PDA

Zobacz pełną wersję : BUDMA 2007 targi budowlane



kasinka83
11-01-2007, 18:58
Drodzy forumowicze, mam zamiar jechać na targi budowlane do Poznania , które odbędą się w dniach 23-26 stycznia.Mam pytanko - czy we wszystkich trzech dniach jest to samo?Pojadę tylko w jeden dzień i stąd moje pytanie (nie chcę czegoś przegapić).A tak w ogóle to w który dzień waszym zdaniem najlepiej jechać? :wink:

Marzin
11-01-2007, 19:01
Drodzy forumowicze, mam zamiar jechać na targi budowlane do Poznania , które odbędą się w dniach 23-26 stycznia.Mam pytanko - czy we wszystkich trzech dniach jest to samo?Pojadę tylko w jeden dzień i stąd moje pytanie (nie chcę czegoś przegapić).A tak w ogóle to w który dzień waszym zdaniem najlepiej jechać? :wink:

Dyskutowaliśmy o tym na grupie wielkopolskiej (rozpoczynających w 2007 roku) i wyszło, że najlepiej w przedostatni dzień, czyli 25 stycznia.

irtad
11-01-2007, 20:01
Byłem raz na Budmie, 2006r. O jeden raz za dużo. Porażka. szkoda czasu i pieniędzy. Zlew totalny na indywidualnego klienta.

Marzin
11-01-2007, 20:27
Ja nie liczę na to, że na Budmie wynegocjuje jakieś ceny, czy cuś. Idę tam, żeby zobaczyć co w trawie piszczy, zobaczyć moze jakieś nowe technologie, nowych producentów materiałów, itp, itd.

Jestem na etapie stanu surowego otwartego, więc będą kolejne zakupy. Zamiast łazić po hurtowniach całego miasta, wszystko będę miał w kupie.

irtad
11-01-2007, 20:33
A mi nie chodziło o negocjowanie, tylko o porozmawianie co i jak. Wszyscy wysilali się do dania ulotki , albo odsyłali do przedstawicieli. Więcej to ja w internecie przeczytam niż tam się ciekawego dowiem. To moja subiektywna opinia.

Andrzej Wilhelmi
11-01-2007, 23:00
Te targi to spotkania profesjonalistów. Dla przeciętnego inwestora to strata czasu. Pozdrawiam.

denes
12-01-2007, 20:15
Niestety potwierdzam - strata czasu i, co gorsza, pieniedzy. Bylem w zeszlym roku, juz wiecej nie zamierzam...

Marzin
12-01-2007, 20:21
Hmm, w takim razie muszę się przekonac, czy macie rację. :roll:

zezo
12-01-2007, 20:36
No ładnie, szkoda gadać :wink:
Widzę że wszystkie targi budowlane tak samo wygladaja :D :D
Katowickie targi budowlane taka sama kicha, rozdaja tylko ulotki a jak czlek ma pytania to okazuje sie że nie ma z kim gadać :D :D :D
Jednym slowem szkoda czasu i kasy, :wink:

denes
12-01-2007, 20:47
pogadac mozna, ale to sa wszyscy przedstawiciele handlowi, nie powiedza wiecej niz jest w prospekcie, przynajmniej ja tak mialem - rozmawialem z firmami od okien i dachow.

kasinka83
13-01-2007, 19:15
:o o kurcze!

Agdula
13-01-2007, 23:16
Drodzy forumowicze, mam zamiar jechać na targi budowlane do Poznania , które odbędą się w dniach 23-26 stycznia.Mam pytanko - czy we wszystkich trzech dniach jest to samo?Pojadę tylko w jeden dzień i stąd moje pytanie (nie chcę czegoś przegapić).A tak w ogóle to w który dzień waszym zdaniem najlepiej jechać? :wink:

Ja pójdę bo mieszkam w Poznaniu..ale jakbym miała jechać ze Śląska...to chyba bym odpuściła :)

Jezier
16-01-2007, 10:56
Byłem na Budmie kilka lat temu. Bardzo fajne targi. Nie żałowałem wydanych pieniedzy na dojazd i bilet. W tym roku też jadę. Oglądałem katalog wystawców - jest zwiedzania na cały dzień.

sSiwy12
16-01-2007, 11:15
Radze pojechac. Mozna "podpatrzyć" rózne fajne "patenty" i rozwiazania, że nie wspomne, że porównać różne materiały.

Charlie
16-01-2007, 12:53
Drodzy forumowicze, mam zamiar jechać na targi budowlane do Poznania , które odbędą się w dniach 23-26 stycznia.Mam pytanko - czy we wszystkich trzech dniach jest to samo?Pojadę tylko w jeden dzień i stąd moje pytanie (nie chcę czegoś przegapić).A tak w ogóle to w który dzień waszym zdaniem najlepiej jechać? :wink:

25 stycznia - przedostatni dzień targowy wydaje się odpowiedni dla Klienta indywidualnego.

Pozdrawiam

P.S. ...Poznań jest droższy od Warszawy w dni targowe :evil:

Raffyxxx
16-01-2007, 16:04
Byłem na Budmie kilka lat temu. Bardzo fajne targi. Nie żałowałem wydanych pieniedzy na dojazd i bilet. W tym roku też jadę. Oglądałem katalog wystawców - jest zwiedzania na cały dzień.


no tak ja jeżdze od 2000 roku, kilka lat temu było super fajna atmosfera, imprezowo, z roku na rok coraz słabiej w 2006 ŻENUA !!!!! tragedia dramat

w tym roku też jadę... może się pozytywnie rozczaruję...

Artur K.
16-01-2007, 16:16
Z racji pracy zawodowej też będę, ale podtrzymuję wcześniejsze opinie. Klient inwidualny może sobie tylko popatrzeć :( niczego więcej niż w prospektach się nie dowie :(
Ale niektóre rozwiązania są ciekawe i tylko dla ich zobaczenia warto :)

Marzin
16-01-2007, 17:08
no tak ja jeżdze od 2000 roku, kilka lat temu było super fajna atmosfera, imprezowo, z roku na rok coraz słabiej w 2006 ŻENUA !!!!! tragedia dramat

w tym roku też jadę... może się pozytywnie rozczaruję...

W tym roku będzie pewnie jeszcze gorzej, bo po co właściwie się wystawiać, skoro wszystko schodzi na pniu?

Rezi
16-01-2007, 18:48
targi są dla deweloperów, hurtowni i innych producentów aby sie pokazac
indywidualnych mają w d_u_p_i_e - ( piszę o forumowiczach)

marynarka
18-01-2007, 08:15
Chyba pojadę ...za radą Charliego, 25 go.Może cos podpatrzę,może się czegoś dowiem?

krys1
18-01-2007, 08:57
Mam inne doświadczenia. Byliśmy na budmie rok temu i jesteśmy zadowoleni, zebraliśmy sporo informacji, nie czuliśmy się źle traktowani, wręcz przeciwnie udzielano nam wyczerpujących informacji. Idziemy też w tym roku. Był tylko jeden minus, kolejki do żarcia. :cry:

asia.malczewska
18-01-2007, 16:41
Ja miałam dość blisko, więc pojechałam dwa razy. Raz służbowo, no i wtedy jeszcze nie myślałam o budowie domu, drugi raz w zeszłym roku konkretnie podpatrzeć solary, pompy ciepła i inne ciekawostki. Jak zobaczyłam jak mój mąż musi czekać w długich kolejkach do znudzonego Pana, który jak się okazało później wiedział mniej niż w ulotce, to postanowiłam, że już nigdy więcej. Wolę rozmowy na forum albo spotkania z kompetentnymi instalatorami.

bigmario4
18-01-2007, 19:36
Może nie o tych samych targach mówimy :wink: ale nigdy nie zostałem odprawiony z kwitkiem przez"znudzonego"pana zawsze obsługa fachowa być może nie za dużo poza ulotki jeżeli nie mieli potrzebnych mi materiałow to po zostawieniu adresu zostały mi przysłane.W tym roku też jadę. :lol:

Kacperski
18-01-2007, 20:06
Właśnie wróciłem z targów budowlanych w Monachium,to małe miasteczko z setkami "restauracyjek" gdzie raczą się piwkiem i białymi kiełbaskami dekarze,przedstawiciele firm handlowych.Te restauracyjki to oczywiście stoiska wielkie i bardzo przestrzenne.Zwiedzających ,w naszym rozumieniu potencjalnych inwestorów,prawie nie ma,za to bardzo dużo cudzoziemców.
Do Budmy tak się nie przygotowują producenci - stoisko Veluxa to ogrom z balkonami i wszystkimi ciekawostkami,Fakro podobnie a jakie jedzonko!!!
Tą naszą Budmę można zobaczyć ale bez specjalnych nadziei na rewelacje ,chociaż będzie kilka nowości dachówkowych i to warto zobaczyć.

asia.malczewska
20-01-2007, 11:50
Może nie o tych samych targach mówimy :wink: ale nigdy nie zostałem odprawiony z kwitkiem przez"znudzonego"pana zawsze obsługa fachowa być może nie za dużo poza ulotki jeżeli nie mieli potrzebnych mi materiałow to po zostawieniu adresu zostały mi przysłane.W tym roku też jadę. :lol:

mario, skontaktuję cię z moją drugą połową i on opowie ci, jak przebiegała rozmowa z Panem od solarów ... mnie podobała się tylko hala z dachówkami, gdzie chłopaki układali dachy na czas ... dachówki latały aż strach brał stać obok, ale było fajnie :lol:
najmniej skorzystałam z części wykończeniowej - kafelki - tam za nic nie dało się dowiedzieć o przedziały cenowe, gdzie kupić, itp

bigmario4
20-01-2007, 12:36
Ja zawsze jadę drugiego dnia bo:panowie ne są jeszcze"sfilcowani" za mocno, :lol: stoiska już mają wszystko i chce im sie jescze gadać(pierwszy dzień to zawsze jeszcze przygotowania a ostatni to kicha totalna)
Z plytkami i artmaturą łazienkową faktycznie byly problemy bo coraz więcej skośnookich sie wystawia a oni:cianko cianko po polski mowić :lol:

darials
21-01-2007, 19:38
dla mnie tez to była strata czasu przyajmniej w zeszłym roku!!
Ci, którzy przejawiali zainteresowanie klientem indywidualnym to producent, przedstawiciel (nie pamiętam) odkurzaczy centralnych i jakaś firma od reperkuratorów - nie przydało się!!
a pozostali ulotka w rękę i telefon do przedstawiciela!!

j-j
21-01-2007, 19:48
Ja się wybieram w środę prawdopodobnie.

kabietka
21-01-2007, 21:04
Ja z mężusiem jadę w środę :o)

Jezier
24-01-2007, 08:18
Byłem wczoraj. Nie żałuję. Wstałem o 4.30 aby dojechać do Poznania na 9. Na targach w 8 godzin udało mi się wszystkie ciekawe stoiska odwiedzić. A naprawdę było tego sporo.

kabietka
24-01-2007, 11:52
No my pomimo wcześniejszych planów byliśmy wczoraj :D
Nachodzilismy się że hej!! :D
Ogólnie pomimo zmęczenia to jesteśmy zadowoleni z wizyty na Budmie.
Można było popytać się o niektóre sprawy i odpowiedzi były wyczerpujące :lol: Może dlatego że to początek targów i jeszcze mają wystawcy zapał do tłumaczenia i wyjaśniania :D

Jedynym minusem są drogie parkingi 20.00-35.00zł :x
Ale co tam my zaparkowalismy za 20.00zł :D

Pozdrawiam :D

Marzin
24-01-2007, 12:52
Jedynym minusem są drogie parkingi 20.00-35.00zł :x
Ale co tam my zaparkowalismy za 20.00zł :D
Dobrze, że mam blisko, pójdę na piechotkę 8)

vittorio
24-01-2007, 15:50
Byłem wczoraj. Wstałem o 3.00 i dojechałem na 10. Chodziliśmy z żoną parę godzinek. Targi są spore, trzeba to przyznać. Jak na moje oko ok 20% to stolarka okienna i drzwiowa. Można parę rzeczy sie dowiedzieć, popytać. Tak jak ktoś wcześniej wsppomniał chyba przedstawiciele jeszcze nie mieli dość to w miarę wykazywali zainteresowanie. Najlepsze z targów to postawiony domek z przekrojem ścian, posadzek, dachu - można samemu parę rzeczy podpatrzeć. Parkingi drogie (20-45zł)ale mozna zaparkować jakieś 100-200 m dalej bezpłatnie (przynajmniej nam udało się takie miejsce postojowe znaleźć).

P.s. No i te hostessy 8) Jest na czym oko zawiesić :wink:

prymasek
24-01-2007, 15:59
Hmm, w takim razie muszę się przekonac, czy macie rację. :roll:

hehe wszystko zależy za kogo będziesz sie podawał :-)

prymasek
24-01-2007, 16:02
P.S. ...Poznań jest droższy od Warszawy w dni targowe :evil:

mieszkam tu i nie zauważyłem :-))))
a dni targoweych jest sporo

trzeba tylko omijać miejsca które tylko istnieją w czasie targów :-)