PDA

Zobacz pełną wersję : Wszystko, co chcecie wiedzieć o działaniu naszego forum...



jea
11-01-2007, 14:03
Witam szanowną Administracje :D
Było tyle wątków i zapytań o działanie forum. Czy ktokolwiek ma zamiar odpowiedzieć? 8)
A może nic się nie dzieje :o , był już taki wątek na tym forum. :evil:
A może zwyczajnie macie nas głęboko w d...pie. :evil:
Sorki za błędy i kropki...ale się należy :evil:


Od Redakcji: Zaczyna się źle, ale dalej już tylko bardzo pożyteczne informacje

jea
11-01-2007, 14:12
Ja uważam, że tak :evil:

JoShi
11-01-2007, 14:41
Też odnoszę takie wrażenie. Chyba jeszcze tak nie było, żeby Administracja tak długo nie odpowiadała... A może jakiś zamach był i ich tam wszystkich wystrzelali ?

zielonooka
11-01-2007, 14:45
Mowie wam ze nie moga wejsc na forum :wink:

jea
11-01-2007, 15:09
Ciekawy jestem czy odpowie? :-?

jea
11-01-2007, 17:20
Ciekawe co się dzieje?
Nie odpowiedzą, na pewno :evil:

tomek1950
11-01-2007, 18:58
Może faktycznie nie mogą wejść na forum? :o Tylko, że to ONI to zrobili :wink: :)

niktspecjalny
12-01-2007, 07:59
A ja tam redakcje lubie .Nie wtranca sie do mienia.Nie banuje,Nie odpowiada na moje tematy,Nie lubi mnie ,Nie wie ,że jak sie cos dzieje na forum wypada przynajmniej jak to przystało na administratora odpowiedziec ogółowi,Nie panuje nad forum bo forum ja przerasta.Jea zrobił ankiete i słusznie tylko co to zmieni jak 100% odp tak?Redakcja kiedy chce to jest"kompatybilna" a chyba wie co mam na myśli. :(

Redakcja
12-01-2007, 11:16
Od dłuższego czasu powtarzają się problemy z serwerem; serwis rozrasta się, jest obciążony, stąd i problemy z otwieraniem stron MURATORA. Znamy problem, próbujemy usprawnić działanie forum - to możemy zapewnić.
Przepraszamy, jeśli odbieracie problemy techniczne jako lekceważenie Forumowiczów - tak nie jest.
Pozdrawiamy

niktspecjalny
12-01-2007, 11:24
Mówie za siebie.Jak zaczynałem przygode z forum takie problemy i to w starej szacie graficznej nie miały miejsca.Widać nie tylko forum na tym cierpi ale i cała strona Muratora.Mowa oczywiscie o wprowadzaniu nowinek. :wink:

JoShi
12-01-2007, 11:37
Przepraszamy, jeśli odbieracie problemy techniczne jako lekceważenie Forumowiczów - tak nie jest.
Pozdrawiamy

Ble ble ble... To nie problemy techniczne sa odbierane jako lekceważenie, tylko brak jakiejkolwiek informacji czy innej reakcji z Waszej strony.

JoShi
12-01-2007, 11:40
Mówie za siebie.Jak zaczynałem przygode z forum takie problemy i to w starej szacie graficznej nie miały miejsca.Widać nie tylko forum na tym cierpi ale i cała strona Muratora.Mowa oczywiscie o wprowadzaniu nowinek. :wink:
Jakie nowinki... ???
Juz tłumaczyłam zmiana wyglądu forum to zmiana kilku liczb w jednym z plików. To nie są żadne nowinki... Cały skrypt forum jest ten sam, stary jak świat... Najstarsza z mozliwych wersja phpBB, bez zadnych dodatkowych funkcji (no moze poza funkcją zmiany słowa d.u.p.a na dupa)

Sloneczko
12-01-2007, 13:07
No i cóż... Teraz moje niegdysiejsze wołanie o ciszę na forum, nabiera innego wyrazu? ;)

zielonooka
12-01-2007, 13:14
No i cóż... Teraz moje niegdysiejsze wołanie o ciszę na forum, nabiera innego wyrazu? ;)

NIE 8)

Sloneczko
12-01-2007, 13:16
No i cóż... Teraz moje niegdysiejsze wołanie o ciszę na forum, nabiera innego wyrazu? ;)

NIE 8)

Krzyczysz? To znaczy, że nie jesteś pewna :D

zielonooka
12-01-2007, 13:21
NIE KRZYCZE CAPS LOCK MI SIE ZACIAL :)
OISPACJATEZNIEDZIALA :lol:

niktspecjalny
12-01-2007, 13:35
Mówie za siebie.Jak zaczynałem przygode z forum takie problemy i to w starej szacie graficznej nie miały miejsca.Widać nie tylko forum na tym cierpi ale i cała strona Muratora.Mowa oczywiscie o wprowadzaniu nowinek. :wink:
Jakie nowinki... ???
Juz tłumaczyłam zmiana wyglądu forum to zmiana kilku liczb w jednym z plików. To nie są żadne nowinki... Cały skrypt forum jest ten sam, stary jak świat... Najstarsza z mozliwych wersja phpBB, bez zadnych dodatkowych funkcji (no moze poza funkcją zmiany słowa d.u.p.a na pupa).


To redakcja Ci tak nerwa ruszyła??Skoro tak cudownie to wyrecytowałas to powiedz prosze tu i teraz może redakcja weźmie to pod uwage,,,,dlaczego tak to wyglada i dlaczego tak to chodzi.Czy d.u.p.a czy pupa a nawet phpBB bedzie dla mnie jako laika nowinka.

laik NS. :(

sebo8877
12-01-2007, 13:52
Ja myślę że ma nas dzieś :wink:

sebo8877

JoShi
12-01-2007, 16:45
To redakcja Ci tak nerwa ruszyła??

To Ty chyba nie czytałeś moich tekstów, które piszę jak jestem zdenerwowana.

A teraz po kolei, bo widzę, że chyba naprawdę jesteś zainteresowany.

1. Jak można zauważyć w stopce forum (tekst: "powered by phpBB"). Forum jest oparty o prehistoryczny skrypt phpBB. Ten skrypt to nic innego jak baza danych i zestaw odpowiednich plików, które ta bazę obsługują, oraz pokazują min. to co teraz widzisz.

2. Od tamtej pory pojawiło sie już kilka nowszych wersji i milion dodatków, czego szanowna redakcja zdaje sie nie dostrzegać.

3. Znam ten skrypt niemal jak własna kieszeń, bo sama administruję założonym przez siebie forum (tyle, że opartym na phpBB 2) i jestem moderatorem na innym forum, które do niedawna również było oparte na skrypcie phpBB.

4. Na podstawie moich doświadczeń i obserwacji tego forum moge stwierdzić, że żadne istotne dodatki nie zostały tu doinstalowane. Brakuje tak podstawowych dodatków jak np:
- szybkie powiadamianie moderatorów o spamie
- okno szybkiej odpowiedzi (to takie samo okno jak to do odpowiadania, tylko widoczne od razu pod postami, bez potrzeby klikania przyciszku odpisz)
- przycisku cytowania zaznaczonego fragmentu wypowiedzi
- no i najważniejszego, zabezpieczenia przed robotami spamującymi na forum.

5. Zmiana wyglądu forum polega wyłącznie na zastąpieniu starych grafik w odpowiednim katalogu, przez nowe pliki, oraz na zmianie wartości kolorów tekstu, odnośników itp w jednym z plików. Nie ma to najmniejszego wpływu na szybkość działania skryptu.

6. Objawy takie jak obserwujemy świadczą o problemach z serwerem i tu kilka mozliwości min:
- problem sprzętowy (nawala serwer, łącze, czy jakiś inny element) operatora u którego znajduje się serwis 'murator'
- atak na serwer (typ DoS lub DDoS)

Aby wyjaśnic posłużę zię cytatem:
"Ataki DDoS (Distributed Denial of Service) przypominają wojnę konwencjonalną prowadzoną według doktryny radzieckiej. W uproszczeniu polega ona na tym, aby zmiażdżyć przeciwnika gigantycznymi rzutami sił pancernych i lotnictwa. Administratorzy bezpieczeństwa mogą się zazwyczaj tylko biernie przyglądać, jak ich system jest zalewany przez nadmierną ilość zapytań. Taki brutalny atak potrafi zablokować normalną pracę nawet najbardziej wydajnych komputerów."

Atak DoS jest podobny do DDoS jeśli chodzi o zasadę, tylko wykorzystuje trochę bardziej prymitywne mechanizmy.

PS Nic nie musze recytowac, to rzeczywista wiedza a nie wyuczone na pamięć formułki.

JoShi
12-01-2007, 16:56
może redakcja weźmie to pod uwage

Nie weźmie. W redakcji nie ma informatyków na tyle kumatych, żeby rozumieliby w czym rzecz. Na poparcie tej tezy zacytuję kawałek stopki "Design by byss.pl". Jak wiadomo trzeba takiej firmie zapłacić ekstra, żeby zechciała doinstalować to czy tamto.

Monity o doinstalowanie różnych dodatków pojawiały się na forum odkąd pamiętam i odkąd pamiętam redakcja za żadnym razem nie wysiliła się, żeby chociaż odpisać. O podjęciu jakichkolwiek innych działań nie wspomnę.

Oczywiście to osobna kwestia nie mająca nic wspólnego z okresowymi przerwami w działaniu serwera.

niktspecjalny
12-01-2007, 17:27
może redakcja weźmie to pod uwage

Nie weźmie. W redakcji nie ma informatyków na tyle kumatych, żeby rozumieliby w czym rzecz. Na poparcie tej tezy zacytuję kawałek stopki "Design by byss.pl". Jak wiadomo trzeba takiej firmie zapłacić ekstra, żeby zechciała doinstalować to czy tamto.

Monity o doinstalowanie różnych dodatków pojawiały się na forum odkąd pamiętam i odkąd pamiętam redakcja za żadnym razem nie wysiliła się, żeby chociaż odpisać. O podjęciu jakichkolwiek innych działań nie wspomnę.

Oczywiście to osobna kwestia nie mająca nic wspólnego z okresowymi przerwami w działaniu serwera.


Na poczatek gały mam :o :o z tego co przeczytałem.Szanuje wiedze która masz i potrafisz ja sprzedac .Ja ja kupiłem i przy tym jest mi przykro ,że nie zrozumiałem intencji pisanych przez Ciebie postów.

Bardzo dziękuje za lekcje która przydałaby sie redakcji ,bo to co piszesz choć nie wpełni kumam jest i dla nich za trudne.
Przepraszam jezeli choc troche zwatpiłas we mnie :wink: :D :wink: :D (to tak ,żeby sie podlizać).

No to redakcja ma problem,,,

JoShi
12-01-2007, 17:47
Nie ma sprawy. Nieporozumienia chodzą po ludziach ;)

tomek1950
12-01-2007, 19:10
JoShi ja też nie rozmiem. Mam dla Ciebie ogromny szacunek za wiedzę nie tylko w sprawie komputerów, ale i gadów. Osobiscie wolę ssaki. :D Pozdrawiam serdecznie.

JoShi
12-01-2007, 19:16
Czyli co ? Mam napisać jaśniej ?

niktspecjalny
12-01-2007, 21:03
Czyli co ? Mam napisać jaśniej ?

Plisssss...Ja chetnie posłucham tylko gdyby ten "murzyński jezyk informatyczny"zamienic ....no wiesz na jaki. :wink:

tomek1950
12-01-2007, 21:38
Czyli co ? Mam napisać jaśniej ?

JoShi, jesli możesz, ale ja do szkoły to jeszcze liczydła nosiłem, a później suwak logarytmiczny. kalkulatory, komputery to już później... :wink: :D

maksiu
12-01-2007, 21:51
Czyli co ? Mam napisać jaśniej ?

Plisssss...Ja chetnie posłucham tylko gdyby ten "murzyński jezyk informatyczny"zamienic ....no wiesz na jaki. :wink:

Tak się składa że zrozumiałem wszystko o czym napisała Joshi
ale nie ze wszystkim moge się zgodzić, zwłaszcza to co koleżanka napisała o wpisie w stopce, Design by byss.pl
nieco inaczej rozumiem ten zwrot i wg mnie nie ma on nic wspolnego z doinstalowywaniem czegokolwiek na forum, a jedynie ze zmianą ogólnego wyglądu całego serwisu internetowego muratora, którego składową jest również forum.

Natomiast wypowiedz z punktami od 1 do 6 bardzo trafna i niestety prawdziwa.
Swego czasu dostałem informacje, iż forum zostanie przeniesione na komercyjny skrypt, ale jak widac do tej pory tego nie uczyniono.

Mówiąc krótko, zapakowane stare forum w nowe ubranko i nic ponadto.
Trochę szkoda, że wydawnictwo Murator tak bardzo broni się przed poważnymi zmianami (a informatycy by się znaleźli, to raczej opór materii). Co do przerw w działaniu.. to myślę że to sprawa sprzętu, kiedyś wystarczał, teraz nie radzi sobie z coraz to bardziej rosnąco ilością połączeń.

pozdrawiam
m.

zielonooka
12-01-2007, 21:55
ale przyznacie ze dzis ladnie forum lata :wink:
ja przynajmniej nie mam zadnych problemow





ps. korci mnie by znow napisac "dupa" :wink:
strasznie mnie to bawi.... :wink: :lol:

zielonooka
12-01-2007, 21:56
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

maksiu
12-01-2007, 21:59
ale przyznacie ze dzis ladnie forum lata :wink:
ja przynajmniej nie mam zadnych problemow





ps. korci mnie by znow napisac "pupa" :wink:
strasznie mnie to bawi.... :wink: :lol:


może niech koleżanka nie wywołuje wilka z lasu, bo znowu nas forum upupi i płacz i lamet :D :D :D

pozdrawiam
m.

no i słówko się ładnie wkompinowało w wypowiedź :D

zielonooka
12-01-2007, 22:01
to tfu! tfu przez lewe ramie i
odpukuje w niemalowane :wink:

maksiu
12-01-2007, 22:03
to tfu! tfu przez lewe ramie i
odpukuje w niemalowane :wink:

ja zawsze jeszcze odpukuje w puste.... to co mam zawsze ze sobą.. między grzywką a nasadą nosa :D :D :D
pozdrawiam
m.

zielonooka
12-01-2007, 22:20
ha!
to mi sie dowcip przypomnial
To ja moze powiem, co? :wink: :lol:


Wpadla sobie szara komorka do mozgu mezczyny....
Patrzy,... ciiiichooo, ciemno, pusto......
Nikogo nie ma...
- Hooop! , hooop! - wola...
Tylko eho odbija sie od czaszki...
No to usiadla sobie szara komorka i tak jej smutno i samotno...
Az tu nagle.... szlychac eho krokow...
I wpada do czaszki inna szara komorka i widzi ta samotna i smutna w kaciku....
-Zwariowalas?!?!?!? - drze sie, - Co Ty tu robisz?!?!?! My wszystkie jestesmy tam - na dole!!!! *

:wink: :lol: :lol: :lol:


* z dedykacja dla Mezczyzn z poczuciem humoru :wink:

Rezi
12-01-2007, 22:25
no cóż
cos w tym jest

JoShi
12-01-2007, 22:33
Hmmm... Starałam się nie używać trudnych słów...

Dobra, to teraz tłumaczę.

1. Serwer to taka odmiana komputera, ze specjalnym oprogramowaniem, który powinien działać 24 godziny na dobę. Właściwie cały internet zbudowany jest z takich serwerów i pewnych urządzeń które łączą serwery w sieć.

2. Każdy posiadacz serwisu internetowego musi mieć dostęp do miejsca na dysku jakiegoś serwera. Może posiadać własny serwer, albo wykupić miejsce u providera, czyli w odpowiedniej firmie.

3. Poza tym posiadacz serwisu internetowego musi zarejestrować swój adres www np. w NASK. Po rejestracji, serwery przesyłają sobie informację na ten temat, żeby było wiadomo, gdzie przesyłać informację kierowaną pod dany adres.

4. Siadając w domu przed komputerem wpisujesz do przeglądarki (Internet Eksplorer, Mozilla, Opera, czy co tam jeszcze) np. http://forum.muratordom.pl/. Twój komputer łączy się z serwerem operatora, który dostarcza Ci internet i informuje go, ze Ty chcesz wejść na forum muratora. Serwer Twojego operatora, poprzez sieć komunikuje się z serwerem, na którym znajduje się serwis forum.muratordom.pl

5. Serwer na którym znajduje sie forum muratora przysyła tą samą droga do Twojego komputera informacje, które sa wyświetlane w oknie Twojej przeglądarki.

6. Ponieważ serwer to nic innego jak komputer, to ma on swoją wydajność. Jeśli w tym samym czasie napływa do niego zbyt wiele informacji, to następuje coś w rodzaju blokady. Ponieważ serwer nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie zapytania, wysyłana jest informacja, ze serwer nie odpowiada, czyli to co ostatnio zbyt często widujemy tu na forum.

7. Ten sam komunikat zobaczymy jeśli serwer na którym znajduje się forum muratora zostanie po prostu wyłączony lub się zawiesi, albo jeśli zostanie uszkodzone połączenie serwera z siecią.

9. Atak na serwer (typ DoS lub DDoS) polega na tym, że jakiś złośliwiec wysyła do serwera taką ilość zapytań, że ten się dławi. Dlatego nie może odpowiedzieć na nasze prośby o wyświetlenie forum.

No mam nadzieję, że teraz to już było łatwo (informatyków przepraszam za uproszczenia... ;) )


Teraz o forum. Załóżmy, że uda nam sie uzyskać pozytywna odpowiedź od serwera i ten wyśle nam dane pozwlające zobaczyc strone muratora. Jak to się odbywa ?

1. Forum to nic innego jak skrypt, czyli inaczej mówiąc program napisany w takim specjalnym języku.

2. W przypadku tego forum jest to skrypt o nazwie phpBB i składa się z kilkudziesięciu plików o różnym przeznaczeniu.

3. Zanim cokolwiek zostanie wyświetlone, skrypt sprawdza w swoich plikach, jakiego koloru, kształtu i wielkości czcionkę ma wyświetlać, które pliki graficzne ma traktować jako buttony, jaki kolor tła i ramki ma zastosować. Ta informacja zapisana jest w kilku plikach i sprawny informatyk może ją niemal dowolnie i bardzo łatwo zmienić.

4. Forum do prawidłowego działania potrzebuje jeszcze bazy danych.

5. Baza danych to komplet informacji przechowywanych w formie pliku na twardym dysku serwera.

6. W momencie logowania skrypt odczytuje wpisany login i hasło a następnie sprawdza w bazie danych, czy sa prawidłowe.

7. Następnie sprawdza w bazie danych listę działów i wyświetla ją nam w formie znanej nam dobrze tabelki.

8. Po kliknięciu w odnośnik (np tytuł działu) skrypt musi odczytać w co kliknąłeś a następnie wyświetlić odpowiednia informację (przeczytaną najpierw w bazie danych)

9. Najzabawniejsze jest to, że Ty siedzisz przed swoim komputerem a skrypt działa na odległym serwerze... Jak to możliwe ?

10. Dzieje sie to dokładnie tak jak opisałam wcześniej.
- Wpisujesz adres strony.
- Z Twojego komputera biegnie informacja do serwera na którym jest forum.
- Informacja ta powoduje uruchomienie skryptu.
- Skrypt przygotowuje porcje informacji i wysyła z powrotem do Twojej przeglądarki.
- Przeglądarka analizuje dane i wyświetla stronę.
- Klikasz odnośnik
- Przeglądarka wysyła informację do serwera
- Skrypt przetwarza informacje i wysyła do Twojej przeglądarki dane
- Twoja przeglądarka wyświetla to co skrypt wysłał
- I tak w kółko.

Pisałam również o robotach internetowych. Najprościej to można je porównać do wirusów komputerowych. Teraz w skrócie jak to działa.

1. Przed jakimś komputerem siada sobie złośliwiec w ludzkiej skórze.

2. Ten złośliwiec doskonale zna skrypt phpBB. Co to znaczy ? Skrypt jak każdy program jest czymś w rodzaju schematu działania i złośliwiec ten schemat działania zna.

3. Złośliwiec jest świetnym informatykiem i pisze inny program czyli skrypt-robot. Uruchamia ten skrypt na swoim serwerze i co się dzieje?

4. Skrypt-robot udaje człowieka i wysyła do skryptu-forum informacje, identyczne jak te, która wysyła przeglądarka używana przez żywego człowieka. Potem skrypt-robot przechwytuje odpowiedzi skryptu-forum i tak sobie gadają.

5. W ten sposób skrypt-robot może zarejestrować na forum nieistniejącego użytkownika, może się jako ten użytkownik logować i pisać spamerskie posty.

6. Sposób na takie roboty jest równie prymitywny jak one. Wystarczy trochę zmodyfikować ankietę którą wypełnia użytkownik podczas rejestracji. Można np. dodać jedno pole w które trzeba wpisać odpowiedź na bardzo proste pytanie.

7. Skrypt-robot, nie będzie przygotowany na tę modyfikacje, bo nie został odpowiednio zaprogramowany, dlatego tego pola nie potrafi wypełnić prawidłowo i nie będzie w stanie się zarejestrować.

Ufff.... Prościej już nie potrafię. Ale teraz to już jest tak prosto, ze nawet nasza Redakcja powinna coś zakumać...

JoShi
12-01-2007, 22:37
Tak się składa że zrozumiałem wszystko o czym napisała Joshi
ale nie ze wszystkim moge się zgodzić, zwłaszcza to co koleżanka napisała o wpisie w stopce, Design by byss.pl
nieco inaczej rozumiem ten zwrot i wg mnie nie ma on nic wspolnego z doinstalowywaniem czegokolwiek na forum, a jedynie ze zmianą ogólnego wyglądu całego serwisu internetowego muratora, którego składową jest również forum.

Troche mnie źle zrozumiełeś. Dla mnie Design by byss.pl oznacza, że ta właśnie firma jest odpowiedzialna za wygląd forum. Prawdopodobnie tej właśnie firmie należałoby zlecić wszelkie instalacje rozszerzeń, bo jeśli onie nie zostały zainstalowane to najnormalniej w świecie oznacza to, że Redakcja tego nie potrafi a pieniązki dla podwykonawcy się wyczerpały... Tak ja to widzę...

maksiu
12-01-2007, 22:47
Tak się składa że zrozumiałem wszystko o czym napisała Joshi
ale nie ze wszystkim moge się zgodzić, zwłaszcza to co koleżanka napisała o wpisie w stopce, Design by byss.pl
nieco inaczej rozumiem ten zwrot i wg mnie nie ma on nic wspolnego z doinstalowywaniem czegokolwiek na forum, a jedynie ze zmianą ogólnego wyglądu całego serwisu internetowego muratora, którego składową jest również forum.

Troche mnie źle zrozumiełeś. Dla mnie Design by byss.pl oznacza, że ta właśnie firma jest odpowiedzialna za wygląd forum. Prawdopodobnie tej właśnie firmie należałoby zlecić wszelkie instalacje rozszerzeń, bo jeśli onie nie zostały zainstalowane to najnormalniej w świecie oznacza to, że Redakcja tego nie potrafi a pieniązki dla podwykonawcy się wyczerpały... Tak ja to widzę...

swego czasu korespondowałem z informatykiem z wydawnictwa, celem zainstalowania kilku przydatnych mod'ow dla moderatorów, juz dokladnie nie pamietam, ale chyba zainstalował dwa, reszta zbyt mocno by ingerowała w oryginalny skrypt
to taki cytacik z pamięci, oddający chyba dobrze obraz tego dlaczego jest jak jest :D
pozdrawiam
m.

JoShi
12-01-2007, 22:51
pamietam, ale chyba zainstalował dwa, reszta zbyt mocno by ingerowała w oryginalny skrypt


Znaczy sie nie potrafił...

maksiu
12-01-2007, 22:53
pamietam, ale chyba zainstalował dwa, reszta zbyt mocno by ingerowała w oryginalny skrypt


Znaczy sie nie potrafił...

ja tego nie napisalem :D :D :D

pozdrawiam
m.

JoShi
12-01-2007, 23:01
Ja tam sie bana nie boję. W najgorszym wypadku napisze robota ;)

maksiu
12-01-2007, 23:06
Ja tam sie bana nie boję. W najgorszym wypadku napisze robota ;)


nie mówie o banie... bo bany też dla ludzi.. tylko nie chcialbym zeby ktos kiedys zacytował to jako mój tekst :D :D
bo akurat ten potrafił, ino woli z góry nie było :D
pozdrawiam
m.

JoShi
12-01-2007, 23:11
[quote=JoShi]
bo akurat ten potrafił, ino woli z góry nie było :D

Eeee tam... Ludzie potrafią sprawiać dobre wrażenie, szczególnie w korespondencji via e-mail.

maksiu
12-01-2007, 23:14
bo akurat ten potrafił, ino woli z góry nie było :D

Eeee tam... Ludzie potrafią sprawiać dobre wrażenie, szczególnie w korespondencji via e-mail.

no akurat tego znałem osobiście... :D a nie tylko wirutalnie :D :D
pozdrawiam
m.

Moder_tech
15-01-2007, 09:37
Witam serdecznie. Na wstępie chcielibyśmy przeprosić wszystkich użytkowników forum za utrudnienia z korzystania z furum. Ruch na naszych serwerach nieustannie wzrasta, odwiedzalność rośnie w takim stopniu, że czasami nie nadążamy z rozszerzaniem parametrów łącza. Pod koniec marca planujemy wymianę naszych serwerów, co wg nas w znacznym stopniu powinno przyśpieszyć i poprawić działanie serwisów. To że jedne serwisy nie działają, a inne działają wynika też z tego, że nie wszystkie nasze serwisy stoją na tym samym serwerze www.

Teraz jeszcze kilka słów do joShi

1. Nadrzędnym zadaniem naszych informatyków nie jest doglądanie forum. Mamy na prawdę bardzo dużo innej roboty i nie mamy czasu, aby siedzieć na nim non stop i co kilka minut go doglądać. Natomiast interweniujemy zawsze, jak dochodzą do nas ważne informacje o nieprawidłowym działaniu forum. Dlatego jeśli obserwujecie coś nieprawidłowego na tym serwisie, prosimy o bezpośredni kontakt na:
[email protected], lub na [email protected]

2. Nasi programiści zajmują się głównie programowaniem, natomiast nie koniecznie muszą posiadać zmysł artystyczny i zajmować się tworzeniem grafiki do serwisów, a w tym szczególnie i na forum. I od tego mamy właśnie zewnętrzną firmę - byss.pl - która zajmuje się projektowaniem tylko i wyłącznie szaty graficznej. Nie zajmują się oni instalacją modów, ani funkcjonalnością forum.

3. To prawda, że istnieją inne oprogramowania do forów, a phpbb należy do tych archaicznych. Lecz niestety przez jakiś jeszcze czas jesteśmy skazani na te oprogramowanie. Kiedyś próbowaliśmy przejść na invision board, ale niestety z konwersją bazy były dość poważne problemy (ta baza, która jest b. duża, konwertowała się kilka dni, a program konwertujący nie potrafił sobie ze wszystkim poradzić. Problemem były np. zaszyte linki do innych wypowiedzi forum w treściach postów. Trzeba by było samodzielnie napisać odpowiedni program, który by je konwertował. Ponadto nie mieliśmy pewności, czy aby na pewno wymiana oprogramowania poprawiłaby wydajność. Przynajmniej wtedy, jak się tym zajmowaliśmy, nie potrafiliśmy znaleźć żadnych testów i porównań wydajnościowych, więc sprawa w naturalny sposób umarła.

4. Nie instalujemy modów nie dlatego, że nie potrafimy (ten jeden, który jest zainstalowany - dodatkowa weryfikacja podczas rejestracji- jest mojego autorstwa, stwierdziliśmy, że jest najbardziej niezbędny ze wszystkich innych, więc skoro potrafimy je pisać, to tym bardziej instalować), ale dlatego, że są problemy z nimi podczas upgradowania wersji oprogramowania. Niedawno pojawiła się nowa wersja phpbb, która łatała poważne dziury bezpieczeństwa obecne w poprzedniej wersji. W tym czasie odnotowano ogromną ilość hackerskich włamań na serwisy właśnie za pośrednictwem tych odkrytych dziur. Stanęliśmy na głowie, aby jak najszybciej upgradować to oprogramowanie, co się wiązało z zainstalowaniem go w niemalże wszystkich naszych serwisach. W tym momencie utraciliśmy wszystkie mody, które były poprzednio zainstalowane. Nie zamierzamy przy każdorazowym upgradowaniu (a wiemy, że nie było to ostatnie) instalować wszystkiego od początku, gdyż po pierwsze nie mamy na to czasu (jesteśmy zawaleni robotą), a po drugie, to istnieje niebezpieczeństwo, że dodanie ich naruszy w pewien sposób bezpieczeństwo forum - gdyż te mody często nie uwzględniają poprawek wprowadzonych do bieżących wersji, jak i same mogą być niepoprawnie napisane. Ze względów bezpieczeństwa nie instalujemy czegoś, co nie jest w 100% pewne, nie jest na pewno w 100% kompatybilne z najnowszą wersją phpbb. W przypadku włamu na forum moglibyśmy również nie mieć pewności, czy było to spowodowane błędem w modzie, czy z powodu niezależnego od forum (w przypadku, jakby na stronie phpbb nie pojawiły się poprawki dotyczące bezpieczeństwa). Pewności, że forum jest bezpieczne, nigdy nie będziemy mieli, ale zawsze będziemy dążyli, aby te niebezpieczeństwo minimalizować. Instalowanie modów niestety nie poprawia tego bezpieczeństwa, jedynie może (choć nie musi) jemu zaszkodzić.

JoShi
15-01-2007, 11:48
1. Nadrzędnym zadaniem naszych informatyków nie jest doglądanie forum.
Zgadza się. To jest zadanie dla administratora, którey tego nie robi i dla moderatorów, których właściwie nie ma...



I od tego mamy właśnie zewnętrzną firmę - byss.pl - która zajmuje się projektowaniem tylko i wyłącznie szaty graficznej. Nie zajmują się oni instalacją modów, ani funkcjonalnością forum.
W takim razie nikt sie tym nie zajmuje. Brawo...



3. To prawda, że istnieją inne oprogramowania do forów, a phpbb należy do tych archaicznych.
Przesiadka na phpBB2 z odpowiednimi dodatkami nie wymagałaby ani konwersji bazy ani specjalistycznego oprogramowania.


Niedawno pojawiła się nowa wersja phpbb, która łatała poważne dziury bezpieczeństwa obecne w poprzedniej wersji.
Wieki temu. Niedawno to sie pojawilo phpBB2...


W tym momencie utraciliśmy wszystkie mody, które były poprzednio zainstalowane.

Jestem na tym forum kilka lat i nie zauważyłam, żeby kiedykolwiek były tu zainstalowane jakiekolwiek mody ułatwiające życie uzytkownikowi. I proszę nie opowiadac bzdur o instalowaniu nowszych wersji phpBB, bo nie zauważyłam, żeby miało to miejsce na tym forum kiedykolwiek...


Ze względów bezpieczeństwa nie instalujemy czegoś, co nie jest w 100% pewne, nie jest na pewno w 100% kompatybilne z najnowszą wersją phpbb.
Naprawde niewiele wysiłku wymaga, żeby sprawdzić poprawność moda, to po pierwsze. Po drugie Wy tu nie macie najnowszej wersji phpBB, więc w czym rzecz ?



Instalowanie modów niestety nie poprawia tego bezpieczeństwa, jedynie może (choć nie musi) jemu zaszkodzić.
Według mnie to bzdura... Może większość userow uwierzy. Ja tych tlumaczen nie kupuje.

Moder_tech
15-01-2007, 12:23
W takim razie nikt sie tym nie zajmuje. Brawo...


chyba czegoś nie zrozumiałeś. Nasz dział informatyki jak najbardziej zajmuje się forum, tylko nie zaglądamy tu co chwilę w poszukiwaniu problemów. Dostaniemy informację - w zależności od wagi problemu i stopnia zaawansowania naszych innych projektów i napiętych terminów interweniujemy, albo odkładamy rozwiązanie na później (jeśli to coś mniej poważnego). Doglądaniem forum zajmuje się redakcja muratora.



Przesiadka na phpBB2 z odpowiednimi dodatkami nie wymagałaby ani konwersji bazy ani specjalistycznego oprogramowania.


Nie, nie wymagałaby (aczkolwiek niektóre mody wymagają rozszerzenia bazy, lub przynajmniej danych np. w tabeli config). Jednakże wymaga to ślęczenia z kodem, ściągania plików, poszukiwania fragmentów kodu, oznaczonego w modach jako find/before-add/after-add/replace-with, co zajmuje dość sporo czasu. Potem jak pojawia się nowa wersja phpbb, to po prostu trzeba wszystkie te pliki nadpisać nową wersją i jeszcze raz powtarzać cały seans ze stertą plików, z modami, z grzebaniem w kodzie itp. Jeśli tych modów byłoby kilka, to trzeba by było na to spędzać wiele godzin ze świadomością, że cała ta robota nie jest jednorazowa - za jakiś czas trzeba będzie ją powtórzyć.




Moder_tech napisał:


Niedawno pojawiła się nowa wersja phpbb, która łatała poważne dziury bezpieczeństwa obecne w poprzedniej wersji.


Wieki temu. Niedawno to sie pojawilo phpBB2...


Wcale nie tak dawno. Wystarczy wejść sobie na stronę http://www.phpbb.com/ , aby w Latest News na samej górze zobaczyć


23 Dec 2006
phpBB 2.0.22 released


Wchodzimy do środka i czytamy:

phpBB Group announces the release of phpBB 2.0.22. This release addresses several bugfixes and some security issues.
[...]

As with all new releases we urge you to update as soon as possible. [...]

23 Dec 2006 to zdaje się jest 23 grudzień 2006 roku, czyli nie takie wieki (zależy, co rozumiesz pod pojęciem nowej wersji - jeśli najstarszy numer wersji, to pewnie żeśmy się nie zrozumieli).



Jestem na tym forum kilka lat i nie zauważyłam, żeby kiedykolwiek były tu zainstalowane jakiekolwiek mody ułatwiające życie uzytkownikowi.


Proszę zapytać się maksia - na jego prośbę instalowałem dodatki rozszerzające możliwości moderatora, czyli jednak jakieś mody były instalowane, chociaż użytkownicy tego nie widzieli.



I proszę nie opowiadac bzdur o instalowaniu nowszych wersji phpBB, bo nie zauważyłam, żeby miało to miejsce na tym forum kiedykolwiek...


Chyba pomyliłeś dwie kwestie - instalowanie nowszej wersji grafiki i instalowanie nowszej wersji oprogramowania. To czy jest nowsza wersja, to tego Ty nie zauważysz. Jest to widoczne tylko w kodzie źródłowym i w bazie danych w tabeli config w rekordzie, którego pole config_name=version, a wartość tego pola w tym momencie wynosi ".0.22".

Pozdrawiam.

JoShi
15-01-2007, 13:00
Nie, nie wymagałaby (aczkolwiek niektóre mody wymagają rozszerzenia bazy, lub przynajmniej danych np. w tabeli config). Jednakże wymaga to ślęczenia z kodem, ściągania plików, poszukiwania fragmentów kodu, oznaczonego w modach jako find/before-add/after-add/replace-with, co zajmuje dość sporo czasu.

Nie wciskaj kitu. Robię to na okrągło i jakoś nie jest to wedlug mnie śłęczenie ani nie zajmuje mi niewiadomo ile czasu. Może ktoś, kto nigdy tego nie robił łyknie Twoje tłumaczenie. Ja to znam od podszewki.



Potem jak pojawia się nowa wersja phpbb, to po prostu trzeba wszystkie te pliki nadpisać nową wersją i jeszcze raz powtarzać cały seans ze stertą plików, z modami, z grzebaniem w kodzie itp.

Jaka nowa wersja człowieku ? Kiedy wy jakąś nową wersję zainstalowaliście... O czym Ty piszesz...



Jeśli tych modów byłoby kilka, to trzeba by było na to spędzać wiele godzin ze świadomością, że cała ta robota nie jest jednorazowa - za jakiś czas trzeba będzie ją powtórzyć.
Powiem ci krotko. Na ogół praca programisty właśnie polega na takich działaniach, więc nie bardzo wiem co Wy tam właściwie robicie... Kawe pijecie czy co ?




23 Dec 2006
phpBB 2.0.22 released

Chcesz mi wmówić, że to co oglądam jest wersją 2 ? Ha ha ha



Proszę zapytać się maksia - na jego prośbę instalowałem dodatki rozszerzające możliwości moderatora, czyli jednak jakieś mody były instalowane, chociaż użytkownicy tego nie widzieli.
Rozmawiałam z maksiem. Potwierdził, że nie chcieliście instalowac modów. A zwykłedo usera nie bardzo obchodzą mody, które ułatwiaja życie jedynie moderatorowi. Dla zwykłych uzytkownikow nie został zainstalowany żaden mod. NIGDY



Chyba pomyliłeś dwie kwestie - instalowanie nowszej wersji grafiki i instalowanie nowszej wersji oprogramowania. To czy jest nowsza wersja, to tego Ty nie zauważysz.
Jesteś pewien , że ja nie zauważę ?

maksiu
15-01-2007, 13:44
Proszę zapytać się maksia - na jego prośbę instalowałem dodatki rozszerzające możliwości moderatora, czyli jednak jakieś mody były instalowane, chociaż użytkownicy tego nie widzieli.

Rozmawiałam z maksiem. Potwierdził, że nie chcieliście instalowac modów. A zwykłedo usera nie bardzo obchodzą mody, które ułatwiaja życie jedynie moderatorowi. Dla zwykłych uzytkownikow nie został zainstalowany żaden mod. NIGDY



Jesli moge się wtrącić, Moder_tech zainstalował jeśli mnie pamięc nie myli dwa mody dla moderatorów, a faktycznie nie bardzo chcial instalować inne mody ułatwiające użytkowanie forum dla innych.
Uzasadnienie odmowy instalacji było takie jak można przeczytać kilka postów powyżej

pozdrawiam
m.

Moder_tech
15-01-2007, 14:16
Nie wciskaj kitu. Robię to na okrągło i jakoś nie jest to wedlug mnie śłęczenie ani nie zajmuje mi niewiadomo ile czasu. Może ktoś, kto nigdy tego nie robił łyknie Twoje tłumaczenie. Ja to znam od podszewki.


Na początek uprzejmie proszę o opanowanie troche swoich emocji. ślęczenie - to jest pojęcie względne. Dla jednych siedzenie kilka godzin nad jakąś robotą, to jest chwila, a dla innych jest ślęczeniem. Instalowanie modu może zająć od kilku minut do kilkudziesięciu minut. Jak tych modów jest więcej, to może z tego się zrobić kilka ładnych godzin. Jednakże my ich nie instalujemy z kilku powodów, o których wcześniej wspomniałem.



Jaka nowa wersja człowieku ? Kiedy wy jakąś nową wersję zainstalowaliście... O czym Ty piszesz...


Upgradeowalismy oprogramowanie z 2.0.21 na 2.0.22 zaraz po 23 grudnia.



Powiem ci krotko. Na ogół praca programisty właśnie polega na takich działaniach, więc nie bardzo wiem co Wy tam właściwie robicie... Kawe pijecie czy co ?


Wiemy, tylko że nie tylko forum mamy na głowie. Utrzymujemy kilkanaście serwisów i bez przerwy mamy co robic - proszę nam wierzyć. Non stop sa jakieś przeróbki, dorabianie nowych funkcjonalności. Nie jest to tak, że tylko siedzimy, pijemy kawę i gramy w karty.



Chcesz mi wmówić, że to co oglądam jest wersją 2 ? Ha ha ha


Skoro jesteś tego pewny, to proszę nam pokazać, po czym poznajesz, że jest to wersja starsza???

Ja z kolei powołam się na źródła i pokażę, że jest to jednak wersja 2:

Wizualne potwierdzenie podczas rejestracji jest obecne począwszy od wersji 2.0.10

http://www.phpbb.com/support/documents.php?mode=changelog&#2010
Added visual confirmation mod to code base

Wcześniej istniało jako mod, a począwszy od tej wersji jest na stałe wbite do kodu. Jak widać jest to wersja 2, jak i to, że na naszym forum przy rejestracji jest ta wizualna weryfikacja. Chyba nie podejrzewasz, że zainstalowaliśmy sobie mod...



Rozmawiałam z maksiem. Potwierdził, że nie chcieliście instalowac modów. A zwykłedo usera nie bardzo obchodzą mody, które ułatwiaja życie jedynie moderatorowi. Dla zwykłych uzytkownikow nie został zainstalowany żaden mod. NIGDY


Tylko że nie tego dotyczył problem. Nie instalowaliśmy modów dla zwykłych użytkowników, tylko raz dla uprzywilejowanych. chodziło mi o to, że jednak mody były instalowane, co było odpowiedzią na Twój zarzut:



Nie weźmie. W redakcji nie ma informatyków na tyle kumatych, żeby rozumieliby w czym rzecz. Na poparcie tej tezy zacytuję kawałek stopki "Design by byss.pl". Jak wiadomo trzeba takiej firmie zapłacić ekstra, żeby zechciała doinstalować to czy tamto.


Prawdę powiedziawszy ten najważniejszy mod, o którym wcześniej wspomniałeś, to jest zainstalowany. Wydaje mi się, że po tym modzie zagraniczne roboty nie będą spamowały, bo się nie zarejestrują.



Jesteś pewien , że ja nie zauważę ?


A po czym?

Pozdrawiam

Sloneczko
15-01-2007, 14:44
Moder_tech, skoro wreszcie pojawiłeś się na forum, może teraz dostanę informację, dlaczego nie proponujecie nam wyboru tzw. "skórek", tak aby każdy mógł sobie wybrać taki wygląd forum, jaki mu pasuje?
Żeby było jasne, ja wciąż chcę oglądać starą wersję, ale są tacy którym pasuje nowy wygląd.
Czy to jest ponad Wasze możliwości, czy... jak wieść niesie, macie forumowiczów głęboko w d....?

A`propos Twojej dyskusji z JoShi.
Jestem pod wielkim wrażeniem Jej profesjonalizmu, a że rozmawiasz z kobietą, nie lekceważ tego co pisze. Myślę że ma rację.

Moder_tech
15-01-2007, 14:57
Moder_tech, skoro wreszcie pojawiłeś się na forum, może teraz dostanę informację, dlaczego nie proponujecie nam wyboru tzw. "skórek", tak aby każdy mógł sobie wybrać taki wygląd forum, jaki mu pasuje?
Żeby było jasne, ja wciąż chcę oglądać starą wersję, ale są tacy którym pasuje nowy wygląd.
Czy to jest ponad Wasze możliwości, czy... jak wieść niesie, macie forumowiczów głęboko w d....?


Słoneczko, z tą prośbą proszę się zwrócić do Redakcji - kwestia ustawień w panelu administracyjnym: "Zignoruj Styl Użytkownika" jest ustawiony na "Tak". Ja jestem od problemów technicznych, a zmiana ustawień w panelu przekracza zakres moich uprawnień.

I mam nadzieję, że JoShi nie obraziła się na mnie, że ją wziąłem za mężczyznę. jeśli tak, to przepraszam.

Pozdrawiam

JoShi
15-01-2007, 15:27
ślęczenie - to jest pojęcie względne. Dla jednych siedzenie kilka godzin nad jakąś robotą, to jest chwila, a dla innych jest ślęczeniem.
No właśnie od tego trzeba zacząć. Szanująca się firma powinna zartudniać programistów, których obowiązki nie będą przerastały...



Instalowanie modu może zająć od kilku minut do kilkudziesięciu minut. Jak tych modów jest więcej, to może z tego się zrobić kilka ładnych godzin.
Cóż zrobić... Taka praca... Pytałam w innym wątku, ale się powtórzę. Macie może jeszcze jakiś wolny etacik dla programisty, który nie musi ślęczeć nad kodem ?



Wiemy, tylko że nie tylko forum mamy na głowie. Utrzymujemy kilkanaście serwisów i bez przerwy mamy co robic - proszę nam wierzyć.
No przecież od początku pisałam, że Murator skąpi pieniążków na programistów którzy mogliby się zajmować forum... Robicie to forum z łaski na uciechę.




Non stop sa jakieś przeróbki, dorabianie nowych funkcjonalności. Nie jest to tak, że tylko siedzimy, pijemy kawę i gramy w karty.
Odkąd jestem na tym forum nie zauważyłam, żeby były dodane jakieś nowe funkcjonalności.



Wizualne potwierdzenie podczas rejestracji jest obecne począwszy od wersji 2.0.10
Wizualne potwierdzenie podczas rejestracji można było sobie zrobić w zwykłym phpBB



Tylko że nie tego dotyczył problem.
Dla użytkownika to jest właśnie podstawowy problem.


A po czym?
Pozwól, że zostanie to moją słodką tajemnica. Nie przywykłam do udzielania bezpłatnych lekcji na tak zaawansowanym poziomie i to jeszcze na publicznym forum.

Redakcja
15-01-2007, 15:40
Mamy tylko nadzieję, że forumowicze sami ocenią poziom zarozumialstwa i złośliwości pani JoShi.

niktspecjalny
15-01-2007, 15:50
Mamy tylko nadzieję, że forumowicze sami ocenią poziom zarozumialstwa i złośliwości pana JoShi.

łona to Pani,Pani...drogi redakcjo.
Czy ja wiem ,zaraz zarozumiała.Chce dobrze i cuś na ten temat wie. :(

JoShi
15-01-2007, 15:53
Mam wrażenie, że szanowna Redakcja dostała po uszach od przełożonych bo im się nawet poziom wyczulenia na nasze uwagi podwyższył (rzekomo).

JoShi
15-01-2007, 15:53
Mam wrażenie, że szanowna Redakcja dostała po uszach od przełożonych bo im się nawet poziom wyczulenia na nasze uwagi podwyższył (rzekomo).

selimm
15-01-2007, 15:54
..a własnie ze nie pani
tylko pana
przecie Joshi tego nie pisze ...ino małżonek
zgadłem ? :lol:

.....A teraz przerwa na reklamy :wink:

JoShi
15-01-2007, 15:56
..a własnie ze nie pani
tylko pana
przecie Joshi tego nie pisze ...ino małżonek
zgadłem ? :lol:

.....A teraz przerwa na reklamy :wink:

Och Selimmm, cóż za chybiona uwaga.... Owszem mój małżonek też jest programistą, ale akurat na skryptach sieciowych się nie zna... Jak klient sobie życzy, to ja muszę zakasać rękawy...

Sloneczko
15-01-2007, 19:23
Moder_tech, skoro wreszcie pojawiłeś się na forum, może teraz dostanę informację, dlaczego nie proponujecie nam wyboru tzw. "skórek", tak aby każdy mógł sobie wybrać taki wygląd forum, jaki mu pasuje?
Żeby było jasne, ja wciąż chcę oglądać starą wersję, ale są tacy którym pasuje nowy wygląd.
Czy to jest ponad Wasze możliwości, czy... jak wieść niesie, macie forumowiczów głęboko w d....?


Słoneczko, z tą prośbą proszę się zwrócić do Redakcji - kwestia ustawień w panelu administracyjnym: "Zignoruj Styl Użytkownika" jest ustawiony na "Tak". Ja jestem od problemów technicznych, a zmiana ustawień w panelu przekracza zakres moich uprawnień.

Po raz ochnasty zwracam się więc z tą samą prośbą do Redakcji. Zwracałam się również drogą mailową, ale... j.w. :(

Sloneczko
16-01-2007, 09:30
I widzisz, Moder_tech? Znowu cisza.
Może Ciebie poproszę o wstawiennictwo? No bo skoro Redakcja twierdzi, że nas, użytkowników szanuje (czyli nie ma gdzieś), to czemu wciąż brak reakcji w temacie wyboru interfejsu?

Moder_tech
16-01-2007, 14:48
Witam wszystkich. Przepraszamy za tą przerwę, która miała miejsce przed chwilą. Wymienialiśmy część sprzętu, na którym chodzą nasze serwisy, czego skutkiem powinno być poprawienie ich prędkości i wydajności. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dot. prędkości i jakości łącza i serwera.

Słoneczko! Jeśli redakcja nie chce udostępnić takiej możliwości, to widocznie musi mieć ku temu powody. Pan Andrzej Papliński, który najczęściej używa służbowego konta o nazwie "Redakcja" też ma ludzi nad sobą, nie jest właścicielem tego forum, a jedynie administratorem. To co robi, jest też w pewien sposób uzależnione od jego przełożonych, działu marketingu itp. Również nasz dział uważa, że udostępnienie użytkownikom możliwości używania starych skórek nie jest najlepszym pomysłem z jednej prostej przyczyny. Grafika z poprzedniej wersji była zrobiona na podstawie szablonów pochodzących z starej wersji phpbb, a ta obecna jest utworzona na podstawie najnowszej. Od tamtego czasu mogło się dość sporo zmienić - nie wiem czy wiesz, ale bezpieczeństwo jest również uzależnione od poprawności kodu w szablonach. Jest coś takiego, co się nazywa atak przez javascript. Niedawno podobna dziura była obecna w serwisie allegro.pl. Idea tego polega mniej więcej na tym, że do formularza (np. swoja stopka w profilu) wprowadza się kod (kawałek programu) javascriptu, a jeśli szablony tego nie filtrują, to ten javascript potrafi się uruchomić na przeglądarce klienta. A javascript potrafi całkiem sporo... Potrafi odczytać cookies, potrafi przesłać requesta do dowolnego serwera, co w połączeniu pozwala na tzw. kradzież cookies.
Mając na uwadze to, że większość czytających ten post nie jest z wykształcenia informatykami, nie będę opisywał szczegółów, podam tylko link, pod którym osoby zainteresowane mogą zobaczyć na czym mniej więcej to polega: http://hacking.pl/6347 Nie zagłębiałem się specjalnie w możliwościach templatów używanych w phpbb, ale w takich szablonach jak smarty (http://smarty.php.net) ma ogromne znaczenie, w jaki sposób wyświetla się dane pochodzące z bazy danych, które zostały wpisane przez użytkowników. {$cos_z_bazy_danych|escape:"html"} i {$cos_z_bazy_danych} - pierwszy przykład jest bezpieczny, a drugi jest dziurawy i może stanowić zagrożenie wstrzyknięcia kodu javascript do html'a, a w konsekwencji odczytanie cookies dowolnych użytkowników, przesłanie ich do serwera, odczytanie je przez hackera, wpisanie tych skradzionych cookie do swojej przeglądarki i w konsekwencji podszywanie się za dowolnego użytkownika forum i kradzież jego danych osobowych. Dlatego też nie możemy być pewni, że poprawki naniesione w kolejnych wersjach phpbb dotyczyły również błędów w szablonach. Ponadto stare szablony mogą być niekompletne jeśli chodzi o formularze - problem z tego może być taki, że w nowych szablonach zostało dodane jakieś dodatkowe pole formularza, które jest polem wymaganym i serwer może nie zapisać danych wprowadzonych przez użytkownika, gdyż stwierdzi, że te dane są niekompletne.

Pozdrawiam

JoShi
16-01-2007, 15:52
Słoneczko! Jeśli redakcja nie chce udostępnić takiej możliwości, to widocznie musi mieć ku temu powody.
Moze i tak, ale grzecznie z jej strony byłoby znów wyczulić się na potrzeby uzytkownika i po prostu odpowiedzieć.



Grafika z poprzedniej wersji była zrobiona na podstawie szablonów pochodzących z starej wersji phpbb, a ta obecna jest utworzona na podstawie najnowszej.
A czym się różnią szablony starej wersji phpBB od nowej? Dlaczego nie można Twoim zdaniem przystosować starej grafiki do nowej ?



Jest coś takiego, co się nazywa atak przez javascript.
Jaki związek mają podpisy w stopce do układu graficznego strony ?



Nie zagłębiałem się specjalnie w możliwościach templatów używanych w phpbb
A szkoda, bo jak byś się wgłębił, to wiedziałbyś, że zrobienie drugiej wersji kolorystycznej nie ma nic wspólnego z tym co napisałeś powyżej.

To co napisałeś o atakach za pośrednictwem javascript nie mija się z prawdą, chociaż napisałeś to tak, zeby nikt nie zrozumiał i żeby wszyscy myśleli, ze ma to jakikolwiek związek z kolorami na stronie. A to jest bzdura...
Nic nie stoi na przeszkodzi, żeby wykonać alternatywny szablon z wersją kolorystyczną maksymalnie zblizoną do starej i udostępnić ja uzytkownikom. Tylko trzeba chcieć.

Tymczasem zamydla nam się oczy wmawiając, że zmiana kolorów na stronie może zmniejszyć bezpieczeństwo naszych danych. Bzdura do kwadratu.

Moder_tech
16-01-2007, 17:43
JoShi, strasznie się dopominasz komentarza. Chciałem Ci pewnych rzeczy oszczędzić, nie odpowiadając na Twój poprzedni post. Grasz wielką specjalistkę, ale aż włosy mi się jeżą, gdy patrzę na to, co wypisujesz. Wobec tego jednak ustosunkuję się również do Twojego poprzedniego wpisu.



No właśnie od tego trzeba zacząć. Szanująca się firma powinna zartudniać programistów, których obowiązki nie będą przerastały...


Gdy co chwilę do nas przychodzą osoby z firmy i proszą o poprawkę czegoś, o stworzenie funkcjonalności na naszych serwisach, to kilka godzin spędzonych na coś, co nie jest niezbędne jest ślęczeniem. Dla amatorskiej stronki to żaden problem dorobić mod. W większej firmie jest trochę więcej z tym zachodu. Trzeba się przyjrzeć krytycznie pod względem bezpieczeństwa, trzeba zrobić jakąś dokumentację, ktoś przecież za pół roku będzie musiał pamiętać o tym, że taki mod był instalowany i przy następnej aktualizacji oprogramowania forum trzeba będzie to powtórzyć i wszystko odtworzyć. Wiedz o tym, że jak pojawiają się jakieś krytyczne poprawki dot. bezpieczeństwa, to musimy się oderwać od projektu, który mieliśmy zrobić na tzw. "wczoraj" i szybko aktualizować te oprogramowanie. Dodawanie modów jest pod tym względem nie wygodne, że w takiej sytacji może nie być czasu na odtworzenie funkcjonalności, gdyż gonią nas projekty (jak w każdej firmie programistycznej zdarzają się takie napięte okresy, w których nie ma na nic czasu i zostaje się do późnych wieczorów, oraz w weekendy - jesli tego nie wiesz, to oznacza, że Ty i Twój mąż kompletnie nic nigdy nie mieliście, wspólnego z profesjonalizmem). Instalowanie modów jest naprawdę czymś małoistotnym i oznacza tylko więcej kłopotów zwłaszcza wtedy, gdy potrzeba natychmiastowej aktualizacji wypada w takim okresie.



Cóż zrobić... Taka praca... Pytałam w innym wątku, ale się powtórzę. Macie może jeszcze jakiś wolny etacik dla programisty, który nie musi ślęczeć nad kodem ?


Nie zgrywaj wielkiej bohaterki, bo nią nie jesteś. Nie potrafisz zrozumieć i doczytać najprostszych rzeczy ze strony phpbb, nie rozumiesz najprostszych zagadnień dot. bezpieczeństwa, nie potrafisz zrozumieć tego, co napisałem, a co jest zrozumiałe przez wszystkich programistów z mego zespołu.



No przecież od początku pisałam, że Murator skąpi pieniążków na programistów którzy mogliby się zajmować forum... Robicie to forum z łaski na uciechę.


Litości! Ja nie jestem ani ekonomistą, ale pewne rzeczy wydają mi się proste. Czasy komunizmu już dawno się skończyły, gdzie panowała zasada "czy się stoi, czy się leży, to każdemu coś się należy". Pracodawca zatrudniając pracowników ma na celu wykorzystanie ich w miarę możliwości najlepiej. Nikt nie zatrudni programisty tylko do forum z tej prostej przyczyny, że jemu robota skończyła by się po jednym dniu. Każdy normalny pracodawca chce wykorzystać pracownika do granic możliwości i przyzwoitości, bo inaczej poszedłby z torbami i konkurencja by go zmiażdżyła.



Odkąd jestem na tym forum nie zauważyłam, żeby były dodane jakieś nowe funkcjonalności.


Bo murator, to nie tylko forum muratora. Jest tego trochę wiecej:
http://www.archiwum.murator.pl/
http://bank.muratordom.pl/
http://www.muratordom.pl/index.htm
http://www.muratorplus.pl/
http://projekty.muratordom.pl/
http://www.architektura-murator.pl/
http://www.dobrewnetrze.pl/
http://www.podroze.pl/
http://www.poradnikzdrowie.pl/site/index.htm
http://www.what-where-when.pl/
http://www.zagle.com.pl/
http://bank.muratordom.pl/
http://bank.muratorplus.pl/
http://rolnictwoonline.pl/
http://wydawnictwo.murator.pl

Wiele z tych stron ma swoje oddzielne fora. To tylko część. Znaczna część funkcjonalności jest nie dostępna dla ludzi z zewnątrz - i my to wszystko obsługujemy.

Jeśli byłaś na tych stronach i nie widziałaś ich funkcjonalności, to przykro mi bardzo, ale bez komentarza.



Wizualne potwierdzenie podczas rejestracji można było sobie zrobić w zwykłym phpBB


Gratuluję logiki. Nie zainstalowaliśmy nowej wersji phpbb, tylko zamiast tego doinstalowaliśmy mod do wizualnej weryfikacji :LOL: A pewnie, przecież my tutaj w muratorze bardzo lubimy się katować, a co :)



Pozwól, że zostanie to moją słodką tajemnica. Nie przywykłam do udzielania bezpłatnych lekcji na tak zaawansowanym poziomie i to jeszcze na publicznym forum.


Ta... Jeśli to jest zaawansowany poziom :) to bez komentarza. Czy naprawdę tak nisko oceniasz inteligencję forumowiczów, iż nie zauważą, że odkręcasz kota ogonem?



A czym się różnią szablony starej wersji phpBB od nowej? Dlaczego nie można Twoim zdaniem przystosować starej grafiki do nowej ?


Nie wnikamy za głęboko, czym może się różnić, dopuszczamy tylko taką możliwość, że może się różnić znacznie, a to już jest wystarczający powód. Mamy dużo większe zmartwienia natury programistycznej na głowie, niż śledzenie dokładnie zmian w kolejnych szablonikach forum. Nie można przystosować starej grafiki do nowej z tego samego powodu, z jakiego inne serwisy (takie jak onet, wp, interia) nie udostępniają starej swojej grafiki użytkownikom. Jest nowa, a stara jest już nie aktualna, porzucamy ją, nie inwestujemy w nią ani czasu, ani pieniędzy, mamy nową, cieszmy się nią, a kaprysy jakiegoś użytkownika X nie są dla nas aż takie priorytetowe.



Jaki związek mają podpisy w stopce do układu graficznego strony ?


Chyba czegoś nie zrozumiałaś. Przeczytaj uważnie jeszcze raz. W stopce, jak i w postach, jak i w innych miejscach na stronie znajduje się treść wpisaną przez użytkownika serwisu. Są szablony, które niepoprawnie wykorzystane, umożliwiają wyświetlenie dokładnie tego, co wpisał użytkownik. Jeśli użytkownik w swojej stopce wpisał program javascript, a szablon tego nie filtruje, to ten program wykona się na przeglądarce każdegu użytkownika oglądającego tą stopkę i przez to jest możliwość kradzieży cookie. Coś podobnego miało miejsce na alegro jeszcze całkiem tak nie dawno temu. Jest zagrożenie, że stare szablony mogły dopuszczać taką możliwość, a nowe już nie. My tego nie wiemy, ale nie wykluczamy takiej możliwości, dlatego też polityka naszej firmy zaleca odrzucać coś, co mogłoby stanowić potencjalne zagrożenie. Jest to bardzo dziwne, że tego nie rozumiesz. Każdy informatyk, z którym o tym rozmawiałem, zrozumiał to bez żadnego problemu.



A szkoda, bo jak byś się wgłębił, to wiedziałbyś, że zrobienie drugiej wersji kolorystycznej nie ma nic wspólnego z tym co napisałeś powyżej.


Jedni potrafią zagłębiać się całe życie nad głupotami w stylu nędznych szablonów phpbb, a inni wolą ten czas poświęcić na cos ważniejszego. Uważamy, że szablony phpbb sa na tyle nieistotne, że można sobie je zupełnie odpuścić - w zupełności wystarcza pobieżne im przyjrzenie się, aby czasem coś prostego i istotnego dorobić. Nikt nie będzie pisał pracy doktorskiej na temat systemów szablonów w phpbb. Jeśli byśmy mieli to robić, to już wolelibyśmy napisać samodzielnie oprogramowanie forum z wykorzystaniem dużo nowszych i lepszych technologii i frameworków i języków, niż php. W informatyce są rzeczy 100 razy bardziej ważniejsze i priorytetowe do nauczenia się, poznania, wdrożenia niż język php i forum phpbb.




To co napisałeś o atakach za pośrednictwem javascript nie mija się z prawdą, chociaż napisałeś to tak, zeby nikt nie zrozumiał i żeby wszyscy myśleli, ze ma to jakikolwiek związek z kolorami na stronie. A to jest bzdura...


Bardzo dziwne, że uważasz się za wtajemniczoną informatyczkę, której poziom przerasta wszystkich dookoła, a nie zrozumiałaś tego, co napisałem. Nie ja to wymyśliłem. Wejdź sobie na hacking.pl, tam przykład podobnego ataku jest wystarczająco dobrze opisany. Chociaż nie mów, że jesteś on nich mądrzejsza i że to co oni napisali, to nie prawda :) bo wtedy dojdę do wniosku, że różnica pomiędzy Tobą a Bogiem jest taka, że Bóg wie wszystko, a Ty wszystko lepiej.



Nic nie stoi na przeszkodzi, żeby wykonać alternatywny szablon z wersją kolorystyczną maksymalnie zblizoną do starej i udostępnić ja uzytkownikom. Tylko trzeba chcieć.


Ciekawy jestem, czy podobny postulat wystawiłaś już do onetu, wp, interii, o2, aby na Twoje życzenie udostępnili starą grafikę. Starej grafiki nie ma i koniec - trzeba się z tym pogodzić, chyba że polityka firmy się zmieni pod tym względem.



Tymczasem zamydla nam się oczy wmawiając, że zmiana kolorów na stronie może zmniejszyć bezpieczeństwo naszych danych. Bzdura do kwadratu.


Z czym polemizujesz?? Błąd logiczny straw man. Nikt nie twierdził, że zmiana kolorów powoduje naruszenie bezpieczeństwa. My twierdzimy coś innego. Korzystanie ze starych wersji oprogramowania (a w tym i szablonów) może naruszyć bezpieczeństwo serwisu. Dlaczego firmy zalecają, aby nie korzystać ze starych wersji przeglądarek IE, tylko zawsze aktualizować oprogramowanie? Ze względów bezpieczeństwa.

Pozdrawiam

Sloneczko
16-01-2007, 18:06
Słoneczko! Jeśli redakcja nie chce udostępnić takiej możliwości, to widocznie musi mieć ku temu powody.

Co więc radzisz mi zrobić, bym ja i inni mieli ten wybór?

Tak już mam, że jak coś jest ok, przyzwyczajam się do tego na amen (czytaj: jestem stała w uczuciach ;)) i jestem zwyczajnie nieszczęśliwa, gdy to coś zostaje mi odebrane.

Pisałam w tej sprawie do Pana Andrzeja i to niejeden raz, podając za przykład stronę pocztową na Interii: http://poczta.interia.pl/ , która jednym kliknięciem udostępnia chętnym starą wersję poczty.
Wiesz o czym to świadczy? Na pewno wiesz...
Odpowiedzi na ten temat od Pana Andrzeja nie dostałam żadnej.


Również nasz dział uważa, że udostępnienie użytkownikom możliwości używania starych skórek nie jest najlepszym pomysłem z jednej prostej przyczyny. Grafika z poprzedniej wersji była zrobiona na podstawie szablonów pochodzących z starej wersji phpbb, a ta obecna jest utworzona na podstawie najnowszej. Od tamtego czasu mogło się dość sporo zmienić - nie wiem czy wiesz, ale bezpieczeństwo jest również uzależnione od poprawności kodu w szablonach.

O tak. I tu Ci wierzę. Bo w poprzedniej, starej wersji spam prawie się nie zdarzał, a teraz trzeba było zrobić dla niego specjalny śmietnik ;)

Moder_tech
16-01-2007, 21:58
To co teraz powiem, jest tylko moim prywatnym zdaniem i również odpowiadam całkiem prywatnie siedząc przed komputerem w domu. Mam kilka takich filozoficznych przemyśleń. Też kiedyś pisałem emaile do kilku serwisów internetowych z propozycjami i też okazywało się, że one nie spotykały się ze szczególnym entuzjazmem. W końcu sobie uświadomiłem, że tak na prawdę jestem tylko zwykłym jakimś wypierdkiem, z którym nikt się nie liczy, który nic nie znaczy, bo takich jak ja jest tysiące - i prawdę powiedziawszy wydaje mi się to normalne, bo w czym miałbym być lepszy ze swoimi upodobaniami od tysięcy innych ludzi. Gdyby była nas znaczna grupa, to rzeczywiście ktoś mógłby zwrócić na to uwagę, dojść do wniosku, że to się opłaca, że takie są oczekiwania użytkowników. Jest jeszcze kilka innych sytuacji, w których jedna osoba może coś wywalczyć. Jedną z nich jest sytuacja, gdy się za to zapłaci, inną jest wtedy, gdy mój pomysł bardzo by się spodobał działowi marketingu i w jego realizacji upatrywaliby konkretne zyski dla firmy i przyciągnęło by więcej użytkowników. Dlatego wydaje mi się, że redakcja muratora wzięłaby to sobie bardziej do serca, gdyby się okazało, że obecny stan rzeczy jest uporczywy i nie do przyjęcia dla pokaźnej grupy forumowiczów - w końcu te forum jest dla nich, a nie dla redakcji muratora. Chyba taka sytuacja miała niedawno miejsce - te forum było już raz poprawiane - nie pamiętam, co było dokładnie zmieniane, ale chyba przyciemniło się trochę tło postów i czcionki, być może była ona nawet powiększana, tak aby swym stylem nie odbiegała znacznie od nowego stylu muratordom, ale aby równocześnie nie była uciążliwa dla oka.
To prawda, że niektóre serwisy udostępniają stary swój wystrój, a inne nie. Wydaje mi się, że jedni pewnie robią trochę bardziej rozsądnie niż drudzy... Problem w tym, że nie wiem, którzy to są jedni, a którzy to drudzy - na tym się nie znam. Inny problem, to ten, o którym wspomniałem w poprzednim poście - problem kompatybilności - ale jakby przyszło takie zarządzenie odgórne, to by się z tym poradziło. Faktem jest również to, iż stara grafika nie nie miała swojego dokładnego przełożenia na nową strukturę serwisu. Np. wśród działów w nagłówku był oddzielnie dział budowy i dział remontu, a teraz jest to jeden dział o nazwie budowa i remont, czyli stara grafika musiała by być jeszcze raz przerabiana.

Co do spamu, to wydaje mi się, że problem jest w czymś innym. Prawdopodobnie nasi spamerzy w końcu dopracowali technikę automatycznej rejestracji na forum i nie straszne im są nawet te wizualne weryfikacje, gdyż wbrew pozorom takie rozwiązanie phpbb jest bardzo prymitywnym rozwiązaniem i nie potrzeba wiele, aby ten kod obrazkowy złamać. My też jesteśmy na to bardzo uczuleni i zdecydowaliśmy się na przerobienie trochę kodu tego forum, aby zadawał proste pytanie po polsku i oczekiwał poprawnej odpowiedzi jako ostatecznego warunku rejestracji. Jak wiadomo ci spamerzy nastawiają się na hurtowe rozsyłanie reklamy swoich stron i produktów i mamy nadzieję, że takie jedno forum jak nasze, zignorują ze względu na niestandardowy mechanizm rejestracji. Liczymy, że nie zechce im się zadać aż tyle trudu, aby dojść do tego, co jest w tym pytaniu napisane i jakiej trzeba udzielić poprawnej odpowiedzi. Dlatego bardzo będziemy wdzięczni o wszelkich informacjach dotyczących zagranicznego spamu przychodzącego na nasze forum - bardzo bym prosił wtedy o bezpośredni kontakt do mnie.

Pozdrawiam

Sloneczko
16-01-2007, 22:44
Też kiedyś pisałem emaile do kilku serwisów internetowych z propozycjami i też okazywało się, że one nie spotykały się ze szczególnym entuzjazmem. W końcu sobie uświadomiłem, że tak na prawdę jestem tylko zwykłym jakimś wypierdkiem, z którym nikt się nie liczy, który nic nie znaczy, bo takich jak ja jest tysiące...

O i widzisz? Też czuję się jak wspomniany wypierdek, gdy Redakcja pomija milczeniem moje sugestie. Redakcja mieniącego się fachowym pisma, które my - wypierdki kupujemy...
Tak długo dzban wodę nosi, dopóki, itd.
Nie będzie nas, czytelnikow, nie będzie Redakcji. Proste. Ale że czytelnicy bedą zawsze, więc anonimowych forumowiczów i ich głupie żądania można faktycznie mieć w d....
Wspomniałam gdzieś w którymś poście o honorze, ale nie został zauważony.
No i nie mógł, jeśli nie istnieje...


Co do spamu, to wydaje mi się, że problem jest w czymś innym. Prawdopodobnie nasi spamerzy w końcu dopracowali technikę automatycznej rejestracji na forum i nie straszne im są nawet te wizualne weryfikacje

I tylko zbieg okoliczności sprawił, że dopracowali tę technikę właśnie podczas zmian na forum Muratora ;))))))

JoShi
16-01-2007, 23:32
jesli tego nie wiesz, to oznacza, że Ty i Twój mąż kompletnie nic nigdy nie mieliście, wspólnego z profesjonalizmem).

Nie... Niewiele wiem na ten temat. Po prostu prowadzę z mężem firmę, która ma wiecznie zlecenia na wczoraj, więc nie wiem nic o pilnej robocie i goniących terminach.



Instalowanie modów jest naprawdę czymś małoistotnym i oznacza tylko więcej kłopotów zwłaszcza wtedy, gdy potrzeba natychmiastowej aktualizacji wypada w takim okresie.
Drodzy użytkownicy tego forum. Jesteśmy dla redakcji muratora, jedynie mało istotnym dodatkiem do ich biznesu... To przykre...



Nie wnikamy za głęboko, czym może się różnić, dopuszczamy tylko taką możliwość, że może się różnić znacznie, a to już jest wystarczający powód.

To powtórzę to co chyba starałes się ukryć. Żaden nowy szablon forum nie wyklucza zrobienia wersji kolorystycznej identycznej jak była w starm szablonie. Chciałabym, żeby to było jasne...


Są szablony, które niepoprawnie wykorzystane, umożliwiają wyświetlenie dokładnie tego, co wpisał użytkownik.
To nie ma nic wspólnego z wyglądem strony. Rozumiem co napisałeś o skryptach w stopce (bez przesady), ale nie ma to żadnego związku z wyglądem forum i z udostępnieniem uzytkownikowi wyboru wersji kolorystycznej.



Ciekawy jestem, czy podobny postulat wystawiłaś już do onetu, wp, interii, o2, aby na Twoje życzenie udostępnili starą grafikę. Starej grafiki nie ma i koniec - trzeba się z tym pogodzić, chyba że polityka firmy się zmieni pod tym względem.
Nie... Nie korzystam z żadnego z tych serwisów.

JoShi
16-01-2007, 23:38
Dlatego wydaje mi się, że redakcja muratora wzięłaby to sobie bardziej do serca, gdyby się okazało, że obecny stan rzeczy jest uporczywy i nie do przyjęcia dla pokaźnej grupy forumowiczów - w końcu te forum jest dla nich, a nie dla redakcji muratora.
Boki zrywam... Czyżbyś nie zauważył ile osób uporczywie prosi redakcje o możliwość wyboru wersji kolorystycznej ?




Np. wśród działów w nagłówku był oddzielnie dział budowy i dział remontu, a teraz jest to jeden dział o nazwie budowa i remont, czyli stara grafika musiała by być jeszcze raz przerabiana.
Nie rozumiem, czemu okłamujesz ludzi. Ustawienie kolorów tła i linków nie ma nic wspólnego z układem działów na forum. Zmiana tego układu nie wymaga wprowadzenia nowego szablonu kolorystycznego.

JoShi
16-01-2007, 23:39
I tylko zbieg okoliczności sprawił, że dopracowali tę technikę właśnie podczas zmian na forum Muratora ;))))))

A jaki to zbieg okoliczności, że wprowadzili ta technikę po tym jak o niej wspomniałam :lol: ?

Redakcja
17-01-2007, 08:39
Też kiedyś pisałem emaile do kilku serwisów internetowych z propozycjami i też okazywało się, że one nie spotykały się ze szczególnym entuzjazmem. W końcu sobie uświadomiłem, że tak na prawdę jestem tylko zwykłym jakimś wypierdkiem, z którym nikt się nie liczy, który nic nie znaczy, bo takich jak ja jest tysiące...

O i widzisz? Też czuję się jak wspomniany wypierdek, gdy Redakcja pomija milczeniem moje sugestie. Redakcja mieniącego się fachowym pisma, które my - wypierdki kupujemy...
Tak długo dzban wodę nosi, dopóki, itd.
Nie będzie nas, czytelnikow, nie będzie Redakcji. Proste. Ale że czytelnicy bedą zawsze, więc anonimowych forumowiczów i ich głupie żądania można faktycznie mieć w d....
Wspomniałam gdzieś w którymś poście o honorze, ale nie został zauważony.
No i nie mógł, jeśli nie istnieje...


Co do spamu, to wydaje mi się, że problem jest w czymś innym. Prawdopodobnie nasi spamerzy w końcu dopracowali technikę automatycznej rejestracji na forum i nie straszne im są nawet te wizualne weryfikacje

I tylko zbieg okoliczności sprawił, że dopracowali tę technikę właśnie podczas zmian na forum Muratora ;))))))


Wiadro łez, a Słoneczko nie wspomni słowem ile razy Redakcja jej odpisała, aż w końcu... straciła cierpliwość. Ile razy można na ten sam temat...

Moder_tech
17-01-2007, 09:03
Tworzenie globalnych zmian na życzenie jednostek jest niestety czymś bardzo kosztownym i zazwyczaj nieopłacalnym. Nie jesteśmy organizacją charytatywną, nastawiamy się na zysk. Zaznaczam, że tu chodzi o zysk, a nie wyzysk. Oferujemy Wam serwisy internetowe, zespół specjalistów, fachowców gotowych do udzielenia fachowej porady, podzielenia się swoją wiedzą, którzy obsługują to wszystko, ale żaden fachowiec nie chce pracować za darmo, trzeba mu za to zapłacić. Jeśli tego nie zrobimy, to po prostu stracimy go, gdyż przejdzie tam, gdzie zostanie bardziej doceniony finansowo. Ponadto nie jesteśmy monopolistami na rynku, mamy konkurencję, która chce deptać nam po piętach. Metoda walki z konkurencją jest stara jak świat - dąży się do tego, aby oferować produkt o lepszym stosunku jakości do ceny wspomagając się przy tym odpowiednią reklamą. Aby wyprodukować produkt o niższej cenie a zarazem z lepszą jakością, trzeba czasami z czegoś zrezygnować, np. z tego, co jest nieefektywne, przynosi małe dochody w stosunku do włożonego nakładu, trzeba obniżyć koszty własne. Dlatego m.in. nie ma tutaj miejsca na oddzielny etat dla programisty zajmującego się wyłącznie forum, gdyż rozsądny pracodawca dąży do tego, aby możliwie jak najlepiej wykorzystać potencjał pracownika. Praca pracownika zajmującego się forum skończyłaby się po jednym dniu i powracałaby tylko od czasu do czasu. To oznaczało by tylko zwiększenie kosztów obsługi, co musiałoby zaowocować koniecznością podniesienia ceny za produkty i ceny za reklamy. Takich błędów nasza konkurencja z pewnością by nie zrobiła, przez co korzystnie to by nie wyszło dla nikogo. A tak a'propos tego wypierdka to chodziło mi o to, że czasami jest potrzebna odrobina pokory, aby sobie uświadomić, że słońce nie jest po to, aby krążyło przede wszystkim ze względu dla mnie. To nie jest tak, że jesteście dodatkiem do naszego biznesu. Jesteście naszymi partnerami w tym biznesie. To dzięki Wam mamy stały dochód, ale za to oferujemy Wam to, czego uczyliśmy sie latami, a teraz poświęcamy Wam swój cenny czas, który stanowi znaczną część naszego życia.

Pozdrawiam

Sloneczko
17-01-2007, 11:49
Wiadro łez, a Słoneczko nie wspomni słowem ile razy Redakcja jej odpisała, aż w końcu... straciła cierpliwość. Ile razy można na ten sam temat...

Fakt. Poruszaliśmy różne tematy. Na niektóre dostawałam odpowiedź, jak np. na Życzenia Świąteczne, czy dotyczące faktów naruszania Netykiety.

Niestety, na temat z powodu którego wylewam wiadro łez, żadnej odpowiedzi od Redakcji nie dostałam. Nie dostałam jej nawet teraz...
Wciąż jednak na nią liczę.

Skąd u mnie tyle cierpliwości? ;)

Sloneczko
17-01-2007, 12:11
Tworzenie globalnych zmian na życzenie jednostek jest niestety czymś bardzo kosztownym i zazwyczaj nieopłacalnym.

Ciekawi mnie więc, która to jednostka zażyczyła sobie globalnych zmian na forum i po co?
O ile mnie pamięć nie myli, większość użytkowników była zszokowana nowym wyglądem forum i co za tym idzie, przeciwna tym zmianom. Teraz okazuje się, że były bardzo kosztowne...


Jesteście naszymi partnerami w tym biznesie. To dzięki Wam mamy stały dochód, ale za to oferujemy Wam to, czego uczyliśmy sie latami, a teraz poświęcamy Wam swój cenny czas, który stanowi znaczną część naszego życia.

Taak? Mam nadzieję już nigdy nie usłyszeć, że... Redakcja straciła cierpliwość do swojego klienta i że zgodnie z Prawem Prasowym będzie jednak odpowiadać na pisma!!

JoShi
17-01-2007, 15:00
Praca pracownika zajmującego się forum skończyłaby się po jednym dniu i powracałaby tylko od czasu do czasu.
Nie prawda.. Moderacja, usuwanie spamów i przerzucanie postów do odpowiednich działów to na takim ruchliwym forum praca prawie na etat. Prawdę mówiąc wolałabym płacić pewną kwotę za dostęp a za to korzystać z forum bardziej przyjaznego dla uzytkownikow.

Redakcja
17-01-2007, 15:09
Tym zajmują się moderatorzy - może wreszcie przestanie Pani mnożyć oskarżenia albo wykaże się na innym forum, bo ta dyskusja robi się niesmaczna.

Sloneczko
17-01-2007, 19:50
A ja? A ja? Czy jestem zbyt grzeczna, by zasłużyć na odpowiedź Redakcji? ;)

JoShi
18-01-2007, 13:15
Widzę, że redakcja się wyczuliła i zaczęła posuwać się do starych, dobrze znanych metod, czyli do usuwania niewygodnych postów. Brawo...

Przypominam tylko, że mój post nie łamał regulaminu.

Chciałam się tylko dowiedzieć ilu moderatorów zatrudnia redakcja i czy nadal uważa (w obliczu pytania mojej przedmówczyni), ze zajmują się oni tym za co im się płaci ?

maksiu
18-01-2007, 14:26
Widzę, że redakcja się wyczuliła i zaczęła posuwać się do starych, dobrze znanych metod, czyli do usuwania niewygodnych postów. Brawo...

Przypominam tylko, że mój post nie łamał regulaminu.

Chciałam się tylko dowiedzieć ilu moderatorów zatrudnia redakcja i czy nadal uważa (w obliczu pytania mojej przedmówczyni), ze zajmują się oni tym za co im się płaci ?


a skad Ci przyszło do głowy ze ktoś płaci moderatorom?? lub ze są zatrudnienii?
to praca społeczna, tylko i wyłącznie
pozdrawiam
m.

ps. przynajmniej tak było kiedyś :D

EDZIA
18-01-2007, 14:37
Widzę, że redakcja się wyczuliła i zaczęła posuwać się do starych, dobrze znanych metod, czyli do usuwania niewygodnych postów. Brawo...

Przypominam tylko, że mój post nie łamał regulaminu.

Chciałam się tylko dowiedzieć ilu moderatorów zatrudnia redakcja i czy nadal uważa (w obliczu pytania mojej przedmówczyni), ze zajmują się oni tym za co im się płaci ?


a skad Ci przyszło do głowy ze ktoś płaci moderatorom?? lub ze są zatrudnienii?
to praca społeczna, tylko i wyłącznie
pozdrawiam
m.

ps. przynajmniej tak było kiedyś :D

Maksiu i tak zostało. :D

JoShi
18-01-2007, 14:40
a skad Ci przyszło do głowy ze ktoś płaci moderatorom?? lub ze są zatrudnienii?

Aaaaa... Nie sa zatrudnienii ? Nikt im nie płaci ? No tak...

Redakcja
18-01-2007, 14:45
a skad Ci przyszło do głowy ze ktoś płaci moderatorom?? lub ze są zatrudnienii?

Aaaaa... Nie sa zatrudnienii ? Nikt im nie płaci ? No tak...



No i JoShi nie chce być już moderatorem. Szkoda....

niktspecjalny
18-01-2007, 15:16
a skad Ci przyszło do głowy ze ktoś płaci moderatorom?? lub ze są zatrudnienii?

Aaaaa... Nie sa zatrudnienii ? Nikt im nie płaci ? No tak...



No i JoShi nie chce być już moderatorem. Szkoda....

To może ja? To tak dla rozluźnienia spiętej sytuacji.Mam pytanie .Skoro moderatorzy nie zarabiaja i robia to charytatywnie,społecznie to po co redakcji taki moderator bez motywacji? Bez urazy dla Edzi ale gdyby mieli z tego jakieś profity może to forum miałoby inny klimat.Zainteresowanie w/w-ymi samo podniosłoby poprzeczke.

Może sie powtarzam...ja czasopismo "Murator kupuje".szkoda mi redakcji jest siakoś takoś bezradna....nie odpowiada i jeszcze nie chce nic wzamian. :(

JoShi
18-01-2007, 15:23
No i JoShi nie chce być już moderatorem. Szkoda....

Teraz juz nie bo:

1. Skoro maksiu nie mogl sie dogadac z gora, to mi sie to na pewno nie uda
2. Mam za duzo obowiazkow obecnie.

A skoro juz o tym mowa, to czym wobec tego to forum rozni sie od amatorskiego?

Moder_tech
18-01-2007, 16:00
Ciekawi mnie więc, która to jednostka zażyczyła sobie globalnych zmian na forum i po co?
O ile mnie pamięć nie myli, większość użytkowników była zszokowana nowym wyglądem forum i co za tym idzie, przeciwna tym zmianom. Teraz okazuje się, że były bardzo kosztowne...


Nie koniecznie musiała to być jednostka. Mógł to być nasz dział marketingu, mogła to być redakcja muratora, lub ktokolwiek inny, który przedstawił bardziej racjonalne argumenty za tym, żeby zmienić grafikę niż "bo mi się taki wystrój właśnie bardziej podoba". Co masz na myśli mówiąc "większość użytkowników"? Obecnie jest ich prawie 40000, z czego większość to ponad 20000 :) Może to i czepianie się :), ale tak na poważnie, to jak wejdziemy do tego wątku z ankietą, to się okaże, że ostanie wpisy raczej pochlebnie odnoszą sie do nowej grafiki. To nic, że osiemdziesiąt pare procent uważa, że ta grafika sie nie podoba - w większości przypadków dane te pochodziły z okresu, kiedy była jeszcze pierwsza wersja tej grafiki - obecnie jest druga, poprawiona.



Nie prawda.. Moderacja, usuwanie spamów i przerzucanie postów do odpowiednich działów to na takim ruchliwym forum praca prawie na etat. Prawdę mówiąc wolałabym płacić pewną kwotę za dostęp a za to korzystać z forum bardziej przyjaznego dla uzytkownikow.


Wydaje mi się, że te osoby, które znają się na wszystkim, to nie znają sie na niczym. Jakoś osobiście nie potrafię sobie wyobrazić dobrego programisty-informatyka, któremu by zależało, aby 95% jego czasu pracy opierało się na moderacji jakiegokolwiek forum. Dobry programista w godzinach pracy pragnie rozwijać się w swoim zawodzie, pragnie poznawać nowe technologie, a nie przesuwać posty z jednego wątku do drugiego. Nie wiem, jak jest z innymi zawodami, ale wydaje mi się, że z zawodem "programista" jest właśnie tak.

Pozdrawiam.

JoShi
18-01-2007, 16:13
ale tak na poważnie, to jak wejdziemy do tego wątku z ankietą, to się okaże, że ostanie wpisy raczej pochlebnie odnoszą sie do nowej grafiki. To nic, że osiemdziesiąt pare procent uważa, że ta grafika sie nie podoba - w większości przypadków dane te pochodziły z okresu, kiedy była jeszcze pierwsza wersja tej grafiki - obecnie jest druga, poprawiona.
Tak, masz rację. Jednak zapominasz, że wątku w którym ludzie proszą o możliwość wyboru wersji nie da się obejrzeć, bo redakcja te wątki po prostu wykasowała...



Wydaje mi się, że te osoby, które znają się na wszystkim, to nie znają sie na niczym.
A mi się wydaje, że nie trzeba się znac na wszyskitm, żeby w ramach wynagrodzenia administrować forum, czyli pilnowac porządku i okazjonalnie wrzucać mody. I do tego nie potrzeba naprawdę superwykwalifikowanego programisty.

JoShi
19-01-2007, 15:59
Piekny wylot dziś nastapił. Ktoś grzebał w kodach, ale mu nie wyszło:


Warning: mysql_connect(): Too many connections in /var/www/httpd/www.muratordom.pl/www/forum/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/www/httpd/www.muratordom.pl/www/forum/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/www/httpd/www.muratordom.pl/www/forum/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

frosch
19-01-2007, 16:01
nie moge wejsc na strone glowna :o wyswietla mi to co podaje joshi :roll:

JoShi
19-01-2007, 16:02
Skoro tu weszłaś, to na głównej już tego nie wyświetla ;)

Luc Skywalker
20-01-2007, 21:43
W zwiazku z tym , ze zyjemy w demokracji i ze Joshi domaga sie i zada zmian , to i ja mam zyczenia . Otoz chcialbym , aby jak otworze forum z rana , zeby jakis slodziutki glos mowil do mnie :
Luc , jak sie ciesze ze nas odwiedziles . Jak ty fantastycznie dzis wygladasz . Wydales chyba majatek na wizazyste .

A po kilkunastu minutach , maszyna ma mowic :
Luc , siedzisz juz tak dlugo , odpocznij sobie , zimniutenkie piwko czeka w lodowce ...

To co , da rade chyba zaimplantowac takie fajne mody ?

Zochna
13-02-2007, 18:45
:lol: :lol:

Luc, daj znac czy Redakcja sie spisala :)

Goni_Mnie_Peleton
23-03-2007, 00:15
Tak mi sie wydaje , ze to forum budowlane chyba jest :-?

selimm
23-03-2007, 08:37
Tak mi sie wydaje , ze to forum budowlane chyba jest :-?

no coś Ty ...naprawdę tak se myślałeś ?

Goni_Mnie_Peleton
23-03-2007, 18:24
Tak mi sie wydaje , ze to forum budowlane chyba jest :-?

no coś Ty ...naprawdę tak se myślałeś ?

Tak , bo z wielu tysiecy zalogowanych tutaj forumowiczow , tylko niewielka czesc interesuje sie tematami pozabudowlanymi.
Przygniatajaca wiekszosc zupelnie nie interesuje sie jakimis modami i na pewno nie podziela takich opinii :



Prawdę mówiąc wolałabym płacić pewną kwotę za dostęp a za to korzystać z forum bardziej przyjaznego dla uzytkownikow.

selimm
23-03-2007, 20:26
Nie Specjalnie to kumam 8)

Goni_Mnie_Peleton
23-03-2007, 22:27
Nie Specjalnie to kumam 8)


Ja tez wszystkiego nie kumam ....... i dobrze mi z tym 8)

jea
05-04-2007, 10:16
Co się znowu dzieje z forumem. Posty idą, idą może po świętach dojdą :evil:
Czy u Was też tak jest?

frosch
05-04-2007, 10:18
u mnie podobna sytuacja jak u jea :evil:
REDAKCJO !!! prosze z tym cos zrobic !!!

Sloneczko
05-04-2007, 10:22
U mnie tak jest od paru dni.
Nawet musiałam poprosić Moderatora o posprzątanie, gdyż ten sam post wkleił mi się (a jak dłuuugo to trwało ;)) kilka razy pod rząd :o

Sloneczko
05-04-2007, 10:27
A ten powyższy wchodził... 3 minuty!!

jea
05-04-2007, 10:29
U mnie tak jest od paru dni.
Nawet musiałam poprosić Moderatora o posprzątanie, gdyż ten sam post wkleił mi się (a jak dłuuugo to trwało ;)) kilka razy pod rząd :o

U MNIE TO SAMO :evil:

REDAKCJA MA NAS CHYBA W .....!!!

Majka
05-04-2007, 10:33
redakcja poszła pisanki malować 8)

Ja robię tak. Klikam w wyslij, po 30 sekundach - odśwież. Ponizej widzę, że moj pojedynczy post już jest. Co prawda duzo czasu uplywa, zanim pokaże się, że jest coś nowego na pierwszej stronie forum.

Polecam :wink:

Grzegorz Saczek
16-05-2007, 10:57
Witam wszystkich. Przepraszamy za tą przerwę, która miała miejsce przed chwilą. Wymienialiśmy część sprzętu, na którym chodzą nasze serwisy, czego skutkiem powinno być poprawienie ich prędkości i wydajności. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi dot. prędkości i jakości łącza i serwera.

Pozdrawiam

Obecnie dobrze nie jest...

Grzegorz Saczek
23-05-2007, 13:53
Ale sądząc po ilości wyłączeń forum praca wrrrrrze

maksiu
23-05-2007, 14:00
Ale sądząc po ilości wyłączeń forum praca wrrrrrze

albo wręcz przeciwnie..., ciekaw jestem kiedy to zacznie w końcu normalnie działać.... a może trzeba by zrobić zrzutkę na serwer?
pozdrawiam
m.

Grzegorz Saczek
23-05-2007, 14:02
co do zrzutek to ja mogę dac miejsce w serwerownii i duży rabat na pasmo wpięte bezpośrednio do plix i wixa i do jeszcze kilku innych

JoShi
23-05-2007, 20:52
A ja to bym zrzutkę zrobiła na wynagrodzenie dla jakiegoś sprawnego informatyka co by się tym z sercem zajął.

niktspecjalny
23-05-2007, 21:42
Na serwerek zrzutke jak najbardziej ale na wynagrodzenie dla informatyka?W imię czego?Przeca dostaje kase za to co robi.Niech Redakcja mu podniesie na wypłacie.Ale jak koleżanka JoShi chce go "dosponsorować"to nie widze przeszkód w końcu znają się jak łyse konie :D :D :D :wink: :wink: :wink:

KS

jea
05-06-2007, 11:57
:evil: :evil: :evil:

BŁĄD
Żądany URL nie może zostać sprowadzony

Podczas sprowadzania URL-a: <[no URL]>
wystąpił następujący błąd:
przekroczony czas odczytu
System zwrócił następującą wartość:
[No Error]
Przekroczony zostal dopuszczalny czas oczekiwania na dane z sieci. Sieć lub serwer źródłowy mogą być niedostępne lub przeciążone. Proszę ponowić żądanie.

Generated Tue, 05 Jun 2007 10:30:35 GMT by tweenie.local2.pl (squid/2.5.STABLE5)



Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111 in /var/www/httpd/forum.muratordom.pl/www/db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/www/httpd/forum.muratordom.pl/www/db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /var/www/httpd/forum.muratordom.pl/www/db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database


Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Unable to save result set in /var/www/httpd/forum.muratordom.pl/www/db/mysql4.php on line 118

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/httpd/forum.muratordom.pl/www/db/mysql4.php:118) in /var/www/httpd/forum.muratordom.pl/www/includes/page_header.php on line 483

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/httpd/forum.muratordom.pl/www/db/mysql4.php:118) in /var/www/httpd/forum.muratordom.pl/www/includes/page_header.php on line 485

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/httpd/forum.muratordom.pl/www/db/mysql4.php:118) in /var/www/httpd/forum.muratordom.pl/www/includes/page_header.php on line 486



CZAT Profil Nie masz nowych wiadomości Użytkownicy Grupy
Szukaj FAQ Regulamin Wyloguj [ jea ]
Forum Murator Strona Główna
Błąd Ogólny

Could not query categories list

DEBUG MODE

SQL Error : 2006 MySQL server has gone away

SELECT c.cat_id, c.cat_title, c.cat_order FROM categories c ORDER BY c.cat_order

Line : 117
File : index.php

ponury63
18-04-2008, 09:24
od jakiegoś czasu doszedł kolejny licznik/tracker

oprócz hit.gemius i idmnet.pl jest jeszcze google-analytics.com :-?

borbet7
24-05-2008, 16:59
Wiem, że temat stary i gorąca dyskusja juz dawno ucichła, ale naprawdę NIE ROZUMIEM takich użytkowników jak Joshi czy Słoneczko.
Zwłaszcza Joshi. Jest informatyczką (ja tez apropos choć pracuję jako grafik). I teraz: Mi - osobie, która generalnie pierwszą rzeczą jaką analizuje na stronach jest grafika, układ strony its. nie przeszkadza, że na tym forum nie ma wyboru skórek i dołączonych różnych różniastych modów. Dlaczego? Bo ich nie potrzebuję. To jest forum o budownictwie - tu najwazniejsza jest wiedza z zakresu budownictwa i informacja jaka można na tym forum pozyskać.

Potrafię sobie wyobrazić jak dużą firmą jest firma posiadajaca Muratora i ile pracy mają tam informatycy, których z pewnoscią jest za mało, ale to nie od nich zależy ile ich tam pracuje. Zależy to od ich właściciela, a z kolei właścicielowi zależy na pieniążkach. Proste! Wiec jak widzę posty Słoneczka w stylu: "Mamo! Ja chcę inną skórkę na forum niż wszyscy" to nie wiem czy to jakiś żart...

Poza tym istnieje pojęcie identyfikacji wizualnej. Być moze jakiś pan lub pani w dziale marketingu doszli do wniosku, że żeby każdemu internaucie, który zna to forum łatwo się ono kojarzyło, to nalezy utrzymać obligatoryjnie dla wszystkich jedną kolorystykę. I to bardzo dobry pomysł! Wybór skórek można dać nap. użytkownikowi na forum o Photoshopie albo o konsolach PSP. Niech sobie graficy albo zapalone dzieciaki zmieniają skórki i cieszą oko, ale na na tak dużym forum, gdzie podkreślam najważniejsza jest informacja. Jak zresztą w całym Internecie.

PS. Większość rzeczy, o których miałem napisać zapomniałem - trudno :(
Pozdrawiam

Sloneczko
25-05-2008, 01:09
Wiem, że temat stary i gorąca dyskusja juz dawno ucichła, ale naprawdę NIE ROZUMIEM takich użytkowników jak Joshi czy Słoneczko...

...teraz: Mi - osobie, która generalnie pierwszą rzeczą jaką analizuje na stronach jest grafika

Jeśli wiesz że temat stary, po co odgrzewasz stare kotlety? Chyba po to, by się dowiedzieć, że o sobie pisze się małą literą, natomiast tylko do tego do kogo się zwracasz - dużą.
A i nie powinieneś zaczynać od "mi" lecz od "mnie".


...że na tym forum nie ma wyboru skórek i dołączonych różnych różniastych modów. Dlaczego? Bo ich nie potrzebuję.

Bo ich nie potrzebuję. Przemawiasz jako kto?? Właściciel, jeden z użytkowników, czy super egoista?



To jest forum o budownictwie - tu najwazniejsza jest wiedza z zakresu budownictwa i informacja jaka można na tym forum pozyskać.

Taaa? Nie wystarczyło Ci tych kilkanaście wpisów których dokonałeś, by zorientować się że pleciesz bzdury?

A poza wszystkim, myślę że Redakcja ma komplet fachowców ;)

borbet7
26-05-2008, 15:49
Chyba po to, by się dowiedzieć, że o sobie pisze się małą literą, natomiast tylko do tego do kogo się zwracasz - dużą.
A i nie powinieneś zaczynać od "mi" lecz od "mnie".
...i to się nazywa merytoryczna rozmowa? :)



...że na tym forum nie ma wyboru skórek i dołączonych różnych różniastych modów. Dlaczego? Bo ich nie potrzebuję.

Bo ich nie potrzebuję. Przemawiasz jako kto?? Właściciel, jeden z użytkowników, czy super egoista?
Jako użytkownik (rozsądny), a kto niby inny....




To jest forum o budownictwie - tu najwazniejsza jest wiedza z zakresu budownictwa i informacja jaka można na tym forum pozyskać.

A poza wszystkim, myślę że Redakcja ma komplet fachowców ;)
Ty chyba masz jakiś kompleks. To, że nie wieszam psów na ludziach pracujacych w Redakcji to wg Ciebie oznacza, że podlizuję się i chciałbym tam pracować?! Żałosne...

Sloneczko
26-05-2008, 17:08
Ty chyba masz jakiś kompleks. To, że nie wieszam psów na ludziach pracujacych w Redakcji to wg Ciebie oznacza, że podlizuję się i chciałbym tam pracować?! Żałosne...

Przyznam, że trochę mnie wkurzyłeś tym wyskokiem jak Filip z Konopii i wymądrzaniem się, z dorobkiem zaledwie 16 postów, gdy rzecz jest już dawno nieaktualna. Tak mi się skojarzyło, że może szukasz roboty w Redakcji (uchowaj Boże ;)), skoro przy okazji zareklamowałeś czym zajmujesz się zawodowo ;)

Nooo, chyba, że uwielbiasz netowe awantury. To by Cię jakoś tłumaczyło.

borbet7
27-05-2008, 17:42
i wymądrzaniem się, z dorobkiem zaledwie 16 postów,

a wiec po tym okręślasz ludzi - po ilości postów. Ciekawe kryterium....


zareklamowałeś czym zajmujesz się zawodowo ;)
a jednak masz kompleks, bo cięgle o tym wspominasz.


Nooo, chyba, że uwielbiasz netowe awantury. To by Cię jakoś tłumaczyło.

Netowe awantury? Skąd to słownictwo? Zresztą co ze mnie za "netowy awanturnik" z 16 postami :D

Pozdrawiam

PS. Pozwolę sobie nie odpisywać, aż pojawi się jakaś merytoryczna dyskusja na temat poruszony na samym początku wątku, bo w tej chwili to robi się off-topic

Sloneczko
28-05-2008, 00:55
A ja proponuję po prostu zamknąć ten temat, jako nie wnoszący nic nowego w sprawie.



[ od moderatora: temat zamknięty
dotyczył dawnego skryptu Forum (phpBB) ]