PDA

Zobacz pełną wersję : modernizacja istnejącego budynku



UJO
11-01-2007, 14:25
Witam
kupiliśmy domek z lat 80, który jest już po częściowym remoncie, ale sporo jeszcze zostało do zrobienia. Chcemy wyburzyć górna kondygnacę nad częścia budynku a co za tym idzie położyc nowy dach. Czy w zwiazku z takimi zmianami musimy ubiegać się o pozwolenie na budowę,a jak tak to gdzie się udać ????

Sad Ripper
11-01-2007, 15:31
taaaa, ja wlasnie przerabiam to samo, tyle, ze moj budynek jest bez mala 50 lat starszy....
1. - decyzja o warunkach zabudowy - jesli nie ma gotowego planu
2. projekt
3 pozwolenie na budowe

ot i cala filozofia, ale ma trwac od 2,5 miesiaca (przy bardzo pomyslnych wiatrach) do... sam sobie dopowiedz...

pzdr:)

UJO
12-01-2007, 07:52
a gdzie po ten plan zabudowy- bo oczywście nic nie mam

pitbull
12-01-2007, 08:26
Wypis z planu miejscowego mozna uzyskac w gminie.

UJO
12-01-2007, 09:37
Dzięki, rozumiem, że nic od ręki się nie załatwi na wszystko trzeba odpowiednio długo czekać oczywiście zapłacić????!!!!

pitbull
12-01-2007, 10:57
Jeśli gmina posiada wazny plan to do 1 m czasu koszt zalezy od gminy i uchwaly jaka podjel rada dminy w sprawie odplatnosci od wypisow z planu.

UJO
12-01-2007, 11:22
mam nadzieję, że to najdłuższy termin z mozliwych, ja chyba nie na tym świecie żyję bo myślałam że jak już zakończymy bój z bankiem, to będzie z górki, może nie na pazurki ale w miarę sprawnie. Zaczynam być coraz bardziej przerażona tą papierologią, a jeszcze nie zaczeliśmy

Sad Ripper
12-01-2007, 12:22
Tyle, ze wiekszosc gmin nie ma uchwalonych planow, wiec przygotuj sie na 2 do 3 m-cy na uprawomocnienie sie deyzji dot. warunkow zabudowy :( ot, Polska

UJO
12-01-2007, 13:41
proszę nie wpędzać mnie w doła!!!!!
a można zacząc coś robić nie mając pozwolenia????

Sad Ripper
12-01-2007, 16:24
tak, oczywiscie - plany architektoniczne, obliczenia, kupowac materialy, umawiac ekipy - z doswiadczenia wiem, ze roboty jest sporo :-? :-?

Jerzysio
12-01-2007, 16:32
Tak czy owak musisz mieć projekt z obliczeniami konstrukcyjnymi !
Bo chyba nie chcesz po włożeniu kupy kasy, żeby Twój nowy piękny dach runął pod naporem śniegu/wiatru/deszczu/huraganu/trąby powietrznej* ( wstaw właściwe :wink: )
Od papierków nie uciekniesz, niestety ...
Pozdro
i
duuuuuuuuuuuużo kasy
J

UJO
18-01-2007, 13:08
nie jesttak żle jak myślałam, w dokumentach znalazłam decyzje gminy co do planu zagospodarowania, więc jeden papierek już z głowy, mam tylko nadzieje że taki plan nie ma swojej tzw. daty przydatności???!!!!
teraz projekt i pozwolenie na budowę
A na pozwolenie na budowe jak długo sie czeka????
Pozdr:)

pitbull
23-01-2007, 08:14
Wedlug KPA do 60 dni (liczmy 2 miesiace) w sprawach skomplikowanych.

UJO
23-01-2007, 09:39
Te terminy są okropnie długie, właśnie geodeta mnie poinformował że na mapkę do celów projektowych tez będę czekała prawie miesiąc, szału można dostać :evil:
A co z przyłączem wodociągowym, z czym trzeba się zgłosić do wodociągów i czy też się czeka????

retrofood
23-01-2007, 11:19
Na wszystko się czeka (szybko - tylko króliki).

UJO
23-01-2007, 11:42
Taka nasza rzeczywistość, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, podobniez zima idzie to i tak niczego bysmy nie mogli zacząć robić, a tak moze zima sie skończy jak my skończymy z papierologią, a potem już tylko -robota!!!!

UJO
22-02-2007, 07:59
No i miesiąc prawie minął i dopiero mamy odpowiedź z Agencji rynku nieruchomości rolnych czy jak to tam zwał, w każdym razie Państwo nie chce skożystać z prawa pierwokupu i chwała mu za to.
Teraz jednak mam poważny dylemat o jakie pozolenie muszę występować- na budowe czy na remont. Napewno musimy robć kawałek dachu i jedną ścianę zewnętrzną bo skracamy budynek a ta ściana co została była do tej pory ścianą działową a musi stać sie ściana kończącą budynek????

pitbull
22-02-2007, 10:21
Raczej bym to nazwal "Przebudowa oraz wykonanie robot budowlanych polegajacych na:

UJO
22-02-2007, 10:48
Ale też trzeba występowac o jakieś pozwolenie prawda :oops: ????
Bank przynajmniej do wypłacenia drugiej transzy kredytu przeznaczonej już na remon wymaga pozwolenia na budowę :roll:

pitbull
22-02-2007, 13:15
Poniewaz zmienia sie wyglad budynku i jego kubatura powinnas uzyskac pozwolenie na budowe tym bardzie ze starasz sie o kredyt (jak napisalas w wiekszosci przypadkow banki wymagaja projektu i pozwolenia na budowe).

UJO
23-02-2007, 08:20
A czy długo się czeka na takie pozwolenie, i przede wszystkim jakie papiery oprócz projektu oczywiście trzeba dołączyć do wniosku o pozwolenie na budowę??? :-?

UJO
23-02-2007, 14:58
No i kolejne pytanie( nie wiem czy ja taka tępa :oops: czy tak poprostu jest) przeczytałam gdzieś na forum że ten projekt do pozwolenia na budowę nie musi być taki szczegółowy. czy w związku z tym mozna wykonać projekt powiedzmy ogólny( przypominam ze to tylko mała przebudowa) złożyć wraz z wnioskiem o pozwolenie, a szczegóły w projekcie w tak zwanym między czasie???? :wink:

Judka
23-02-2007, 15:30
Wydaje mi się, że nie masz racji. Do pozwolenia na budowę potrzebne są 4 egzemplarze projektu budowlanego wraz z opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami i innymi dokumentami wymaganymi przepisami szczególnymi oraz zaświadczeniem, o którym mowa w art. 12 ust. 7, potwierdzającym wpis projektanta na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, aktualnym na dzień opracowania projektu.

Podaje jeszcze linka:
http://dziennik.dziennikbudowy.pl/Ekspres.nsf/0/F854AD2EFC8701CEC1256B5A003BEF7E?OpenDocument&Start=1&Count=1000&ExpandView&View=n&Cat=tt

UJO
25-02-2007, 09:11
Bardzo dziękje za linka, wyjaśił mi prawie wszystko. Nie ma to tamto projekt musi być i już :P
a wiesz może jak długo czeka sie na wydanie takiego pozwolenia?

Artur K.
25-02-2007, 09:42
Teoretycznie 30 dni :) w praktyce różnie.
Gorzej bywa z architektem - na projekt inwidualny ze wszystkimi uzgodnieniami czeka się i 3 miesiące :(

UJO
25-02-2007, 20:40
dzieki mam nadzieje,że te 30 dni to będzie max bo czekanie zaczyna mnie już troche irytować :evil: . A z architektem może nie będzie tak źle bo to już emeryt więc ma troche wiecej czasu ( to takie moje przypuszczenia i chce wierzyc że słuszne)
tylko muszę dostac w końcu od geodety mape do celów projektowyh bo bez tego to ani rusz :roll:

UJO
25-02-2007, 20:43
a czy ktoś może polcić jakś firme z Łodzi bądz okoic bliskich, która sprzedaje bramy garażowe. To jedna z niewielu rzeczy jaka ozna zrobic bez pozwolenia a narzedzia jakie gdzies trzeba trzymać :wink:

UJO
26-02-2007, 08:13
No i nastał kolejn dzień trzeba by zabrać się do pracy - ale jakoś sie mi nie chce- i co tu zrobić 8)
Do Sad Rippera- jak u Ciebie posuwaja sie prace związane z modernizacją chałupki- jeszcze na etapie papierologi czy może juz dalej
pozdrawiam :wink:

UJO
26-03-2007, 08:34
Minął miesiąc i wreszcie mam mapkę, więc może cos wreszcie się zacznie ruszać, bo mam ambitny plan na koniec wakacji sie wprowadzićdo naszej " posiadłości"
niestety co i rusz trafiam na jakieś przeszkody - teraz wyszedł problem z adresem administracyjnym, który jest mi potrzebny do zakładu energetycznego, a prad by się przydał :roll:

UJO
16-04-2007, 14:06
no i wreszcie coś zaczyna się ruszać, a musi jak najszybciej bo pod koniec sierpnia okaże się że jestesmy bezdomni!!! :lol:
inwentaryzacja budynku zrobiona, instalacje wewnętrzne prawie gotowe, prad ku mojemu zaskoczeniu udało nam sie załatwić w 3 dni i to nie zapłaciliśmy ani złotówki, oczyszczalnia przydomowa będzie za trzy tygodnie bo na szczęscie nie trzeba pozwolenia wystarczy tylko zgłoszenie, jeszcze tylko przyłącze wodociągowe i będzie ok :wink:
ale niestety na reszte musimy czekać na pozwolenie- a i ile to potrwa tego nikt nie jest wstanie przewidzieć :-?

UJO
23-05-2007, 15:00
no nareszcie moge się pochwalić postepami :lol:
oczyszczalnia przydomowa stoi :wink:
projekt jest jutro składam do gminy wniosek o pozwolenie - mam nadzieje że słuchy które mnie dochodzą że akurat w gminie Aleksandrów łódzki czeka się tylko około 3 tygodni to prawda 8)
Ja tak wogóle to muszę chyba teraz poszukac kogos kto założy mi i poprowadzi dziennik budowy ???
Mam pytanie czy można ubiegać się o dofinansowanie przydomowej oczyszczalni ścieków jak tak do gdzie należy się zgłosić???

UJO
15-11-2007, 10:15
:oops:
wróciłam po półrocznej przerwie spowodowanej oboiązkami macieżyńskimi a tym samym odłą czeniem od netu
w chłupce zdecydowane postępy,chociaż i tak wszystko idzie jak krew znosa. Jak będę miała mozliwość topowklejam prę zdjęć,żeby się oczyiście pochwalić.
Przy dobrych wiatrach moze za jakieś dwa tygodnie będzie sie można wrowadzać?

demex
18-11-2007, 23:14
Wklejaj. Zdjęcia to jest to cygsytki lubią najbardziej :)