PDA

Zobacz pełną wersję : Co najpierw: malowanie czy układanie parkietu?



11-01-2007, 16:47
Malowanie ścian czy układanie parkietu, co powinno się robić najpierw? Malujemy już teraz, nie wiem jednak czy z ostatnią warstwą farby nie wstrzymać się do polakierowania po cyklinowaniu. Bardzo się kurzy z cykliniarki?

Acent
11-01-2007, 16:52
Zalezy od cykliniarki.Ostateczne malowanie bezpieczniej po cyklinowaniu.

mockba
11-01-2007, 17:02
ja polecam najpierw gruntowanie i malowanie 1 warstwy, pozniej juz po cyklinowaniu ostatania warstwa i slicznie a do tego mniej balaganu... Wiadomo po polozeniu 1 warstwy wychodze wszelkie niedorobki ktore nie zawsze jest widac , moze jakas zmiana planow odnosnie czegos tam... poprostu tak jest najmniej balaganu... Pozdrawiam

boryskasztan
14-01-2007, 13:38
polecam podobnie jak mockba pierwszą warstwe przed parkietem. tylko pamietaj zeby nie lakierowac zaraz po malowaniu ścian... niektóre lakiery reaguja z farbami i robia sie taskie brzydkie plamy

imwbudowa
14-01-2007, 16:26
u nas taka była kolejność:
podłogi,
drzwi,
ostatnie malowanie.
I parkieciarz i ekipa montująca drzwi zalecała ostatnie malowanie po ich wyjściu.

Artur K.
14-01-2007, 17:35
Z reguły ostatnie malowanie jest po zakończeniu parkietów. Zawsze jeszcze przy montażu listew przypodłogowych mogą zdarzyć się niespodzianki :lol:

Sp5es
14-01-2007, 17:46
WIeczny temat, akademicka dyskusja.
Zasadniczo obojętne.

Jeśli pierwsze cyklinowanie, malarz o ile jest niechluja to porysuje i popryska podłogę. Stąd zalecenie aby to robić w odwrotnej kolejności.

Pyłu z cykliniarki na nowym malowaniu zasdniczo bym sie nie bał. Trochę pyłu się osadza, ale o ile farba jest dobra i zaschnięta, nie grozi związanie pyłu do ściany. Pył z cykliniarki jest względnie gruby, spokojnie daje sie zmieść czystą szczotką zmiotką, schodzi łatwo i skutecznie.

Stąd zasadniczo wolę malowanie , potem cyklnowanie - ale jak pisałem, to nie ma większego znaczenia.

GACUŚ
14-01-2007, 19:28
Ja polecam tak:
Wykończenie ścian pod farbę , malowanie ścian 1-2 warstw , potem cyklinowanie , lakierowanie podłogi montaż listew przyściennych ,akrylowanie listewi potem dopiero malowanie ostatniej warstwy.
pozdrawiam

mik99
14-01-2007, 19:35
Ja polecam tak:
Wykończenie ścian pod farbę , malowanie ścian 1-2 warstw , potem cyklinowanie , lakierowanie podłogi montaż listew przyściennych ,akrylowanie listewi potem dopiero malowanie ostatniej warstwy.
pozdrawiam

Dwa miesiące temu u nie tak było i drugi raz zrobiłbym tak samo.
To najlepsze rozwiązanie, polecam :wink: