
11-01-2007, 12:05
Planuje dobudować taras drewniany . Na jakiej wysokości macie zadaszenie tarasu , czy zrobić to na poziomie pieter czy jednak trochę niżej ?
Może zechce Wam się zmierzyć jak wysoko jest u Was takie zadaszenie?Z góry dziękuję

niktspecjalny
11-01-2007, 12:53
Planuje dobudować taras drewniany . Na jakiej wysokości macie zadaszenie tarasu , czy zrobić to na poziomie pieter czy jednak trochę niżej ?
Może zechce Wam się zmierzyć jak wysoko jest u Was takie zadaszenie?Z góry dziękuję

Choc nie mam i niepowinienem zabierac w tej kwestii głosu ale gdybym staną przed taki dylematem zrobił bym niżej niz poziom pietra.Dlaczego?Przestrzeń nad nami im mniejsza tym fajniejszy klimat.Mam znajomych ,którzy taras zrobili na wysokości niewiele wiecej niz 2m oczywiscie (te 2m) przy najmniejszym spadku. :D

duduś
13-01-2007, 11:00
czy ktoś jeszcze może mi coś doradzić?

Artur K.
13-01-2007, 14:51
To kwestia gustu. W większości realizowanych inwestycji nie stosuje się zadaszenia tarasu, aby nie uzyskać zbytniego zacienienia salonu. Zakrywając część tarasu dachem odsuwasz bezpośredni dostęp słońca do salonu, zaczyna się robić ciemno, ponuro, nieprzyjemnie. Ale , jak to pisałem wcześniej - jest to kwestia gustu.

mik99
13-01-2007, 17:40
Zadaszenie w moim domu/tarasu jest na wysokości podbitki, jaką mam dookoła....w innym pzrypadku zacienienie było by zbyt duże (taras jest od południa).

Agdula
14-01-2007, 16:10
To kwestia gustu. W większości realizowanych inwestycji nie stosuje się zadaszenia tarasu, aby nie uzyskać zbytniego zacienienia salonu. Zakrywając część tarasu dachem odsuwasz bezpośredni dostęp słońca do salonu, zaczyna się robić ciemno, ponuro, nieprzyjemnie. Ale , jak to pisałem wcześniej - jest to kwestia gustu.

Może i racja, że zadaszony taras to cień w salonie...ale z drugiej strony to fajnie móc posiedzieć gdy pada letni deszcz a my chcemy spalić papieroska :) :)

WojtekSz
14-01-2007, 16:16
pytanie jaki kształt będzie miało zadaszenie - u mnie jest w kształcie typowego daszka jak nad wejściem do domu tzn jest dwuspadowe na boki i oczywiście jest wyżej w środku co pozwoliło mi na skierowanie ta droga do wnetrza więcej światła.
Taki zadaszony taras to rzeczywiście skarb! Dobierając poziom pomysl o dwóch aspektrach:
- wychodzenie z salonu - taras powinie miec poziom dachu nieco wyżej niż w salonie
- pobyt na tarasie - im niżej tym przyjemniej ale bez przesady - trzeba wziąśc pod uwage powierzchnie tarasu - im większa powierzchnia tym wyżej - możesz ew opuścić nieco niżej boczne okapy
pozdrawiam

Heniek
14-01-2007, 20:53
Witam.
Też początkowo planowałem stałe zadaszenie tarasu, ale ze względu na zacienienie salonu zrezygnowałem. Obecnie myślę o takim zadaszeniu rozwijanym (to się chyba nazywa markiza). Nie jest tak bardzo drogie i można rozłożyć jak jest potrzeba.

duduś
14-01-2007, 22:19
Ja mam taras od południa i nie wyobrażam sobie siedzieć w to minione lato ( przypomnij sobie 45 stopniowe upały) na takiej patelni .Wydaje mi się że w tarasie gł. o to chodzi żeby posiedzieć w lekkim cieniu lub pospac po obiadku( lub posiedzieć podczas deszczu) a opalać się można na trawce .Poza tym starzejemy się i opalanie z czasem odpada a siedzenie nigdy. :wink: Markiza nie zawsze sie sprawdza , jedno dodatkowe zajęcie ( przy i tak dużym nawale pracy przy domku) ciągle pamiętać o wietrze , o deszczu itp Poza tym dobra markiza kosztuje ze 4 patyki

Agdula
14-01-2007, 22:39
Ja mam taras od południa i nie wyobrażam sobie siedzieć w to minione lato ( przypomnij sobie 45 stopniowe upały) na takiej patelni .Wydaje mi się że w tarasie gł. o to chodzi żeby posiedzieć w lekkim cieniu lub pospac po obiadku( lub posiedzieć podczas deszczu) a opalać się można na trawce .Poza tym starzejemy się i opalanie z czasem odpada a siedzenie nigdy. :wink: Markiza nie zawsze sie sprawdza , jedno dodatkowe zajęcie ( przy i tak dużym nawale pracy przy domku) ciągle pamiętać o wietrze , o deszczu itp Poza tym dobra markiza kosztuje ze 4 patyki

Super!!! :D Też tak uważam. :D :D Dlatego teraz buduję taras z zadaszeniem :D :D

I jeszcze jedno...robisz grila...zaczyna padać (nieraz tak bywało) i co ....trzeba jeść w domu...i robić niepotrzebny bałagan ...a tak jest zadaszony tarasik :)

WojtekSz
14-01-2007, 22:56
Witam.
Też początkowo planowałem stałe zadaszenie tarasu, ale ze względu na zacienienie salonu zrezygnowałem. Obecnie myślę o takim zadaszeniu rozwijanym (to się chyba nazywa markiza). Nie jest tak bardzo drogie i można rozłożyć jak jest potrzeba.

możesz zastosowac pergolę - da półcień ale nie zasłoni ci całkiem słońca. Jesli jeszce pozwolisz aby porosła winem to będziesz miał same korzyści (bo dodatkowy cień od liści latem kiedy goraco a mniej zasłaniania bo bez liści zima)
pozdrawiam

Heniek
15-01-2007, 12:50
Markiza nie zawsze sie sprawdza , jedno dodatkowe zajęcie ( przy i tak dużym nawale pracy przy domku) ciągle pamiętać o wietrze , o deszczu itp Poza tym dobra markiza kosztuje ze 4 patyki

Ja kombinowałem inaczej: rozwijam tylko jak jest potrzebna. Ile to zajmuje czasu, minutkę kręcenia korbą?
A daszek stały nie kosztuje?
Pozdrawiam, Heniek

AnnS
15-01-2007, 14:06
Ja tez planuje duży zadaszony taras. Uważam ze supier mieć coś takiego co ochrania i przed seszczem i przed słońcem.
Podoba mi sie coś takiego:

:spam:

ale niestety mam problem bo w warynkach zabudowy mam napisane że tylko jeden spadek na całym dachu może być :cry:

dominikams
15-01-2007, 18:31
[quote=AnnS]
Podoba mi sie coś takiego:

:spam:

u mnie tak jest. I jest super. Wbrew pozorom słońce w salonie jest, przynajmniej teraz, w zimie. Mam nadzieję, że jak w lecie słońce bedzie wyżej, to zadaszenie tarasu zasłoni je trochę.

Agdula
15-01-2007, 22:11
Witam.
Też początkowo planowałem stałe zadaszenie tarasu, ale ze względu na zacienienie salonu zrezygnowałem. Obecnie myślę o takim zadaszeniu rozwijanym (to się chyba nazywa markiza). Nie jest tak bardzo drogie i można rozłożyć jak jest potrzeba.

możesz zastosowac pergolę - da półcień ale nie zasłoni ci całkiem słońca. Jesli jeszce pozwolisz aby porosła winem to będziesz miał same korzyści (bo dodatkowy cień od liści latem kiedy goraco a mniej zasłaniania bo bez liści zima)
pozdrawiam

A robactwo z zarośniętej pergoli nie będzie wchodzić do domu? No wiesz jakieś pająki? Kiedyś znajomy miał winogrona wchodzące na dom i pełno pojąków w domu. :wink:

WojtekSz
15-01-2007, 22:58
Agdula:
pająki podobno przynoszą szczęście :)
na razie zaczynam rozumiec że dom na wsi to zycie silnie zblizone do przyrody - w sprawie pergola a pajaki nie wiem jak to bedize ale jestem optymista
pozdrawiam

kowal84
26-10-2010, 09:30
Witam, miałem niestety niemiłe doświadczenie z jedną z firm która miała być firmą ogólnopolską i specjalizującą się w profesjonalnym zadaszeniu tarasów. Firma z Dębicy ( http://www.zadaszeniatarasow.pl ), termin realizacji przeciągnął się o blisko pół roku a setki telefonów i ciągłe niedotrzymywanie słowa było nagminne. Wszystkim szukającym profesjonalnej firmy zajmującej się zadaszeniami tarasów, szczególnie ODRADZAM powyższą firmę!!

DJa-cek
14-01-2011, 18:32
Witam, miałem niestety niemiłe doświadczenie z jedną z firm która miała być firmą ogólnopolską i specjalizującą się w profesjonalnym zadaszeniu tarasów. Firma z Dębicy ( http://www.zadaszeniatarasow.pl ), termin realizacji przeciągnął się o blisko pół roku a setki telefonów i ciągłe niedotrzymywanie słowa było nagminne. Wszystkim szukającym profesjonalnej firmy zajmującej się zadaszeniami tarasów, szczególnie ODRADZAM powyższą firmę!!

mnie taras zrobiła firma z Warszawy --- [SPAM] ---- szybko i naprawdę dobra jakość adekwatna do zapłaty --- nic mnie nie obchodziło - 7 dni i mniałem taras zadaszony od umowy do realizacji ! jakby co to ich polecam
http://images41.fotosik.pl/525/c0dcb321ce079ed4med.jpg (http://www.fotosik.pl)

wojtas122
16-01-2011, 20:05
Niezamały spadek dachu jak na takie zimy?

BEWA
27-06-2020, 17:09
Planuje dobudować taras drewniany . Na jakiej wysokości macie zadaszenie tarasu , czy zrobić to na poziomie pieter czy jednak trochę niżej ?
Może zechce Wam się zmierzyć jak wysoko jest u Was takie zadaszenie?Z góry dziękuję

Mam pytanie dotczące tarasu, o który pytałeś na forum. Czy zrobiłeś go? Jaki duży jest? Co najpierw się robi elewację czy taras drewniany? Możesz podzielić się doświadczeniem?